« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Urząd Pracy w Turku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 15:15    Temat postu: Urząd Pracy w Turku Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałam przyjemnośc być w naszym Powiatowym Urzędzie Pracy!!! to co tam zobaczyłam bardzo mnie zaszokowało!!! Otóż to co sie tam dzieje to jest raczej cyrk a nie próba pomocy osobą bezrobotnym! Dzisiaj jest dzień tzw."wizyt". Ludzi jak za czasów komuny z kartkami po mięso, stoją w niekończących sie kolejkach, pokoi o ile pamietam 5 w których"powinno" sie obsługiwac bezrobotnych tyle, że z tego czynne były tylko dwa!!!!! Na dodatek Kobitki, które obsługują interesantów co 2 minuty muszą gdzieś wychodzić w bardzo pilnych sprawach!!! Masakra!!!! Nie wspominam juz o stazystkach, ktore krąża od drzwi do drzwi!!Roboty dla nich nie ma??? W koncu chyba za coś im płacą!!!Szczęscie, że nie mam tej przyjemności stać w tych kolejkach bo moje nerwy by zapewne puścily!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Badyl
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam mam raczej pozytywne odczucia, wszystko działa w miarę sprawnie, oczywiście oprócz dni w których są wizyty.

Nie wiem czy to organizacyjnie jest możliwe, żeby rozładować cały ten ruch na kilka dni, bo nieraz stoją tam tłumy a nieraz puściutko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe a co to akurat wtedy kiedy mieliśmy wizyte ktoś był przed nami i nie udało sie załatwić sprawy szybko? Wyluzuj nie ty jedna w Turku mieszkasz i nie ty jedna potrzebowałaś skorzystać z usług tegoż Urzędu. Jest okres wakacyjny więc pracownicy też biora urlopy tak jak większość ludzi pracujacy w tym okresie. Już sie uspokoilismy?
Powrót do góry
Maly
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak witam w swiecie urzędowym , czyli normalna zlewka wszystkiego Diabełek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
XTrmnTR
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli o turkowskiego PUPa chodzi. Kolejki są , załatwienie jakiejkolwiek sprawy tam zajmuje czasem 2-3 godziny (nawet najbanalniejszej) , często po wystaniu tych 2 godzin okazuje się że nie mamy jakiegoś głupiego dokumentu i ... , więc najpierw zawsze informacja - póki co mnie nie zawiodła to akurat tam jest ok. Co do biurokracyjności tamtejszej - jest maxymalna . Bez jakichś mega znajomości nie da się załatwić po terminie itp. (chyba że xero Jęzor ) . Jak dla mnie PUP jest sztuczną instytucją , zupełnie bez racji bytu. Zupełnie nie spełnia swej funkcji (ja swoją robotę znalazłem sobie sam , ale i tak musiałem iść do PUP ,zarejestrować się jako bezrobotny , wyrejestrować się za parę dni tylko po to żeby firma miała jakiś zwrot za zatrudnienie bezrobotnego , a PUP nabite statystyki,że znalazła bezrobotnemu pracę - normalka ...) . Swego czasu przez pół roku przyjeżdżałem specjalnie do turku z wrocławia do PUP na comiesięczne wizyty , podobno w celu takim , że PUP starał się żebym miał pracę. Wyglądało to dokładnie tak = 1 godzina w kolejce , 5 minut z panią (czasem miłą) , podpisanie papierków ,do banku po ok 400zł kuroniówki i z powrotem do wwia. Bo praca bez umowy opłaca się wszystkim poza ZUS.
PS.l Teraz pracuję legalnie. Dziś wszelkie podatki , ZUSy i inne ******** o których nie mam pojęcia z jakiej paki żrą mój hajs , zabrały mi ok. 620 zł z wypłaty. Ja nie wiem jak Wy ale ja mniej wydaję na żarcie przez miesiąc , a wiele osób zarabia niewiele więcej. Wiem że spotkam te pasożyty w piekle i tam sobie z nimi porozmawiam.
Nienawidzę systemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Sie 10, 2007 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, ogolnie urzad niezaciekawy, chociaz obsluga przedsiebiorcow szybka, sam ostatnio dawalem oferte pracy, powiedzialem ze mi sie spieszy, to pewien Pan nawet za mnie wypelnial tam jakies glupoty.. Oczko
Powrót do góry
Leszczu
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie ale "punkt widzenia poznaje się od punktu siedzenia"!
Jak już powiedział mój przedmówca są okresy wakacyjne w ktorych ludzie biorą urlopy wiec logiczne ze kadra pracownicza się zmniejsza za to stażystom nie wolno obsługiwać bezrobotnym(nie maja uprawnien) i nie chodza od drzwi do drzwi tylko przynosza teczki bezrobotnych coby etatowy pracownik nie tracil czasu na bieganie z dołu na gore!Biurokracja zawsze jest i bedzie i nie zmienisz tego ani Ty ani Ja a jesli nie masz jakiegos dokumentu nikt Cię nei obsłuży i tyle- nie dlatego ze jest nei mily, tylko dlatego ,ze poprostu nie może!!!!!!! bezrobocie robi sie coraz to bardziej fikcyjne gdyz jedni pracuja na czarno, inni wyjezdzaja a jeszcze innym poprostu sie nei chce!!!!!idz sobie na poczte, postoj w kolejce do okienka i bedzie to samo! na wszystko najlatwiej narzekac!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś 15 lat temu była w turkowskim PUPie (wtedy chyba to się nazywało Rejonowy Urząd Pracy) mniejsza biurokracja. Nie potrzeba było tylu papierów i jedna sprytna pani sobie pobierała zasiłek za kilka nieistniejących osób.
Powrót do góry
XTrmnTR
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ nikt nie narzeka bezpodstawnie , każdy ma swój punkt widzenia. Ja np powiem że moja znajoma nie dalej jak w tym tygodniu zarejestrowała się jako bezrobotna żeby pobierać zasiłek , po czym pojechała do swojego miasta pracować dalej , nie to że na czarno , tyle że z "nadzieją na zatrudnienie" , co prawda wypłatę i tak dostaje , co mimo wszystko jest dziwne wg mnie - dostawać wypłatę i zasiłek , ale i tak wszyscy moi znajomi , jak i ja , twierdzą że PUP jest jak to się mówi bezsensu . Pownien zmienić nazwę z PUP na Powiatowy Urząd Kombinowania I Stania w Kolejce. PUKISK jea( ^_^)
Powrót do góry
Leszczu
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo to Polska, gdyby zwiekszyli płace ludzie przestaliby pracowac an czarno i wyjezdzac z kraju a taki PUP nie istnialby , niestety jest inaczej a biurokracja jest i bedzie nie tylko w PUPie ale w kazdych innych urzedach!
Powrót do góry
Walduś
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biurokracja jest była i bedzie jednak najlepsze przeboje sa w PUP-ie(czy jak to sie tam pisze)kiedy bodajże o godzinie 10 30 zaczyna się przerwa w tych godzinach lepiej omijać urząd coż za szczęscie ze nie musze tam chodzić
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno napisze o naszym turkowskim urzędzie... Kiedyś bardzo często odhaczałem się w tej placówce, ponieważ jak większość Polaków nie miałem pracy. Teraz nastały inne czasy i większość pracodawców prosi się o byle jakiego pracownika, niestety kiedy ja się o tę prace starałem było zupełnie inaczej...Większość ofert pracy była wybierana przez pracowników PUP, którzy nagminnie dzwonili do swoich znajomych w pierwszej kolejności. Taki szary człowiek jak ja nie miał najmniejszych szans na zdobycie pracy.
Pamiętam jak dziś, kiedy starałem się o zdobycie funduszów na założenie działalności gospodarczej ale oczywiście takich środków nie otrzymałem, ponieważ nie spełniłem jednego warunku tzn. moje wykształcenie nie było adekwatne do pracy jaką miałbym wykonywać (nadmieniam, iż mam wykształcenie wyższe, ale chyba to jest dla nich niewystarczające).
Bardzo śmieszne w owych czasach było wysyłanie bezrobotnego do pracodawcy z "kwitkiem PUP" (w wolnym tłumaczeniu - podpisanie kwitku przez pracodawce, iż dany wakat jest już zajęty.) Wielokrotnie z takim "kwitkiem" wędrowałem od pracodawcy do pracodawcy zbierając w "konkursie PUP" jak najwięcej podpisów. Nie szanują oni w ogóle osoby bezrobotnej stwierdzając "chyba", iż jesteśmy gorszego gatunku.
Dzisiaj na szczęście mogę się z tego śmiać, ponieważ nie potrzebuję już ich pomocy ale dla wielu ludzi jest to jedyna szansa na zdobycie pracy.
Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że jeżeli sami sobie nie znajdziecie pracy to na pewno nie zrobi za was to PUP, który jest dla mnie instytucją zupełnie niepotrzebną.
Powrót do góry
marciaj
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 23:54    Temat postu: U P TUREK Odpowiedz z cytatem

JA WAM POWIEM ZE TURECKI UP TO SYFF JAKICH MAłO ,Z łASKI CIE OBSłUżą I TO JESZCZE W KOLEKCE TRZXEBA STAC BO ZWYKLE JEDEN POKóJ JEST OTWARTY A INNE NIE ,WIEC NIE MAM POJECIA PO CO TYLE LUDZI TAM SIEDZI ,,,
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, jednak to syf Jęzor po dzisiejszym dniu moge powiedziec ze syf jakich malo Jęzor i co to wogole jest "dyskryminacja" ? powinien byc wachlarz ludzi dla przedsiebiorcow, chce takiego to takich maja mi wysylac, a nie kur**.. nie moge okreslic wieku bo to dyskryminacja, nie moge okreslic plci bo to dyskryminacja, paranoja. I jeszcze dupe zawracaja, bardzo nieprofesjonalnie.
Powrót do góry
Leszczu
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz racje nie można określać wieku ale to nei jest "widzi mi się" urzedników tylko odgórne polecenie a to również ich praca wiec musza sie podstosowac do panujacych zasad! A co do przerw to o 10:30 jest przerwa sniadaniowa- jedyna w tym dniu wiec czego się czepiacie?
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszczu napisał:
masz racje nie można określać wieku ale to nei jest "widzi mi się" urzedników tylko odgórne polecenie a to również ich praca wiec musza sie podstosowac do panujacych zasad! ?

no to powinni to zmienic.
Powrót do góry
Leszczu
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a masz taka wladze zeby to zrobic?
Powrót do góry
Walduś
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mamy takiej wladzy jednak PANIE i PANOWIE z urzedu mogli by jakos dobrze rozplanowac te przerwe a nie o godzinie 10 30 a nawet predzej w urzedzie jest sniadanko i nie idzie juz w tym momencie nic zalatwic
Powrót do góry
Leszczu
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to przychodz o 11
Powrót do góry
XTrmnTR
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra , pup w Turku otwarty jest ponoć od 7:30 do 15:30 , tyle że rejestracja i obsługa osób bezrobotnych (w swym naiwnym postrzeganiu mam ciągle wrażenie że urząd pracy powinien istnieć po to żeby tych bezrobotnych obsługiwać) od 8:00 do 14:00. czyli skoro przerwa na śniadanko jest od 10:30 do 11 - po 2 i pół godzinach harówy z bezrobotnymi hordami , to całkiem nieźle. standardowo po 4 godzinach pracy przysługuje 15 minut przerwy na śniadanie (czy tam inny posiłek) , znaczy w chorej polsce. ja proponuję żeby ta przerwa była od 8:30 do 13:30 żeby dobrze się trawiło. będziecie wtedy najedzeni i szczęśliwi i lepiej wykonacie swą społeczną misję.
rozumiem że każdy ma swoją pracę , tyle że instytucje takie jak pup powinny być dla ludzi , więc jeśli kolega wkurza się że przychodząc o 10:30 pół godziny czeka aż pani zdzicha wypije kawę , no to zrozum go , a nie bezsensownie ślepo bronisz pup bez jakichkolwiek argumentów.
w gruncie rzeczy to jest tak ,że gdyby tam pracowała nawet matka teresa to i tak to co ona by chciała dobrze ,trafi na beton (biurokracja , przepisy) u góry. w całym tym systemie jest w sumie jedna poważna wada - brak przystosowania do teraźniejszości. urząd który być może był potrzebny jakiś czas temu , w tej chwili służy właściwie tylko temu , że człowiek rejestruje się tam by mieć ubezpieczenie. jak sam sobie pracy nie znajdziesz to na żaden urząd nie ma co liczyć. "odhaczanie się" co ileśtam sporej ilości osób przez bodaj 4 czy 5 pracowników uniemożliwia jakiekolwiek zapoznanie się z sytuacją i możliwościami petentów. oczywiście w dużej mierze pracę pup paraliżują osoby które nie chcą pracować , którym taka droga jest na rękę - mają zasiłek i nie muszą robić , albo mają ubezpieczenie z pup ale robią na czarno - bardzo popularne na wsiach ale nie tylko. tyle tylko że w sumie i pup i skarbowy i urząd gminy/miasta turek to urzędy,biurokracja itd , a zarówno w skarbowym jak i gminy/miasta podejście jakby inne , jakoś łatwiej tam swoje załatwić jest niż w pupie. na pewno po części jest to wina biurokracji i przepisów , ale także ludzi i ich podejścia.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sie 28, 2007 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A podobno bezrobocie w Polsce już nie ma hehe
Powrót do góry
Kaarola
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Wto Gru 11, 2007 11:37    Temat postu: Urząd Pracy w Turku Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy ktoś zauwazył ale w ogłoszeniach" praca" na temat PUP jest baaaardzo gorąco!!!!
Powrót do góry
Randy Orton
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panie niestety nie sa uprzejme maja Ciepłaq posadke dobry hajc mało tego sa 2 ich mniemaniu na wyzszym stopniu wtajemniczenia a zwykły "szary " człowiek jest dla nich zerem totez czasami trzeba zwrócic uwage w mniej lub bardziej kulturalny sposób tak jak ja :p zadziałało pani sama poszła xernąc mojaą umowe o prace hahah chyba ze strachu:P
Powrót do góry
Leszczu
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Sty 09, 2008 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie przesadzaj!
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 01:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Randy Orton napisał:
panie niestety nie sa uprzejme maja Ciepłaq posadke dobry hajc mało tego sa 2 ich mniemaniu na wyzszym stopniu wtajemniczenia a zwykły "szary " człowiek jest dla nich zerem totez czasami trzeba zwrócic uwage w mniej lub bardziej kulturalny sposób tak jak ja :p zadziałało pani sama poszła xernąc mojaą umowe o prace hahah chyba ze strachu:P

Coś w tym jest...
Słyszałem opinie wieleu osób, z różnych miast, które skarżyły się na obsługę w swoich urzędach pracy, m.in. ostatnio moja siostra Jęzor
Ja wspominam wizyty w owym urzędzie raczej neutralnie, ale moje spostrzeżenia nie są najlepsze.
To miejsce kojarzy mi się z wieloma pokojami w których siedzi po kilka osób, które nic nie robią. Jedna osoba coś tam pisze, przyjmuje interesantów, a reszta zwyczajnie się opier... Ja ich nazwałem "referentami od ściemy" , którzy siedzą, bawią się długopisem, prowadzą burzliwą konwersację jaki to samochód kupiła pani x, albo jak najlepiej zrobić gołąbki. No i obowiązkowo pasjans. W takich urzędach rodzą się prawdziwi mistrzowie świata w tej grze.. heheh
Po korytarzach snują się ludzie z róznymi papierami, czasami chodzą w tą i z powrotem po kilka razy, trzymając w ręku te same papiery. Czasami nawinie się pani y z pod 3 i... już można zrobić przerwę na pogawędkę.
Pukając gdzieś, bardzo rzadko słyszałem słowo "Proszę" i "Dzień dobry". Czasami można odnieść wrażenie, że w czymś się ewidentnie przeszkadza. Raz pani wyprosiła mnie, informując "bardzo uprzejmie" że teraz ma przerwę i żebym przyszedł za ileś tam minut. No i oczywiście kawa... Ile tam sie wypija kawy... W czasie jednego dnia pracy takiego urzędu znika chyba przeciętna kolumbijska plantacja. Nie wspomnę już o tym, że sporo osób ma tam pracę po znajomości Oczko

A teraz na poważnie. Może troche przejaskrawiłem opis urzędu pracy, ale jestem pewien, że wiele osób ma podobne spostrzeżenia. Przepraszam, też osoby, które tam NAPRAWDĘ pracująOczko
Powrót do góry
Prezes ds
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie fajnie pomogli bo ubiegam sie o pozyczke na prywatną szkołe walki mauy thai bedzie to cos nowego Reszta postu została uznana za prowokację i usunięta decyzją admina
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 04:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porzyczke czy dofinansowanie ? bo to spora roznica
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: