« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Matura z Gierychem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gornik
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 15:30    Temat postu: Matura z Gierychem Odpowiedz z cytatem

wiem ze juz powstal temat szkola wg giertycha ale sprawa przyszlej matury wymaga chyba nowego tematu

i co maturzysci co wy na rozporzadzenie naszego ministra? chyba wiekszosc zainteresowanych zapoznala sie juz z decyzjami pana giertycha... wiekszosc jest zszokowana tak duzymi zmianami... na dodatek nastapia one juz w tym roku... pan minister pokrzyzowal szyki wielu maturzystom... a najciekawsza sprawa jest to jak zareaguja na to wszystko uczelnie... osobiscie cuzje ze odpowiedza ponownymi egzaminami wstepnymi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ankhu
Maniak

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

'nie zmienia sie zasad gry, kiedy jest ona juz zaczeta'
qr.a qr.a qr.a

tyle
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już to długo wałkowaliśmy. Amnestia wogóle mi się nie podobała, ale decyzja zapadła i nie widzę sensu dalszego kontynuowania tego wątku. Czy uczelnie takich maturzystów przyjmą to ich sprawa (niektóre już zapowiedziały że tego nie zrobią).
Powrót do góry
gornik
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wlasnie nei chodzi o amnestie chodzi o zmany przy samym egzaminie ktore zostana wprowadzone w tym roku na dzien dzisiejszy nikt nie wie jak beda wygladac arkusze rozszerzone i jak beda punktowane... niech pan giertych sie ogarnie bo te zmiany za piec 12 moga wielu ludziom pokrzyzowac zyciowe plany...
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ta nowa matura to wogóle jakaś dziwna jest. Ciesze sie że zdawałem starą bo nie wiem czy bym zdał pisząc np. interpretacje wiersza taką żeby była zgodna z tym co ktoś napisał wczesniej. Matura owszem wymagała zaostrzenia bo ściąganie na maturze było nie do przyjęcia, a niestety ściagał własciwie każdy. Teraz podobno ciężko, a nawet jak ktoś ściągnie to i tak nie może być pewnym czy mu sie opłaciło. Co do zmian to bardzo źle że zostały one wprowadzone juz wtym roku, mogliby chociaż poczekac rok, ale jesli mają to być tylko kosmetyczne sprawy typu wygląd arkusza to nie powinny sprawić problemu, pzreciez wazne jest czy sie umie czy nie.
Powrót do góry
modra
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej pory każdy mógł zdawać poziom rozszerzony bez większych obaw, bo i tak o tym, czy zdał decydował poziom podst. (oczywiscie chodzi o pisemne egz.) teraz wszystko jest wymieszane Yyyy... troche to poplątane ja już sie nastawiłam, ze bede zdawac najpierw podst a potem rozszerzony, a tu lipa, giertych znowu cos wymyslił Yyyy... i to juz teraz ... Yyyy... nie wiem teraz czy lepiej zdac sam poziom podstawowy na np 70% czy rozszerzony(razem z podst) na 30 a z podstawowego miec 40 ??? Ta nowa matura pozostawiała wiele do życzenia, ale juz jakos sie człowiek z nią zaznajomił Yyyy... a ten "minister" ........ Rambo znów cos wykombinował Yyyy... ciekawe co jeszcze zmieni Yyyy...
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że wszyscy się zorientowali dopiero po apelu?... Ja to wiem od 9 września (dzień po podpisaniu rozporządzenia). Współczuję osobiście osobom, które wybierają się na uczelnie, na których wymagany jest zarówno poziom podst., jak i roz... Roczniki 86 i 87 będą miały ułatwione zadanie, więc uczniowie poprawiający maturę będą mieli o wiele większe szanse... Tabelka jest idiotyczna...

www.menis.gov.pl/oswiata/projekty/rozporzadzenie_080906_1.pdf
Oto rozporządzenie. Wspomniana tabela jest na stronie 13
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody napisał:
Moim zdaniem ta nowa matura to wogóle jakaś dziwna jest. Ciesze sie że zdawałem starą bo nie wiem czy bym zdał pisząc np. interpretacje wiersza taką żeby była zgodna z tym co ktoś napisał wczesniej...
Dokładnie, mnie całe liceum uczono samodzielnego myślenia. To znaczy, że każda interpretacja wiersza jest tą właściwą, o ile potrafisz ją poprzeć argumentami. Na studiach okazało się, że tak właśnie należy postępować z dziełem literackim, taki jest sens czytania literatury - interpretacja na podstawie własnych odczuć. Tymczasem nowa matura zakazuje uczniom myślenia. Mają pamiętać, że "Słowacki wielkim poetą był" i tyle. Nie ważne co myślisz o wierszu czy powieści, ważne co Oni każą Ci myśleć. Po prostu paranoja. Też się cieszę, że zdawałem po staremu.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Wrz 14, 2006 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
Nobody napisał:
Moim zdaniem ta nowa matura to wogóle jakaś dziwna jest. Ciesze sie że zdawałem starą bo nie wiem czy bym zdał pisząc np. interpretacje wiersza taką żeby była zgodna z tym co ktoś napisał wczesniej...
Dokładnie, mnie całe liceum uczono samodzielnego myślenia. To znaczy, że każda interpretacja wiersza jest tą właściwą, o ile potrafisz ją poprzeć argumentami. Na studiach okazało się, że tak właśnie należy postępować z dziełem literackim, taki jest sens czytania literatury - interpretacja na podstawie własnych odczuć. Tymczasem nowa matura zakazuje uczniom myślenia. Mają pamiętać, że "Słowacki wielkim poetą był" i tyle. Nie ważne co myślisz o wierszu czy powieści, ważne co Oni każą Ci myśleć. Po prostu paranoja. Też się cieszę, że zdawałem po staremu.

Czyli ja bym tej matury nie zdał Jęzor Zawsze interpretowa.em wiersze inaczej niż nauczycielka Jęzor i tylko dlatego nie dostawałem luf bo umiałem powiedzieć dlaczego tak a nie inaczej. Na tej maturze jak napiszesz po swojemu to nauczyciel sprawdzajacy da 0 pkt bo w gotowych odpowiedziach ma inaczej. I po co sie wysilac i cokolwiek czytac skoro mozna kupić streszcenia wbić do głowy i po sprawie, zaoszczddzi sie czas na czytaniu lektur i wierszy.
Powrót do góry
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie muszę wspominać, że to co robi pan Giertych to totalny idiotyzm. I macie racje to pokrzyżuje palny większości maturzystów tegorocznych. Mam Wrazenie, że większość nie podostaje sie tam gdzie chce, o ile dostanie się na dzienne. Jestem tą maturą załamana.
Poza tym czemu p. Giertych wprowadza swoje ekstra zmiany do tegorocznego rocznika? Czy on myśli na tyle logicznie, ze 3klasiści mają już swoje plany i mają wszystko poukładane, a teraz co? Nagły szok. Zrozumiałabym, gdyby dostosować musieliby się pierwszoklasiści, albo Ci którzy dopiero będą szli do liceum...

Podsumowywując, Giertych to ******! Oby jak najszybciej został wyeksmitowany z pełnionego stanowiska. Najlepiej jak najszybciej!
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za rok też podpisze amnestie Jęzor
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Nie Wrz 17, 2006 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody napisał:
Moim zdaniem ta nowa matura to wogóle jakaś dziwna jest.

matury jeszcze nie sprawdzałam, ale sprawdzałam sprawdziany szóstoklasistów i egzaminy gimnazjalne - załamuję ręce, gdy widzę świetny pomysł na jakąś pracę czy interpretację i muszę dać 0 punktów, bo uczeń nie przewidział, co też sobie CKE wymysliła. te nowoczesne egzaminy to jedna wielka porażka, uczą, że nalezy myślec szablonowo, i że najlepiej jest równać do szeregu.
a co do amnestii - szalenie niepedagogiczna. no i sama nazwa zupełnie nieadekwatna.

Ostatnio zmieniony przez frog dnia Sob Wrz 30, 2006 20:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Wrz 18, 2006 00:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W całej rozciągłości popieram - jw
Co do pomysłów szacownej CKE - w egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe przekraczają wszelkie normy idiotyzmu... tutaj wspomniene "równanie do szeregu" jest baaardzo rygorystycznie traktowane - nie ma nawet sposobności na jakiekolwiek "wychyłki"
Powrót do góry
modra
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałabym zaapelować do was drodzy maturzyści, abyście "powiedzieli NIE zmianom na maturze 2007"
http://www.adam.az.pl/roman/
może ta akcja nic nie da, ale zawsze można spróbować coś zrobić, przeciwstawić się, a nie ślepo zgadzać się na wszystkie głupoty "ministra" Rambo
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2006 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

modra napisał:
chciałabym zaapelować do was drodzy maturzyści, abyście "powiedzieli NIE zmianom na maturze 2007"
http://www.adam.az.pl/roman/
może ta akcja nic nie da, ale zawsze można spróbować coś zrobić, przeciwstawić się, a nie ślepo zgadzać się na wszystkie głupoty "ministra" Rambo

O ile wiekszosc wymyslow Romana jest dla mnie idiotyczna to Roman wreszcie zrobil to co mnie strasznie denerwowalo na maturze - szedlem na ktoras tam na podstawowy a potem kilka h czekania na rozszerzony a teraz wreszcie beda mogli zdawac bez czekania mature.

Co do przelicznika to tak, to kolejny idiotyzm.
A ze za pozno ? przeciez ROman dopiero kilka dni temu podpisal "amnestie" maturalna i wydymal tym wiekoszc tych amnestiowanych ludzi.
Powrót do góry
Anika
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ja się ciesze że mam to już za sobą,boze dziękuje Ci fakt że troche było głupio było zdawać jako pierwszy rocznik niby tej nowej matury ale tak naprawdę to ja widzę ze praktycznie co roku to ona jest nowa bo nie ma określonych zasad które by się nie zmieniała w tak kótkim czasie jedno wielkie zamieszanie,już wole te moje studia Marzyciel
Powrót do góry
Marciszonek
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2006 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewniam ze rocznik '87 tez sie denerwuje:). Chciałoby się wiedzieć co poprawiać żeby się dostać na studia tam gdzie się chce, a tu ZONK:/. Uczelnie muszą zmienić zasady rekrutacji, a jak znam życie to potrwa to na tyle długo, że do deklaracji już się nie da wprowadzić zmian. I znów młodzież została zrobiona w bambuko:). Cudnie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: