« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co myslicie o nowoczesnych placach zabaw np. na Zdrojkach ??

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aissha1
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 21:21    Temat postu: Co myslicie o nowoczesnych placach zabaw np. na Zdrojkach ?? Odpowiedz z cytatem

Place zabaw na osiedlach ekskluzywnych domków jednorodzinnych- Muchlin , Zdrojki !!! Super!!! Tylko że ludzie tam, mają swój własny kawałek trawki i nie jednokrotnie wypasione miejsce zabaw dla swojego dziecka. A co z placami zabaw w zwykłych blokowiskach? Spółdzielnia Mieszkaniowa w pierwszym rzędzie powinna chyba zadbać o miejsce zabaw dla tych dzieci, które mieszkają w 40 m2 a luksusem jest dla nich ciasny balkon!!!Super ze powstał plac zabaw na Wyzwolenia a nie w willowej dzielnicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Boniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie tam znowu ekskluzywne osiedla? Przecież to nie Beverly Hills.
A nawet jeśli, to co? Mają ludzie przepraszać za to, że mają domki i nie mieć prawa do niczego więcej dla siebie czy dzieci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 21:55    Temat postu: Re: Co myslicie o nowoczesnych placach zabaw np. na Zdrojkac Odpowiedz z cytatem

aissha1 napisał:
Place zabaw na osiedlach ekskluzywnych domków jednorodzinnych- Muchlin , Zdrojki !!!

Zapomniałaś o zapałczanym... tam też chyba jest Jęzor
A tak serio popieram Bonka... ile czasu Zdrojki czekały na jakikolwiek postęp z drogami na osiedlu???? A przecież jeszcze jest wiele do roboty...
Poza tym, domki ludzie budują za swoje pieniądze... place zabaw tez mają ze swoich finansować????
A w blokowiskach?? Ilu ludzi ma mieszkanie z przydziału?? I jeszcze placyk też przydzielić... to jest sprawiedliwość wg Ciebie... bo Ty mieszkasz w bloku??
Kto Ci broni wybudować swój dom?? i mieć chociaż 2 ary zielonej trawki??
Zastanów się zanim coś napiszesz... Yyyy...

PS. Słowo "ekskluzywnych" jest nie na miejscu... ile jest ekskluzywnych domków??? 20??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aissha1
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompletnie mnie nie pojmujecie panowie.
Nie jestem przeciw budowaniu placów zabaw na osiedlach domków jednorodzinnych jednak musicie przyznać że dzieci w starszej części miasta nie mają ani jednego porządnego miejsca zabaw.
Za mieszkania w bloku płaci się nie małe czynsze ( i co raz częściej nie są one z przydziału) a rezultatów tego na osiedlach nie widać. Proszę zobaczyć chociażby na boki Komunalne.
A to dlaczego tak jest ? Dlatego że elity naszego miasta raczej w tej części nie zamieszkują -tylko właśnie na wymienionych wyżej osiedlach.
Czybyście byli jednymi z nich? Uśmiech
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 1 ... na forum nie powinno się nikogo tytułować Pan, Pani... tutaj wszyscy jesteśmy równi (chyba, że ktoś głupoty pisze... ).
Po 2 ... Czynsze są niemałe... bo te bloki trzeba utrzymać... ogrzewanie + utrzymanie stanu technicznego...
Jak wichura pozrzucała papę z dachów na spółdzielców... kto zapłacił?? Spółdzielnia (właśnie z czynszów), jak trzeba skosić trawę pomiędzy blokami... kto kosi?? Mieszkańcy biegają z kosiarkami??? Nie.
Pozostałe inwestycje i remonty... można mieć zastrzeżenia do tego jak te pieniądze są wykorzystywane, ale po to jest czynsz... przychodzisz do domu i nic Cię nie obchodzi... A właściciele domów prywatnych (tych ekskluzywnych też Oczko)... muszą sami robić wszystko, trawę skosić, zadbać o ogrzewanie... wiadomo olejowe i gazowe wygodne, ale za to kosztowne, więc wielu używa jeszcze miałowych i węglowych, jak wichura narobi szkody... nikt nie biegnie do Urzędu Miasta by naprawili, sami musimy to robić... Wy macie czynsz... my mamy koszta również... a że inaczej się to zwie, jak zwał tak zwał.
Podałem kilka przykładów, by uzmysłowić Tobie, że nie jesteście jacyś poszkodowani... bo macie czynsz, jest to opłata właśnie za przywilej przyjścia z pracy i położenia się na wersalce Oczko
po 3 ... Nie należymy do elit (jeszcze Diabełek )... zresztą ja nie mieszkam w Turku Jęzor

A poza programem... kłania się pisownia NIE... (niemałe, niejednokrotnie).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy przypadkiem kasa na te polacyki nie pochodzi ze środków UE? I wąłśnie mogą one byc na takich osiedlach?
Powrót do góry
aissha1
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo racji a jednak nie do końca. Czy Ty myślisz że w naszym Turku wszystkie osiedla mają centralne ogrzewanie?????? Niestety nie. Mnóstwo ludzi również musi zadbać o ogrzewanie swojego mieszkania.Więc z tym przyjściem po pracy do domu i leżeniem na wersalce to duża przesada.
Czy tak trudno pojąć , że chodziło mi jedynie o to , że dzieci mieszkające w blokach, nie mające tyle przestrzeni powinny mieć chociaż porządny plac zabaw przed domem. I tym mieszkającym w domach z trawką 2 ary , też się należy!!!!!!!!!!
Tylko jest taka różnica że na starych osiedlach takich inwestycji nie widać!!!
Huśtawka , która wisiała 20 lat temu wisi do dziś i jedynie zmienia od czasu do czasu swoje kolory ( to jedyna modernizacja). Trzepak na dywany ??? Bez niego dzieciaki umarłyby z nudów!!!
P.S. Widzę że słownik ortograficzny opanowany perfekt. Gratuluję!!
Jednak dostrzegam również znaczną dozę złośliwości Cool Cool
Powrót do góry
Meg
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przemawiam A ja mieszkam sobie w ekskluzywnym domku jednorodzinnym. Pod nosem zrobili mi super plac zabaw. Jak mój mały znudzi się na huśtawce pod domem, to wysyłam go- bo za płotem nie jest gorszy. Ha ha ha Cool Cool Cool
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 03:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam na jednym z tych osiedli gdzie te place powstały. I powiem tak: do tej pory jak chcielismy zagrac w piłke to musieliśmy iśc na jakąś budowe, wybrać sobie 6 w miare dobrych belek, wykopac doły, pozbijac belki i mozna było grać. Ewentualnie sami robilismy zrzute na metalowe słupy, na siatki do bramek- ktos to spawał i bramki stały. Z koszykówką było więcej zabawy, ale tez to sobie sami robilismy. Wystarczyło troche chęci i inicjatywy ze strony zainteresowanych. Nikt nie czekał i nie oglądał sie na "łaskawe" miasto. Koszenie trawy również musielismy robić sami. W tym samym czasie dzieci z tych blokowisk miały i maja dwa Osiry, plac zabaw na Wyzwolenia-teraz równiez zmodernizowany. Także nie wiem kto tu miał lepiej. A że miasto wreszcie pomyślało równiez o nas to już widac jakies problemy, dlaczego nie u nas(blokowiska itp.) Wkońcu miasto zaczeło dostrzegac osiedla domków jednorodzinnych i trzeba sie z tego cieszyć, a że przy blkach placów brak no cóz miejmy nadzieje że wkrótce to sie zmieni na lepsze.

PS. Koszenie i utrzymanie trawy to srednia przyjemnośc, dlatego ja na swojej działce co roku mam mniej trawnika... Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kmrmn
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobili na osiedlach domków jednorodzinnych ale i zrobili na blokowiskach.
i mam tylko nadzieje ze będzie ich więcej. tyle.
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eleganckie są Jęzor tak patrząc przez płot, bo nie wchodziłem tam nawet Jęzor Dzieciaki siedzą od świtu do późnego wieczoru Bardzo szczęśliwy Czyli musi być fajnie Uśmiech

Na wyzwolenia za Lidl'em ma powstać jeszcze w tym roku Park Uśmiech Ale wiadomo, że na drzewa trzeba będzie poczekac kilka lat Jęzor
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOGUCIK napisał:
Eleganckie są Jęzor tak patrząc przez płot, bo nie wchodziłem tam nawet Jęzor Dzieciaki siedzą od świtu do późnego wieczoru Bardzo szczęśliwy Czyli musi być fajnie Uśmiech

Na wyzwolenia za Lidl'em ma powstać jeszcze w tym roku Park Uśmiech Ale wiadomo, że na drzewa trzeba będzie poczekac kilka lat Jęzor

Chyba że wzmą już gotowe duże drzewa Jęzor podobno szybko sie przyjmują i po jakimś czasie (dość szybko) wygląda ładnie Uśmiech
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak park, to mam tylko nadzieje, że przed wejsciami do parku postawia specjalne pojemniki z torbami na kupki dla psów. Juz dawno takie powinny stac przed starym parkiem koło gim. 2. I zaraz po postawieniu tam tych koszów ostro wysyłac patrole, żeby ludzie zaczeli wkońcu robic ze swoimi czworonogami to co sie nalezy...
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do umiejscowienia placu zabaw, mi to wisi. Mieszkam w bloku, ale na plac zabaw (a raczej na boisko do koszykówki) na placu Zawiszy mam może jakieś 5 minut drogi (spacerkiem).
Co do domniemanej ekskluzywności tych miejsc lol , nikt się tam nie wywyższa poznałem tam pare osób i nikt mi nie powiedział, ze nie mieszkasz na tym osiedlu to sobie stąd idź, czy coś wręcz przeciwnie byłem tam razem z bratem przyjmowany bardzo przyjaźnie Uśmiech (z resztą mało kto nas tam "przyjmował"- jak tam przychodzimy i są lub dochodzą ze dwie, trzy osoby to jest świetnie).
A jeśli chodzi o juz wyżej wspomniane psie kupki to na prawdę ludzie potrafią sie zachować bardzo chamsko..., wczoraj (wiem, głupota przy takim wietrze grać w kosza, ale już nie mogłem wytrzymać Jęzor) jak przyszedłem z bratem sobie troche porzucać to zobaczyłem kilka dosyc pokaźnych psich odchodów na boisku do kosza Marzyciel , to są normalnie jakieś jaja, jak tak w ogóle można... Yyyy... .
Powrót do góry
gggggg
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rewelacja, młodziez ma zajecie. juz 10lat temu takie coś powinno być w turku.
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gggggg napisał:

10 lat temu to chłopacy na własną rękę stawiała kosze i malowała linie na placu na Legionów Polskich Jęzor .
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł Sz. napisał:
gggggg napisał:

10 lat temu to chłopacy na własną rękę stawiała kosze i malowała linie na placu na Legionów Polskich Jęzor .

I co z tego skoro nam te kosze kazali wykopać, a na placu zrobili parking.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Dante
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 04:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi one się podobają, tylko szkoda że na to jestem już za stary
Powrót do góry
Maldini
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Lip 04, 2007 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zelu.. napisał:
Paweł Sz. napisał:
gggggg napisał:

I co z tego skoro nam te kosze kazali wykopać, a na placu zrobili parking.

no ale należy dodać, że nie poddaliśmy się bez walki Oczko
Powrót do góry
Adam ;-)
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dworcowej by się przydał taki plac czy coś... jest tylko piaskownica stara co psy tam... "robią kupki" i kosz wykopany skądś i zabetonowany parę lat temu... Jęzor
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: