« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Burmistrz Turku - wybory i kadencja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rogal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra kto co wie (;
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mateuszw
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś usuwa komentarze? Przed zamknięciem mój zniknął. Cenzura?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, komentarze usuwa administracja. Powodem usunięcia Twojego było naruszenie ciszy wyborczej.
Powrót do góry
mateuszw
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komentarz był naruszeniem ciszy? Nie agitowałem tylko wyraziłem swoje zdanie, to są jakieś jaja. Facebook też wczoraj komentarze usuwał? Kpina. Może po prostu był z jakiegoś względu niewygodny.
Powrót do góry
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To napisz ten komentarz teraz i po sprawie.
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie cisza wyborcza jest śmieszna jeśli brać pod uwagę internet. Powinna być zniesiona.

Czy nasze lokalne media zawsze niezależne nie przeprowadziły sondażu?? Jestem rozczarowany.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mateuszw napisał:
Komentarz był naruszeniem ciszy? Nie agitowałem tylko wyraziłem swoje zdanie, to są jakieś jaja.

Widzę, że kolega niezorientowany. Poczytaj sobie, choćby w internecie, co zalicza się do naruszenia ciszy wyborczej - a są to m.in. uwagi i dyskusje dotyczące sposobu prowadzenia kampanii, czyli to, o czym pisałeś w wykasowanej wypowiedzi. Najpierw poczytaj, dowiedz się, a potem oskarżaj kogokolwiek o cenzurowanie. Nie trzeba koniecznie napisać "głosujcie na kandydata X", żeby naruszyć ciszę - w celu uzyskania dokładniejszych informacji, odsyłam do właściwych przepisów i komentarzy.

Na HP każdy odpowiada za to, co pisze. Ale za przestrzeganie ciszy na stronach internetowych odpowiada ich administracja. Nikt nie będzie ryzykował grzywną tylko dlatego, że ktoś swoje uwagi dotyczące kampanii musi pisać akurat podczas ciszy wyborczej.
Powrót do góry
rogal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Antosik nowym burmistrzem! Wyborcy powiedzieli Czapli "żegnaj"
http://www.turek.net.pl/miasto/13752-antosik-nowym-burmistrzem-wyborcy-powiedzieli-czapli-zegnaj-

Romuald Antosik (KW Lokalne Porozumienie Samorządowe) 6 758 - 66,88%
2 Zdzisław Czapla (KW Towarzystwo Samorządowe) 3 346 - 33,12%
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś ładnie podsumował w komentarzach na stronie turek.net.pl, że to nie tyle sukces p. Antosika co zwyczajnie głos mieszkańców 'mamy dosyć, chcemy zmian'. Gratuluje i powodzenia w realizacji programu Oczko
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym” - te słowa znanego utworu grupy Perfekt zna praktycznie każdy. Mieszkańcy Turku okazali się „niecierpliwi” i postanowili pomóc zejść ze sceny politycznej Zdzisławowi Czapli wcześniej, niżby tego chciał. Najpierw 16 listopada oddali na niego zbyt mało głosów, by mógł zostać przynajmniej radnym powiatowym, a następnie 30 listopada wybierali na burmistrza Romualda Antosika.

Polityka na mszy świętej, polityka w hali sportowej, wydarzenia debato-podobne, banery wskazujące kto jest „spryciarzem bez doświadczenia” - to wszystko w ostatnich dniach mogli obserwować wyborcy, przymierzający się oddania swoich głosów podczas II tury wyborów. Turkowianie opowiedzieli się za zmianami i młodością.

Prezentujemy wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych na burmistrza Turku.

Źródło

To by było na tyle w kwestii dyskusji na temat tego, czy portal turek.net.pl jest obiektywny i bezstronny Oczko.
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frekwencja ~43%, 4 lata temu w drugiej turze 30%.
p. Czapla poprawił wynik z pierwszej tury o ~300 głosów, p. Antosik o ~1600.
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zacytuję klasyka: "yes, yes, yes!" Uśmiech
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy zmianę na szczycie władzy lokalnej. Czas pokaże w jakim kierunku to pójdzie. Wydaje się, że gorzej być nie może. Pożyjemy, zobaczymy.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Nie Lis 30, 2014 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Cytat:

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Niepokonanym” - te słowa znanego utworu grupy Perfekt zna praktycznie każdy. Mieszkańcy Turku okazali się „niecierpliwi” i postanowili pomóc zejść ze sceny politycznej Zdzisławowi Czapli wcześniej, niżby tego chciał. Najpierw 16 listopada oddali na niego zbyt mało głosów, by mógł zostać przynajmniej radnym powiatowym, a następnie 30 listopada wybierali na burmistrza Romualda Antosika.

Polityka na mszy świętej, polityka w hali sportowej, wydarzenia debato-podobne, banery wskazujące kto jest „spryciarzem bez doświadczenia” - to wszystko w ostatnich dniach mogli obserwować wyborcy, przymierzający się oddania swoich głosów podczas II tury wyborów. Turkowianie opowiedzieli się za zmianami i młodością.

Prezentujemy wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych na burmistrza Turku.

Źródło

To by było na tyle w kwestii dyskusji na temat tego, czy portal turek.net.pl jest obiektywny i bezstronny Oczko.

wiesz, w ogóle kondycja polskiego dziennikarstwa jest marna. na lokalnym podwórku jest jak widać trochę mniej subtelnie i z większym zaanagażowaniem emocjonalnym...kogoś bardzo ręce świerzbiły ;p powiedzieć, że to nieprofesjonalne? eee kogo to obchodzi w tym kraju a tym bardziej w turku? Uśmiech
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Gru 01, 2014 01:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo ciekaw kadencji p. Antosika. Nie ukrywajmy, że dostał naprawdę spory kredyt zaufania od lokalnej społeczności. Problem jest taki, że niektórzy zdaje się dostrzegają w nim zbawcę i cudotwórcę. Ja liczę, tylko na to, że ew. za 4 lata będę mógł zagłosować na p. Antosika ponownie z tym, że wolałbym to zrobić z dużo czystszym sumieniem niż dziś i dwa tygodnie temu Oczko.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Gru 01, 2014 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
na lokalnym podwórku jest jak widać trochę mniej subtelnie i z większym zaanagażowaniem emocjonalnym...

No cóż, przynajmniej po wczorajszym wpisie mam jako takie podejrzenia na temat tego, czy informacje na turek.net.pl dot. kadencji Antosika będą obiektywne i rzetelne Oczko. W sumie dobrze wiedzieć to już od początku - chyba lepiej bym patrzyła na ten portal, gdyby wprost zadeklarowali, kogo popierają. Bo tak to wyszło "ciut" nieprofesjonalnie Jęzor.

smack napisał:
Jestem bardzo ciekaw kadencji p. Antosika.

Ja teraz czekam na zrealizowanie pierwszej (chyba najłatwiejszej) obietnicy wyborczej - debaty z mieszkańcami, na którą ma zostać również zaproszony Czapla.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Nie Gru 07, 2014 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzcie, minął tydzień od wyborów i temat umarł Jęzor
Może jest jeszcze za szybko ale czy nie powinniśmy już widzieć jakichkolwiek działań ze strony Burmistrza? Owa debata, podziękowanie dla wyborców i przedstawienie planu działania. Czy jakieś ruchy/zmiany w kardach w UM. No nie wiem nie znam się na tym po prostu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Gru 09, 2014 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja właśnie na tę debatę czekam... Słowo w liście się rzekło, więc może wypadałoby zrealizować swoją obietnicę. Tym bardziej, że trochę osób oddało na Antosika głos nieco "w ciemno", aby dać mu szansę, więc zapewne chcieliby dowiedzieć się bliżej, komu zaufali.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Gru 10, 2014 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
No ja właśnie na tę debatę czekam... Słowo w liście się rzekło, więc może wypadałoby zrealizować swoją obietnicę. Tym bardziej, że trochę osób oddało na Antosika głos nieco "w ciemno", aby dać mu szansę, więc zapewne chcieliby dowiedzieć się bliżej, komu zaufali.

no to możesz się nie doczekać Oczko a pojęcie "danego słowa" jakiegokolwiek polityka to już totalna abstrakcja ;p
Powrót do góry
admin
Site Admin

PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 00:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja cierpliwie poczekam. Sądzę że nowemu burmistrzowi jest potrzebny czas na zapoznanie się ze stanem miasta oraz zastanowieniem się nad głównym nurtem zmian i strategi. Każdy poważny człowiek musi wiedzieć na czym stoi jeżeli chce rozmawiać o ważnych sprawach. Lepiej jak to będzie konstruktywna i kreatywna dyskusja niż coś na szybko bez znaczenia prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Gru 11, 2014 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak, i nie. Z jednej strony oczywiście przyznaję Ci rację, że na ogół lepiej robić debatę później, ale za to porządnie, ale z drugiej...

admin napisał:
Sądzę że nowemu burmistrzowi jest potrzebny czas na zapoznanie się ze stanem miasta oraz zastanowieniem się nad głównym nurtem zmian i strategi.

Wolałabym wierzyć, że obecny burmistrz zastanawiał się nad kierunkiem zmian przed podjęciem decyzji o startowaniu w wyborach, a swoją kadencję zaczyna już z gotowymi pomysłami i koncepcjami. A z ulotek wyborczych wynikało, że posiada on wiedzę o kondycji miasta (działał zresztą przez ostatnie lata w samorządzie). Natomiast czytając list wystosowany przed II turą do poprzedniego burmistrza, można było odnieść wrażenie, że Antosik uważa się za osobę gotową do debaty - tylko forma organizacji przeszkodziła w udziale.

Nie chcę się tutaj bawić w wyznaczanie terminu, kiedy ta debata powinna się odbyć. Faktem jest, że zdecydowanie zabrakło jej w kampanii przed ostateczną turą wyborów - jeżeli nie podobała się wersja przygotowana przez konkurenta, to można było zorganizować własną. Antosik nie dał szansy mieszkańcom na dyskusję i pytania przed głosowaniem - ciekawe, czy taką możliwość da teraz. Jeżeli nie, to będziemy mieli kolejny przykład na to, o czym słusznie napisał jazzmen - że słowo polityka często nie ma pokrycia w rzeczywistości. Nie chcę generalizować i mówić, że tak jest zawsze i w przypadku wszystkich, albo że w przypadku Antosika też tak będzie. Zobaczymy.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Lut 22, 2015 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.turek.net.pl/miasto/14528-burmistrz-oko-w-oko-z-mieszkancami

Zastanawiałem się czy aby zmiana na stanowisku burmistrza cokolwiek zmieni. Musze przyznać, że spotkanie z mieszkańcami pozytywnie mnie zaskoczyło. Obecny burmistrz ma ode mnie plusa Oczko
Powrót do góry
kerut
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 00:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minęły 4 miesiące, a zmian praktycznie nie widać. Można odnieść wrażenie, że nowy burmistrz ma trudności w podejmowaniu decyzji. Wszedł w buty (na stołek Oczko ) poprzednika i tyle.

Przez cztery miesiące nie skonkretyzował co chce zrobić dla miasta. Zaliczył już wpadkę z ponownym uchwaleniem cen śmieci w wysokości jak za burmistrza Czapli, a był podobno im przeciwny. W PGKiM bez zmian Zszokowany Jak widać punkt widzenia zależy ...

Drugim minusem, oprócz braku konkretnych pomysłów, jest chyba brak zaplecza. Jak do tego dołożymy brak kontaktów na "górze", to niespecjalne widoki na przyszłość rysują się dla Turku
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie najbardziej rzuca się w oczy brak szumnie obiecywanej w kampanii debaty. Odbyły się spotkania z określonymi grupami mieszkańców w konkretnych sprawach, ale to nie to samo, co "ogólnodostępna" dyskusja, na której można zadać burmistrzowi pytanie czy z nim porozmawiać.

Jasne, debata niby nie jest dla miasta najważniejsza, o wiele istotniejsze są śmieci, zabezpieczenie ciepła, inwestorzy, infrastruktura i tak dalej. Ale, z tego co pamiętam z kampanii, właśnie chyba m.in. na tym miała polegać "jakościowa zmiana" burmistrzowania w wykonaniu p. Antosika - że będzie otwarty na rozmowy i po objęciu urzędu zorganizuje debatę, na którą będzie mógł przyjść każdy.
Powrót do góry
ZIOMek
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 17:24    Temat postu: No comments ... Odpowiedz z cytatem

Dochodzicie tutaj w tej dyskusji do bardzo ciekawych wniosków.
Ja jeszcze zaczekam z wypowiedzeniem mojej opinii, ale to co tutaj czytam jak do teraz jest dokładnym potwierdzeniem tego,
co mówiłem (niestety nie tutaj) przed wyborami.
Jeszcze sobie poczekam z moją oceną.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo wiem, o jakich wnioskach mówisz - chyba, że nie bierzesz pod uwagę mojej wypowiedzi Oczko. Napisałam jedynie, że p. Antosik do tej pory nie wywiązał się z obietnicy turkowskiej, otwartej debaty - to bardziej fakt niż wniosek.
Powrót do góry
kerut
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno rozmowy z firmą Getec z Niemiec w sprawie dostarczania ciepła do Turku zostały przerwane. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale robi się naprawdę "ciepło".
Powrót do góry
pebek
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2015 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie potężna biurokracja i związane z tym ogromne koszty, to możnaby pomyśleć o ocieplaniu źródłami geotermalnymi... Ale że żyjemy w państwie faszystowskim...
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś tam spotkania z mieszkańcami jednak się odbyły-to tak w kwestii obietnic wyborczych. Każdy na takie spotkanie może przyjść i spytać się co z taką "ogólną" debatą? Czy jest planowana itp.
To tak obiektywnie oceniając.

Natomiast chore jest dla mnie to co miasto wyczynia z publiczną kasą. Chodzi mi o "modernizację" ulic i chodników na os. Zapałczanym. Czy te chodniki i nawierzchnia była już w tak opłakanym stanie, że trzeba było to remontować? W innych częściach miasta rozumiem już jest tak super, że tylko to osiedle jakością odstawało... Może to brzmi na zasadzie- nie robią- źle, robią- jeszcze gorzej, ale uważam że jak juz robic to z głową! Jakby ktoś poszedł po ten rozum do głowy to może zainwestowałby w energooszczędne oświetlenie na osiedlowych ulicach... Rozumiem, że gro kasy na tą "modernizację" dała unia, ale przecież nie 100%. A nawet jeśli... To uważam, że to zwykłe wywalanie kasy w błoto. I co to za zysk dla miasta? Praktycznie zerowy. Natomiast takie oświetlenie ledowe to konkretne zyski, niższe rachunki z których można później takie fanaberie jak ta teraz na Zapałczanym finansować. Szkoda mi po prostu tych pieniędzy.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Kwi 02, 2015 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro burmistrz obiecał ogólną debatę (to jednak co innego niż spotkanie z zainteresowaną grupą w konkretnej, naglącej sprawie), to chyba nie mieszkańcy powinni teraz za nim chodzić, wpraszać się na takie "tematyczne" spotkanie i dopominać się o spełnienie obietnicy, prawda? Słowo się rzekło i - jak na razie - nie zostało spełnione. Pozwolę sobie przypomnieć tę obietnicę:

Cytat:
[...]Szanując ten wybór uważam, że dziś partnerem do debaty w sprawach przyszłości Turku są mieszkańcy oraz ich przedstawiciele w nowej Radzie Miejskiej Turek. Zostając nowym Burmistrzem Turku, zorganizuję debatę nt. przyszłości Turku i wtedy zapraszam Pana jako mieszkańca do udziału w niej.

To fragment listu R. Antosika do poprzedniego burmistrza, wystosowany w trakcie kampanii przed II turą. Całość znajduje się w tym temacie. Obecny burmistrz nie obiecał spotkań z turkowianami w konkretnych sprawach (choć to, że takie się odbywają, jest niewątpliwym plusem), ale "ogólnodostępną" debatę o przyszłości Turku, wizjach i koncepcjach. I właśnie ta deklaracja nie znalazła do tej pory pokrycia w rzeczywistości.

A jeśli chodzi o stan dróg, ulic i chodników. Ja mam zastrzeżenia do okolic gimnazjum nr 1. Chodzi mianowicie o świetny stan "chodnika" przy ul. Żwirki i Wigury, na którym można się połamać oraz o brak oświetlenia przy blokach na ul. Smorawińskiego, między gimnazjum a ulicą Wyszyńskiego - jak idzie się tam wieczorem, jest kompletnie ciemno (chyba, że coś się zmieniło). Tylko nie wiem, czy za te obszary odpowiada miasto?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: