« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Robicie wino?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kulinaria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Maj 28, 2014 22:18    Temat postu: Robicie wino? Odpowiedz z cytatem

Ja zamierzam się pobawić w tym roku, ale szukam dobrego przepisu. Wiem, że Wiechu swego czasu robił dobre, ale czy on tu jeszcze zagląda?
Jeśli macie dobre receptury, to nie bądźcie sknery, podzielcie się Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podbijam. Też się przymierzam do swojego pierwszego "wyrobu". Licze na wskazówki, których nie znajde na forach tematycznych itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GŁ@BU$
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już trzeci rok robię wino z ciemnego winogronu. Pierwsze wyszło cienkie, drugie było ok, a na tegoroczny wyrób właśnie czekam. Jeśli ktoś ma życzenie skosztować zeszłoroczny produkt to proszę o kontakt przez priv. Mam kilka receptur, ale i tak w tym roku robię według nowej. Mam nadzieję że za rok uda mi się zrobić wino z jakiś innych owoców. W tym roku jeśli czas pozwoli to dzika róża.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od maja, kiedy założyłem ten temat, minęło trochę czasu. Swoje pierwsze "chateaux de jabol" zrobiłem z porzeczek. Popełniłem mały błąd, bo bałem się, żeby nie wyszło za mocne, więc ostrożnie sypałem cukier i w sumie kiedy tydzień temu otworzyłem pierwszą butelkę, to wyszło nieco kwaskowe. Ocet to to na szczęście nie jest, ale coś się obawiam, że Keleris to przy tym będzie wykwintny trunek Oczko Mam jeszcze nadzieję, że jak kolejne butelki poleżą, to będzie można bez wstydu kogoś tym poczęstować.

Ale nie zrażam się. Na przyszły rok kupię sobie jeszcze ze dwa mniejsze balony do eksperymentów i spróbuję się pobawić z winami z winogron, truskawek i mniszka lekarskiego.

Z innych napojów to zimą planuję zrobić podpiwek (napój bez %) i piwo, na początek to prostsze z koncentratu.
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sob Lis 22, 2014 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
Podbijam. Też się przymierzam do swojego pierwszego "wyrobu". Licze na wskazówki, których nie znajde na forach tematycznych itp.

Uraziłeś moją dumę Jęzor Trzeba było się ze mną skontaktować, tel. ci się zepsuł Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Lis 23, 2014 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kraina_cienia napisał:
Sergio napisał:

Uraziłeś moją dumę Jęzor Trzeba było się ze mną skontaktować, tel. ci się zepsuł Bardzo szczęśliwy

Jeszcze nie jest za późno! Także czekam na wskazówki Uśmiech A telefon faktycznie coś świruje.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kulinaria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: