« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy Górnicze to jakaś magiczna kraina?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 11:29    Temat postu: Czy Górnicze to jakaś magiczna kraina? Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w okolicy Górniczego i zastanawiam się, czy jest to jakaś magiczną kraina, gdzie nie obowiązują znaki i przepisy ruchu drogowego? MAŁO kto przestrzega zakazu ruchu rowerów na tym pasażu handlowym. A znaki są! Nikt nie przejmuje się zakazem zatrzymywania za pawilonami handlowymi. W rezultacie dostawcy mają wieczny problem z parkowaniem i często po prostu blokują przejazd. Notorycznie są zastawiane przejścia dla pieszych w okolicy poczty, a do tego dodam jazdę pod prąd w polowaniu na miejsce parkingowe. Często gęsto mamy też totalnie zastawione chodniki w okolicy przedszkola - rodzice nie mają gdzie zaparkować, ale to nie powód, żeby "wyganiać" pieszych na ulicę. A wszystko to pod nosem policji. Może warto by czasem wkleić parę mandatów wtedy będzie się bardziej opłacało zapłacić za parking pod Barbórką niż za mandat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przydałyby się fotki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 13:01    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
Przydałyby się fotki...
ale fotki czego? Raczej przydałoby się żeby policja czasem się ruszyła na ulice. Już nie pamiętam, kiedy widziałam jakiś patrol na ulicy!! A wystarczy stanąć sobie na Górniczym (szczególnie teraz przy ładnej pogodzie), albo za pawilonami (szczególnie w dzień targowy) i zobaczyć tę samowolkę...
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak dla lepszego efektu. Nie są do niczego niezbędne bo generalnie wiemy o czym piszesz. Może trzeba tej Policji wskazać paluszkiem...
Powrót do góry
GŁ@BU$
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Maj 13, 2016 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najciemniej pod latarnią...
Swoją drogą to problem nie powstał z dnia na dzień tylko taka sytuacja ma miejsce od dawna. Być może wrosła już w rzeczywistość naszego miasta i funkcjonariusze policji jej nie zauważają.
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Maj 14, 2016 13:13    Temat postu: hehe Odpowiedz z cytatem

wygląda na to, że to właśnie takie zjawisko tutaj Oczko Kiedyś (jakiś rok temu Oczko)widziałam dwie policjantki, które szły wzdłuż pawilonu i nic... tak więc policja sama zezwala na dowolną interpretację znaków Oczko

szkoda jednak, że nie ma szacunku do siebie na wzajem. Czemu kierowcy nie ruszą trochę głową i nie pomyślą, że swoim wygodnictwem utrudniają życie innym?!?! Każdy tylko na chwilę... Ile jednak trwa ta chwila? Oczko
Powrót do góry
GŁ@BU$
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Maj 22, 2016 04:48    Temat postu: Re: hehe Odpowiedz z cytatem

mabi napisał:
Każdy tylko na chwilę... Ile jednak trwa ta chwila? Oczko

Jeśli 'on' może na chwilę to ja też i tak koło się zamyka. Chwila to pojęcie dosyć 'płynne'. Może dla przykładu kilka osób by poniosło konsekwencje to by było inaczej, ale odniesienie policji jest jakie jest i dlatego jest jak jest.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie byłem samochodem w tej okolicy nie kojarzę jak wygląda sprawa parkowania za pawilonami. Czy tam jest znak zakazu zatrzymywania? Ewentualnie jest dopisek nie dotyczy dostawców?
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
Dawno nie byłem samochodem w tej okolicy nie kojarzę jak wygląda sprawa parkowania za pawilonami. Czy tam jest znak zakazu zatrzymywania? Ewentualnie jest dopisek nie dotyczy dostawców?

Jest zakaz zatrzymywania z dopiskiem "nie dotyczy wyładunku i załadunku" czy coś w tym stylu. Niestety dostawcy czasem nie mają jak przejechać (wąski chodniczek za pawilonami + schody), a co dopiero zatrzymać się do wyładunku...
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to, że policja tam nic nie robi nie jest spowodowane tym, że jest to droga wewnętrzna jak informuje znak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 11:25    Temat postu: hmmm... Odpowiedz z cytatem

A tego nie wiem, czy to jest droga wewnętrzna, ale nie wydaje mi się. Sprawdzę. Dowiedziałam się jednak, że dopóki sklepy i dostawcy nie będą tego zgłaszać, policja się nie ruszy. Czytaj: nie ma zgloszenia - nie ma problemu.
Powrót do góry
Janosik
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Czw Maj 26, 2016 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
MAŁO kto przestrzega zakazu ruchu rowerów na tym pasażu handlowym.

Ja tamtędy jeżdżę rowerem, bo to najkrótsza droga jadąc od gimnazjum na rynek. po obydwóch stronach tego pasażu są drogi jednokierunkowe w jednym kierunku, więc trzebaby było sporo nadrabiać żeby przestrzegać przepisów
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Maj 27, 2016 08:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janosik napisał:
Cytat:
MAŁO kto przestrzega zakazu ruchu rowerów na tym pasażu handlowym.

Ja tamtędy jeżdżę rowerem, bo to najkrótsza droga jadąc od gimnazjum na rynek. po obydwóch stronach tego pasażu są drogi jednokierunkowe w jednym kierunku, więc trzebaby było sporo nadrabiać żeby przestrzegać przepisów

No to super Yyyy... Chyba nie ma sensu nawet tego komentować ....
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Maj 27, 2016 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co fakt to fakt. Na jednej z tych ulic można zmienić kierunek jazdy, a tak mamy dwie obok siebie w tym samym co jest trochę bez sensu.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okna komisariatu wychodzą prosto w Dąbrowskiego - a jak jest tam zatłuczone, zastawione, często ograniczając przejazd nawet osobówką (o karetce, straży etc nie wspominając). Chodniki są po obu stronach ulicy (z jednej mogły by być parkingi) oba zastawione i ludzie muszą chodzić ulicą. Policja na to patrzy z okien i nic - ale nie ma się co dziwić, bo tuż obok Policji to właściwie nie wiadomo czy to droga czy deptak - aż dziw, że jeszcze nikomu nic się tam nie stało. Miedzy blokami (szczególnie za 12 - droga do tzw bazy) samochody stoją sobie bezkarnie na terenach zielonych, na trawnikach tuż pod oknami lokatorów - nikt nie reaguje... istne Eldorado
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 08:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś się w temacie jednak ruszyło:

"W dniu 30 maja 2016 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili na deptaku ulicy Legionów Polskich działania, które miały na celu zwrócenie uwagi rowerzystom na łamanie przepisów ruchu drogowego. Działania zostały podjęte z uwagi na napływające skargi od mieszkańców miasta na rowerzystów, którzy nie dostosowują się do znaku zakazu wjazdu rowerów.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili kontrole rowerzystów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego dotyczące znaku B-9 zakaz wjazdu rowerów. Powyższe działania miały miejsce na deptaku ulicy Legionów Polskich i związane były z wieloma skargami na poruszających się tym ciągiem komunikacyjnym rowerzystów. Tym razem policjanci zwracali uwagę i informowali o konsekwencjach takiego zachowania. W czasie akcji zatrzymali do kontroli kilkunastu rowerzystów i każdy został pouczony.

Jednak w najbliższym czasie policjanci przeprowadzą ponowne kontrole na deptaku i łamanie przepisów w tym miejscu może skończyć się mandatem karnym za niestosowanie się do znaku B-9 zakaz wjazdu rowerów.

Znaki zakazu zostały postawione na deptaku z uwagi na duże natężenie ruchu pieszych. Nieoczekiwany kontakt rowerzysty z pieszym w tym miejscu może skończyć się wypadkiem i obrażeniami ciała u każdego z nich.

Udział w ruchu drogowym każdego z nas co chwilę się zmienia, raz występujemy jako piesi, innym razem jako kierujący, więc istotne jest, aby każdy szanował zasady, przepisy oraz innych uczestników ruchu."

źródło: Komenda Powiatowa Komenda Powiatowa Policji w Turku

Dobre i to na początek. Zobaczymy czy zrobią również porządek z zastawionymi chodnikami.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Cze 03, 2016 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie tymi zastawionymi chodnikami i trawnikami powinni się zająć, tymi spacerującymi po jezdni tuż pod komendą i zastawionymi dla karetek czy straży drogami (osobówką jakoś przez np. Dąbrowskiego się przeciśniesz - choć bywa, że trzeba troszkę poczekać na kierowcę parkującego "na chwileczkę" do sklepu albo bankomatu). Na deptaku mimo tego " dużego natężenia ruchu pieszych" jeszcze do żadnego wypadku nie doszło - rozsądek przede wszystkim.. Sam wiele razy tam rowerkiem jechałem i jak zawsze w takich miejscach - pieszy najważniejszy - więc zachowując ostrożność, rozwagę, dostosowując szybkość jazdy i wzmożoną obserwację tego, co przed nami, nie ma szans na kolizję. A jak dojdzie do takowej na deptaku (chodniku), to zawsze winny jest rowerzysta i kara powinna być surowa - TYLE w temacie. Zakazy są bzdurą w tym przypadku zwykłym utrudnianiem życia rozsądnych obywateli...
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Czw Cze 09, 2016 06:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie raz jeździłem tamtędy rowerem. Bo prawda jest taka, że jeśli chcielibyśmy dostać się do rynku z np Broniewskiego to trzeba kawał drogi objeżdżać bo wszędzie są jednokierunkowe ulice. Komu się chce tyle jechać.
Z tym parkowaniem przy sklepach to też jest wielka przesada. Szkoda, że policja tam nie interweniuje. Mieli by żniwa mandatów ale może ludzie by się nauczyli, iż to nie jest parking...
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Cze 15, 2016 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy okazji tego tematu nasunęło mi się jeszcze jedno. Dotyczy całego miasta. Chodzi mi o parkowanie. Ja nie wiem o co chodzi w Turku, ale ludzie generalnie mają jakiś magiczny problem z prawidłowym parkowaniem swoich samochodów. Notorycznie zajmują dwa miejsca mimo, że jak byk krawężniki wyznaczają konkretne miejsca parkingowe. W efekcie na parkingu może zatrzymać się o kilkanaście samochodów mniej. Najbardziej rzuca mi się to w oczy na parkingu Lidla i okolicznych drogach na WzW. Co tam jadę to tak sobie myślę, że taki delikwent w każdym innym miejscu w Polsce dostałby odpowiednią naklejkę na przednią szybę, a u nas luzik.
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 13:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Właśnie tymi zastawionymi chodnikami i trawnikami powinni się zająć, tymi spacerującymi po jezdni tuż pod komendą i zastawionymi dla karetek czy straży drogami (osobówką jakoś przez np. Dąbrowskiego się przeciśniesz - choć bywa, że trzeba troszkę poczekać na kierowcę parkującego "na chwileczkę" do sklepu albo bankomatu). Na deptaku mimo tego " dużego natężenia ruchu pieszych" jeszcze do żadnego wypadku nie doszło - rozsądek przede wszystkim.. Sam wiele razy tam rowerkiem jechałem i jak zawsze w takich miejscach - pieszy najważniejszy - więc zachowując ostrożność, rozwagę, dostosowując szybkość jazdy i wzmożoną obserwację tego, co przed nami, nie ma szans na kolizję. A jak dojdzie do takowej na deptaku (chodniku), to zawsze winny jest rowerzysta i kara powinna być surowa - TYLE w temacie. Zakazy są bzdurą w tym przypadku zwykłym utrudnianiem życia rozsądnych obywateli...

Niestety rozsądnych obywateli nie jest aż tak dużo Oczko Często chodzę tam z dzieckiem i umykamy przed jadącymi jak wariaci chłopaczkami - nastolatkami Yyyy... Często też panie z tobołami na kierownicy tracą równowagę, gdy muszą zwolnić i przepuścić... Może i jestem nadgorliwa, ale uważam, że znaki są po to, żeby ich przestrzegać. Poza tym "komu chce się tyle jechać"?! To zejdź z roweru i ten kawałek poprowadź. Zresztą jedziesz Człowieku na rowerze! Jest ulica od rynku: miedzy pawilonami a blokami na 650-lecia, po drugiej stronie tych samych bloków jest kierunek do rynku. To aż tak strasznie daleko?!!?
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Wto Cze 28, 2016 06:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyna prawidłowa droga do rynku to albo Kolska albo Uniejowska. Innej nie ma Oczko
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Wto Cze 28, 2016 08:47    Temat postu: łapiemy się za słowa? Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi oczywiście o targ. Skoro jesteś taki skrupulatny co do terminów i nazw, to może zacząć przestrzegać znaków drogowych Oczko[/u]
Powrót do góry
blood
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o zakaz dla rowerów na górniczym to wg mnie jest bez sensu. skoro jedzie tatuś z małym synkiem na rowerku albo babcia z rynku to ich sie ten zakaz nie powinien tyczyć, co innego jak jacyś młodzi nakurwiają 30km/h
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sob Paź 01, 2016 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ale nie ma tak, że prawo kogoś zobowiązuje a kogoś innego już nie. Sam nie raz jeździłem tamtędy i wiem jak jest. Skoro już postawili ten znak to trzymajmy się tego jak postanowiono. Chociaż fakt. Będzie mi brakowało tego "skrótu" do rynku
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Paź 02, 2016 09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mopek napisał:
No ale nie ma tak, że prawo kogoś zobowiązuje a kogoś innego już nie. Sam nie raz jeździłem tamtędy i wiem jak jest. Skoro już postawili ten znak to trzymajmy się tego jak postanowiono. Chociaż fakt. Będzie mi brakowało tego "skrótu" do rynku

No i dziękuję. Już myślałam, że mam coś z głową i tylko ja uważam, że znaki są po to by je przestrzegać. Uśmiech
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: