« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lekcje bezpieczeństwa narodowego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 10:45    Temat postu: Lekcje bezpieczeństwa narodowego Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"Dziennik": Już niedługo uczniowie zamiast biegać w maskach gazowych na przysposobieniu obronnym będą wyjeżdżali na obozy przetrwania organizowane przez nauczycieli bezpieczeństwa narodowego.
Wprowadzenia takiego przedmiotu chce szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak. Lekcje bezpieczeństwa narodowego miałyby się zacząć już w przyszłym roku.

- Powinniśmy przedstawić młodym ludziom aktualne zagrożenia i zrezygnować z archaicznego programu nauczania przysposobienia obronnego. Uczniowie, którzy zdobywają maturę, powinni wiedzieć, jak reagować na takie zdarzenia jak np. atak terrorystyczny - mówi szef BBN Władysław Stasiak.

Komendant Akademii Obrony Narodowej gen. Janusz Kręcikij przekonuje, że PO da się zrobić nowocześniej, np. proponując młodzieży wyjazd na obozy przetrwania: - Trzeba szukać sposobów, aby młodzież nie nudziła się w czasie tych zajęć, tak jak było to wcześniej na PO - mówi.

Pomysł BBN sceptycznie ocenia za to były minister obrony narodowej Radosław Sikorski: - Trzeba przekonywać młodych ludzi do spraw bezpieczeństwa, a nie zniechęcać nadętym patriotyzmem i pozornym działaniem - mówi i dodaje, że propozycja BBN może oznaczać tylko zmianę nazwy dotychczasowego przedmiotu.

Stasiak odpowiada, że tak się nie stanie: - Opracowujemy nowy sposób kształcenia nauczycieli. Na szkoleniach będą dostawać zadania warsztatowe np. przygotowanie planu reagowania kryzysowego dla swojego miasta czy gminy - zapewnia. Szef BBN dodaje, że nauczyciele nowego przedmiotu powinni mieć praktyczne zajęcia w straży pożarnej, policji i jednostkach wojskowych - czytamy w "Dzienniku".

www.onet.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Orion
Maniak

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

glupota, po to placi sie nie male pensje aby np. plan reagowania kryzysowego danej gminy byl profesjonalny a nie zrobiony przez nauczycieli (po 2 taki plan jest dokumentem tajnym wiec czego maja uczyc nauczycieli ?).

po co uczyc licealistow jak sie zachowywac np. w czasie powodzi czy ataku terrorystycznego skoro sa jednostki do tego przygotowane duzo duzo lepiej...

nie fajny pomysl
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nasuwa mi się na myśl propaganda amerykańska z czasów zimnej wojny kiedy pouczano ludność jak się zachować w przypadku ataku jądrowego...

a może jeszcze zmuszą wszystkich do uczestnictwa w tych survivalach? Pomysł takich obozów jest dobry, na pewno znalazłby wielu chętnych do uczestnictwa, ale to nie wymaga wprowadzania całkowicie nowego programu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem jak najbardziej za, chętnie bym w czymś takim uczestniczył,
Sucha teoretyczna wiedza na PO jest bezsensowna, to tak jak na wychowaniu fizycznym by się uczyć teoretycznie o technikach wykonywania przewrotów, nigdy ich nie robiąc.

Ja być na tak
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak: może nie obozy przetrwania, ale coś mogłoby się ruszyć. Bo ja przyznam się, że z moich lekcji PO nie wyniosłem nic. Maskę widzieliśmy tylko jak ją trzymał w ręce nauczyciel - nie wolno nam było jej (chociażby) wziąć do ręki, bo to jedyny egzemplarz w szkole. Maskę nauczyłem sie zakładać dopiero jak kiedyś kupiłem sobie taką jedną z demobilu na pchlim targu. Nie wiem jakie są wasze wspomnienia z lekcji PO, ale u mnie to była nuda i gadanie nauczyciela, który gdy już mu się nie chciało prowadzić lekcji mówił: "Resztę sobie doczytacie z podręcznika, ja zaraz wrócę." I nie pojawiał się już do końca lekcji.
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tygodniowy obóz przetrwania w ciągu roku szkolnego według mnie nie był złymn pomysłem. W technikum też jest strzelnica, podobno wszystko tma działa sprawnie, ale prez cztery lata jakoś nie miałem okazji jej na własne oczy ujżeć a co dopiero psotrzelać, a to z powodu mojej nauczycielki od PO. Wiec jak się coś rusza w oświacie, i jest to cos co może być przydatne naprawdę w życiu to nienarzekajcie.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 01:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja maskę gazową widziałem i w mojej szkole było ich sporo (chyba na wypadek agresji NATO Jęzor ). A postrzelać to sobie mogłem ale na strzelnicy w wesołym miasteczku.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 02:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Ja maskę gazową widziałem i w mojej szkole było ich sporo (chyba na wypadek agresji NATO Jęzor ). A postrzelać to sobie mogłem ale na strzelnicy w wesołym miasteczku.

Trzeba było do wojska iść... byś "se" postrzelał... i to z niejednej broni.
Ja strzelałem z 4... 5,45mm, 5,60mm, 7,62mm i....... 23mm Bardzo szczęśliwy
(z 57mm nie pozwolili... za droga amunicja Oczko )
Ale pewnie masz kategorię "CDD" Diabełek
A w masce miałem "przyjemność" biegać 3km Jęzor
To żeś przeżył....

A dzięki NATO to "wojsko" zaczyna przypominać ARMIĘ... coby nie mówić o misjach jakie teraz pełnimy Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian_ napisał:
derek napisał:

Trzeba było do wojska iść... byś "se" postrzelał... i to z niejednej broni.
Ja strzelałem z 4... 5,45mm, 5,60mm, 7,62mm i....... 23mm Bardzo szczęśliwy
(z 57mm nie pozwolili... za droga amunicja Oczko )
Ale pewnie masz kategorię "CDD" Diabełek
A w masce miałem "przyjemność" biegać 3km Jęzor
To żeś przeżył....

A dzięki NATO to "wojsko" zaczyna przypominać ARMIĘ... coby nie mówić o misjach jakie teraz pełnimy Uśmiech

No bez przesady. Miałem kategorię A, a do wojska nie poszedłem z oczywistych względów.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: