« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czemu życie jest warte więcej niż pieniądze ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam Radzimski
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 18:37    Temat postu: Czemu życie jest warte więcej niż pieniądze ? Odpowiedz z cytatem

Dla jednej rzeczy, życie ludzkie jest warte więcej niż pieniądze i jeżeli aptekarz zarabia, tylko 1000 złotych to on wciąż będzie żył, ale jeśli Pan X nie ukradnie leku to jego żona umrze. ( Czemu życie jest warte więcej niż pieniądze ? ) Czy dlatego, że aptekarz może dostać później tysiące złotych od bogatych ludzi chorych na raka i swoją żonę z powrotem ?( Czemu nie ? )
Czy pan X powinien ukraść lek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adam Radzimski
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie myślę że powinien tak zrobić. Wydaje mi się, że tu może być jakieś inne rozwiązanie obok tego, żeby to ukraść, może on mógłby pożyczyć pieniądze, albo zaciągnąć kredyt czy coś takiego. W każdym razie on nie powinien kraść leku - w końcu jego żona nie powinna umrzeć w żadnym z tych wypadków. Jeżeli ukradłby lek to może uratował by życie swojej żony, ale jeżeli zrobiłby to to mógłby trafić do więzienia i wtedy jego żona mogłaby zrobić się bardziej chora ponownie, a on nie dostał by więcej leku i to nie wyglądało by zbyt ciekawie. Tak więc uważam, że oni powinni o tym porozmawiać i znaleźć inną drogę, żeby zarobić pieniądze. Znak zapytania Znak zapytania Znak zapytania Znak zapytania
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nc
szczególnie drugi post Yyyy...
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na pewno porozmawiają o tym. Świat jest idealny, a ludzie w nim się nie kłócą, nie znają wojen, niedostatku, biedy. Wszyscy mają po równo także nie ma tutaj sytuacji, że ten ma więcej. Zazdrość ludzka nie istnieje. Ludzie nie chorują więc leki są niepotrzebne. Piękne? Jak wiele nieprawdziwych rzeczy. Nie wiem jak ty postrzegasz świat, ale twoje wywody są co najmniej śmieszne. Czy naprawdę uważasz, że twoje wywody mogą mieć zastosowanie w realiach współczesnego świata? Obudź się. Być może jeszcze tego nie widzisz, ale ludzie gonią cały czas za czymś. Nie jest dla nich ważne szczęście innych ludzi. Ważne są tylko swoje 4 litery i tyle. Uwierz mi. Takie "pogadanie" jak w twoim przykładzie w ogóle nie miałoby miejsca. Kwestie które poruszasz w swoich postach tak naprawdę istnieją tylko w książkach mądrych ludzi. Mądrych bo się tym zajmują i jakby z racji zajęcia są nazwani mądrymi tak jak przed wiekami ich poprzednicy. Prawdziwe życie nie ma za wiele wspólnego z tym. Można spędzić godziny nad rozważaniem poszczególnych kwestii filozoficznych i postępowaniem ludzi w poszczególnych sytuacjach, ale potem i tak idziesz i robisz jak robisz a nie jak mówiłeś. Takie życie.
CO ZA BEZSENS.

Aha i jeśli uważasz, że życie jest warte więcej niż pieniądze to porozmawiaj z rodzinami osób które zginęły bo miały 20 zł przy sobie. Tylko 20 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja powiem: odstaw narkotyki.
Powrót do góry
krzychu_1922
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 01:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dla pana Adama R. jestem w stanie ukraść lek...
"Fizolof" konkretny się na forum zrodził.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Adam Radzimski
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potraktuje to jako komplement ponieważ nie pisałem tego na żadnych narkotykach, tylko to takie mądre jest, że wygląda jak gdybym napisał to na narkotykach. Powiedz mi Adaś co miałeś na myśli pisząc : ,, odstaw narkotyki " bo nie wiem czy cię do końca dobrze zrozumiałem. Faktem jest, że ten hyde park to jest dla mnie narkotykiem sam w sobie i nie wiem czy wolałbyś, żebym przestał pisać czy coś innego miałeś na myśli.
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze jest to efekt "po" i juz tak zoastalo, niektorym ludziom po braniu narkotykow troche sie przestawia w glowie, nie brales niczego nigdy ? nie paliles ?

Adam Radzimski napisał:
tylko to takie mądre jest, że wygląda jak gdybym napisał to na narkotykach.

to jakis zart ?
Powrót do góry
Adam Radzimski
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czy podczas dzieciństwa miałem kontakt z narkotykami poprzez środowisko w którym przebywałem nie ma znaczenia. Jeżeli jeden akceptuje, że pan i pani reprezentują charakterystycznie perspektywy mężczyzny i kobiety to wtedy tu jest doświadczalny powód, żeby myśleć, że mężczyzna wartościuje abstrakt i ogólne pojęcia sprawiedliwości bardziej niż kobietę. Praca Chodorowa dostarcza możliwe wytłumaczenie dlaczego tak jest. Ale argument upada daleko od dowodu. Praca Chodorowa jest jak twój argument oparta na domysłach, więc wypraszam sobie takie uwagi. Wiele kobiet wartościuje sprawiedliwość i wielu mężczyzn teoretyków odrzuca pomysł, że punkt politycznej filozofii opiera się na tym, żeby wynaleźć abstrakcyjne zasady sprawiedliwości. To będzie formą surowej redukcji, żeby myśleć, że wszystkie przekonania tej natury mogą być wytłumaczone na podstawie tego jak każda osoba dorastała - najmniej bez szczegółowych biograficznych badań. Wreszcie argument Chodorowa powinien dać liberalną przerwę dla myśli. Czemu założenia Locke-a o naturalnej wolności, równości i niezależności są tak nieodłącznie atrakcyjne ? Wielu politycznych filozofów znajduje je ciężkie by poddawać w wątpliwość. Czy to dlatego, że założenia są samo ewidentnie prawdziwe ? Czy urok może być konsekwencją wczesnego wychowania teoretyków ? Ten argument - jeżeli go zaakceptujemy - wygląda jak gdyby podkopywał parę elementów ekstremalnie liberalnego poglądu indywidualisty. Tylko mężczyzna będzie akceptował to ,że zadanie politycznej filozofii jest takie by projektować abstrakcyjne zasady sprawiedliwości. Tylko mężczyzna będzie przypuszczał, że polityczni filozofowie powinni troszczyć się o siebie samych ponad wszystko z wartościami wolności i równości. Tylko mężczyzna przyzna , że sprawiedliwość jest pierwszą cnotą politycznych i społecznych instytucji. Ale jaka jest alternatywa dla etyki sprawiedliwości ? Tu jest, faktycznie wiele przykładów w których odwoływanie się do sprawiedliwości i praw wygląda jak gdyby nie miało mieć miejsca.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Litości...
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody napisał:
Litości...

Bardzo szczęśliwy

a powiedz Adamie Radzimski, skoro taka madrosc wyplywa z Ciebie, pochwal sie chociaz ktora szkole srednia szkonczyles Uśmiech
Powrót do góry
Adam Radzimski
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w trzeciej klasie LO i to jest mój ostatni rok. Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech moc będzie z tobą...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kraina_cienia napisał:
Niech moc będzie z tobą...

widze że tak samo jak ja oglądałeś kolejny epizod Jęzor
....niestety...moc opuściła adama radzimskiego

osobiście zaczynam go postrzegać jako hp owego pajaca...małego prowokatora który cieszy się jak ktoś odpowiada na jego "narkotyczne" posty Uśmiech

trzymaj się kolego adamie radzimski
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 00:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj Adamie kiepsko widzę Twoją maturę z języka polskiego. Tam przecież trzeba napisać parę słów zgodnych z kluczem odpowiedzi a ty piszesz tak, że chyba pod żaden klucz odpowiedzi nie da się podciągnąć tego co mógłbyś napisać Jęzor
Powrót do góry
Adam Radzimski
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wy macie coś wspólnego, z tym o czym piszecie, bo ja nie mam.Nie życzę sobie takich chorych uwag pod moim adresem, gdyż badałem się u wielu specjalistów oraz rozwiązałem wiele testów IQ i wyszło, że ze mną wszystko jest w porządku. Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
wir
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Paź 02, 2008 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zmień specjalistów 0_O
Powrót do góry
krzychu_1922
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzimski, tyś mój faworyt Cool
Powrót do góry
Adam W Radzimski
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam Radzimski napisał:
To czy podczas dzieciństwa miałem kontakt z narkotykami poprzez środowisko w którym przebywałem nie ma znaczenia.

Chciałem tylko wyjaśnić, że to nie było zamierzone działanie. To wszystko działo się pod wpływem szkolnej przemocy. Mógłbym tu poruszyć temat gangu obcinaczy palców, ale to dłuższa historia na lepsze czasy, które mogą kiedyś nadejść. Tak więc ten epizod pozostawiam narazie zamknięty.
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adam W Radzimski napisał:
Adam Radzimski napisał:
To czy podczas dzieciństwa miałem kontakt z narkotykami poprzez środowisko w którym przebywałem nie ma znaczenia.

Chciałem tylko wyjaśnić, że to nie było zamierzone działanie. To wszystko działo się pod wpływem szkolnej przemocy. Mógłbym tu poruszyć temat gangu obcinaczy palców, ale to dłuższa historia na lepsze czasy, które mogą kiedyś nadejść. Tak więc ten epizod pozostawiam narazie zamknięty.

to sie obudziles
Powrót do góry
dena
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 08:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

życia nie kupisz za pieniądze... życie jest tylko jedne... pieniądze możesz zawsze zarobić...
Powrót do góry
Amant Wszech Czasów
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"
Adam Radzimski napisał:
Dla jednej rzeczy, życie ludzkie jest warte więcej niż pieniądze i jeżeli aptekarz zarabia, tylko 1000 złotych to on wciąż będzie żył, ale jeśli Pan X nie ukradnie leku to jego żona umrze. ( Czemu życie jest warte więcej niż pieniądze ? ) Czy dlatego, że aptekarz może dostać później tysiące złotych od bogatych ludzi chorych na raka i swoją żonę z powrotem ?( Czemu nie ? )

Nie sądzę aby tak byłoJęzor.Przeważnie rzekome leki można czymś tańszym zastąpić-zwłaszcza onkologiczne lol .A piguły sa po to aby przynosić zyski a nie leczyć Jęzor .
No i zależy kogo życie Jęzor .Wielu nie tylko by wolało pieniądze i aby prezydent wykorkował ale nawet by zapłaciło za to aby to zrobił Diabełek .
Powrót do góry
Polli:)
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amant Wszech Czasów napisał:
"
Adam Radzimski napisał:

Nie sądzę aby tak byłoJęzor.Przeważnie rzekome leki można czymś tańszym zastąpić-zwłaszcza onkologiczne lol .A piguły sa po to aby przynosić zyski a nie leczyć Jęzor .
No i zależy kogo życie Jęzor .Wielu nie tylko by wolało pieniądze i aby prezydent wykorkował ale nawet by zapłaciło za to aby to zrobił Diabełek .

Ty jestes jakis nawiedzony Neutralny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fokus
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mało powiedziane Bardzo szczęśliwy Jak on się odnajduje w rzeczywistości
Powrót do góry
Amant Wszech Czasów
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polli:) napisał:
"
Adam Radzimski napisał:

Ty jestes jakis nawiedzony Neutralny

Ale spamujesz Jęzor .Udowodnij że jest inaczej Jęzor .Jak zwykle widzer pseudoargumenty pod tytułem jaki niby jestem na ten temat Jęzor .A nawiedzony nie jestem-to ja jestem od nawiedzania lol .
Powrót do góry
Polli:)
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszesz tylko o tym,ze farmaceuci sa od wyludzania kasy
poza tym, gdzie ty siedziales przez trzy lata i co ci daje odkopywanie tak starych tematow?Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Amant Wszech Czasów
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszę w starych bo ich nie widziałem wcześniej Jęzor .A tu film o farmacji: http://www.youtube.com/watch?v=7oRFNbhbJoE Diabełek .Ja mam zasadę-jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle wiadomo o co chodzi Diabełek .I jest zasada-zdrowy pacjent nie przynosi zysków Jęzor .Wniosek wyciągnij sam Jęzor.A nie pisałem bo ja w wielu miejscach pisze i nie zawsze miałem cheć pisać Jęzor.Ale pomyslałem sobie żeby was nastraszyć bo znalazłem ciekawe informacje medyczne lol .Może nawet jak je zastosujesz to dłużej pociągniesz lol .No i o tym powinniśmy pisać w innym temacie bo to nie temat o medycynie Yyyy... ,Stworzyłem tutaj temacik: http://www.hp.turek.net.pl/viewtopic.php?p=167050#167050 Oczko .
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Diabełek

Ostatnio zmieniony przez Adas dnia Wto Paź 19, 2010 10:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
dena
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

się wam po roku przypomniało ;p
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tu film o farmacji: http://www.youtube.com/watch?v=7oRFNbhbJoE

Ciekawe, że we wszelkich publikacjach o NWO
- Nowy POrządek Świata
przewija się nazwisko Rockefeller.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: