« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bieganie
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maciej1408
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!! Zna ktoś jakąś fajną,cichą i mało ruchliwą ścieżkę do biegania ? Dystans z 1,5-2,5 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MIBM
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdzie mieszkasz? bo bez sensu żebyś na bieganie samochodem jeździł ;p
Powrót do góry
maciej1408
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Czw Lis 12, 2009 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie daleko Nowej,(tam gdzie ta biedronka i nie daleko netto)
Powrót do góry
maciej1408
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 00:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś widze w tych okolicach nic nie znacie? Oczko
Powrót do góry
GŁ@BU$
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Lis 15, 2009 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to blisko masz do parku, a tam miejsca do biegania dosyć dobre. Ja mieszkam na Dobrskim i biegam dookoła niego Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Firestarter
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema, widzę że temat trochę upadł. W sumie o nic nowego nie zapytam. Ale liczę na odzew lol

Jak tylko zrobi się trochę cieplej i widniej mam zamiar poważnie wziąć się za bieganie. Cool

1. Może ktoś mi odpowiedzieć, gdzie w Turku i kiedy najlepiej rozpocząć trening biegacza?
2. Jest ktoś (jakieś grupy?) z którymi można regularnie pobiegać. Oczywiście rekreacyjne, bo przy zawodowcach wysiądę Jęzor
3. Gdzie w Turku najlepiej kupić buty i dresik do biegania i ile mam na to szykować?
4. No i od jakiego dystansu mam zacząć, żeby się nie zajechać i nie zniechęcić, ale żeby nie było też zbyt lajtowo Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
GŁ@BU$
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Turku jest dużo miejsc gdzie można sobie pobiegać, ja jak wyżej pisałem to biegałem wokół swojego osiedla. To też dużo zależy gdzie mieszkasz.
Nie wiem czy są w Turku jakieś grupy takiego amatorskiego biegania, na nowej obwodnicy to w ciepłe wieczory pełno amatorów biega więc kompana chyba znaleźć nie trudno.
O stroju Ci nic nie podpowiem bo dres to chyba nie musi być jakiś z technologiami nasa zmniejszającymi opór powietrza:) Buty akurat miałem do biegania jakiejś mniej znanej firmy, nie kupowałem ich w Turku.
Jak zaczynałem biegać to tak trochę sobie chodziłem i trochę biegłem z czasem zwiększając ilość dystansu w biegu, nie wiem ile to było km, zawsze zajmował mi to około 40 minut.
Powrót do góry
lemur
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Buty muszą być wygodne. Warto sprawdzić "jaką się ma stopę". Tu jest napisane co i jak: http://www.festiwalbiegowy.pl/bieganie-i-zdrowie/pronator-czy-supinator-sprawdz-jaka-masz-stope-i-dobierz-odpowiednie-buty .

Co do ciuchów, to bardzo ważne jest by pamiętać o odblaskowym elemencie ubioru.
Powrót do góry
intelektualna_gnida
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, buty muszą być mega dobrze dobrane pod stopę. Ja miałam tak, że w moim naturalnym rozmiarze czyli 36 biegać nie mogłam. Po każdej dłuższej trasie siniały mi środkowe palce, co w ostateczności skończyło się potwornym bólem i zejściem paznokci. Dopiero jak udałam się do sklepu sportowego w Poznaniu, pani od butów dobrała mi odpowiednie obuwie. Teraz biegam w rozmiarze 38 czyli o 2 numery większym i jest super Uśmiech Jeśli zaś chodzi o grupy biegaczy zapraszam na profil facebookowy: https://www.facebook.com/groups/335492556583067/?fref=ts
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja chciałbym podzielić zdanie moich serdecznych przyjaciół piszących o odpowiednim i świadomym wyborze obuwia do biegania.
Biegałem od początku 2013 roku i po treningu czułem potworny ból stóp podczas chodzenia.
Poczytałem trochę o tym i zakupiłem obuwie polecane bardzo często na wielu forach. Buty mieściły się w granicy 350zł.
Porządny trening poprzedzałem równie porządną rozgrzewka. Po zrobionym dystansie zazwyczaj wykonywałem intensywny rozruch po którym miało nie być różnych dziwnych dolegliwości w nogach na drugi dzień. Praktykowanie tego zabiegu okazało się bardzo dobrym rozwiązaniem. Syndrom ciężkich nóg odczuwalny wcześniej nie był tak dokuczliwy i ciężki.
Teraz trochę pochwalę się moim rekordem - uzyskanym w listopadzie w Łodzi - 31km 120 metrów w czasie 3h 20 minut. A wy jakie dystanse pobicie?

*wybaczcię za błędy. Post z telefonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z przedmówcami - dobry but to podstawa. Jeśli chcesz biegać na poważnie, odradzam buty "no-name" czy jakieś tam uniwersalne sportowe "adidasy". Źle wyprofilowana wkładka lub podeszwa sprawi, że po czasie noga się odezwie i wtedy bieganie przestanie być przyjemne. Zanim wybierzesz się do sklepu, gdzie nie zawsze można trafić na fachowca, przejrzyj fora. Lemur coś tam już podrzucił. Na wybór obuwia wpływ ma też rodzaj nawierzchni po jakiej zamierzasz biegać. Jeśli chcesz śmigać po twardym - polecam Lunarglide+4. Mam je od ostatnich wakacji i naprawdę dają radę. Jeśli chodzi o odzież, to zasada jest prosta - ma być lekko i wygodnie. Oczywiście w chłodne dni przyda się odzież termoaktywna. Komfort termiczny jest bardzo ważny. Jak już zaczniesz, pamiętaj o dwóch zasadniczych sprawach - rozgrzewka i odpowiednie dobranie treningu. Nie porywaj się od razu na długie dystanse, czy ściganie się z czasem. Przywzwyczaj nogi i organizm, bo w skrajnym wypadku wysiądą Ci stawy lub ścięgna. Na początku proponuję trening typu bieg/marsz. Przynajmniej na początku najlepiej jest biegać samemu, swoim tempem.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sro Gru 17, 2014 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nudzi długie bieganie. Biegłem kiedyś dookoła miasta, wyszło mi coś koło 10 km ale tak potwornie mi się znudziło, że ledwo dałem radę Jęzor
Raz kiedyś porwałem się na boisku LO na interwały. Nie pamiętam już jaki to był dokładnie program, wykorzystałem któryś wbudowany w apke Endomondo. I powiem Wam, że było zdecydowanie fajniej. Nie jestem w stanie stwierdzić po którym ćwiczeniu (bieg normalny vs interwały) otrzymuje się lepsze wyniki ale z tego co czytałem na Man's Health to polecają interwały.
Może jak znajdę motywacje bo ponownego biegania to właśnie będę na interwałach pracował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mamrot
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 13:22    Temat postu: KB Maraton Turek Odpowiedz z cytatem

Lubię biegać i mam już dość sporo zawodów na swoim koncie. Fajnie było by móc robić to w jakiejś grupce fajnych ludzi dzielących wspólną pasję. Tak się składa że na naszym podwórku istnieje Klub Biegacza Maraton Turek. Już chciałem sięgnąć po deklarację członkowską, jednak słuchy jakie do mnie doszły o sytuacji w tym klubie, jak i o zachowaniu co niektórych puki co mnie odstraszyły. I stąd me pytanie, czy w tym klubie jest aż tak źle?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: