« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Myjnia samochodowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pellle
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 16:03    Temat postu: Myjnia samochodowa Odpowiedz z cytatem

Witam!

Temat myjni samochodowej był już na tym forum, ale chciałbym go odświeżyć. Uśmiech Mam kilka pytań dotyczących myjni w naszym mieście.
Chodzi o myjnie ręczne lub samoobsługowe. Nie automatyczne Oczko

- Jaka usługa w danej myjni najbardziej Wam odpowiada, najbardziej się przydaje, najczęściej z niej korzystacie.
Oprócz oczywiście zwykłego mycia haha Bardzo szczęśliwy

- Która myjnia spełnia w największym stopniu Wasze oczekiwania co do wykonanej usługi? Którą możecie polecić?

- Jakiej usługi według Was brakuje w myjniach w naszym mieście? Z czego chętnie byście korzystali a nie możecie? Oczko

Liczę na Wasze odpowiedzi;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
admin
Site Admin

PostWysłany: Sob Sie 09, 2014 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja widzę to tak. Klient dzwoni i zleca usługę. Wykonawca przejeżdża zabiera samochód, wie co ma być zrobione i za 2-3 godzinki odprowadza pojazd z wykonaną usługą i tyle w temacie.

Dzisiaj nie sama usługa jest w cenie ale czas. Nie interesuje mnie gdzie mam pojechać (dobra lokalizacja, dobra reklama), mnie interesuje że ktoś za mnie podjedzie, posprząta i odprowadzi pojazd.

Jednak na taką formę usługi trzeba sobie zapracować bo sam nie dałbym pierwszej lepszej firmie jeździć moją niwką po turkowskich dziurach Oczko Przerażają mnie często "wykwalifikowani" pomocnicy w warsztatach samochodowych dla których przestawienie samochodu z kanału na parking albo nie daj boże sprawdzenie "czy jeszcze coś puka" na jakiejś prostej to chwila na sprawdzenie autka - co ono potrafi. Zaufanie firmy na które będzie pracować latami że ja jako klient oddając samochód do takiego AutoSPa mam pewność że będzie mu tam dobrze, że smarkacze nie będą cisnąć uniejowską ile fabryka dała i że efekt końcowy będzie satysfakconujący.

W/w elementy ofery mogą jej cenę podnieść o 25-50% i nie będzie dla ludzi to problemem bo sami nie stracą czasu i nerw. Ale to naprawdę trudny kawałek chleba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Sie 11, 2014 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepsza myjnia to ta pod domem
myję jak chce, co chce i ile chcę
i żadna myjnia nie dorówna temu
w naszym mieście brakuje prawdziwego car detailera który potrafi usunąć drobną rysę, zaczątek korozji czy wgniotę, bez szpachlowania i malowania całego elementu, odnowić plastik, usunąć drobna rysę na szybie

byłem w car detalingu na wyszyńskiego i tego nie robią
na pytanie co robią to piorą tapicerke, polerują i woskują czyli to co każda inna myjnia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A byłeś w firmie Auto Spa czy Show Car na ul. Wyszyńskiego? Z tego co się orientuje to Show Car usuwa rysy, poleruje, nakłada politurę, ceramikę, poleruje reflektory, a nawet usuwa drobne wgniecenia. Do tego stosuje najwyższej jakości chemię, a nie ogólnodostępne szamponiki z woskiem.
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brain napisał:
(...)potrafi usunąć drobną rysę, zaczątek korozji czy wgniotę, bez szpachlowania i malowania całego elementu (...)

byłem w car detalingu na wyszyńskiego i tego nie robią
(...)

czytaj ze zrozumieniem byłem tutaj obok domu weselnego czy jak to się tam zwie
rysy usuwają ale nie za głębokie...
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Sie 13, 2014 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko delikatne rysy da się zamaskować bez malowania, jak masz ryse do podkładu to jedynie możesz ją zamalować, cudów nie ma Oczko
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Sie 14, 2014 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i przy dobrze dobranym lakierze jest właściwie niewidoczna na pierwszy rzut oka bo już sam zacząłem usuwać takie rysy nawet od gwoździa
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Sie 19, 2014 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brain napisał:

w naszym mieście brakuje prawdziwego car detailera który potrafi usunąć drobną rysę, zaczątek korozji czy wgniotę, bez szpachlowania i malowania całego elementu, odnowić plastik, usunąć drobna rysę na szybie

Wszystko ładnie pięknie, tylko mamy za mały rynek żeby to miało u nas sens Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Sie 20, 2014 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to po co jest Auto Spa po piekarni i "detalingowcy" na wyszyńskiego?
wyczyścić auto w środku i nawoskować to mogą w EkoJazzie na kopernika i na muchlinie
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze Auto Spa na Uniejowskiej to spa tylko z nazwy, to jest tylko myjnia, która posługuje się chwytliwą nazwą bo detailing się w Polsce trochę rozkręcił i co rusz jakaś myjnia sobie dodaje spa etc. Bo żyją z mycia, prania i tyle, detailingów żadnych nie uprawiają, jedyne co z lakierem potrafią zrobić to z systemu Tenzi nałożą jakieś tam 2 produkty, które maskują rysy i po kilku miesiącach, a pewnie szybciej rysy znów wyjdą.

Na Wyszyńskiego jest inaczej, przynajmniej z rok temu było, nie wiem jak teraz ale robi korektę lakieru, która nie zniknie po chwili, no chyba, że umyjesz gąbką z piaskiem czy na szczotach.
Detailing to nie jest zwykłe mycie, to dbanie o każdy szczegół, wnęki, nadkola, uszczelki, plastiki, wszystko się czyści i zabezpiecza. Wątpię, że nałożą Ci na jakiejkolwiek myjni w Turku wosk Zymol'a, Swissvax'a czy nawet chociażby pospoolitego Collinite 476, a dwa nawet jak cokolwiek nałożą to lakier trzeba przygotować, proces dekontaminacji, cleaner, wosk, to nie robota na godzinkę.
A żeby się utrzymywać muszą trochę zwykłych usług mieć.

Dla przykładu w Poznaniu (ten rynek jest mi bliższy):
- korekta lakieru + powłoka Gtechniq C1 ok. 1200 na średniej wielkości aucie, w zależności od jego stanu,
- nałożenie np. topowej powłoki Gtechniq Crystal Serum 1800zł + do tego dochodzi korekta.

I pokaż kto w Turku by zapłacił tyle za usługę.
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a po cholere używać najdroższych wosków np takiego Swissvax'a?
gdzie głupi wosk kosztuje 900 PLN?
jakbym miał auto za pół miliona to spoko
ale gdy auto ma 10 lat i jest warte 15 tys to wystarczy glinka, mocniejsza pasta do korekty, dobry wosk i wolna sobota np Oczko

przeczytaj co napisałem wcześniej:
nie pisze o nakładaniu powłok i tym podobnym

zresztą to nie temat o car detailingu tylko o myjniach, których jest opór w Turku
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co?
Po pierwsze woski z myjni nie pociągną dłużej niż miesiąc.
Po drugie nie dadzą takiego wyglądu.
Po trzecie auto wolniej się brudzi.
Po czwarte auto łatwiej się myje.
Po piąte ciężko to wytłumaczyć trzeba nałożyć, zobaczyć, poczuć to jak nakładasz zwykłego colliego za 70zł, a chociażby takiego Zymola Glasur'a, który nie kosztuje 900 zł, tylko 450 zł, a używanego można nawet za trochę ponad 200 zł złapać, a słoik taki starczy na ładnych parę lat.

Moje auto ma 10 lat i jakoś nie czuje się źle smarować czymś lepszym, wręcz przeciwnie.
W sumie nie każdy musi być tak wkręcony w temat, każdy ma inne hobby. Cool

Brain napisał:

przeczytaj co napisałem wcześniej:
nie pisze o nakładaniu powłok i tym podobnym

Łączysz w jednym pojęciu detailing, smart repair i pdr Uśmiech.
Przy samym detailingu może nakład początkowy nie jest tak wielki, za to już w pozostałych trochę trzeba włożyć żeby zacząć dłubać.
Ty uważasz, że by się przydało, pytanie ile jeszcze osób byłoby równie przychylnych.
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a napisałem coś o woskach z myjni?
wosk Meguiarsa nakładany ręcznie wytrzymuje mi na dwa miesiące i widzę różnice pomiędzy nim a woskiem jakiegoś dziadowskiego np. K2

styczności z Zymola Glasur nie miałem więc przytoczyłem z czym miałem styczność Oczko

tygrysss napisał:
Ty uważasz, że by się przydało, pytanie ile jeszcze osób byłoby równie przychylnych.

wyraziłem swoją opinię a z tego co pamiętam to chyba po to jest forum Uśmiech
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Sie 24, 2014 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brain napisał:
a napisałem coś o woskach z myjni?
wosk Meguiarsa nakładany ręcznie wytrzymuje mi na dwa miesiące i widzę różnice pomiędzy nim a woskiem jakiegoś dziadowskiego np. K2

#16 megsowa? Fajny wosk, klasyk już, bo przez chwile nawet był niedostępny. Jak widzisz różnicę między nim, a K2 to zobaczyłbyś również między megsem, a jakimś zymolem Uśmiech.

Dokładnie po to forum żebyśmy dyskutowali. Uśmiech
Powrót do góry
arew33
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Nie Sie 14, 2016 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwazniejsze na myjni jest to czy mają dobre szczotki które nie rysują lakieru.
Z tym jest tragedia i zwykle mają najgorszej jakości brudne szczotki z drobinkami piachu Rambo Rambo Rambo
Powrót do góry
Martyna89
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Nie Sie 28, 2016 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy czegoś takiego nie zauważyłam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: