« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [ankieta 2017]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy wspierasz finansowo finał WOŚP 2017?
Tak
50%
 50%  [ 5 ]
Nie
50%
 50%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Paweł trafił w punkt - to zdecydowana przewaga naszego kameralnego forum nad większymi portalami Uśmiech.

Jeśli zaś chodzi o sam WOŚP, nic się u mnie nie zmieniło - nie wspieram finansowo Orkiestry z takich samych powodów, o jakich wspominałam w roku ubiegłym. Jeśli ktoś dzieli się swoimi pieniędzmi z WOŚP-em, nic mi do tego. I nic nikomu do tego, że ja się nie dzielę - nadal nie godzę się na głupie szantażowanie (które pojawiło się także w dyskusji na turek.net.pl Oczko) propozycją podpisania wiadomego oświadczenia. Jako ubezpieczony obywatel RP mam prawo korzystać z tego, co oferuje "państwowa" placówka medyczna - niezależnie od tego, czy pracujący w niej sprzęt pochodzi ze środków NFZ czy WOŚP. Co innego, gdyby Orkiestra stawiała własne, fundacyjne szpitale - póki tak nie jest, tego typu szantaże sprawiają, że zrzutka na WOŚP jawi się jako obowiązkowy, "drugi" podatek na ochronę zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zresztą sprzęt się pojawia, ALE jego obsługa jest finansowana za publiczne pieniądze przez lekarzy wykształconych za publiczne pieniądze Uśmiech. Zresztą ten "argument" jest tak głupi, że szkoda czasu na zajmowanie się nim.

Daje Owsiakowi na sprzęt, który jest tak czy siak kroplą w morzu potrzeb i jest raczej wskazaniem na pewne braki, ale dawałbym więcej gdyby zmienił się cel zrzuty na na przykład wsparcie domów dziecka (remonty, dożywienie, leki) czy hospicjów. Dawałbym 10x więcej niż teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie trochę to wzajemne szczucie się przeciwników i zwolenników WOŚP. Te memy, tweety, pełne emocji wpisy na FB. Czy na prawdę nie wystarczy, że jesteśmy już podzieleni politycznie? Czy musimy się jeszcze dzielić pod względem tego jaką fundację charytatywną wspieramy? Może od razu zbudujemy sobie dwie Polski?

Poza kilkoma fanatykami z Internetu nie znam w świecie realnym nikogo, kto poddawałby się tym dziwacznym podziałom. Mało tego - mój dobry kumpel, fanatyczny wielbiciel Jarosława Kaczyńskiego, wydał w tym roku na WOŚPowej akcji jakieś 500 zł. Jemu to nie przeszkadza. Z podobnym zapałem wspierał miesiąc temu Szlachetną Paczkę. Ja z resztą też - daję na WOŚP, zrzucam się podczas firmowej akcji Szlachetnej, pod kościołem dorzucam się do skarbonki Caritasu.... Ludzie, po kiego te podziały? Nie podoba Ci się jedna akcja, to dajesz na inną. W naszym kraju jest tyle fundacji, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie cel. Ostatecznie jak wkurzają Cię ludzie, możesz się dorzucić na zwierzaki ze schroniska Oczko

Nie ważne komu dajemy, ważne, czy w ogóle czujemy potrzebę podzielenia się z potrzebującymi. To jest miarą naszego człowieczeństwa.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie rozumiem tego szczucia i tworzenia sztucznych konfliktów.

Mnie również mało obchodzi, kto jaką organizację charytatywną wspiera, a której nie wspiera. I życzę sobie w tej zasadzie wzajemności - nic nikomu do tego, czy wrzucam Owsiakowi do puszki, czy nie. Znudziło mi się już czytanie głupich komentarzy "a podpisał/a/byś oświadczenie?!" pisanych przez ludzi, którzy najwyraźniej nie mają pojęcia, jak funkcjonuje sektor zdrowotny w Polsce oraz tłumaczenie, że nie każde wątpliwości czy krytyka to od razu "hejt". Ale tego - zwłaszcza tego drugiego - dużej części miłośników WOŚP-u i jej prezesa wytłumaczyć się zwyczajnie nie da Uśmiech.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 08, 2017 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za równy tydzień finał WOŚP, więc - tradycyjnie już - dodałam nową ankietę, w której można zaznaczyć, czy będziecie wspierać lub wsparliście tegoroczny finał Orkiestry.

Tak kształtowały się wyniki w poprzednich latach:

2014: wspieram - 80%, nie wspieram - 20% [16:4]
2016: wspieram - 50%, nie wspieram - 50% [6:6]

Wyników z 2015 niestety nie zapisałam, a szkoda.

Tak że zapraszam do głosowania, do dyskusji oczywiście też - byle z umiarem i szacunkiem do innych i siebie nawzajem, ale o tym na HP na szczęście zbyt często przypominać nie trzeba Uśmiech.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś media podały, że przedstawiciele jednego z samorządów w Polsce odpowiedzieli odmownie na prośbę sztabu WOŚP o przekazanie przedmiotów na licytację. Oczywiście wywołało to oburzenie albo w najlepszym razie brak zrozumienia. Muszę przyznać, że ja z kolei nie rozumiem ani takich reakcji, ani w ogóle nagłaśniania faktu takiej odmowy, bo o ile mi wiadomo, wspieranie WOŚP nie jest chyba obowiązkowe? A jeżeli nie jest, to każdy ma prawo prośbę o wsparcie Orkiestry przyjąć lub odrzucić, bez konieczności tłumaczenia się z takiej decyzji (bo w materiale oczywiście pojawiło się, że urzędnicy "odmówili komentarza"). Co tutaj nagłaśniać i na co się oburzać?
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcja fundacji Owsiaka zawsze była i jest dobrowolna - chcesz dajesz cos tam na licytację, licytujesz, wrzucasz coś tam do puchy itd. Również nie rozumiem nagłaśniania tego typu spraw...
Ale nie rozumiem też dlaczego TV publiczna wypina się na tego typu jak by nie było ogólnopolskie akcje. Zdecydowana większość rodaków deklaruje w różnych tam sondach chęć udziału i wsparcia dla Orkiestry, widać to wszędzie, w całym kraju - a TV publiczna NIC (zobaczymy czy w ogóle jakaś wzmianka jutro będzie) I do tego prezes Kurski zdaje się lansować brak wsparcia dla Orkiestry - widziałem jego osobiste oświadczenie, że nie da grosz, pokazywali Jakiego, Błaszczaka, Macierewicza (ten dodatkowo wojsko przyblokował), Suskiego - tych widziałem jak deklarowali brak wsparcia - i tutaj też pytanie - po kiego to???
Chcę daję i wspieram, nie chcę - nie wspieram... po co te głupawe działanie w jedną lub drugą stronę ???
Moje osobiste zdanie - wspieram jak mogę od samego początku... Mam kilka gadżetów wylicytowanych w naszym MDK z czasów, kiedy syn był jeszcze w wieku chłopca cieszącgo się z układanek, plakietek, odblasków czy jakiś tam kubków... Myślę, że takie gadżety już wartości historycznej nabrały i kiedyś tam oddamy je na licytację i będzie z tego dużo frajdy i przede wszystkim pożytku... I ot (i tylko o to) w tym idzie....
I jeszcze tak na marginesie dla tych wszystkich opluwaczy... Moja żona w szpitalu pracuje i z jej relacji wiem (nie mam powodu nie ufać Jęzor ), że sprzętu z serduszkiem jest cała masa, ze jest potrzebny, wykorzystywany i ratuje życie (choćby inkubatory specjalistyczne) a do tego szkolenia i certyfikowany sprzęt (np. badanie słuchu) i objęcie badaniem WSZYSTKICH noworodków - bezcenne. I nikt nie pyta, czy rodzice noworodka na orkiestrę coś tam dali...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie rozumiem tego działania w drugą stronę, czyli ogłaszania wszem i wobec, że Orkiestry się nie wspiera.

haze napisał:
I nikt nie pyta, czy rodzice noworodka na orkiestrę coś tam dali...

A dlaczego ktoś miałby pytać? Uśmiech

Ten temat był już tutaj wałkowany, zresztą przerabiany jest chyba co roku przy okazji nawoływania przeciwników do podpisywania różnego rodzaju oświadczeń. Dopóki sprzęt stoi w publicznych placówkach, dopóki obsługuje go personel tam zatrudniony, dopóty każdy ubezpieczony ma prawo z niego skorzystać, niezależnie od tego, czy wspiera zbiórki WOŚP.

Jako obywatel płacący rozmaite daniny na rzecz państwa, w tym na ochronę zdrowia, mam prawo oczekiwać, że kiedy trafię do szpitala, zostaną mi tam wykonane wszelkie niezbędne badania i tzw. procedury medyczne i nie interesuje mnie, czy ten sprzęt kupił NFZ czy WOŚP, bo to już kwestia dogadania się między tymi dwoma podmiotami, kto co kupuje. Co innego, gdyby WOŚP zakładał własne placówki medyczne, opłacał personel itd. - wówczas oczywiście podejście "nie wrzucasz do puszki - nie korzystasz" miałoby rację bytu. W sytuacji, w której WOŚP zaopatruje w sprzęt placówki NFZ-owskie, na istnienie których składają się wszyscy podatnicy, racji bytu nie ma.

Zresztą to jest jedna z tych rzeczy, która mnie do WOŚP-u mocno zniechęca - to, że z sympatycznej akcji charytatywnej zrobiono coś, co stało się niemal obowiązkowe, a jak nie rzucisz grosika do puszki albo odmówisz wsparcia, od razu sensacja, "podpisz oświadczenie", jak tak można... itd.

A odnośnie usilnych prób wywoływania sztucznego konfliktu między WOŚP-em a Caritasem, często w duecie z oskarżaniem tych drugich, że czegoś tam Orkiestrze "zazdroszczą". Caritas w tym roku podarował lampę oliwną na orkiestrową licytację.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:

...Zresztą to jest jedna z tych rzeczy, która mnie do WOŚP-u mocno zniechęca - to, że z sympatycznej akcji charytatywnej zrobiono coś, co stało się niemal obowiązkowe, a jak nie rzucisz grosika do puszki albo odmówisz wsparcia, od razu sensacja, "podpisz oświadczenie", jak tak można... itd.
.. .

A przepraszam - kto takiej deklaracji wymaga (dopomina się)???
Owsiak każdego roku mówi coś zupełnie innego - daje, wspiera, i niczego w zamian nie wymaga... A ci, co to mu "du..." chcą zrobić tego typu głupoty głoszą. Moze boli ich to, że tak można, że mimo tego, że nie wspierają, że kłody rzucają i opluwają, to jak zachodzi taka potrzeba - chętnie skorzystają....
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 00:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku dam dużo więcej niż zwykle na Orkiestrę. Nie z powodu polityków i ich durnych wojenek, ale dlatego, że widziałem jak ten sprzęt działa. Nicponiątko skorzystało tylko standardowo - badanie słuchu i taka lampa, która go ogrzewała w pierwszych chwilach życia. Ale widziałem ile tego sprzętu jest na oddziale i jak służy dzieciaczkom. I widziałem jak położne biegły na blok z ostatnim wolnym (jak się później okazało) inkubatorem, żeby pomóc jakiemuś innemu maluchowi.

I wiecie co, Owsiak to zorganizował, zebrał ludzi, którzy to kupują, zbierają itp. Chwała mu za to, ale Orkiestra to przede wszystkim ludzie, którzy wrzucają kasę. Dzięki Wam za to, bo zafundowaliście mojemu smykowi badanie słuchu i teraz mam pewność, że jak mówię "Nie wolno" to on mnie doskonale słyszy. Tylko po prostu olewa starego i i tak robi po swojemu Jęzor
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
A przepraszam - kto takiej deklaracji wymaga (dopomina się)???

Zwolennicy WOŚP-u właściwie za każdym razem, kiedy pojawia się dyskusja na temat Orkiestry. I to nie jacyś "podstawieni", którzy robią krecią robotę, bo kwestia deklaracji pojawiła się nawet w dyskusji na HP któregoś roku.

Cytat:
Owsiak każdego roku mówi coś zupełnie innego - daje, wspiera, i niczego w zamian nie wymaga...

Ja mam na ten temat inne zdanie, już o tym pisałam. Przypomnę więc jedynie krótko, że chodziło mi wówczas o nietykalność Owsiaka. Na temat każdej innej fundacji i jej prezesa możesz pytać o wszystko - o rozliczenia, czy aby na pewno wszystko jest w porządku w papierach, jak rozliczane są pieniądze itd. Na temat każdej, tylko nie WOŚP-u i Owsiaka. Bo jak zapytasz w ich kontekście, to zaraz jest, że niszczysz człowieka, żeś zawistny, "jak nie chcesz, to nie korzystaj", wprowadzasz podziały... itp. itd. Na forum też to przerabialiśmy Uśmiech.

A że pan Owsiak tej nietykalności dla siebie wymaga, widać po tym, jak on sam reaguje na wszelkie tego rodzaju pytania i prośby o wyjaśnienia. Apogeum tego mieliśmy chyba dwa lata temu (albo rok?), kiedy wyrzucił ze swojej konferencji Michała Rachonia, nazywając go "żulikiem", oskarżając o próbę pożyczenia od Owsiaka jakichś pieniędzy i nie dając żadnej szansy dziennikarzowi na odniesienie się do tych zarzutów. Podobną sytuacją była odmowa akredytacji na finał dla przedstawicieli mediów, które właśnie takie pytania na temat WOŚP-u zadają.

Cytat:
to jak zachodzi taka potrzeba - chętnie skorzystają....

A dlaczego mieliby nie korzystać? Powtórzę to, co wyżej. Mnie nie interesuje, kto kupuje sprzęt stojący w publicznej placówce i obsługiwany przez personel opłacany z budżetu państwa - czy robi to NFZ, czy Owsiak, czy jakikolwiek inny prywatny sponsor. Odprowadzam składki, płacę podatki, więc oczekuję, że jeżeli będę potrzebowała pomocy medycznej, to w publicznej placówce ją otrzymam, bo na to się wraz z większością obywateli zrzucam.

Co innego, gdyby WOŚP stawiała swoje szpitale i opłacała personel. Wówczas krytykowanie WOŚP-u, niewspieranie go i domaganie się, aby w razie potrzeby otrzymać od niego pomoc, byłoby hipokryzją albo co najmniej niekonsekwencją.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak w kółko - ble ble.... Szkoda słów
Chcesz - dajesz, nie chcesz - nie dajesz. W jednej i drugiej sytuacji prędzej czy później skorzystasz ze sprzętu z serduszkiem - takie realia naszej służby zdrowia. Oby powody do korzystania były tylko takie, jak to Nam nicpoń pokazał....
W każdym razie Owsiak zrobił kawał dobrej roboty i wcale mu się nie dziwię, że się złości w pewnych sytuacjach, bo w tym przypadku oczekiwałbym jakiegoś uhonorowania ze strony władz (25 lat, okrągła rocznica) a tu co??? Zainteresowanie i wsparcie ze strony władz - ŻADNE. Prezydent "wszystkich Polaków" pokazał, że potrafi się zaangażować w wartościowe inicjatywy - tutaj chyba wartości żadnych nie dostrzega i cichutko sobie siedzi. Rząd kłody pod nogi rzuca (Macierewicz zakazał wojsku i orkiestr wojskowych ani żadnego sprzętu na 25 finale WOŚP nie ujrzymy, strażacy też zostali stłamszeni i mimo chęci wsparcia Orkiestry jak co roku zamknięci w jednostkach zostali, policja tylko w ramach wykonywania obowiązków ochrony się udziela - WSTYD...
A wywalenie z TVP - tylko marketingowo patrząc to zupełnie niezrozumiałe posunięcie. Robić coś 24 lata z ogromnym powodzeniem, z dużą oglądalnością itd i wycofać się z czysto politycznych pobudek, jakiś tam prywatnych animozji czy politycznej poprawności - ŻAŁOSNE
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile mi wiadomo, Andrzej Duda wraz z żoną przekazali jakieś przedmioty na licytację, a dziś prezydent, zapytany przez dziennikarzy, oświadczył, że wrzucił do puszki. Co ma jeszcze zrobić? Obkleić się serduszkami od stóp do głowy? Zresztą - gdyby nie chciał wesprzeć, nie ma prawa do takiej decyzji? WOŚP jest obowiązkowy, że rozliczamy urzędników państwowych z udziału w Orkiestrze? To jest właśnie to, o czym pisałam wyżej...

A co do udziału służb mundurowych i instytucji państwowych... Fakt, że w tym roku widać zauważalne zmniejszenie poziomu zaangażowania z ich strony w finał WOŚP-u. I fakt, że zapewne ma to związek ze zmianą władzy. Tyle że na to można patrzeć dwojako - bo można spojrzeć również tak, że przez lata żołnierze, policjanci, strażacy, urzędnicy itd. byli "zmuszani" (w cudzysłowie oczywiście, bo chodzi mi jedynie o wydawanie poleceń albo delegowanie do wspierania finałów, a nie dosłowny przymus) do udziału w orkiestrowych imprezach i też nie wszystkim musiało się to podobać. Mnie obecność urzędników, funkcjonariuszy czy żołnierzy na finałach WOŚP-u ani ziębi, ani parzy. Czyli - nie przeszkadza mi, jak tam są i nie przeszkadza mi, jak ich tam nie ma. Przeszkadzałoby mi jedynie, gdyby ktoś z nich był przez zwierzchnika zmuszany do wolontariatu, bo to wykracza poza zakres ich ustawowych obowiązków.

Nie robiłabym z tego problemu. Jedni ministrowie, wojewodowie itd. chcieli angażować podległe sobie instytucje i ludzi w WOŚP, drudzy nie chcą. Chyba mają takie prawo i powinniśmy to uszanować, prawda?

To jest właśnie to... zwolennikom WOŚP-u niby nie przeszkadza, jak ktoś nie angażuje się w Orkiestrę, tyle że trwa to zwykle do momentu, w którym okazuje się, że ktoś ze znanych odmówił swojego wsparcia - wtedy są właśnie takie reakcje, jak Twoja, że WSTYD, skandal, jak tak można... itd.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspieranie orkiestry jest dobrowolne, oczywiście, jednak ta zmiana, jaka nastąpiła po zmianie władzy... trochę żenujące.
To, że TVP zrezygnowała z relacjonowania/organizacji finału to pikuś... jest w innej stacji. To, że w TVP1 i TVP2 nie ma info o imprezie, OK. Jednego nie rozumiem, finał WOŚP obok konursu w Wiśle, to dwa najważniejsze dziś wydarzenia w Polsce, w TVP Info, kanale ściśle informacyjnym ZERO info o WOŚP, nie chodzi o obszerną relację, nie chodzi o popieranie orkiestry, chodzi o zwykłą informacje o zdarzeniu... TVP sięgnęła dna, zresztą to dno osiągnęła już wcześniej, teraz dno drąży coraz głębiej.
Ja wspieram WOŚP, wspieram Caritas, jeśli "zarządcy" tych fundacji czynią jakieś nieprawidłowości zostawiam to ich sumieniu. Mam wybór, wspierać, ryzykując, że ktoś (nieuczciwy) coś z tego będzie miał, lub nie wspierać.
Boję się jednego, że władza (najwyraźniej wroga wobec WOŚP), zrobi kontrolę w fundacji i coś wyjdzie, wyjdzie, bo faktycznie jest coś nie tak, lub wyjdzie, bo "władcy marionetek" tak zarządzą... a wtedy jedni powiedzą "a nie mówiłem" inni nie uwierzą, będą twierdzić, że to prowokacja. I podziały jeszcze się pogłębią.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wiadomości" TVP o 19:30 podały informację o finale WOŚP-u - ile zebrali i że zostanie to przeznaczone na wsparcie szpitali. Nie wiem, ile (i czy w ogóle) uwagi poświęciła temu tematowi telewizja publiczna w ciągu dnia, bo nie oglądałam.

A co do ewentualnej kontroli i jej wyników. Wiesz, to działa tak, że nawet jakby czarno na białym wyszło, że coś jest nie tak, duża część zwolenników by temu zaprzeczała, ewentualnie włączyła starą płytę "dopóki nie zrobicie tyle co Jurek...". I analogicznie - gdyby niewątpliwie wykazano, że finanse WOŚP-u są w porządku, część przeciwników i tak by nie przyjęła tego do wiadomości, włączając płytę o "ustawionej kontroli" albo czymś podobnym. W naszej debacie publicznej nie liczy się prawda, tylko to, po której stronie kto się opowiada.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomości W KOŃCU podały info, bo na Facebooku TVP Info ludzie masowo wytknęli, że nie ma żadnej wzmianki o WOŚP.
Ludzie informowali TVP Info, że coś się dzieje...
Wiesz, nie chodzi o ciągłą relację, ale takie coś, mimo, że nie każdy to popiera, zasługuje na choćby krótką relacje.
Tylko, że PIS trochę strzela sobie tym w stopę, bo wielu ich wyborców wspiera i popiera WOŚP, więc mogą też wyciągnąć wnioski.
A wg Terlikowskiego WOŚP wspiera aborcję i eutanazję!!
A co do reszty, absolutnie się zgadzam, ludzie i tak swoje wiedzą.

Zresztą orkiestra gra nawet na San Escobar Oczko
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie oglądałem Wiadomości w TVP - główne wydanie - jedno zdanie prowadzącego (żadnych zdjęć, mat filmowych etc) informujące, że trwa finał i że zebrano już ponad 20 mln - ok 10 sek i już...
Dla porównanie o finale w Wiśle ok 10 min - łącznie z wypowiedziami zawodników i Prezydenta... jak juz przy nim jesteśmy - Nie słyszałem o wsparciu akcji przez niego, ale jak wsparł to dobrze - możliwości ma zdecydowanie większe i szkoda, że z nich nie korzysta... Owsiakowi należy się zdecydowane podziękowanie ze strony państwa - 25 lecie jest doskonała okazją - ale niestety... Musi mu starczyć wdzięczność ludzi...

Jeżeli idzie o wsparcie wojska - ok - nie ma obowiązku, ministrowie nic nie muszą, ale odgórne zakazywanie nie jest już takie ok. Mimo chęci udziału np. orkiestr wojskowych czy strażackich nie dostali oni zezwolenia od przełożonych (nie wiem, czy pod groźbą kar dyscyplinarnych, czy z rozkazu - nie ma zgody i już). O sprzęcie nie wspomnę - tutaj jakieś koszty to generuje, ale orkiestra, ludzie w mundurach - co to komu szkodzi????
ŻENADA i TYLE
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 15, 2017 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli TVP rzeczywiście udawała, że finału nie ma, no to faktycznie coś jest nie tak. Niezależnie od stosunku do WOŚP-u, jest to jedna z największych imprez w kraju, angażująca wielu Polaków, więc wypadałoby poinformować, że się odbywa... ale jakość mediów w Polsce to odrębny i dobrze znany temat.

Para prezydencka wsparła finał już dość dawno temu - Andrzej Duda przekazał na licytację bodaj spinki do mankietów, a jego żona oprawione w ramkę, słynne "niefortunne" zdjęcie z biskupami podczas ŚDM, czym przy okazji w sympatyczny sposób pokazała, że ma do siebie dystans.

Co do instytucji państwowych i służb mundurowych, nie dodam niczego do tego, co napisałam wyżej. Jedni ministrowie (zwierzchnicy) wyrażają zgodę, aby podległe im podmioty angażowały się w Orkiestrę, drudzy nie. Moim zdaniem oba te stanowiska są tak samo uprawnione i zależą w gruncie rzeczy od czyjegoś widzimisię, bo nie wynikają w żaden sposób z ustawowego obowiązku. Znajdziesz sporo argumentów na to, że organy państwowe powinny w sposób oficjalny dołączać się do WOŚP-u i sporo na to, że nie powinny. Uważam, że każdy ma prawo podjąć w tym względzie samodzielną decyzję. A nie słyszałam, aby któryś ze zwierzchników zakazał swoim podwładnym udziału w finale w czasie prywatnym.
Powrót do góry
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

udawała, że nie ma?...tutaj jest coś więcej
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21250535,tvp-wyretuszowalo-serduszko-wosp-z-kurtki-dziennikarza-twitter.html#MT

w tym roku potraktowałem wielką orkiestrę jako manifestację polityczną - i podarowałem na nią wielokrotnie więcej niż w przeszłości.

co do braku udziału służb. mi to odpowiada. co do braku dłuższych realcji w tvp (lub tez kompletnego braku takich relacji) - też mi to odpowiada. ucieka dużo argumentów tzw sceptyków - teraz zarabia (lub traci według sceptyków) telewizja prywatna. tvp zarabia natomiast na relacjach 25 lecia prywatnego radia z torunia ...i niech tak zostanie

p.s.
wielce ciekawa odpowiedź pana prezesa
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21251468,jacek-kurski-wyjasnia-gdzie-podzialo-sie-wymazane-serduszko.html#MT2

nie wiem jak to skomentować. jest pewien poziom, poniżej którego człowiek dorosły i poważny, szanujący siebie i swoich rozmówców po prostu takie wypowiedzi ignoruje...problemem jest to, że tego rodzaju persony są nowymi "elitami". czy o to chodzi w tzw. projekcie IV RP?
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako płatnik abonamentu TV czuję się zrobiony w bambuko - na wydarzenie, które zadziało się w większości miast i w ogóle miejscowości większych i mniejszych w Polsce, w którym czynnie uczestniczyła ogromna rzesza Polaków, które dość obszernie pokazywano poza granicami kraju - nasza TVP w głównym wydaniu wiadomości poświęciła całe 14 sekund na krótki komunikat.
To wyraziście pokazuje jaki kierunek obrała TVP pod władzami politykiera Kurskiego. Coś na wzór władz socjalistycznej epoki - np poznański czerwiec 56 zakazano w mediach pokazywać a w medialna przestrzeń poszły jedynie komunikaty o rozróbach prowokowanych przez pijaną łobuzerię, grudnie Nasze i inne wydarzenia z epoki PRL podobnie były traktowane.. Jaką mamy gwarancję, że TVP pokaże co się faktycznie w kraju dzieje po tym jak z WOŚP postąpiono - 14 sek suchego komunikatu, retuszowanie serduszka z kurtki rozmówcy... ŻENADA
I kurski się dziwi, że oglądalność mu spada, domaga się badań i interwencji w instytucjach badawczych - ŻENADA raz jeszcze
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze boli mnie ta nagonka na Orkiestrę i te wszystkie tematy, najazdy, oczerniania itp. Nie będę tego wypisywał, wszyscy wiedzą jak jest co roku w tym czasie.
Jednak to co telewizja PUBLICZNA robi woła o pomstę do nieba.
Z dnia na dzień coraz bardziej się cieszę, że zrezygnowałem całkowicie z tv. Zresztą, nawet nie miałbym co w niej oglądać. Transmisje z naszego kochanego radyjka? No prośba...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 16, 2017 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przesady, że nie ma czego oglądać, na przykład teraz lecą MŚ w piłce ręcznej Oczko.

A tak na poważnie - cała ta "afera serduszkowa" jest tak słaba, że właściwie nawet nie wiem, czy chce mi się to komentować. Publiczne media, aspirujące do miana narodowych, bawią się w ingerencję w obraz, aby tylko nie pokazać emblematu WOŚP-u na kurtce... co tutaj można powiedzieć? Chyba tylko tyle, że zdanie o polskich mediach (bo TVP nie jest jedyną, która "wsławiła się" retuszowaniem obrazu - TVN, relacjonując bodaj marsz równości, wymazała z PAST-y symbol Polski Walczącej, w filmiku promującym Polskę usunięto krzyż z Giewontu... a fałszowanie obrazów to i tak tylko jeden z wielu problemów z rzetelnością nadawców) mam jeszcze gorsze niż dotychczas.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 02:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Owsiak podobny jest do Kijowskiego?

http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

http://kontrowersje.net/owsiak_za_takie_pieni_dze_jak_kijowski_to_sobie_zapachow_jode_k_do_range_rovera_kupi

Nie neguję pomocy charytatywnej i wielokrotnie ją organizowałem, ale dla osób bezpośrednio potrzebujących
i pozostających nagle w trudnej sytuacji materialnej.

Odbywało się to w sposób przejrzysty i oficjalny z publiczną listą datków
i pokwitowaniem osób otrzymujących pomoc, np. rodzinie pogorzelców na wsi, wdowie z małym dzieckiem zwolnionej z pracy w szkole.

J. Owsiak wyręcza państwo w jego obowiązkach i na tym robi interes. Gdyby nie Owsiak, to inkubatory i inny sprzęt też by musiały być w szpitalach (to ułamek procenta budżetu MZ).
Podobnie można finansować:
- szkoły zakupując dla nich kredę, tablice, komputery itp.
- policję, aby zakupić im pałki i broń;
- straż pożarną, zakupując sprzęt gaśniczy;
- wojsko, kupując drony, karabiny etc.
- więzienia, przedszkola, ....,
ale dlaczego mamy wyręczać państwo,
i powielać jego zadania, tworząc zakupy nie zawsze trafione
i nie zawsze po konkurencyjnych cenach?
I nie mając pewności, czy pośrednicy nic nie przywłaszczą?

Chcesz komuś pomóc? Rozejrzyj się, a na pewno znajdziesz takich. I masz pewność że w całości twoja pomoc trafiła dla tego komu pomagasz i bez żadnych dodatkowych kosztów: budynków, administracji, samochodów, reklamy, gadżetów...

Zaangażowanie młodzieży też można ukierunkować na pomoc pacjentom w szpitalach, osobom samotnym w zrobieniu zakupów, posprzątaniu domu, pracach na działce itp.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: