« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Opole wg Kurskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy zatem wierzysz w wersję, że artystka dała się wykorzystać w spisku (jak to mówił premier gliński) - a chodzi mi o kayah?

faktem jest, że zrezygnowała. faktem jest że wcześniej były podejrzenia o istnienie też rzekomej listy, faktem jest że wystąpił kurski z rodowicz i faktami są kolejne rezygnacje. czy to nie było przedstawione? a to czy taka lista jest czy też jej nie ma w tym konkretnym przypadku nie stanowi już faktu - tylko element wnioskowania jaki każdy myślący człowiek jest w stanie przeprowadzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Maj 26, 2017 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chętnie ustosunkuję się do Twojego pytania, ale sprecyzuj, proszę, czym miałby ten spisek polegać?

Myślący człowiek może pomyśleć również w drugą stronę i wywnioskować, że informacja o liście była ściemą (prowokacją), aby dać pretekst do szumnego bojkotu Opola, czyli de facto wymierzenia sporego, spektakularnego prztyczka TVP.

Dla jasności - nie twierdzę, że tak było, ale nie twierdzę też, że to wnioskowanie jest mniej "myślące" niż to w drugą stronę, zaprezentowane przez Ciebie. Według mnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby myślący człowiek brał pod uwagę obie te wersje wydarzeń, bo fakty, którymi dysponujemy, nie pozwalają wykluczyć żadnej z nich.

A to, do której kto się bardziej przychyla, to już kwestia wiary, poglądów, sympatii, antypatii i szeregu innych subiektywnych uwarunkowań.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sob Maj 27, 2017 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już wcześniej wyjaśniłem. ale ok. jeszcze raz. w punktach

1. rodowicz organizuje jubileusz
2. zaprasza kayah
3. kayah się zgadza wziąć udział w tym jubileuszu
4. mija trochę czasu ;p
5. menedżer kayah informuje, że NIEOFICJALNYM kanałem dotarły do niego informacje o tym, że kurski "po swoim trupie" pozwoli wystąpić kayah w opolu
6. kayah informuje na facebooku, o wycofaniu się z opola i o powodach decyzji. pisząc, że nie pozwoli żeby czarne było białe a białe czarne i jednocześnie informując, że to jej decyzja (a nie np. Kurskiego)
7. rodowicz jedzie do kurskiego
8. kurski z rodowicz mówią, że żadnej listy nie ma i nie było, a kayah może sobie wystąpić jeśli chce
9. zakaz dostaje dr misio
10. w geście solidarności z kayah wycofuje sie nosowska
11. i rozpoczyna się lawina

i teraz.

skoro uważasz rodowicz za takiego wyjadacza, że w żadnej prowokacji nie może brać udziału, dlaczego uważasz zatem, że kayah brała w niej udział?

czyli tak - przychodzi ktoś do menadżera kayah, przekazuje jakąś tam korytarzową plotkę, ten idzie do kayah...i razem myślą sobie...."boooże, co ten kurski wyprawia. przecież nieznajomy nam, nieuwiarygodniony i przypadkowy przekaziciel plotek nam to powiedział - przecież to musi być prawda!!!! Bardzo szczęśliwy" - poważnie myślisz, że tak to przebiegało??? jeśli tak, to musisz uważać kayah za kompletną idiotkę. a że ja jej nie uważam za kompletną idiotkę - wręcz przeciwnie - to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, mogę powiedzieć, że te "plotki", które stanowiły podstawę do takiej a nie innej decyzji kayah, musiałby być bardzo wiarygodne, z bardzo wiarygodnego, zaufanego i sprawdzonego źródła...

i teraz przychodzi rodowicz do kurskiego i pyta się "panie kurski, słyszałam, że jest jakaś lista zakazanych artystów", na co kurski co ma odpowiedzieć??? "tak, oczywiście, po moim trupie kayah wystąpi"??? ....

aha...a kto tą prowokację przygotowałUśmiech? tak jak napisałem w 1 poście w tym temacie (który ponoć był niepoważny) - antypatriotyczne lewackie środowiska??? Bardzo szczęśliwy no to tyle, jeśli chodzi o to, że to stanowisko jest "myślące"

tutaj nie było żadnego spisku. wszystko wskazuje na to, że po prostu kurski musiał jakoś ratować tyłek, i wykorzystał do tego rodowicz. przeciwne wnioskowanie przeczy zasadom rozsądku - c o starałem się wykazać powyżej.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 27, 2017 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jazzmen, ja nie wiem, kto w czym brał udział, a kto w czym udziału nie brał. Skąd mogę wiedzieć? Mnie cały czas chodzi o to, że media nazywają spekulacje faktami. Możemy deliberować o tym, jak mogło być, dla mnie obie te przeciwstawne wersje są możliwe, bo FAKTY, którymi dysponujemy, nie pozwalają wykluczyć żadnej z nich.

Cytat:
i teraz przychodzi rodowicz do kurskiego i pyta się "panie kurski, słyszałam, że jest jakaś lista zakazanych artystów", na co kurski co ma odpowiedzieć??? "tak, oczywiście, po moim trupie kayah wystąpi"??? ....

Jeżeli sądzisz, że tak to przebiegało, to wydaje mi się, że za idiotkę uważasz Marylę Rodowicz... ale może mi się wydaje? Oczko
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego napisałem, że dała się wykorzystać przez najbardziej cynicznego z cynicznych - prezesa tvp Uśmiech w starciu z taką postacią była bezbronna Bardzo szczęśliwy i wracamy do mojej wersji;)
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Maj 29, 2017 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja do niczego nie wracam, bo nigdzie nie napisałam, że właśnie tę wersję uważam za najbardziej prawdopodobną czy wiarygodną Uśmiech.

Cały czas chodzi mi o to i tylko o to, że fakty (z naciskiem na to słowo), którymi dysponujemy, nie pozwalają wykluczyć żadnego z tych co najmniej dwóch scenariuszy wydarzeń. I to powinna być podstawowa rzecz przekazywana przez media: "nie wiemy, jak było". Reszta powinna być tylko i wyłącznie przedmiotem dyskusji - dziennikarzy, artystów, polityków czy wszystko jedno kogo, ale w żadnym wypadku nie powinno dojść do sytuacji, w której media jako FAKT podają preferowaną przez siebie wersję wydarzeń, opierając się jedynie na wrażeniach, sympatiach, antypatiach itd., bo nawet nie na słowach, bo tutaj nawet słowa są przeciwstawne.

Edycja: właśnie zobaczyłam informację na ten temat w onecie - pozwolę sobie wkleić fragment dla próbki, może wtedy będzie wyraźniej widać, o czym mówię:

Cytat:
Prezes Kurski po wykluczeniu Kayah z festiwalu zmienił zdanie i obiecał, że jednak nie będzie ingerował w listę artystów, których Rodowicz zaprosi na scenę. Ostatecznie obydwie wokalistki same zrezygnowały z występu w Opolu.

Źródło i całość (onet.pl)

Na pierwszy rzut oka wygląda to bardzo zręcznie i nie ma się do czego przyczepić - ot, zwykła informacja prasowa, ale...:

1) Gdzie mogę znaleźć słowa/stanowisko Jacka Kurskiego, w którym zmienia on zdanie i oświadcza, że jednak nie będzie ingerował w listę (czyli przyznaje się, że wcześniej ingerował)? Na czym opiera się to zdanie w artykule? Na jakiej wypowiedzi Jacka Kurskiego/pracowników TVP ono bazuje? I znów - chodzi o fakt, o konkretną wypowiedź, a nie o to, że komuś takie zachowanie do Kurskiego pasuje, bo to żaden dowód.

2) Kwestia rezygnacji Maryli Rodowicz poruszona bardzo lakonicznie, bez dodania szalenie ważnej informacji, że powodem rezygnacji była śmierć matki artystki, a nie dołączenie do "bojkotu". W tym przypadku bardzo zmienia to postać rzeczy, bo przed tym smutnym wydarzeniem, Maryla ani razu nie zadeklarowała chęci rezygnacji z Opola, a właściwie wręcz przeciwnie, zapewniając że nie istniały żadne naciski na nią ani innych artystów. Oczywiście nie łudzę się, że rzeczywisty - osobisty, a nie "polityczny" - powód rezygnacji artystki z występu został pominięty w artykule przypadkowo.

Właśnie o to mi cały czas chodzi - o przekaz medialny, który jest bardzo marnej jakości, o nic więcej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: