« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Seriale

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 12:14    Temat postu: Seriale Odpowiedz z cytatem

Czy oglądacie w ogóle jakieś seriale? Czy to strata czasu?
Ja nie jestem jakimś wielkim maniakiem ale są produkcje, które bardzo lubię.
Mój ulubiony to Spartacus: Blood and Sand
https://www.youtube.com/watch?v=4WXDJPaHuR4

Serial zaoferował mi wszystko czego potrzebowałem. Kto oglądał ten zrozumie Jęzor

Sons of Anarchy
Też ciekawa produkcja o takim klubie motocyklistów. Kilka sezonów już było i wiele by opowiadać. Co prawda w moim odczuciu miał tendencję spadkową ale ostatni sezon jakoś udało im się pociągnąć by nie było aż tak nudno.

Vikings
Z racji mojej pasji jaką jest rekonstrukcja nie mogłem odpuścić sobie tego serialu. Mimo iż z poprawnością historyczną nie ma on za dużo wspólnego to można go obejrzeć. Pierwszy sezon wiał trochę nudą teraz drugi nawet daje radę.
Ale brakuje mi tam takich konkretnych bohaterów z charyzmą...
Ragnar to taki tępak dla mnie Jęzor Po prostu gościa nie lubię. A Floki? Ze swoim permanentnym emo-makijażem? Chyba najgłupszy i bezsensowny bohater tego serialu...

Gra o Tron
Oglądam wszystkie odcinki, wcześniej ten serial nie rozpalał mojej namiętności jakoś bardzo. Ot oglądałem bo każdy oglądał i się jarał. Książek nie czytałem i już pewnie tego nie zrobię. Jednak obecny sezon zrobił na mnie wielkie wrażenie. Niecierpliwie czekam na nowe odcinki, podoba mi się, że akcja jest konkretna! Mam nadzieję, że w poniedziałek po raz kolejny się nie zawiodę Oczko

A Wy? Oglądacie coś? Może M jak miłość? Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Kwi 24, 2014 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seriale, seriale... Żeby tylko człowiek miał więcej czasu to by obejrzał więcej, a tak to się trzeba ograniczać Uśmiech Aktualnie u mnie na tapecie są następujące tytuły:

Rodzina Borgiów - świetna historia pontyfikatu Rodrigo Borgii, czyli papieża Aleksandra VI, jego kochanek i dzieci. Oparta na historii, choć znalazłem tam kilka fragmentów, które historycy określają jako zmyślone. Dodatkowym atutem jest rola Jeremy Ironsa.

Gra o tron - zacząłem oglądać pod wpływem ludzi z pracy. Wszyscy gadali o tym serialu, no to zerknąłem i się wciągnąłem. Książek nie czytałem, dlatego Krwawe Gody były dla mnie szokiem. Podobnie jak finał wesela z 2 odcinka najnowszej serii. Ale to mi się podoba - nigdy nie wiesz kto komu kosę sprzeda. Pewnie na koniec zostanie tylko Hodor i to on zasiądzie na żelaznym tronie.

Jak poznałem waszą matkę - co prawda nie dorównuje Przyjaciołom, ale jest i tak świetny. Serial już się skończył, ale z braku czasu zatrzymałem się tuż przed pojawieniem się Matki. W ciągu kilku tygodni go dokończę.

Czas honoru - jedyny serial TVP, którym się emocjonuję. Choć muszę przyznać, że ostatni sezon był już dość słaby. Wielkim minusem jest opuszczenie Powstania Warszawskiego. Gdyby TVP przeznaczyła większe środki na Czas honoru, zamiast marnować je na durne Klany i tym podobne śmieci, mielibyśmy rewelacyjny sezon. No, ale podobno będzie jeszcze jedna seria, zobaczymy co przygotują scenarzyści.

I na koniec dodam jeden polski serial sprzed lat (mam na dvd i co jakiś czas do niego wracam) - Ekipa. Polska produkcja telewizyjna, wyreżyserowana przez Agnieszkę Holland (do spółki z siostrą i córką). Jedyny polski serial political fiction - plejada gwiazd polskiego kina, ambitny scenariusz. I coś, co niektórzy nazwali proroctwem: dwie prawicowe partie - rząd tworzy partia bardziej centrowa, ale prezydent jest z tej drugiej, bardziej na prawo. Ciągle się spierają, a tymczasem prezydent RP ginie w katastrofie lotniczej (serial z roku 2007!!!). Szkoda tylko, że wciąż nie powstała 2 seria.
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2014 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gra o Tron - Książki przeczytałam, ale nadal jest frajda z oglądania. No i nie mam problemów z ogarnięciem wątków (przy pierwszym sezonie czasem się gubiłam, a to po nim wzięłam się za Pieśń Lodu i Ognia).
Komediowe:
Big Bang Theory - Sprawia mi frajdę
How I Met Your Mother - Obejrzane Oczko
Animowane:
South Park - z ostatniego sezonu polecam trylogię Black Friday. Świetnie zrobiona! W dodatku wyszła od nich gra "Stick of a Truth" - RPG będący obowiązkową pozycją dla każdego fana serialu. Dużo smaczków i to z wcześniejszych sezonów.
Family Guy - Niszczy mnie absurd tego serialu, chociaż poziom trzymają nierówny Smutny Ulubiony odcinek - 6 sezon Padre di Familia Uśmiech
American Dad - pierwszy sezon to nuda, później serial się rozkręca na tyle, że czasem stał wyżej od FG.
Powrót do góry
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rojka napisał:

Family Guy - Niszczy mnie absurd tego serialu, chociaż poziom trzymają nierówny Smutny Ulubiony odcinek - 6 sezon Padre di Familia Uśmiech

Spróbuj Futuramę. Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Family Guy też dla mnie na plus. Bardzo fajny serial do obiadu hehe. Futurama też całkiem spoko.

Big Bang i Twoją matkę to nie mogę ścierpieć. Znaczy oglądałem trochę ale to było takie mdłe i nudne Jęzor

Rodzina Borgiów. Miałem zacząć oglądać ten serial bo jest to ciekawy wątek historyczny ale jakoś zapomniałem ;P
Dynastia Tudorów bardzo mi się podobała.
Z historycznych seriali fajny był jeszcze Rzym.
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Futuramę mam obejrzaną w całości, spokojnie Oczko Również uwielbiam, niestety znowu zdjęli go z anteny i to już jakiś czas temu, więc nie uwzględniłam Oczko
Za najlepszy serial ever uważam za to Scrubs. Do oglądania tylko i wyłącznie z napisami. Mnie niszczy. Podobał mi się również bardzo, baaardzo Happy Endings (też tylko z napisami!), niestety zakończył się po 3 sezonach. [oba seriale nie mają denerwującego śmiechu w tle Uśmiech]
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Nie Kwi 27, 2014 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę o tym co napisałaś. Gdyby tylko był czas... Jęzor
A teraz słońce wakacje się zbliżają... Trochę brzucha trzeba zrzucić i nie ma czasu na seriale.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Nie Lis 27, 2016 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkopuję temat.

Zacząłem oglądać świetny serial Black Mirror. Pokazane są w nim problemy społeczne związane z rozwojem technologii. Na prawdę polecam serial. Zobaczyć w nim można do czego zmierza nasze społeczeństwo i tak na prawdę co nas może czekać w niedalekiej przyszłości. Serial troszkę sf ale bardziej nastawienie w nim jest na psychologię. Odcinek 3 dla mnie najlepszy.

Młody papież. Dużo słyszę o tym serialu, ludzie go zachwalają. Ktoś z Was może już oglądał?

Stranger Things - co tu dużo pisać. Pozycja obowiązkowa. Serial o chłopcu, który w dziwny paranormalny sposób dostał się do innego wymiaru. Jego matka oraz koledzy próbują go odszukać. Polecam oglądać wieczorem. Dreszczyk emocji gwarantowany.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Gru 03, 2016 00:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzy pozycje.
Belfer, już zakończony, Pakt2 trwa i rewelacyjny The Crown o Elżbiecie II.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sob Lut 18, 2017 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

The Crown zacząłem oglądać. Co prawda jestem dopiero po pierwszym odcinku ale jakoś mnie nie wciąga jeszcze.
Black Sails - Piraci Też obejrzałem pierwszy odcinek ale bardziej do mnie przemawia. Mimo iż klimaty piratów jakoś średnio mnie pociągają to jednak pierwszy odcinek zapowiada się fajnie (w końcu robi go ekipa od Spartacusa Oczko)
The Walking Dead pomijam całkowicie. Nie lubię klimatu zombie dlatego ten serial omijam z daleka.
Pytanie jeszcze czy ktoś z Was oglądał Tabu. Podobno też fajny klimatyczny serial z Tomem Hardym.
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ode mnie:
1. "Stranger Things" - "retro sci-fi", absolutnie cudowny (już mopek wspomniał, łączę się też w zachwytach nad Black Mirror),
2. "Orange is the New Black" - o kobietach w amerykańskim więzieniu,
3. "Jessica Jones" i "Daredevil" - mroczne na postawie komiksów Marvela,
4. "Lemony Snicket" - z wyśmienitym Neilem Patrickiem Harrisem Uśmiech
5. "Rick and Morty" - kreskówka z bardzo mocnym humorem
6. "Penny Dreadful" (Dom Grozy) - z piękną Evą Green Uśmiech

Wszystko dostępne na Netflixie, którego szczerze polecam!
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od gimnazjum ciągle Przyjaciele Oczko
Szczególnie odcinek kiedy Joey mówi po francusku Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Mamrot
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2018 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gorąco polecam "Banshee" świetny w każdym calu. "Gomorra" to świat neapolitańskiej mafii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: