« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co zrobić z trudnymi uczniami?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
Małgosia napisał:
jazzmen napisał:
tajemnica Diabełek
za dużo możliwości nie ma więc raczej nie jest trudno odgadnąć Jęzor

Możliwości jest bardzo dużo Jęzor
Jako szkoły przychodzi mi tylko do głowy WAT, liceum/technikum wojskowe albo po prostu zwykła ZSW.. ale to nie jest szkoła..

na pewno cos z tych Diabełek Diabełek Diabełek
a poza tym po co ci ta wiedza? Jęzor

Z ciekawości pytałam.
Skoro coś z tych, to okej. Dalsza wiedza mi nie jest potrzebna.

/edit:
Chciałam jeszcze dodać, że szkoły, jak np. WAT są normalnymi szkołami wyższymi, a ZSW to "instytucja" do której nie idą ludzie spychani na margines, więc nie dziwię się, że znalazłeś tam fajnych kumpli. Jednak szkoły koszarowe jako placówki karne to zupełnie inna bajka..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
jazzmen napisał:
Małgosia napisał:
jazzmen napisał:
tajemnica Diabełek
za dużo możliwości nie ma więc raczej nie jest trudno odgadnąć Jęzor

Możliwości jest bardzo dużo Jęzor
Jako szkoły przychodzi mi tylko do głowy WAT, liceum/technikum wojskowe albo po prostu zwykła ZSW.. ale to nie jest szkoła..

na pewno cos z tych Diabełek Diabełek Diabełek
a poza tym po co ci ta wiedza? Jęzor

Z ciekawości pytałam.
Skoro coś z tych, to okej. Dalsza wiedza mi nie jest potrzebna.

/edit:
Chciałam jeszcze dodać, że szkoły, jak np. WAT są normalnymi szkołami wyższymi, a ZSW to "instytucja" do której nie idą ludzie spychani na margines, więc nie dziwię się, że znalazłeś tam fajnych kumpli. Jednak szkoły koszarowe jako placówki karne to zupełnie inna bajka..

nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu z nich było tam za karę...to nie byli grzeczni chłopcy...w większości Oczko
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Wrz 16, 2006 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba się do końca nie rozumiemy..
Mi chodzi o to, że w poprawczakach (a taka szkoła do złudzenia by tego typu placówkę przypominała) jest taka sama hierarchia jak w zakładach karnych - najbardziej liczą się ci, co najwięcej kozakują i ci, którzy mają bogatszą kartotekę. Każdy, kto się wychyla, jest gnojony. Dlatego nie uważam, aby ta szkoła była najlepszym rozwiązaniem. Nie sądzę, aby gościu z kartoteką przestraszył się gościa z pagonem porucznika.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Chyba się do końca nie rozumiemy..
Mi chodzi o to, że w poprawczakach (a taka szkoła do złudzenia by tego typu placówkę przypominała) jest taka sama hierarchia jak w zakładach karnych - najbardziej liczą się ci, co najwięcej kozakują i ci, którzy mają bogatszą kartotekę. Każdy, kto się wychyla, jest gnojony. Dlatego nie uważam, aby ta szkoła była najlepszym rozwiązaniem. Nie sądzę, aby gościu z kartoteką przestraszył się gościa z pagonem porucznika.

no faktycznie sie nie rozumiemy.
jeżeli chcesz młodocianych przestępców wsadzać do tego typu szkół - to w gruncie rzeczy nie wiem jaki miałoby to skutek...moze pozytywny, może żadnego a może negatywny...

jedno co musisz zrozumieć - to to że szkoła mimo wszystko jest instytucją wolnościową - to że jestes w koszarach nie oznacza ze nie masz prawa sie poruszać gdzie chcesz, nie chodzi w niej o strach przed pagonem porucznika tylko o specyficzny kodeks w nim panujący ...kozacy kozakami ale swoje muszą zrobić...do wymuszenie tego typu rzeczy jest specjalny kodeks kar...który zasadniczo odbiegał od tego przyjętego w "normalnym świecie"
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jazzmen.. my się faktycznie nie rozumiemy.
I na tym zakończę naszą polemikę na ten temat, bo i tak nie dojdziemy do porozumienia, a forum to nie czat.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 09:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie czat - ale chciałbym zrozumieć o co ci chodzi..?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, więc wyjaśnię.
Jakoś w ostatnim poście pisałeś, że w tego typu szkołach są kary za "kozakowanie" i nieegzekwowanie poleceń nauczyciela. No i nie wątpię, że są to kary, których lepiej uniknąć.. wniosek? Uczniowie będą wykonywać polecenia dla własnego dobra. Ale pomyśl.. co z nimi się stanie, kiedy wyjdą już z takiej szkoły? Czy nie będzie czasem tak, że po kilku latach pewnego rodzaju "więzienia" i rygoru, będą chcieli sobie odreagować, bo będą mieli dosć życia w zakazach, nakazach i ograniczeniach? Wg mnie, w zdecydowanej większości tych ludzi nic nie zmieni się na lepsze, przemęczą się w takim zakładzie jakieś 3 lata, a jak wyjdą, to będzie dalej tak, jak przedtem..
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Dobrze, więc wyjaśnię.
Jakoś w ostatnim poście pisałeś, że w tego typu szkołach są kary za "kozakowanie" i nieegzekwowanie poleceń nauczyciela. No i nie wątpię, że są to kary, których lepiej uniknąć.. wniosek? Uczniowie będą wykonywać polecenia dla własnego dobra. Ale pomyśl.. co z nimi się stanie, kiedy wyjdą już z takiej szkoły? Czy nie będzie czasem tak, że po kilku latach pewnego rodzaju "więzienia" i rygoru, będą chcieli sobie odreagować, bo będą mieli dosć życia w zakazach, nakazach i ograniczeniach? Wg mnie, w zdecydowanej większości tych ludzi nic nie zmieni się na lepsze, przemęczą się w takim zakładzie jakieś 3 lata, a jak wyjdą, to będzie dalej tak, jak przedtem..

nie, nie będzie tak , bo to ich czegoś uczy, socjalizują się zwyczajnie - chociaż oczywiście jednostkowe przypadki sie znajdą, jak w każdej populacji...

nie zrozumie tego nikt kto w takim środowisku nie przebywał. a i nie jestem "psychologiem" zeby opisac ci to w sposób który będzie nosił znamiona fachowości Jęzor
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:

nie, nie będzie tak , bo to ich czegoś uczy, socjalizują się zwyczajnie - chociaż oczywiście jednostkowe przypadki sie znajdą, jak w każdej populacji...

bulśt
pojda tam , naucza sie nowych umiejetnosci , wyjda i beda praktykowac nowa wiedze - chociaż oczywiście jednostkowe przypadki sie znajdą, jak w każdej populacji

z trudnej mlodziezy zawsze mozna porobic mechaniczne pomarancze, ale i tak gdy dorosna sie uspokoja bo przeciez cale zycie nie moga byc "trudna" mlodzieza zwlaszcza gdy bedzie sie ich zamykac w okresie "buntu" ktory mija po kilku latach, a zamkniecie w takich barakach bedzie u nich jeszcze podsycac to ze swiat jest przeciw nim i wogole ich nienawidzi i tego...

Ostatnio zmieniony przez Orion dnia Pon Wrz 18, 2006 21:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzi teraz tzw. "bezstresowe wychowanie". Przenosi się to na myślenie o trudnej części społeczeństwa, jak jesteś "trudny" mamy nadskakiwać "TOBIE" cobyś nie broił.
Skoro ci, co są w pewnym sensie "zakałą społeczeństwa" nie potrafią się dostosować do norm społecznych, to my mamy ich głaskać?? "Dawać prezenty"?? A co z tymi co z natury zachowują się normalnie?? Mają czuć się jako margines? Bo nikt o nich nie myśli??
NIE!! Ci co zachowują się normalnie mają być traktowani normalnie, a ci co nie potrafią żyć jak normalni ludzie... karać do bólu, kara też potrafi wychować, wiem po sobie Oczko
Stary mnie bił, nie mam żalu do niego, dostałem mandat za pasy... zapinam!!! Jeszcze nie dostałem za prędkość... przekraczam czasem Jęzor
Ja uważam, że trzeba karać by wychować, nie wszystkich się da, ale większość można.
Powoływanie się na poprawczaki... są to ośrodki z czasów komuny, nieprzystosowane do wychowywania młodych ludzi, można opracować nowe sposoby wychowywania trudnej młodzieży, jedno jest pewne, największym zagrożeniem dla tych pomysłów jest P. Roman Oczko
A tak przy okazji, prawda zawsze leży pośrodku, w każdej sytuacji, trzeba wziąć poprawkę, że może mylimy się w osądach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze kamyczek do tego ogródka dorzucę...
System kar ale i nagród jest niezwykle istotny w procesie wychowawczym, ale nigdy nie zgodzę się z przyzwoleniem na stosowanie kar cielesnych przez n-li (jak tu niektórzy próbują popierać) Pisałem już o tym więc nie będę się powtarzał - a dodać chciałem jedną niezwykle istotną rzecz - budowanie autorytetu... Tutaj n-l czesto jest osamotniony a rodzice nierzadko niszczą, co n-l sobie zbuduje... niestety, taka prawda - często komentują w niewybredny sposób postępowanie i zachowania n-li w obecności swoich pociech i niszczą mozolna pracę pedagogów... Dzieciom brak wzorców - to raz, a dwa - jak im się jakaś decyzja n-la niepodoba to już mają zdanie wyrobione i mogą liczyć na wielkie wsparcie rodzica w "dowaleniu niegrzecznemu belfrowi"...
Ja jeszcze raz pytam - dla kogo maja być te szkoły specjalnego nadzoru ? bo "trudna młodzież" to pojęcie zbyt ogólnikowe. W żadnym wypadku nie może tam trafić uczeń nadpobudliwy, gadatliwy czy wiercipięta lub taki, z którym niekompetentny n-l nie może sobie poradzić... nie róbmy krzywdy dzieciom a jeżeli mamy karać w ten sposób, to rozumiem, że tylko tych, którzy wkroczyli na drogę przestępczą...
Tyle, że jak n-l będzie funkcjonariuszem to każda zniewaga będzie przestępstwem i za zwykłe "Ty taki czy owaki" w nerwach wypowiedziane można komuś spie.... życie.... Nie
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Ja jeszcze raz pytam - dla kogo maja być te szkoły specjalnego nadzoru ? bo "trudna młodzież" to pojęcie zbyt ogólnikowe. W żadnym wypadku nie może tam trafić uczeń nadpobudliwy, gadatliwy czy wiercipięta lub taki, z którym niekompetentny n-l nie może sobie poradzić... nie róbmy krzywdy dzieciom a jeżeli mamy karać w ten sposób, to rozumiem, że tylko tych, którzy wkroczyli na drogę przestępczą...

No mi cały czas o to właśnie chodziło.. miejsce przestępców (tych młodocianych również) jest w zakładach poprawczych, a dla tych najbardziej rozrywkowych oferowany jest zaostrzony rygor. Ale stanowczo sprzeciwiam się wrzucania do takich zakładów dzieci z przypadłościami o których mówił haze (nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD), nerwice wieku dziecięcego - które często są błędnie odczytywane, zespoły nadruchliwości itd.) .. im trzeba pomóc sposobem, a nie siłą.. Często właśnie dzieciaki dotknięte tymi przypadłościami są kategoriowane jako "trudna młodzież" i zarzuca się im lenistwo, nieróbstwo, olewanie nauczyciela.. a jakoś nikt nie zastanowi się, żeby udać się do poradni psychologicznej.. najłatwiej jest poddac ich rygorowi i zakazom..
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

być może jestem tępy i nie kumam tematu...bo w sumie do teraz nie iwem o jakich zakładach mowa? poprawczych?zwykłuch szkołach wojskowych jak z amerykańskich filmów ?? Jęzor czy jeszcze o czymś innym...

w kazdym razie moim zdaniem małgosiu1412 przeceniasz i to mocno rolę "uczonych" psychologów...to droga donikąd

no własnie haze - diagnoza i opis stanu jest tożsama z moja - tylko co proponujesz?
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
być może jestem tępy i nie kumam tematu...

nie można oceniać projektu Giertycha... bo go nie ma, jest tylko jakaś propozycja zmian.
i o tym dyskusja jest, tak ja to widzę.
na pewno trzeba coś zmienić, bo teraz w szkołach samowolka jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
być może jestem tępy i nie kumam tematu...bo w sumie do teraz nie iwem o jakich zakładach mowa? poprawczych?zwykłuch szkołach wojskowych jak z amerykańskich filmów ?? Jęzor czy jeszcze o czymś innym...

Mówimy o szkołach, do których miałyby trafiać dzieciaki z problemami, a wychowawcy byliby w randze oficera, szkoły mieściłyby się w koszarach i miałyby zaostrzony rygor. I nie ma to nic wspólnego ze szkołami typu WAT, licea lub technika wojskowe.

Cytat:
w kazdym razie moim zdaniem małgosiu1412 przeceniasz i to mocno rolę "uczonych" psychologów...to droga donikąd

Sprecyzuj Uśmiech
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 08:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
jazzmen napisał:

Mówimy o szkołach, do których miałyby trafiać dzieciaki z problemami, a wychowawcy byliby w randze oficera, szkoły mieściłyby się w koszarach i miałyby zaostrzony rygor. I nie ma to nic wspólnego ze szkołami typu WAT, licea lub technika wojskowe.

Cytat:

Sprecyzuj Uśmiech

juz sprecyzowałem w postach powyżej - nie będę sie powtarzał Uśmiech
lepiej by było gdybyś ty specyzowała termin "dzieciaki z problemami" (aha i lepeij żeby tak szacowną instytucję jaka jest WAT nie mieszac do przegródki "dzieciaki z problemami" Jęzor)
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieciaki z problemami - to precyzowałam ostatnio, ale żeby nie było wątpliwości powtórzę:

Małgosia napisał:
dzieci z przypadłościami o których mówił haze (nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD), nerwice wieku dziecięcego - które często są błędnie odczytywane, zespoły nadruchliwości itd.)

A WAT-u z nimi nie mieszam. I o tym również pisałam - w ostatnim poście. W razie wątpliwości przeczytaj go jeszcze raz.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łe, jesli w takim kontekscie mówimy, to nic im nie pomoże Jęzor
poza dyscypliną w domu i w szkole...i skończeniem roztkliwiania się nad ich cięzkim losem i "chorobą" Jęzor
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś się pogubiłem w tej całej dyskusji.

Giertych ówiąc o dzieciach z problemami na pewno nie mial na myśli tych które wymienia Małgosia tylko takie, których zachowanie jest agresywne wobec nauczycieli. Wszelkiego rodzaju chamstwo i brak wychowania połączone z przemocą fizyczną wobec innych uczniów, wymuszanie haraczu, zjawisko fali.

Myślę, że wlaśnie takie jednostki chciałby zamykać w koszarach.

CZy to dobry pomysł??
Jeśli RODZICE nie wyrobią sobie w domu potrzebnego autorytetu, jęsli to dziecko nimi rządzi a nie odwrotnie, to niestety niewiele można zrobić. Wszystko zaczyna się w domu. Do szkoły idzie się majac 6-7 lat, więc jeśli rodzice nie zaczną kaształtować swoich relacji z dzieckiem odpowiednio wcześnie, to później wpada ono w środowisko szkolne i jest juz coraz trudniej. Równeśnicy maja wiekszą siłę niż rodzice.

Dziecko musi być nauczone co jest dobre a co złe. Rodzice często załasniają się brakiem czasu, cierpliwości. Jednak nie ma co zrzucać winy na innych. To przede wszystkim oni maja wychowywać. To ich dziecko a nie dziecko szkoły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny pomysł ministra Giertycha:

dyrektorami tego typu szkół mieliby być emerytowani żołnierze i komadosi, np. ci, którzy wrócili z zagranicznych misji.
debilizm totalny..
ciekawe, kiedy panu ministrowi przyjdą na myśl wycieczki szkolne do afganistanu albo libanu Yyyy...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Kolejny pomysł ministra Giertycha:

dyrektorami tego typu szkół mieliby być emerytowani żołnierze i komadosi, np. ci, którzy wrócili z zagranicznych misji.
debilizm totalny..
ciekawe, kiedy panu ministrowi przyjdą na myśl wycieczki szkolne do afganistanu albo libanu Yyyy...

dlaczego nie? to kraje o bardzo bogatej historii i kulturze Uśmiech
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Wrz 19, 2006 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa.. i ciekawej bazie podnoszących adrenalinę rozrywek ostatnimi czasy Oczko
A tak poważnie - delikatnie mówiąc, nie uważam, aby nowy pomysł Giertycha był trafiony. Po pierwsze - jakby gościu chciał być nauczycielem albo wychowawcą, to poszedłby na pedagogikę -nauczycielami powinni być ludzie z powołaniem.. a po drugie - osoba, która wróciła z misji, zwłaszcza tak niebezpiecznej jak Irak czy Afganistan ma dosyć silnych emocji w sobie.. nie musi ich chyba szukać w "poprawczakach"..
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: