« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kopalnia Adamów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 14:46    Temat postu: Kopalnia Adamów Odpowiedz z cytatem

Witam. Jako że znalazłem odpowiedniejszego działu, to piszę w tym.
Moje pytanko - w którym miejscu w Turku jest odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego? Jako że będę w turku na wakacjach, to chętnie bym sobie tam pojechał samochodem czy nawet na rowerze i obejrzał jak się wydobywa węgiel brunatny. W adresie kopalni pisze, że jest to Turek ulica Uniejowska 9. Ale na mapie nie ma tam żadnej kopalni zaznaczonej i podejrzewam, że jest tam tylko jakaś administracja, a kopalnia jest gdzie indziej. Może mi ktoś opisać jak tam dojechać z Turku, żeby coś zobaczyć? Podobno są trzy odkrywki - Adamów, Kożmin i Władysławów. Jak tam dojechać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Uniejowskiej to środek miasta jest tylko budynek kopalni, a odkrywkę masz we Władysławowie tam jest dobry widok jak to wszystko działa. Z Turku pojedziesz do Władysławowa jak wjedziesz to jedziesz ciągle dopóki nie będziesz miał rozstaju prawo lub lewo(miniesz po lewej kościół, a po prawej stronie sklep Lewiatan), wtedy skręcisz w prawo i znów do końca tą drogą po lewej stronie miniesz cmentarz, przejedziesz pod małym wiaduktem i trafisz na skrzyżowanie prawo, lewo(płyty) i prosto (bodajże będzie znak ślepa uliczka) pojedziesz tam prosto i do końca, będziesz miał widok na całą odkrywkę z góry. Chyba w miarę wyjaśniłem Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzięki za info. Dzisiaj się tam wybieram. Mam nadzieję, że trafię. Jak wrócę, to opiszę co i jak. Wybieram się też nad "Lazurowe Jezioro", ale nie wiem gdzie jest dokłądnie, tyle tylko co z opisu.
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Lip 09, 2010 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dzisiaj tak jak planowałem. Nie wiem któa to była odkrywka, ale jechałem wg opisu tygrysss-a. Bardzo ciekawe miejce, przynajmniej dla turysty. Nie wiem tylko, co robi ta wielka maszyna na gąsienicach, połączona z mniejszą. Do tej mniejszej dochodzi taśmociąg, z niej taki krótki taśmociąg prowadzi do tej wielkiej, a ta wielka sypie coś do wielkiego dołu, tak jakby zasypywała już odkrywkę. Tylko jakie jeset zadanie tej maszyny? Wie ktoś? Ta maszyna jest nawet pokazana na stronie głównej Kopalni Adamów.
No i czy są jeszcze jakieś odkrywki oprócz tej, czy obecnie jest tylko ta jedna?
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albercik321 napisał:
Byłem dzisiaj tak jak planowałem. Nie wiem któa to była odkrywka, ale jechałem wg opisu tygrysss-a. Bardzo ciekawe miejce, przynajmniej dla turysty. Nie wiem tylko, co robi ta wielka maszyna na gąsienicach, połączona z mniejszą. Do tej mniejszej dochodzi taśmociąg, z niej taki krótki taśmociąg prowadzi do tej wielkiej, a ta wielka sypie coś do wielkiego dołu, tak jakby zasypywała już odkrywkę. Tylko jakie jeset zadanie tej maszyny? Wie ktoś? Ta maszyna jest nawet pokazana na stronie głównej Kopalni Adamów.
No i czy są jeszcze jakieś odkrywki oprócz tej, czy obecnie jest tylko ta jedna?

dokładnie tak jak napisałeś aktualnie kopalnia zajmuje się tam zasypywaniem dołu i robieniem dna dla przyszłego zbiornika wodnego, prace wykopaliskowe odbywają się na Warence (trasa na Korytków)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje mnie się, że to maszyna która nadkład ziemi rozsypuje który jest transportowany taśmociągiem. Bo tak to idzie, że z jednej strony się odkopuje, zbiera węgiel, a z drugiej już zaczyna zasypywać bo tak by powstał wielki dół, a tak mają ciągle podobnej wielkości zagłębienie.

Ciesze się, że mój opis się przydał. Są inne odkrywki Koźmin i Warenka ale niestety tych nie znam tak dokładnie i nie wiem jak wygląda dostęp do nich oraz dojazd. Możesz sobie jeszcze na taką duża hałdę wjechać która została już ładnych lat temu zasadzona drzewami i z jednej strony mamy widok na np. Lazurowe jeziorko, a z drugiej możesz zobaczyć odkrywkę Warenka (czy Adamów nie pamiętam jak ją dokładnie nazywają). Znajduje się ona w drodze na Bogdałów/Warenkę, gdzieś chyba w połowie drogi po lewej stronie, z prawej będziesz miał ciągle tory pociągów wożących węgiel do elektrowni. To dobre miejsce na wycieczkę rowerem, będzie trochę ciężko na początku bo podjazd jest dość długi ale na spokojnie wjedziesz Uśmiech
Powrót do góry
PePe
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do dojazdu do Koźmina to jest banalnie prosty Uśmiech
Jedziesz przez Brudzyń do Brudzewa (najpierw kierunek na Koło, później znaki będą, ale koniecznie musisz jechać przez BRUDZYŃ! jeżeli chcesz trafić tą drogą co Ci tłumaczę) Jak już będziesz w Brudzewie jedziesz cały czas główną drogą, aż dojedziesz do skrzyżowania ze znakiem STOP! (na przeciwko będzie jakiś sklep z tego co kojarzę) W lewo będzie droga na Koło, Ty skręcasz natomiast w prawo i jedziesz cały czas tak jak prowadzi droga. Po lewej stroni miniesz boisko i za nim, dokładnie nie pamiętam ile, ale nie dalej jak 1000m, skręcasz w lewo (chyba będzie drogowskaz na Koźmin) Jak już skręcisz to jedziesz cały cały czas prosto Oczko Dojedziesz do skrzyżowania, gdzie prosto będzie ślepa droga i tam właśnie jedziesz Uśmiech Nie rozpędzaj się za mocno, bo asfalt nagle się kończy, jest góra piachu i za nią... sam zobaczysz, ale lepiej tam nie wpadaj Oczko
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cholerka mnie, to już się wszystko myli. Nawet nie wiem na jakiej odkrywce byłem... Wiem tylko, że ostatnia miejscowość jaką jechałem to Russocice.
Przejechałem pod mostkiem i było skrzyżowanie w prawo, lewo i prosto.Ja pojechałem prosto i dojechałem do końca, to droga się kończyła i na wprost mnie były barierki i tablica " Punkt widokowy". W prawo przed tą tablicą była taka piaszczysta droga, która prowadziła do samej kopalni oraz była też tabliczka z kierunkowskazem "Piknik". Za tymi barierkami i tablicą szło się dosłownie 10 metrów i cała kopalnia była jak na dłoni. Później wróciłem się spowrotem i przed mostkiem skręciłem w prawo i dojechałem do tej kopalni z drugiej strony. PO lewej było parę domków i droga asfaltowa się kończyła i zaczynała taka piaszczysta i jechało się nią w kierunku Milinowa. Kopalnia była wtedy po prawej stronie.
Jak będziecie mi tłumaczyć jak gdzieś dojechać to piszcie mi jak jechać od głównego ronda w Turku ( to na którym jedzie się na Koło Obwodnica Turka, Sieradz, do miasta, na Kalisz). Możecie też pisać nazwy ulic.
Powrót do góry
Mamrot
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tygrysss napisał:
Są inne odkrywki Koźmin i Warenka ale niestety tych nie znam tak dokładnie i nie wiem jak wygląda dostęp do nich oraz dojazd.

Tygrysku nie ma odkrywki Warenka.
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj znowu zrobiłęm sobie wycieczkę. Byłem nad Lazurowym Jeziorem - w słońcu wygląda cłakiem inaczej niż wieczorem. Coś pięknego. Nie na darmo nazwano to jezioro Lazurowym. Fotki wyszły takie superanckie, że znajomym można powiedzieć, że się było nad Lazurowym Wybrzeżem Uśmiech
Byłem też na odkrywce Koźmin - dzięki PePe. NW Brudzewie nawet są kierunkowskazy na tą odkrywkę. Ale ta odkrywka jest chyba nowa, ponieważ nie ma maszyny urabiającej węgile, tylko jest ta jedna, która kopie piasek i ta , co zasypuje.
Czyli już byłem na odkrywce Władysławów, a raczej Russocice oraz Koźmin. Jest jeszcze jakaś? Na stronie kopalni pisze o odkrywce Adamów, ale nie wiem gdzie jej szukać.
Tygrysku - nie pomyliłeś się za bardzo, ponieważ w Warence jest kopalnia, ale nie ma tam odkrywki ( kiedyś dawno chyba była, a teraz jest tam jezioro, któe nazywa się coś na B...), ale jest też jakaś baza z kopalni, bo jak jechałem przez Warenkę, to był tam teren kopalni i były tam elementy taśmociągów. A za kopalnią niedaleko tego jeziora jest taśmociąg przygotowany chyba na załadunek na pociągi ( bo są tam tory i jest koniec taśmociągu ) z odkrywki w Koźminie.
Tak więc pozostałą mi ta odkrywka w Adamowie, której nie umiem namierzyć. A musi być jakaś trzecia odkrywka, ponieważ obecnie węgiel jest wydobywany tylko z odkrywki w Russocicach. Ta w Koźminie jest dopiero uruchamiana, a wątpię, żeby była tylko czynna jedna - elektrownia potrzebuje stale węgla, a jakby w Russocicach była jakaś awaria, to elektrownia stanie... Więc musi być jakaś czynna trzecia. Być możę gdzieś koło Adamowa właśnie.
Jak ktoś coś wie, to piszcie.
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 10, 2010 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adamów jest przy kolejnym fajnym zbiorniku. Zbiorniku który pełni funkcję rekreacyjną, jest to "dziura" zalana wodą. Wydobywano tam kiedyś węgiel brunatny.
Jak z Turku jedziesz na Łódź, po drodze będziesz miał Przykonę. W Przykonie na jedynym głównym skrzyżowaniu zaraz za zakrętem w lewo, skręcasz również w lewo. Jedziesz cały czas prosto. Mijasz budynki oświaty, kościół, budynki samorządów miejskich i jedziesz dalej prosto asfaltem cały czas. Będziesz w pewnym czasie widział z drogi wielką zwałowarkę, oraz zrekultywowany zbiornik Oczko pokierujesz się tam sam orientacyjnie już. Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
chrupek
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 00:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za Rusocicami jest odkrywka Władysławów (ja tam pracuje), wszystkie maszyny w kopalni Adamów są na gąsienicach napędzane prądem(napięciem, nie wiem jak to się mówi) o napięciu 6kV, największa maszyna jest to zwałowarka, do niej dochodzą taśmociągi od 2 koparek nadkładowych (zbierających piasek na węglem), 3. koparka od góry to kopiąca węgiel, przenośniki od tej koparki idą do załadowni węgla (węgiel przesypują do wagonów i dalej do elektrowni). Wszystkie 3 odkrywki w kopani Adamów wyglądają tak samo, różnią się tylko modelami koparek i zwałowarek.

(co ten temat ma wspólnego ze sportem?)
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zelu - czyli jadąc główną drogą z Turku na Łódz ( droga nr 72 ), skręcam w Prawo z tej głównej drogi na Przykonę i muszę jechać w kierunnku Bądkowa, Żeronic, czy z tej głównej drogi skręcam w lewo w kierunku Psar, Zimotki Kolonia?
Powrót do góry
PePe
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lewo i cały czas prosto Uśmiech Wodę na pewno zobaczysz. Na ładnym asfalcie i długiej prostej, gdzie wkoło Ciebie nic nie będzie nie naciskaj zbyt mocno gazu, bo na końcu drogi masz zakręt ~90* Oczko
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Dzięki PePe. Dzisiaj po południu się tam wybiorę. Będę miał komplet odkrywek Adamów Uśmiech A czy można dojechać przy którejś odkrywce ( Adamó lub Władysławów, bo ta trzecia jeszcze nie kopie węgla ) w miejsce, gdzie węgiel przesypuje się na wagony?
chrupek - skoro tam pracujesz, to napewno będziesz wiedział - w którym miejscu jest załadunek węgla na wagony z odkrywki Władysławów? I jestem też ciekawy, dlaczego ta zwałowarka, to taka duża maszyna? Ma ona za zadanie tylko zasypywanie wcześniejszej odkrywki piaskiem znad nowej odkrywki? Dlaczego np. nie robi się tego prosto z taśmociągu? Zauważyłem, że napędy taśmociągów są również na gąsieniacach, czyli mogą się poruszać? Dlaczego wymyślili zwałowarkę i to taką dużą?
Powrót do góry
dejv
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albercik321 napisał:
Ok. Dzięki PePe. Dzisiaj po południu się tam wybiorę. Będę miał komplet odkrywek Adamów Uśmiech A czy można dojechać przy którejś odkrywce ( Adamó lub Władysławów, bo ta trzecia jeszcze nie kopie węgla ) w miejsce, gdzie węgiel przesypuje się na wagony?

Z odkrywek Adamów i Koźmin Pn węgiel wysypuje się we wsi Bogdałów, niedaleko zbiornika, z odkrywki Władysławów węgiel wysypuje się we wsi Russocice przy drodze z płyt betonowych na Milinów i Skarbki

Albercik321 napisał:
I jestem też ciekawy, dlaczego ta zwałowarka, to taka duża maszyna? Ma ona za zadanie tylko zasypywanie wcześniejszej odkrywki piaskiem znad nowej odkrywki? Dlaczego np. nie robi się tego prosto z taśmociągu? Zauważyłem, że napędy taśmociągów są również na gąsieniacach, czyli mogą się poruszać? Dlaczego wymyślili zwałowarkę i to taką dużą?

Zwałowarka i ile się nie myle ma 2 zadania, zbieranie nadkładu ziemi i wysypywanie jej poza obszar kopalni - budowa zwałowisk zewnętrznych) i zasypywanie wkopów (zwałowiska wewnętrzne). Nie robi się tego z taśmociągów ponieważ są stałe, a zwałowarka jest urządzeniem ruchomym.
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Czyli z odkrywki Władysławów kojarzę gdzie. Widziałem koniec taśmociągu, ale nie wiedziałem że to jest załadunek na pociąg, bo nie było tam żadnych wagonów. Ale tory były Uśmiech
Co do odkrywki Koźmin, to tam węgla chyba się jeszcze nie wydobywa, tak jak pisałem, bo nie było tam koparek co węgiel by kopały. Były tylko dwie koparki, które kopały piasek. Taśmociąg wprawdzie był, ale dość długo chyba stoi, bo na nim były kałuże wody. A wysyp jest chyba koło jeziora Bogdałów. Wagonów też nie było, ale pod taśmociągiem widać, że węgiel tamtędy transportowano, ponieważ pod taśmą koło załadunku był czarny pył. Podejrzewam, że jest tam nowa odkrywka i mają już wszystko przygotowane do wydobycia i taśma ruszy jak tylko dokopią się do węgla.
Dzisiaj chcę jechać do Adamowa i tam zobaczymy co i jak.
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamrot napisał:
tygrysss napisał:
Są inne odkrywki Koźmin i Warenka ale niestety tych nie znam tak dokładnie i nie wiem jak wygląda dostęp do nich oraz dojazd.

Tygrysku nie ma odkrywki Warenka.

Tak mi się właśnie wydawało Jęzor, cóż chodzącą encyklopedią nie jestem, mój błąd.
Powrót do góry
dejv
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do odkrywki "Adamów" - to jej Panoramę dobrze widać z wieży widokowej obok osadnika wód brudnych "Gajówka" oraz z 2. punktu widokowego PiR SD "Bogdałów".
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak dojechać do tej wieży widokowej oraz do tego punktu widokowego Bogdałów?
Powrót do góry
dejv
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Nie Lip 11, 2010 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze rowerem, po drugie sam opis nie wystarczy, bowiem oba dojazdy wyłączone są z ruchu samochodowego i trzeba wiedzieć jak do nich dojechać...
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi się dojechać do odkrywki Adamów samochodem. Dojazd jest zaraz za kopalnią Adamów ( jest to chyba baza kopalni) - w Warence trzeba skręcić w prawo ( przed jeziorem Bogdałó ) i jechać po płytach. Płyty po parudziesięciu metrach się kończą i jest piaszczysta droga. Nią około kilomtra i jest się na miejscu. Facet, który był tam przy wjeździe na teren kopalni powiedział mi, że można też dojechać samochodem z drugiej strony, od Uniejowa. Stamtąd widać bardzo fajnie całą odkrywkę i koparki.
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludziska, odświeżę temat. Nie było mnie u Was dość długo. Jak daleko postapiły odkrywki?
Jak ostatnio bylem na odkrywce Koźmin, to była ona w Janiszewie. Jak droga się kończyła ( po prawej był cemntarz ), to przed trzeba było skręcić w lewo, potem zakręt w prawo i przed mostkiem w lewo ( pod mostkiem nad nową drogą szedł taśmociąg ), parę metrów i była koparka ( za taką małą rzeczką .
A z kolei w Warence to trzeba byo skręcić w prawo zaraz za budynkami kopalni ( jechało się po takich betonowych płytach wzdłóż płotu który ogradzał te budynki kopalni ) i wyjeżdżało się praktycznie na koparki. Do samej kopalni wjeżdżało się pod taśmociągiem.
No a w Rusocicach to pamiętam, że dojeżdżało się do punktu widokowego i tam było widać całą odkrywkę z prawej strony. A przed tym punktem widokowym można było skręcić w prawo i po piaszczystej drodze zjechać do samej kopalni.
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam znowu Uśmiech
Wybieram się za tydzień na odpoczynek w okolice Turka ( jak co roku zresztą ) i słyszałem, że ostatnio u Was były nie lada widoczki - była przeprowadzka koparek i zwałowarki z odkrywki Władysławów na odkrywkę Adamów. Czy ktoś wie, w które miejsce docelowo pojechały? W którym miejscu będzie jakas nowa odkrywaka? Bo z tego co byłem ostatnio w Warence na odkrywce Adamów, to były tam dwie koparki do zdejmowania nadkładu i była tez zwałowarka ( koło Janiszewa ). Więc ciekaw jestem gdzie teraz będzie odkrywka?
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Sie 03, 2011 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na żadną nową odkrywkę się nie zanosi...
maszyny wędrują na Adamów i będą tam pomagać...
są plany na Piaski (za Tuliszkowem) ale jak narazie na nich położył łapę Konin Yyyy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info Uśmiech
A ja myślałem, że Adamów się powoli kończy, bo jak tam byłem w maju, to od zeszłego roku odkrywka wędrowała w kierunku ulicy Górniczej. No ale jak chcą dać drugą zwałowarkę i dwie dodatkowe koparki na tą odkrywkę, to chyba szykują się na dośc duży teren. Na żadnej odkrywce chyba jeszcze nie było dwóch zwałowarek i 4 koparek...
Powrót do góry
flash
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://maps.google.pl/maps?saddr=Turek,+Polska&daddr=Nieznana+droga+to:Nieznana+droga+to:Nieznana+droga+to:Turek&hl=pl&sll=52.119366,18.504238&sspn=0.030725,0.077162&geocode=FdqtGQMdMk0aASnP1wR_rhgbRzHLRkDxb1PtZg%3BFUqmGQMd0AccAQ%3BFSjHGgMdlakcAQ%3BFVVOGwMdFz4aAQ%3BFdqtGQMdMk0aASnP1wR_rhgbRzHLRkDxb1PtZg&mra=dme&mrsp=3&sz=14&t=h&z=14

Trasę polecam oblecieć na góralu bądź enduro. Najlepsze wjazdy sa niedostępne dla aut, jeśli nawet to ciec cie zatrzyma:P
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Najprawdopodobniej będę Jepeem, więc ciecia może uda mi się ominąć.
Powrót do góry
Albercik321
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Sie 18, 2011 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc byłem wczoraj na odkrywce Władysławów - terenówką można śmiało ją objechać dookoła i wszystko fajnie widać. Pozostała tam tylko koparka do węgla. Z tego co się dowiedziałem to kopania węgla mają tam na góra pół roku, a później mają to zalać wodą tak jak w Przykonie. Takie są plany na dziś, a co będzie to nie wiadomo. Ale podobno jest tam jeszcze całe mnóstwo węgla pod tym wzgórzem na którym rośnie lasek i dalej, ale nie wiadomo dlaczego zrezygnowano z dalszej odkrywki.
Jutro mam w planach pojechać na odkrywkę Adamów.
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Sie 20, 2011 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest tam dużo węgla, ale trzeba zebrać dużo nadkładu bo jest zbyt głęboko osadzony i jak na razie jest to nie opłacalne. Ja i tak uważam, że oni wrócą po ten węgiel za kilka lat bo już będzie się opłacało to jest nieuniknione. Tylko jeśli zaleją wodą bo nie mają tylko nadkładu żeby zasypać to w ten sposób zamkną sobie drogę już do tego węgla i pytanie gdzie tu sens i logika na przyszłość?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: