« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pogotowie...

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 10:45    Temat postu: Pogotowie... Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo przetarg na świadczenie usług ratownictwa medycznego w Turku i Kole wygrało pogotowie w Koninie. Nie znam szczegółów i nie mogę znaleźć informacji ale skąd pogotowie będzie wyjeżdżać na wezwania?? Z Konina, czy utworzą bazę w Turku???

Bo jeśli z Konina, to zakrawa to na Monty Pythona... Czas dojazdu wydłuży się (w teorii) o minimum 20 minut, w wielu przypadkach może (i będzie) oznaczać śmierć. W wypadkach drogowych, zawałach, zatorach płuc i wielu innych sytuacjach ogromną rolę odgrywa czas, liczy się każda minuta. Karetka z Konina nie będzie w stanie dotrzeć do pacjenta w 5-10 minut...

Zdaje sobie sprawę, że pogotowie w Turku do najszybszych nie należy ale karetka wyjeżdżająca ze stacji w Turku jest w stanie dojechać do każdego miejsca w Turku w 5 minut (przynajmniej w teorii), karetka z Konina, nawet jeśliby zespół czekał w samochodzie na sygnał (co jest oczywiście nierealne i nikt tego nie wymaga), będzie potrzebować w granicach 30 minut, co to oznacza dla zawałowców i ofiar wypadków, strach myśleć.

Inna kwestia, wyjechanie karetki z Konina wyłącza ją z użycia na minimum godzinę (30+30 minut), więc przy ograniczeniach ilościowych dyspozytor/ka nie będzie zbyt chętna wysyłać karetkę... (już teraz różnie z tym bywa).

Czy ktoś się orientuje jak to będzie wyglądać???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na którymś z portali była informacja, że minimum po 2 karetki będą dyżurować w Turku i w Kole. Ale nikt oficjalnie o tym nie poinformował. Ciekaw jestem kto ponosi winę za ten cały bajzel. Czy na prawdę wszystkiemu są winni ratownicy, którzy nie chcieli się zgodzić z aneksem do umowy, czy NFZ, który przeprowadził przetarg (według ratowników nieuczciwy).

Jedno jest pewne - "uwięzienie" wojewody było przegięciem.

EDIT: Wypadałoby, żeby ktoś odpowiedzialny poinformował ludzi, czy karetki będą wyjeżdżać z Turku, czy z Konina. Ludzie się trochę denerwują, więc może ktoś ze starostwa się poczuje do poinformowania ich. Mamy lokalne portale, mamy TVP Poznań. No ruszcie się Panowie Ważni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Walduś
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dobrze zrobili ze uwięzili wojewode przynajmniej ten problem został zauważony mimo iż robi się wokół tego dużo szumu co w wielu wypadkach szkodzi tym razem myślę ze to pomoże i problem zostanie tak rozwiązany że wszyscy będą szczęśliwi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pominę aspekt utraty pracy, procedury przejmowania majątku i sprzętu itd...
W ustawie o ratownictwie medycznym (czy jakoś tyak) jest zapisane, że karetka musi dotrzeć w teren w ciągu max 15 min (lub 20, nie jestem pewien) od zgłoszenia i max 10 min (lub 15) w mieście...
Teoretycznie Nas, zwykłych obywateli nie powinno interesować skąd pomoc jedzie, leci czy biegnie... ma te max 15 min od przyjęcia zgłoszenia i już - mamy prawo tego wymagać, a że za opiekę medyczną odpowiedzialny jest wojewoda to w przypadku dłuższego czasu docierania ratowników powinniśmy go skarżyć. Koszt takiej sprawy, nawet w przypadku przegranej pokrywa skarb państwa (to też jest zapisane).
Albo wojewoda wie co robi i zorganizuje wszystko zgodnie wymogami i przepisami albo sam na siebie bata kręci....
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 15:51    Temat postu: Re: Pogotowie... Odpowiedz z cytatem

Marian_ napisał:
Jak wiadomo przetarg na świadczenie usług ratownictwa medycznego w Turku i Kole wygrało pogotowie w Koninie. Nie znam szczegółów i nie mogę znaleźć informacji ale skąd pogotowie będzie wyjeżdżać na wezwania?? Z Konina, czy utworzą bazę w Turku???

Bo jeśli z Konina, to zakrawa to na Monty Pythona... Czas dojazdu wydłuży się (w teorii) o minimum 20 minut, w wielu przypadkach może (i będzie) oznaczać śmierć. W wypadkach drogowych, zawałach, zatorach płuc i wielu innych sytuacjach ogromną rolę odgrywa czas, liczy się każda minuta. Karetka z Konina nie będzie w stanie dotrzeć do pacjenta w 5-10 minut...

Zdaje sobie sprawę, że pogotowie w Turku do najszybszych nie należy ale karetka wyjeżdżająca ze stacji w Turku jest w stanie dojechać do każdego miejsca w Turku w 5 minut (przynajmniej w teorii), karetka z Konina, nawet jeśliby zespół czekał w samochodzie na sygnał (co jest oczywiście nierealne i nikt tego nie wymaga), będzie potrzebować w granicach 30 minut, co to oznacza dla zawałowców i ofiar wypadków, strach myśleć.

Inna kwestia, wyjechanie karetki z Konina wyłącza ją z użycia na minimum godzinę (30+30 minut), więc przy ograniczeniach ilościowych dyspozytor/ka nie będzie zbyt chętna wysyłać karetkę... (już teraz różnie z tym bywa).

Czy ktoś się orientuje jak to będzie wyglądać???

Karetki będą wyjeżdżać z centrum Turku, pokonując kilka skrzyżowań i przejść dla pieszych. Czas dojazdu karetek wydłuży się też ze względu na wydłużenie przekazywania informacji z turkowskiej dyspozytorni do zespołów konińskich.

Źródło: http://ryszardbartosik.blog.onet.pl/
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie sie podziała plebania ??? Jęzor
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszę tylko, że umiejscowienie pogotowia w tym miejscu to paranoja, jeszcze gdyby wyjazd był na Uniejowską, pół biedy, ale tak jak na mapce???
Przecież idealne umiejscowienie to szpital, wyjazd w lewo w stronę Kalisza, Konina i Koła idealne, mało kolizyjne, wyjazd w prawo w kierunku Sieradz i cały Turek (w lewo od Łąkowej mamy Gorzelnianą i Dobrską).
Zresztą umiejscowienie pogotowia w centrum... przecież nie chodzi tylko o obsługę miasta, a miejscowości dookoła???? Będzie cyrk.
Dobrze, że choć będą karetki w Turku, znając możliwości tego naszego dziwnego kraju... miałem obawy.

haze napisał:
A gdzie sie podziała plebania ??? Jęzor

W TVP 1 Jęzor
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież karetki reanimacyjne staly tam od zawsze.

Ogólnie służba zdrowia w naszym mieście woła o pomstę do nieba. Miasto tej wielkości powinno mieć swój szpital. Nasz jednak wiecznie zadłużony, a o niektórych lekarzach lepiej się nie wypowiadać.

Szczerze powiedziawszy mniej mnie interesuje, czy karetki bedą z Konina czy Turku. jak dla mnie firma może być z Krosna czy Krakowa. Najważniejsze by działała sprawnie i skutecznie niosła pomoc.

P.S. Wiem, że nasz kraj jest pełen absurdów i nielogicznych rozwiążań, ale pisanie, że karetki będą jeździć z Konina zakrawa na dziecinadę.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pon Mar 02, 2009 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertocarlos napisał:
Przecież karetki reanimacyjne staly tam od zawsze.

Tam czyli gdzie???

robertocarlos napisał:
P.S. Wiem, że nasz kraj jest pełen absurdów i nielogicznych rozwiążań, ale pisanie, że karetki będą jeździć z Konina zakrawa na dziecinadę.

Otóż się mylisz, "Polska to taka dziwna kraj", że wszystko możliwe, nawet to, a informacji oficjalnej żadnej.

A Polska jest tak dziwna... że od prawie 2 lat kilka rodzin nie ma prądu, płacili ale spółdzielnia zrezygnowała z administracji i prąd wyłączono (wodę też). Teraz mają wszystko od nowa podpięte (po wielkich bojach), brak tylko poprowadzenia kabla do skrzynki (40m), bo jakaś firma władająca terenem nie zgadza się na wykop... i siedzą o świeczkach. Wodę załatwili, podpisali sami umowę z wodociągami i mają.
I ja mam wątpić w nawet takie absurdy jak (ewentualne) jeżdżenie karetek z Konina???
To dopiero byłaby dziecinada.
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tam czyli na parkingu gdzie kiedyś stał stary szpital. Kiedy bym nie szedł Uniejowską zawsze tam stała karetka.
Powrót do góry
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i apropo to wyjazd do uniejowskiej tez tam jest..
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertocarlos napisał:
Tam czyli na parkingu gdzie kiedyś stał stary szpital. Kiedy bym nie szedł Uniejowską zawsze tam stała karetka.

Może i stała, ale stamtąd nie wyjeżdżały karetki do chorych. W Kolumnie Transportu Sanitarnego na Sienkiewicza były głównie dokonywane przeglądy i serwis.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie o to mi chodziło (z tym moim pytaniem o tam czyli gdzie).
Stały ale do chorego/wypadków wyjazdy były spod szpitala.
Adas, wiem, że wyjazd na Uniejowską był/jest?, wręcz wydaje mi się, że na pl. Sienkiewicza nie było ale z mapki derka wynika, że wyjazd będzie na pl. Sienkiewicza, dlatego mnie to dziwiło. Wg mnie najlepsze rozwiązanie to wyjazdy ze szpitala, gorszym rozwiązaniem jest wyjeżdżanie w Uniejowską, a najgorszym w pl. Sienkiewicza.
Powrót do góry
PePe
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian_ napisał:

Adas, wiem, że wyjazd na Uniejowską był/jest?.

jest, dzisiaj tamtędy wjeżdżałem Jęzor
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Wto Mar 03, 2009 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PePe napisał:
Marian_ napisał:

Adas, wiem, że wyjazd na Uniejowską był/jest?.

jest, dzisiaj tamtędy wjeżdżałem Jęzor

a Ja widzialem dzisiaj jak stamtad karetka wyjezdza hyh Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: