« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi???
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 21:25    Temat postu: Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi??? Odpowiedz z cytatem

co myślicie na ten temat???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 21:29    Temat postu: Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi??? Odpowiedz z cytatem

ja uważam że kościól św. Barbary jest miejscem gdzie bardzo łatwo jest nawiązac bliski kontakt z Bogiem!!! ten klimat, serdeczność pracujacych w nim księży naprawde skupia wiele ludzi!!! chodzę do niego co niedziele i wychodzę bogatsza w nowe doświadczenia!!!!
Powrót do góry
heniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gospel choir by sie przydał Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 22:03    Temat postu: Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi??? Odpowiedz z cytatem

masz rację - popieram
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a podobno polacy nie gęsi...
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubisz się czepiać, hm?
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 16:28    Temat postu: Re: Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi??? Odpowiedz z cytatem

Kaarola napisał:
ja uważam że kościól św. Barbary jest miejscem gdzie bardzo łatwo jest nawiązac bliski kontakt z Bogiem!!! ten klimat, serdeczność pracujacych w nim księży naprawde skupia wiele ludzi!!!

Inny kościół sie do tego nie nadaje czy jak?
Powrót do góry
dawdam
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna to rozawzyc na kilka sposobów, jesli chodzi o łacznosc z Bogiem, czy wewnetrzne przezycia to chyba bez znaczenia w do którego Kościoła się idzie, jesli chodzi o wystrój i atmosfere, wtedy juz mozna na ten temat dyskutowac, jak również o postawie i zachowaniu pracujących tam księzy. Więc może dokładniej napisz o masz na myśli, zadając takie pytanie.
Pzdr
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heniek napisał:
Lubisz się czepiać, hm?

nie czepiam sie...wyraziłem swoje zdanie...
chociaż z drugiej strony może masz i racje Diabełek lol
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 08:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

razi przede wszystkim to, że księża (św. Barbara) pierdzielą, że młodzież staje za brama itd. A sam byłem świadkiem jak książulek (proboszcz Zszokowany ) zapierdzielał z tacką po drugiej stronie ulicy (ludzie stali wzdłuż płotu GIM 1, bo tam był cień) Yyyy...
Na tacke złamanego grosza nie dam
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko że ta sytuacja miała miejsce w Boże Ciało gdzie wierni z zasady są poza budynkiem kościoła żeby później na procesje sie nie przeciskać ze środka. Jakoś sobie nie przypominam żeby w innym czasie taka sytuacja sie powtórzyła. Wydaje mi się że w ten sposób dorabiasz sobie troche zreszta naciąganą teorie do tego żeby na tacke nie dawać... Nie chcesz to nie dawaj, skoro ta złotówka, czy dwie sa dla Ciebie aż tak cenne to Twoja sprawa. Chciałem tylko zauważyc że w św. Barbarze nigdy od księdza nie usłyszałem żeby dawać więcej kasy bo potrzebna jest kasa na budowe itd. Za to zawsze słysze na końcu mszy "dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła". Tak się składa że na większe świeta mam okazje byc na mszy w dwóch innych kościołach ale juz nie w naszym regionie i to co w jednym z nich proboszcz odpierdziela to przechodzi ludzkie pojęcie. Potrafi na mszy liste wyczytac tych co dali i listę tych co nie dali, to że czyta kto ile dał to juz norma... Nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
heniek

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
heniek napisał:
Lubisz się czepiać, hm?

nie czepiam sie...wyraziłem swoje zdanie...
chociaż z drugiej strony może masz i racje Diabełek lol

bo mi sie teraz wydaje, ze kazda ironie powinienem jakoś oznaczać rzędem buziek, albo jakimś specjalnym znakiem Oczko
Powrót do góry
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 15:16    Temat postu: Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi??? Odpowiedz z cytatem

Prawdą jest jesli chodzi o pieniądze to w naszym kościele nie ma żadnych list kto dal co i ile a kto nie dał!!! Byłam kiedyś na mszy w kościele w Grzymiszewie i poprostu mnie zatkało!!! pieniadze to był temat przewodni!!!!Katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o Grzymiszewie nic nie mów, tam sam ksiądz to jest katastrofa Zszokowany
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoć w Tuliszkowie ksiadz czyta kto ile dał na co Neutralny
Powrót do góry
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 18:13    Temat postu: Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi??? Odpowiedz z cytatem

no słyszalam parę historyjek o proboszczu z Grzymiszewa!!!! niezły gościu!!!!!
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Sty 20, 2007 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ijnnego jeśli ktoś sobie wykupi msze w intenci tego i tamtego. Tak sie dzieje w niektóych koscioła że sie wyczytuje że w intencji tego i tego od tego i tamtego no i nieraz przesadzają bo wyczytują. Wtedy bym poszedł i rządał zwrotu kasy od takie księdza jakby wyczytał ile dałem.
Powrót do góry
kinia323
Maniakalny czciciel szatana

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ogolnie nie uznaje władzy kościoła i mi w zupełności jest on nie potrzebny... Śmiać mi sie chce z tego co księża wyrabiaja, a jednoczesnie brzydze sie tym...owszem wierze w Boga, ale do Kościoła nie chodze i w najbliższym czasie napewno nie pójde...
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tematem...
A może Kaarola to kolejne wcielenie sławnej dawnej?? Wiadomo o kim myślę Bardzo szczęśliwy

A w temacie... Kościół jak kościół, w każdym można się pomodlić. Ale z pewnością pod względem wizualnym NSPJ wszystkie bije na głowę...

edit: Nie... Sławna dawna ma innego nick'a Oczko

No przecież jak kolejne wcielenie to pod innym nickiem... ale może się mylę Diabełek

edit: Tak, pod innym. Ale nie tym:)

Ostatnio zmieniony przez Marian_ dnia Nie Sty 21, 2007 21:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 14:26    Temat postu: Kościoły w Turku- co przyciąga a co razi??? Odpowiedz z cytatem

ale ja nie wiem o kim mówisz wiec moze mnie oświecisz?????
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian_ napisał:
Ale z pewnością pod względem wizualnym NSPJ wszystkie bije na głowę...

Fakt. Kościół NSPJ jest jednym z najpiękniejszych w regionie, do tego chyba największym. Chodzi o region strego województwa Konińskiego.
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia323 napisał:
Ja ogolnie nie uznaje władzy kościoła i mi w zupełności jest on nie potrzebny... Śmiać mi sie chce z tego co księża wyrabiaja, a jednoczesnie brzydze sie tym...owszem wierze w Boga, ale do Kościoła nie chodze i w najbliższym czasie napewno nie pójde...

zupełnie jak ja Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
dawdam
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOGUCIK napisał:
kinia323 napisał:

zupełnie jak ja Bardzo szczęśliwy

a czy Kośćiół kojarzy się Tobie tylko z księżmi ?, dobra na ich temat macie sporo racji, a nawet i wiecej.
Tez tak mówiłam jak byłam młodsza, teraz powiem że chodzę do Kościoła, nie dla księży i dla ludzi by zobaczyli czy owa .... sie tam pokazuje, dla siebie samej. Lubię atmosferę, lubię współna modlitwę z ludźmi, lubię wspólne śpiewanie. Czasami lubie sobie posiedziec, pomodlić się i pomyslec w pustym Kościele kiedy nie ma Mszy.
Twoj post zaraz mi sie kojarzy ze słowami "jestem wierzacy ale nie praktykujący". A może to tylko dla wygody, bo się nie chce?
Może jednak warto spróbować ?
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz to się różnymi, ja nie cierpie jak stare baby nad uchem mi pieją, starając się, żeby cały kościół słyszał jak ona to spiewa... zalośnie Smutny
a pomodlić się na spokojnie w ciszy to ja mogę nawet w domu
Pozatym księżą mnie zrazili, potrafią dopiepszyć się do czegoś w czasie podawania Komuni św. Yyyy... Czy tak powinien zachowywać się ksiądz ?? Nie
Spowiedź ? już nie raz słyszałem jak ksiądź wkólko i to samo zadaje wszystkim ludziom w kolejce do spowiedzi jako pokute, a nie sądzę, żeby wszyscy mieli tak samo ciężkie/lekkie grzechy. Zawsze każe odmówić modliwe do kogoś tam Yyyy...
Już nie wspomne o tym, że potrafi podjechac tacką pod nos i czekać 2-3sek. żeby się coś wrzuciło Diabełek
Powrót do góry
dawdam
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj kiedy kościół jest pusty, nie ma "starych bab", "upierdliwych księży", albo przejdz sie na msze w ciagu tygodnia gdy mniej jest ludzi i zapewne uda ci sie stanąc zdala od starszych Pań. Sposobów jest wiele, mozna poszukac, chyba ze najlepiej z góry załozyc Nie bo po co.
Rada na starsze Panie, to zacznij spiewac głosniej od nich, wierz mi pomaga Uśmiech
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli już mówicie o księżach to zalecam troche obiektywizmu. Owszem te rzeczy o których piszecie może i sie zdarzaja, ale ja jakos nie mam "szczęscia" byc ich świadkiem.(mówie o św. Barbarze) Wydaje mi się że wiekszość zarzutów to plotki przenoszone z ust do ust + dodane conieco od siebie. Faktem za to jest organizacja przez tych samych księży pomocy. Wymienie tutaj "Przystań", załatwianie żywności dla biednych. Poza tym taka spowiedź hurtowa rzeczywiście nie jest najlepszym rozwiazaniem, ale jeśli komuś to sie to nie podoba to przecież zawsze może umówić sie z księdzem na spowiedź indywidualną.(oni naprawde nie gryzą i mozna z nimi pogadac jak człowiek z człowiekiem) Bardzo szczęśliwy Ostatnio spotkałem się z całkiem fajnym pomysłem: Spowiedź w nocy. Uważam że to jest bardzo dobry pomysł poniewaz wtedy naprawde trzeba chcieć sie wyspowiadac i nie jest sie oganiczonym czasowo. Może u nas też co jakis czas będą takie spowiedzi.

Ostatnio zmieniony przez Sergio dnia Nie Sty 21, 2007 22:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Nie Sty 21, 2007 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się do śpiewania nie wyrywam, bo nie potrafię śpiewać, stare baby tez nie potrafią, ale one się wyrywają Nie
Nie dziękuję, nie czuję potrzeby, żeby iść do kościoła w tygodniu czy też jak nie ma mszy. Jak już wcześniej powiedziałem, pomodlić to się mogę nawet przed obrazkiem w domu... będę czuł taką potrzebę to tak zrobię, narazie nie czuję
Spowiedź w 4 oczy ? nie, nie... nie jestem oszołomem Jęzor
Powrót do góry
kinia323
Maniakalny czciciel szatana

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 02:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dawdam napisał:

a czy Kościół kojarzy się Tobie tylko z księżmi ?, dobra na ich temat macie sporo racji, a nawet i wiecej.
Tez tak mówiłam jak byłam młodsza, teraz powiem że chodzę do Kościoła, nie dla księży i dla ludzi by zobaczyli czy owa .... sie tam pokazuje, dla siebie samej. Lubię atmosferę, lubię współna modlitwę z ludźmi, lubię wspólne śpiewanie. Czasami lubie sobie posiedziec, pomodlić się i pomyslec w pustym Kościele kiedy nie ma Mszy.
Twoj post zaraz mi sie kojarzy ze słowami "jestem wierzacy ale nie praktykujący". A może to tylko dla wygody, bo się nie chce?
Może jednak warto spróbować ?

Atmosfera panująca w kosciołach katolickich nie tyle co mi nie odpowiada, a przeraża...Gdy wszyscy mówią regułki znane na pamięć, nie odczytawszy danego przesłania...
Nie lubie modlitw w stylu "Ojcze nasz...", " Zdrowaś Maryjo..", preferuje bardziej rozmowe z Bogiem, a będąc w kościele nie potrafie sie skoncentrować i na spokojnie z nim porozmawiać...
Spowiedź?? Nie odczuwam takiej potrzeby zwierzania sie z moich grzechów obcemu mi mężczyznie, któremu nie ufam i nie wierze... Przeczytałam kiedys pewną książke, z której dowiedziałam sie jacy księża potrafią być naprawde... Oczywiście zdaję sobie sprawe, iż zdarzają sie wyjątki... Niestety ja takiego jeszcze nie znalazłam...
Może nie chciałam odnaleść?? Nie wiem..
a czy jestem osoba "wierzącą nie praktykującą"...Hmm... Zależy to od tego jak ktoś rozumie to pojęcie... Bo ja wierzę w Boga, nie chodzę do kosciola, aczkolwiek modle się(czyt. rozmawiam)----> więc kim jestem???

Oł Dżizys... to moj 666 post i jeszcze w temacie religijnym... Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia323 napisał:

a czy jestem osoba "wierzącą nie praktykującą"...Hmm... Zależy to od tego jak ktoś rozumie to pojęcie... Bo ja wierzę w Boga, nie chodzę do kosciola, aczkolwiek modle się(czyt. rozmawiam)----> więc kim jestem???

Zagubioną owieczka... Bardzo szczęśliwy A tak juz na powaznie to Bóg nie po to zesłał 10 przykazań, żebysmy modlili sie w domu, czy wtedy kiedy Nam pasuje, ale nakazał aby dzień święty świecic i nie chodzi tu bynajmiej o zakupy w supermarkecie... Owszem to bardzo dobrze, że poza niedzielą potraficie się modlic, ale niedziela jest tym szczególnym dniem kiedy idziemy do kościoła pomodlic sie wspólnie z innymi ludzmi z którymi razem tworzymy wspólnotę.
Powrót do góry
kmrmn
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Pon Sty 22, 2007 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na początku chodziłam bo byłam mała i po prostu. potem mi sie odechciało. pierwsza młodość itd. później chwilowe nawrócenie na dwa lata czy trzy... i znów nic.
kościół był dla mnie bardzo ważny ale tylko przez fragment mojego życia. nie przeszkadzały mi staruszki, księża z tacką, formułki i panie w super-extra-ej futrach. skupiałam sie na bogu. ale przweciez bóg to tez to wszystko... to właśnie ci ludzie, te formułki itd. trzeba to jakos wszystko połaczyć, pogodzić... choć to trudne.
do tematu: czy cos razi czy nie razi ?- zależy od podejścia. bo najważniejsze jest w środku, w głowie lub niżej a na inne rzeczy nie zwracam uwagi. i myślę że tak powinno byc
chociaż... jak próbuje jakoś pogadać z bogiem a mi jakaś babcia prosto w ucho fałszuje to rzeczywiście trudne Marzyciel Yyyy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: