« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ostrzeżenia i bany

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> O HydeParku
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 14, 2017 18:40    Temat postu: Ostrzeżenia i bany Odpowiedz z cytatem

...czyli to, co administracja lubi najbardziej! Oczko

A tak na poważnie. Na szczęście na HP rzadko mamy do czynienia z sytuacją, kiedy konieczne jest zastosowanie wyżej wymienionych środków, ale za każdym razem, kiedy tak się dzieje, pojawia się problem, bo nigdzie rzecz nie jest dokładnie sprecyzowana. Regulamin podaje jedynie ogólną zasadę, że w przypadku złamania norm przez użytkownika, można ukarać go ostrzeżeniem, a gdy powtórzy swoje zachowanie, dać mu odpocząć od forum. Brakuje jednak jednoznacznych wytycznych (np. po ilu ostrzeżeniach ma być blokada albo ile ma ona trwać), dlatego doszłam do wniosku, że warto by to jakoś dopracować.

Proponuję rozwiązanie, w którym blokada będzie stosowana wtedy, kiedy użytkownik złamie regulamin po otrzymaniu dwóch ostrzeżeń (3. ostrzeżenie = blok). Ostrzeżenia byłyby aktywne przez 4 miesiące, przy czym decydowałaby data tego, które przyznane zostało najpóźniej.

Dla przykładu:
Użytkownik złamał regulamin 1 stycznia - ma na swoim koncie ostrzeżenie aktualne do 1 maja.

Jeżeli w tym czasie nie popełni żadnego innego wykroczenia, od 2 maja jego konto jest czyste.

Natomiast jeżeli w czasie ważności pierwszego ostrzeżenia złamie regulamin jeszcze raz, np. 5 marca, wówczas jego konto obciążone jest dwoma ostrzeżeniami do 5 lipca. I jeżeli do tego dnia popełni jeszcze jedno wykroczenie, wówczas jego konto zostaje zablokowane. Jeżeli nie, 6 lipca jego ostrzeżenia się zerują.

Ostrzeżenia przyznawane byłyby w sposób publiczny (odpowiedni dopisek przy wiadomości łamiącej regulamin) oraz drogą prywatnej wiadomości. Lista użytkowników objętych ostrzeżeniem byłaby dostępna w tym temacie.

A co do blokad, proponuję następujące zasady:
1. blokada - 3 tygodnie,
2. blokada - 3 miesiące,
3. blokada - na stałe.

Tyle Uśmiech. Jeżeli macie jakieś uwagi, opinie, propozycje modyfikacji mojego pomysłu, własne koncepcje, możecie oczywiście śmiało pisać. Jeżeli nie będzie żadnych uwag, możemy przyjąć, że zaproponowana przeze mnie zmiana wejdzie w życie za 2 tygodnie (28 stycznia).

Ostatnio zmieniony przez Małgosia dnia Pon Sty 30, 2017 12:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po długiej i burzliwej dyskusji Oczko, ogłaszam że zaproponowane przeze mnie propozycje wchodzą w życie.

Lista użytkowników z ostrzeżeniami, o ile tacy będą, pojawi się tutaj. Jako że poprzednio bazowaliśmy tylko na regulaminie, który w żaden sposób nie precyzuje, jak długo obowiązują ostrzeżenia, informuję że - z racji wprowadzenia nowych zasad - każdy użytkownik ma obecnie czyste konto ostrzeżeń Uśmiech.
Powrót do góry
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Maj 02, 2018 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto uznaje, że należy dać ostrzeżenie?
Skoro jesteś aktywnym użytkownikiem i zabierasz głos w dyskusji to uważam, że decyzja o przyznawaniu ostrzeżeń powinna być każdorazowo podjęta przez powiedzmy 3 osoby- wybrane wcześniej w drodze jakiegoś głosowania/aktywności czy czymś takim.
Unikniesz sytuacji w której ktoś zarzuci Ci "dyktaturę".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Maj 02, 2018 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka zasada obowiązywała w czasach, gdy było wielu moderatorów i kilku administratorów na HP, wtedy decyzje o ostrzeżeniach tudzież banach podejmowane były gremialnie. Dziś sytuacja jest inna, zostałam jedynym aktywnym użytkownikiem z uprawnieniami administratora (choć oficjalnie NIGDY nie pełniłam tej funkcji na hp Oczko), moderatorów nie ma, a aktywność jest prawie żadna. Tym samym ostrzeżenia przyznawane są raz na ruski rok (albo i rzadziej) i to wyłącznie w sytuacji jawnego złamania zapisu w regulaminie, które nie pozostawia wątpliwości, najczęściej chodzi o personalny, obraźliwy atak na użytkownika forum.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Maj 02, 2018 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przynajmniej powinna być przyjęta zasada, że jeśli Ty uczestniczysz w jakieś dyskusji i dochodzi do złamania regulaminu (wg.Ciebie) to zanim ktoś dostanie kartkę/bana (także od Ciebie) powinno to być potwierdzone przez min 1 innego aktywnego użytkownika. Może to być użytkownik najbardziej aktywny na forum-ewentualnie skoro aktywność jest nikła to ogłaszasz to w tym temacie i czekasz powiedzmy 24h. Jeśli w tym czasie wytypowany użytkownik nie potwierdzi że się z Tobą zgadza- Twoja decyzja wchodzi w życie.

Zdaję sobie sprawę, że w 99.99% podejmujesz trafne decyzje co do administracji tym forum, ale... zawsze pozostaje ten 0,01 % Oczko

Edit: Procenty poprawiłem Oczko

Ostatnio zmieniony przez Sergio dnia Sro Maj 02, 2018 13:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Maj 02, 2018 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dostałem bana od fafkulca Oczko zmienionego później na ostrzeżenie, ale co fakt to fakt Oczko
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Maj 02, 2018 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm nie dałam nigdy bana, co najwyżej ostrzeżenia i to wyłącznie w sytuacjach jednoznacznego złamania regulaminu, gdy któryś z użytkowników został bezpośrednio obrażony.

Kij ma dwa końce... Pozostaje kwestia doboru tych weryfikujących moje decyzje użytkowników, a nuż ktoś może się kierować osobistymi sympatiami czy antypatiami wobec osoby lub jej poglądów Oczko Tak samo jest w sytuacji, gdy na forum pracuje dwóch lub więcej równorzędnych administratorów - pamiętam gremialne rozkminy dot. ostrzeżeń czy blokad i rzadko kiedy była tam zgoda. Wspomniany przez jazzmena ban dla niego jest tutaj świetnym przykładem - oczywiście nie będę tutaj ujawniać szczegółow ówczesnej dyskusji między fafkulcem a mną, ale jako że zarówno kary, jak i samo forum są publiczne, mogę powiedzieć, że do samego końca nie udało nam się w tej kwestii dojść do porozumienia i w praktyce wyglądało to tak, że o banie zadecydował fafkulec przy braku mojej zgody, a o zdjęciu go i zamianie na ostrzeżenie zdecydowałam ja bez zgody fafkulca. Sytuacja patowa Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Maj 02, 2018 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Ty też możesz kierować się jakimiś swoimi sympatiami, bądź antypatiami dlatego zaproponowałem żeby ta decyzja nie była jednoosobowa. (Drugi koniec kija) Uśmiech
Dobra kończę bo dostanę bana i się skończy rumakowanie Oczko
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Maj 02, 2018 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że mogę podejmować błędne decyzje, to jest jak najbardziej możliwa możliwość i mam tego świadomość Oczko Tyle że udział większej ilości osób w procesie decyzyjnym też nie gwarantuje jego poprawności, a ponadto z hydeparkowej praktyki wiem, że relatywnie często może prowadzić to do pata, gdy osoby z takimi samymi uprawnieniami do decydowania mają zupełnie inne zapatrywanie na problem.

Kurczę, nie wiedziałam, że regulamin się zmienił i za dyskutowanie nad sposobem zarządzania forum grozi ban Oczko A tak całkiem serio - ktokolwiek krytykuje mój styl administrowania forum czy moje decyzje administracyjne, choćby nie zgadzał się z nimi w całej rozciągłości, w żadnym razie nie ryzykuje banem czy choćby ostrzeżeniem, o ile potrafi robić to bez obrażania mnie czy innych osób (jest różnica między "Twoje decyzje są błędne" a "jesteś głupia" Oczko)

To samo tyczy się np. banów i ostrzeżeń już przyznanych (gdyby takie były) - m.in. po to istnieje na HP ten wątek i po to są one podawane do publicznej wiadomości, aby każdy mógł się zapoznać z nimi, ich uzasadnieniem i - jeśli ma ochotę - wyrazić swoją opinię Uśmiech
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Maj 04, 2018 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władza powoduje bezprawie.
Masz prawa większe niż inni, masz władzę, władza deprawuje....
Kogoś poglądy się Tobie nie podobają, podświadomie jesteś skłonna go zmiażdżyć... więc i ban przychodzi chętniej Oczko
Tak jak w polityce, nie lubię PO, więc jak poseł PO da świetny projekt ustawy to trzeba do zamrażarki. A potem przedstawimy sami to samo. Sprawdzone, działa Uśmiech (nie przeze mnie)
Jedyne co przemawia na Twoją korzyść, to że Ty robisz to (raczej) podświadomie, politycy (JAKI.ejkolwiek partii) z pełną premedytacją, zakładając, że ciemny lud to kupi (vide "afera" parkingowa).
Więc mimo, że ufam Twej bezstronności, to jednak na pewnym etapie konsultacja z szerszym gronem byłaby wskazana Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Maj 05, 2018 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Władza powoduje bezprawie... hmm... władza na pewno może powodować bezprawie, z tym się zgodzę, ale czy musi i zawsze powoduje? Tutaj już nie jestem taka pewna Oczko

Czy chcemy, czy nie, władza jest w jakiejkolwiek organizacji - nazwijmy to - społecznej, czymś koniecznym i nieuniknionym. Zawsze i wszędzie ktoś ma większe prawa niż reszta, ktoś podejmuje decyzje, do kogoś należy ostatnie słowo itp. itd. Wyobrażasz sobie zakład pracy, w którym szef nie ma większej władzy i mocy decyzyjnej niż szeregowy pracownik? Wyobrażasz sobie, że funkcjonariusz policji na drodze czy podczas interwencji ma takie same uprawnienia, jak wszyscy? Itp. itd. Może to oczywiście powodować bezprawie i pokusę nadużycia, ale jest nieuniknione Uśmiech

Oczywiście, że bezstronność może być zakłócona naszymi sympatiami/antypatiami do osób czy ich poglądów. Jestem tego całkowicie świadoma. Tyle że jeżeli to miałoby być powodem odejścia od jednostkowego podejmowania decyzji, trzeba by zacząć od szkół, to pierwszy przykład, jaki przychodzi mi do głowy. Między bajki można włożyć stwierdzenie, że "nauczyciel wszystkich uczniów lubi tak samo" Oczko Pokusa bardziej pobłażliwego traktowania lubianego ucznia i ścisłego stosowania się do litery szkolnego "prawa karnego" w stosunku do ucznia nielubianego jest raczej nauczycielską codziennością i trzeba dużej dozy świadomości tego zjawiska oraz siły woli, aby pozostać obiektywnym, jakaś część nie dość, że tego nie potrafi, to jeszcze potrafić nie ma zamiaru. A mimo to nie wyobrażam sobie systemu, w którym decyzja o ocenie bądź wpisaniu uwagi podejmowana jest w szkole gremialnie Oczko

Wracając już stricte do HP. Przede wszystkim bardzo fajnie, że o tym dyskutujemy i cieszę się, że taka rozmowa się wywiązała Uśmiech Jeżeli chodzi o ostrzeżenia/bany na forum, są one przyznawane wyłącznie w sytuacjach jednoznacznego złamania ogólnodostępnego, spisanego regulaminu, w którym wystąpiła jakaś szkoda dla drugiego użytkownika lub porządku prawnego (personalne obrażenie, ubliżanie, publikowanie/propagowanie treści niezgodnych z obowiązującym prawem, nawoływanie do nienawiści itp.). Innymi słowy: ostrzeżenie/ban są udzielane wyłącznie wtedy, gdy dojdzie do jawnego naruszenia regulaminu, do którego każdy ma dostęp... nie bardzo więc wiem, nad czym można byłoby tutaj dyskutować, w czym mogłaby wystąpić różnica zdań i gdzie jest pole do nadużyć? Uśmiech
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> O HydeParku Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: