« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Abonament RTV

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 18:37    Temat postu: Abonament RTV Odpowiedz z cytatem

No właśnie... zapowiadają się duże zmiany, a tutaj cisza.

Mówiąc w skrócie - PiS zamierza wprowadzić wymóg, aby dostawcy usług telewizyjnych mieli obowiązek informować Pocztę Polską o tym, kto jest odbiorcą ich usług (domniemane posiadanie odbiornika - skoro ktoś ma np. pakiet UPC, istnieje podstawa do założenia, że posiada odbiornik TV). Na tej podstawie poczta egzekwowałaby należność abonamentową (ok. 22 zł/miesiąc - jeżeli dobrze pamiętam). Wszystkie zaległości w płatnościach zostałby anulowane.

Operatorzy usług TV już protestują przeciwko takiemu rozwiązaniu, argumentując że nie mają prawa ujawniać danych o swoich abonentach Poczcie Polskiej i nie powinni być do tego zmuszani.

Myślę, że jest o czym dyskutować - nie tylko o tym rozwiązaniu, ale w ogóle o problemie obowiązkowego abonamentu RTV.

Zdecydowałam się założyć osobny wątek, bo temat jest dużo szerszy i starszy niż rządy PiS-u Uśmiech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Mar 10, 2017 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Operatorzy protestują, bo część ludzi zrezygnuje z PayTV w obawie, przed przekazaniem ich danych.
Jak ktoś płaci 200 za kablówkę z internetem (nie ja), to dodatkowe 2 dychy to pikuś, ale jak ktoś ma pakiet za 40zł (też nie ja), to sytuacja już jest inna. A takich jest sporo (szczególnie w Cyfrowym Polsacie, dlatego Solorz tak protestuje) i milion abonentów razy 40zł to pół miliarda rocznie...

A co do płacenia abonamentu... na Kurskiego mam płacić?
A tak serio, nie oglądam tv publicznej, czemu mam płacić???
A nazywanie abonamentu "opłata za użytkowanie odbiornika", a cały hajs idzie na media "publiczne"??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Mar 11, 2017 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jakby to miała być dycha albo 5 złotych... chodzi o zasadę.

Po pierwsze - telewizja publiczna emituje reklamy i - jak się domyślam - nie robi tego za darmo. Po drugie - dokładnie tak, jak mówisz. Ja już płacę za usługę dostarczania programów telewizyjnych swojemu operatorowi i nie bardzo rozumiem, dlaczego mam płacić dwa razy. Jeśli kasa ma iść wyłącznie na TVP i PR, jaki problem, żeby te kanały zakodować tak, aby płaciły wyłącznie osoby zainteresowane korzystaniem?

Gdyby to były media publiczne z prawdziwego zdarzenia, tzn. takie, które rzeczywiście realizują tę tzw. misję poprzez emitowanie programów edukacyjnych (nie tylko dla dzieciaków), wartościowej rozrywki na poziomie itp., dokładałabym się do tego biznesu chętnie, niezależnie od tego, czy sama bym to oglądała. A teraz? Na co mam płacić? Na tureckie opery mydlane, rolnika szukającego żony i "wybitne" polskie telenowele?
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sob Mar 11, 2017 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to oczywiście żaden abonament a kolejny podatek nakładany na Polaków, bo to by choć ciutkę podreperować budżet po wprowadzeniu skazanych na porażkę programów socjalnych.
ogólnie sam pomysł takiej opłaty jest tak bardzo absurdalny, że słów brakuje.
generalnie bym się raczej tym nie przejmował, gdyby tylko nie fakt, że Morawiecki zapowiedział podwyższenie ściągalności wszelkich danin. co nawet w przypadku tak można powiedzieć mało znaczącej kwoty (powiedzmy kilkadziesiąt złotych) może doprowadzić do jakichś częstszych odwiedzin smutnych panów z policji skarbowej czy innego tworu siejącego terror na rozkaz socjalistycznego reżymu.
może się oczywiście dość szybko okazać, że koszt ściągalności tego podatku przekroczy wpływy z niego, niemniej kto by się przejmował takimi szczegółami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sob Mar 11, 2017 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się podpisać pod postem Smacka.

Miliony Polaków będzie oburzonych, a później jak zwykle grzecznie pójdą zagłosować na reżym, bo "może i mi dowalili te dwie dychy "extra", ale dostaje "rodzinne"", więc tak jest lepiej... "bezpieczniej" lol
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Mar 11, 2017 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
... Gdyby to były media publiczne z prawdziwego zdarzenia, tzn. takie, które rzeczywiście realizują tę tzw. misję poprzez emitowanie programów edukacyjnych (nie tylko dla dzieciaków), wartościowej rozrywki na poziomie itp., dokładałabym się do tego biznesu chętnie...

A kto niby ma weryfikować, czy emitowane treści są "wartościowe" czy tez nie??? Kłótni i sporów w tym temacie jest aż nadto (choćby ostatnia "Klątwa") - i po kiego to??? Moim skromnym zdaniem żadnej kasiorki na tzw "publiczne" media, teatry etc nie powinny być ściągane na siłę (obowiązkowo), bo to zwykłe łupienie obywatela. jak mam ochotę oglądać to czy tamto, to albo jest to dostępne z woli operatora (jak on na tym zarabia średnio mnie interesuje - reklamy emituje, ciekawym repertuarem oglądalność podniesie albo sobie coś tam zakoduje...) W każdym razie wybór ma być mój. Chcę iść dajmy na to na taką "Klątwę" - płacę za bilet i moja to sprawa. Jak mam świadomość, że z moich podatków ktoś taką szmirę produkuje i wystawia, to już jest problem - to samo się tyczy KAŻDEGO publicznie opłacanego środka przekazu. Żadnych audycji radiowych, telewizyjnych, teatrów, kin, festiwali, koncertów, przedstawień etc... za tzw publiczne pieniążki być nie powinno i TYLE. Chcę - płacę, chcą mnie zainteresować - ich interes jak to zrobić, coby mnie zachęcić... i już, i tyle w temacie
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weryfikowałabym ja - to chyba logiczne, skoro również ja podejmowałabym decyzję, czy chcę się do tego interesu dorzucać, czy nie? Gdyby TVP posiadała wartościową moim zdaniem ramówkę - głównie mam tutaj na myśli programy edukacyjne, również z zakresu edukacji obywatelskiej - na poważnie rozważyłabym płacenie dobrowolnego abonamentu, nawet jeżeli niespecjalnie oglądam telewizję.
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Weryfikowałabym ja - to chyba logiczne, skoro również ja podejmowałabym decyzję, czy chcę się do tego interesu dorzucać, czy nie? Gdyby TVP posiadała wartościową moim zdaniem ramówkę - głównie mam tutaj na myśli programy edukacyjne, również z zakresu edukacji obywatelskiej - na poważnie rozważyłabym płacenie dobrowolnego abonamentu, nawet jeżeli niespecjalnie oglądam telewizję.

czyli jedynym rozwiązaniem jest po prostu prywatyzacja. wtedy to klient decyduje o tym co ogląda i za co płaci.
no ale w Polsce to abstrakcja bo jak to, żeby nie było państwowej telewizji?!
i tak oczywiście najbardziej śmieszą w tej sytuacji osoby, którzy dopiero za rządów PiSu dostrzegli do czego służy władzy TVP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smack napisał:

i tak oczywiście najbardziej śmieszą w tej sytuacji osoby, którzy dopiero za rządów PiSu dostrzegli do czego służy władzy TVP.

Za poprzednich (nie tylko PO) rządów takich jaj jak teraz nie było.
Teraz dziennikarze w TVP są jak za komuny, widać strach na twarzy, czy aby władzy nie podpadną.

Kwestia Kabaretu Moralnego Niepokoju, choć to tylko kwestia humorystyczna... Za PO robili sobie z rządu niezłe jaja (w TVP), a teraz???
Teraz muszą program "Ucho Prezesa" puszczać w necie.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Mar 19, 2017 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam dokładnej wiedzy, jak wyglądała telewizja publiczna za PO-PSL, nie mam nawet dokładnego obrazu tego, jak wygląda dziś, bo zasadniczo telewizor włączam rzadko, a publiczną jeszcze rzadziej. Problem tkwi w tym, że ja w ogóle nie widzę i nie rozumiem sensu obowiązkowej daniny podatkowej na wybrane stacje telewizyjne i rozgłośnie radiowe.

To znaczy ja znam uzasadnienie, że media publiczne z racji różnorakich obostrzeń mają mniejsze dochody niż stacje prywatne, w związku z czym trudno im konkurować, a Polacy muszą mieć zagwarantowany dostęp do państwowych kanałów, w których będzie cud, miód, orzeszki, świetna, wartościowa ramówka i nieprzekłamane informacje podawane w sposób obiektywny i całościowy... ale litości. Naprawdę ktoś wierzy, że media zależne od jakiejkolwiek władzy państwowej będą takie, jak powyżej? Stacje publiczne, jako że są zależne od aktualnie panujących, nigdy nie będą apolityczne, nie ma na to szans, bo media to ogromna siła kreowania rzeczywistości i każda partia zdaje sobie z tego sprawę - niezależnie od tego, kto rządził, rządzi i będzie rządził.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Mar 21, 2017 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od TV publicznej oczekuje się przede wszystkim w miarę obiektywnego przekazu najważniejszych dla Polaków wydarzeń...
a niestety przykładów nie spełniania tych wymogów jest cała masa w każdej dziedzinie. Pominę tu protesty i demonstracje o charakterze politycznym, pominę sposób relacjonowania wydarzeń politycznych itd... ale choćby taki mecz siatkówki gdzie Polacy walczą o podium siatkarskiej LM - i nic, żadnego przekazu, taki choćby finał WOŚP przemilczany przez TVP choć jubileuszowy, takie choćby wczorajsze Orły - żadnej relacji nigdzie a na przynajmniej 3 kanałach TVP relacja jak to p.Antoni oddaje hołd grzebiąc szczątki ofiar zbrodni hitlerowskiej w 75 rocznicę egzekucji w Lesie Lućmierskim pod Zgierzem... Ja nie mówię, że to nie jest ważne, ale trochę umiaru - Orły też bym chętnie pośledził jak już ten abonament płacę
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Mar 22, 2017 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze, co rozumiesz przez "w miarę obiektywny przekaz"? Przyznam, że mnie to zaciekawiło. Co to znaczy - żeby przekręcali/przemilczali trochę mniej niż uważasz, że dzieje się teraz? Ale ile mniej? Kto ma to ustalać?

A tak już całkiem na serio... przekaz albo jest obiektywny, albo nie - po prostu. I tu wchodzimy już na pole czysto teoretycznej dywagacji, bo media zawsze będą subiektywne - nawet jeżeli na 100% rzetelnie przekazywałyby podawane przez siebie informacje, to i tak wybór tego, o czym mówią/co pokazują, a czego nie, będzie subiektywny, bo nie da się zrelacjonować wszystkiego, co dzieje się w kraju danego dnia, nie mówiąc już o tym, co dzieje się na świecie.

Za tym wyborem, co pokazać, a czego nie zawsze stoi opinia człowieka-decydenta, a ona zawsze jest subiektywna. Jeżeli czekasz na obiektywne media, obawiam się, że możesz się nie doczekać - niezależnie od tego, kto będzie rządził Oczko.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Mar 22, 2017 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słówek się czepiasz Małgosiu... ale mogę spróbować sprecyzować ten "w miarę obiektywizm"... można by tak np odnieść się do skali zjawiska i zainteresowania obywateli - np taka WOŚP grubo ponad połowę społeczeństwa śledziło i wspierało - media publiczne przemilczały, np. Orłami interesowało się tylko w internecie ok 20% społeczeństwa (badania poszukiwań i odwiedzin stron internetowych) - oglądalności uroczystości z udziałem szefa MON pewnie się nie doczekamy bo podejrzewam, że nie ma się zbytnio czym chwalić... Przykładów można by mnożyć... Niech tylko pokazują co się w kraju dzieje a sam sobie zinterpretuję, czy przekaz jest opatrzony mniej czy więcej obiektywnym komentarzem... A najlepiej niech mi tylko pozwolą decydować co wg mnie jest obiektywne a co nie zamiast zmuszać do płacenia abonamentu na "obiektywne", "jedynie słuszne i prawdziwe w przekazie", "publiczne" media. Zapłacę za stację którą chcę oglądać i gitara - nikomu nic do tego... bo tak na marginesie mogę mieć takie widzimisię, że niczego ogladać ani słuchać w TV i PR nie zamierzam - i obciążających mnie przymusową opłatą śmiało złodziejami mogę sobie nazwać i tak też ich traktować...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 07:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie czepiam się, po prostu uważam, że zjawisko obiektywnych (coś takiego, jak "w miarę obiektywne" nie istnieje) mediów jest nierealne.

Taki klucz układania ramówki, jak zaproponowałeś powyżej jest tylko jednym z możliwych wariantów. Dlaczego np. brać pod uwagę wyszukiwanie internetowe, skoro starsi ludzie często nie korzystają z sieci? Sugerować się oglądalnością? Można - ale żeby zmierzyć oglądalność, trzeba najpierw coś wyemitować, więc takie badanie po fakcie i tak nie wpłynie na kształt ramówki, którą układa się do przodu. I tak dalej... słowem - zawsze ktoś będzie niezadowolony.

haze napisał:
Niech tylko pokazują co się w kraju dzieje a sam sobie zinterpretuję, czy przekaz jest opatrzony mniej czy więcej obiektywnym komentarzem...

Ale jak mają pokazać wszystko, co dzieje się w kraju danego dnia? Przecież to też jest fizycznie niemożliwe. A materiały ze świata? Właśnie o tym mówiłam powyżej - subiektywność wkracza już na tym etapie, bo ktoś decyduje (a ten proces zawsze jest subiektywny) o tym, co pokazać, a co pominąć. I tak będzie zawsze, niezależnie od tego, komu media będą podlegać.
Powrót do góry
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
mogę mieć takie widzimisię, że niczego ogladać ani słuchać w TV i PR nie zamierzam - i obciążających mnie przymusową opłatą śmiało złodziejami mogę sobie nazwać i tak też ich traktować...

Idąc takim tokiem rozumowania mogę powiedzieć że takich złodziejskich wyłudzeń jest więcej:
"mogę mieć takie widzimisię, że nie zamierzam" korzystać:
1) z państwowej służby zdrowia,
2) ze szkolnictwa państwowego,
3) z użytkowania dróg,
4) z pomocy Ukrainie,
5) z 500+ (nie zamierzam mieć dzieci)
etc.
"i obciążających mnie przymusową opłatą (np. w postaci podatków) śmiało złodziejami mogę nazwać i tak też ich traktować."
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otóż to polonus...
sam bym tego lepiej nie ujął... Oczko
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Czw Mar 23, 2017 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszy mnie, że widzimy podobnie w jakim absurdalnym państwie żyjemy od wielu, wielu lat.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: