« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
samah
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 08:37    Temat postu: Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

Zauwazyliscie, ze w naszym miescie jest problem z parkowaniem osob pelnosprawnych na "kopertach"? Przed marketami i np. na kolskiej. Kto powinien sie tym zajac ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to kto ? Policja... jeśli ktoś stoi na kopercie, a nie jest inwalidą to dostaje mandat i tyle Uśmiech Ja osobiście mam szacunek do tych miejsc i żeby skały srały to na nich nie parkuję Uśmiech
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś widziałem ulotkę... "aby mieć możliwość parkowania w tym miejscu wybierz: amputacja ręki/nogi..." etc Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja widzialem cos takiego jak: "zajales moje miejsce na parkingu, czy przejmiesz tez moje kalectwo ?", czy jakos to szlo tak ;p
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak..często się zdarza, że wygodniaccy sobie pod same drzwi Interarche podjeżdzają i na kopertach parkują.

Biorąc pod uwagę brak szacunku dla niepełnosptrawnych, chamstwo i brak rozumu można ich chyba pod inwalidów podciągnąć. UMYSŁOWYCH.

Ja na kopercie nie parkuję.

A zajmować się tym powinna policja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat najbliżej drzwi pod InterMarche nie ma koperty Jęzor tam po prawo... a wiem na pewno, bo tam zawsze prakuję Jęzor Jęzor
koperty są przy Kebabie Uśmiech
Powrót do góry
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jestem jednym z tych chamów o ktrym mowicie Uśmiech nie obowiażuja mnie zadne zasady i nie przejmuje sie zdaniem innych Uśmiech i nie złamie mnie to jelsi wjedziecie teraz na mnie 1500 razy Uśmiech nie sprobowaliscie nigdy takiego zycia i nie poznacie jego *******.tego samku... na luzie, miec wszystko w tyle jest 2 tysiace razy lepiej... zycie cieszy, bawi i nie sprawia problemów... i czesto nieziemski łah wychodzi jesli ma sie obok siebie takich samych ludzi, z takim podejsciem... Wakacyjnie Lajtowo 2007...

btw. chamami sie nie czujemy i nigdy nimi sie nie poczujemy Uśmiech
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JoInTmAnIaK napisał:
to jestem jednym z tych chamów o ktrym mowicie Uśmiech nie obowiażuja mnie zadne zasady i nie przejmuje sie zdaniem innych Uśmiech i nie złamie mnie to jelsi wjedziecie teraz na mnie 1500 razy Uśmiech nie sprobowaliscie nigdy takiego zycia i nie poznacie jego *******.tego samku... na luzie, miec wszystko w tyle jest 2 tysiace razy lepiej... zycie cieszy, bawi i nie sprawia problemów... i czesto nieziemski łah wychodzi jesli ma sie obok siebie takich samych ludzi, z takim podejsciem... Wakacyjnie Lajtowo 2007...

Bez komentarza

A tak co do tematu, to w którymś mieście (cholercia nie pamiętam w którym) grupa ludzi wpadła na fajny pomysł. Na samochód pełnosprawnego zaparkowany na miejscu dla niepełnosprawnych nakleja się naklejkę. Dokładnie w miejscu, gdzie siedzi pasażer. Naklejka nie niszczy szyby, ale odklejenie jej zajmuje trochę czasu, więc większość ludzi jedzie z nią do domu. Napis jest dość dobrze widoczny: "Zabrałem miejsce niepełnosprawnemu"
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JoInTmAnIaK napisał:

wszystko tak lajtowo bez narkotykow ?
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JoInTmAnIaK napisał:

hahaha... ale nam joinmaniak zapodał manifest... lol

A tak na poważnie...
CHłOPAKU, ZA DUżO UżYWEK I TELEWIZJI!
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na takich miejscach nie parkuje. Lubie spacerki wiec zawsze parkuje autko najdalej jak to sie tylko da... Jęzor A tak na serio to nie rozumie czym kieruja sie ludzie parkujacy na tych miejscach- chyba zwykłym cwanaiactwem i radościa że udało sie!!! Osobiście nie przepdam za takimi ludzmi i wyśmiewam ich kiedy tylko nadaży sie okazja.

A ta wypowiedź jointa to typowa prowokacja przeciez ten typ pewnie nie ma jeszcze prawka wiec co najwyżej może zaparkowac sobie rowerek, albo deskorolke... lol
Powrót do góry
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon jak dla mnie to wogole sztywniak.. i dobrze ze nie kometujesz moich słow bo reprezentujemy dwa inne spojrzenia na świat... "ten kto ma lepiej kto ma lepiej" lol

adaś uwierz ze nie jestem 24h naćpany...

Jay (Z) uwierz ze nie robie(robimy) z siebie kogos kims nie jestesmy... to sposób na zycie (a ze czsami sa kłopoty przez to nie wielkie to inna sprawa mało nas łamiąca), a nie kreowanie sie na ha (i) pe (haopie) po to zeby byc cool...

aaa i jeszcze Sergio... uwierz ze bez prawka nie takie rzeczy sie robiło (nie ze sie wywyzszam czy nosze, czy jeszcze lepiej jakiegos gangsta z siebie robie, ale widze ze trudno wam uwierzyc ze takie zycie mozna wieść)... a wiesz zaparkowac zawsze moge jadac jako pasażer bo wtedy to wszystcy parkujemy i tankujemy :]

Ostatnio zmieniony przez jointmaniak dnia Czw Lip 05, 2007 23:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kmrmn
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje że przy następnym parkowaniu komuś sie noga powinie i rzeczywiście będziesz na to miejsce zasługiwał
albo tak :
Cytat:
Biorąc pod uwagę brak szacunku dla niepełnosptrawnych, chamstwo i brak rozumu można ich chyba pod inwalidów podciągnąć. UMYSŁOWYCH.

policja powinna się zająć takim kolesiami - lub babkami.
ja nie parkuję - nie mam prawka Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adas

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JoInTmAnIaK napisał:
adaś uwierz ze nie jestem 24h naćpany...

tak jestem temu przeciwny ze nawet jesli bys byl nacpany minute na miesiac to jest dla mnie zle.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 07:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JoInTmAnIaK napisał:
nicpon jak dla mnie to wogole sztywniak.. i dobrze ze nie kometujesz moich słow bo reprezentujemy dwa inne spojrzenia na świat... "ten kto ma lepiej kto ma lepiej" lol
Buehehehehehehehe Leżę Darcie

A co do tematu, to kiedyś widziałem na jednym autku wydrapany na masce znak ludzika na wózku. Pewnie właściciel też parkował na miejscu dla niepełnosprawnych i ktoś się "postarał" o odpowiednie oznakowanie Jęzor
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha ja to dopiero mam polewkę z takich ludzi co to żyją w myśl zasad pokazywanych nam przez maniaka zioła...to faktycznie trzeba mieć smutne życie że radość sprawia jak się zajmie miejsce niepełnosprawnemu.

A jeszcze się tym chwalić...buuuhahaa to jest dopiero przypał jakich mało.

Szkoda, że trudno o sprawiedliwość...inaczej Jointmaniak doczekalby sie kiedyś jak o kulach zapindala przez cały parking bo mu jakiś frajer miejsce zajął.

nicpon napisał:
A co do tematu, to kiedyś widziałem na jednym autku wydrapany na masce znak ludzika na wózku. Pewnie właściciel też parkował na miejscu dla niepełnosprawnych i ktoś się "postarał" o odpowiednie oznakowanie

Ja mam lepszy pomysł...proponuje spuszczać powietrze z kół.
Jak sie jeden z drugim nadyma przy pompce to mu zaraz przejdzie Jęzor
Powrót do góry
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertocarlos napisał:

chwalenie... bardziej nawiazanie do tematu... przynjamniej rozwinał sie z deka temat... po co pisac post za postem o tym samym ze to złe, niedobre, powinno sie za to karac... mozna napisac o tym raz dwa razy ale nie piedziesiąt... a ze znajduja sie takie łby jak ja ktorzy nie maja wachan napisac cos innego od tłumu to sie rozwija rozmowa... a ze same ataki w tym na mnie to juz wina tego ze ne miesci wam sie cos takiego w głowie Uśmiech

ps. to ze "zaatakowałem" (takie wyolbrzymienie) cie w dziale MKS to nie znaczy ze bede sie z toba non stop kłucil... nie w mojej naturze to... ale jak chcesz jezdzic od tej pory za na kazdy moj post to wolna reka... nie rusza mnie to zbytnio... nawisci nie sieje, wrecz przeciwnie...

Ostatnio zmieniony przez jointmaniak dnia Pią Lip 06, 2007 10:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertocarlos napisał:
nicpon napisał:
A co do tematu, to kiedyś widziałem na jednym autku wydrapany na masce znak ludzika na wózku. Pewnie właściciel też parkował na miejscu dla niepełnosprawnych i ktoś się "postarał" o odpowiednie oznakowanie

Ja mam lepszy pomysł...proponuje spuszczać powietrze z kół.
Jak sie jeden z drugim nadyma przy pompce to mu zaraz przejdzie Jęzor

Treaz są elektryczne Jęzor Podłaczy pod zapalniczke w aucie 5 minut i po robocie Jęzor Już lepsze ten naklejki, ale wstyd dostac takie cos na szybe hehehe
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JoInTmAnIaK napisał:
robertocarlos napisał:

chwalenie... bardziej nawiazanie do tematu... przynjamniej rozwinał sie z deka temat... po co pisac post za postem o tym samym ze to złe, niedobre, powinno sie za to karac... mozna napisac o tym raz dwa razy ale nie piedziesiąt... a ze znajduja sie takie łby jak ja ktorzy nie maja wachan napisac cos innego od tłumu to sie rozwija rozmowa... a ze same ataki w tym na mnie to juz wina tego ze ne miesci wam sie cos takiego w głowie Uśmiech

ps. to ze "zaatakowałem" (takie wyolbrzymienie) cie w dziale MKS to nie znaczy ze bede sie z toba non stop kłucil... nie w mojej naturze to... ale jak chcesz jezdzic od tej pory za na kazdy moj post to wolna reka... nie rusza mnie to zbytnio... nawisci nie sieje, wrecz przeciwnie...

Ależ szanowny kolego...
Jeśli myślisz, że znalazlem sobie nowy cel w życiu polegający na szukaniu Twoich postów i jeżdzeniu po Tobie to masz straszną manię wielkosci.

Pragnę Ci powiedzieć, że zwisa mi i powiewa co sobie myślisz. NIe zgadzam się ani z twoimi wypowiedziami na temat avatarów, ani na temat radości z zajmowania miejsca dla niepełnosprawnych.

Nie zgadzam się z Tobą jak z każdym innym piszącym podobne bzdury.
Jeśli bierzesz to do siebie, cóz...może czas oprzytomnieć??
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Lip 06, 2007 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeju jak tak bardzo razi was to że ten koles tam parkuje to jest proste rozwiazanie. Za każdym razem gdy to zbaczycie dajcie znac komu trzeba, zapłaci raz, drugi to mu sie odechce i bedzie po problemie. A to spuszczanie powietrza to całkiem fajny pomysł... Nawet gdy ma sie elektryczna pompke to i tak zanim ją rozłozy, zanim napompuje to pójdzie po rozum do głowy, że jakby zaparkowal dalej to z pewnościa nie zajełoby tyle czasu i wysiłku. Następnym razem juz nie bedzie ryzykował. No chyba że bedzie wiec wtedy powtórka... Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj post

JoInTmAnIaK napisał:
nie rusza mnie to zbytnio...

twoj post po moim:

robertocarlos napisał:
Jeśli bierzesz to do siebie, cóz...może czas oprzytomnieć??

Marzyciel
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozpoczęła się godna pochwalenia akcja:
http://www.parkujesz-zdrapujesz.org/
Powrót do góry
majki
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

Skąd: jedna, jedyna osada stawiająca nieugięty opór najeźdźcom

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przydało by się dla ludzi parkujących przy lidlu...
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majki napisał:
przydało by się dla ludzi parkujących przy lidlu...

do akcji można się przyłączyć. im więcej ludzi zacznie naklejać, tym lepiej. niech sobie potem taki burak jeden z drugim pozdrapuje Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

frog napisał:
rozpoczęła się godna pochwalenia akcja:
http://www.parkujesz-zdrapujesz.org/

Bardzo podoba mi się ta akcja...
Ciekawi mnie tylko jedno... czy polskie prawo nie zabrania takiego naklejania... (wiem że się czepiam Jęzor )
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jay napisał:
Bardzo podoba mi się ta akcja...
Ciekawi mnie tylko jedno... czy polskie prawo nie zabrania takiego naklejania... (wiem że się czepiam Jęzor )

ponieważ mam kontakt z autorką i organizatorką akcji to wiem, że sporo rozmów przeprowadzała ze strażą miejską oraz policją - nie było zastrzeżeń. na samej stronie znalazły się tylko odpowiednie przepisy kodeksu drogowego, a szczegółowa ekspertyza prawna własnie jest przygotowywana.
Powrót do góry
fafkulec
Męski Towar.... Mrrrrauuu

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co jeśli na miejscu zaparkuje akurat osoba niepełnosprawna? Te pojazdy są jakoś oznakowane? Jeśli tak to jak?
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 05:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fafkulec napisał:
A co jeśli na miejscu zaparkuje akurat osoba niepełnosprawna? Te pojazdy są jakoś oznakowane? Jeśli tak to jak?

takie coś znalazłam na szybko w necie:

- jedynym dokumentem uprawniającym do parkowania na kopercie jest Karta parkingowa (a nie jej kopia i żadne inne dokumenty)
- nalepki ze znaczkiem inwalidzkim nie uprawniają właściwie do niczego – można ich w ogóle nie przyklejać na szyby, to tylko znak informacyjny.To, czy je przyklejać na szyby, zależy od własnego widzimisię właściciela samochodu
- parkując na „kopercie” należy obowiązkowo wyłożyć oryginał karty parkingowej w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu
- Karta parkingowa wydawana jest na osobę (znajduje się na niej zdjęcie osoby, która z niej korzysta), nie jest wydawana na samochód – nie można jej nikomu, ani od nikogo pożyczać
- posiadacz Karty parkingowej nie musi mieć własnego samochodu, wystarczy, że weźmie ze sobą w podróż kartę i kierowca, który go podwozi, może zaparkować na „kopercie”
- sprawdziliśmy ostatnio, że nawet autokar lub inny pojazd samochodowy, którym podróżuje osoba niepełnosprawna, może teoretycznie także zaparkować na kopercie (jeśli się na niej zmieści…) oraz może niestosować się do różnych przepisów ruchu drogowego, do czego uprawnia posiadanie Karty parkingowej

a tu można znaleźć wzór takiej karty parkingowej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3549
Powrót do góry
XTrmnTR
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie raz , nie dwa spotkałem się z tym,że na miejscach parkingowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych (przede wszystkim Netto) stoją 40-50letnie cwaniaki - fura jak marzenie (wieśniaka) wąsy na przedzie i spoko że parkuje na takim miejscu , przeca bliżej wejścia i zawsze wolne. Albo przed pobliską biedronką , to samo , tyle że tam czasem jakiś idiota zaparkuje tak że zajmuje 2 miejsca (raz kretyn stanął w poprzek tak że 3 miejsca zajął) i niemal zawsze stoi wypasiczek furą. Na takie okazje szykuję powoli łańcuch albo porządny nóż do kłucia opon. Bo jak takiego kretyna nie zaboli po kielni to nie skuma.
Jest jakaś akcja "Łosi stada . nie parkuj jak łoś" ale IMHO ma mały odzew i skutek.
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 01:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie coś się powinno robić

http://www.youtube.com/watch?v=m4dbiNUIw9o&eurl=http://www.milanos.pl/video.php?cat=37&id=3575
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: