« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybory samorządowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sty 23, 2018 00:42    Temat postu: Wybory samorządowe Odpowiedz z cytatem

Jeszcze sporo czasu - wiem...
Ale sztaby już szyki zwierają, debatują, strategie knują...
I takie ich prawo - nawet obowiązek.
Zakładam temat, bo myślę, że warto już teraz wyczulić użytkowników HP na osobników (hp-owiczów) typu kasaj, yeti, derek... i innych takich, co to bardzo aktywni byli onegdaj i za chwilę (tak myślę) znowu postami Nas zalewać będą...
Pomyślmy przez chwilę nad tym, co mają Nam tym razem do powiedzenia - po blisko czteroletniej nieobecności... spójrzmy przez pryzmat zbliżającej się kampanii wyborczej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Lut 07, 2018 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiadomo już, kto w Turku kandyduje?
Powrót do góry
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Lut 07, 2018 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu dyskusja tu jest rzadka i ograniczona do kilku osób i to też nie skłania do aktywności.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
A wiadomo już, kto w Turku kandyduje?

Odświeżam pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sergio

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2018 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że obecny burmistrz będzie kandydował na kolejną kadencję. Wprawdzie mnie wybory samorządowe w Turku z formalnego powodu nie dotyczą, ale mimo wszystko ciekawy jestem jak wg.Was wygląda bilans zysków/strat, straconych bądź wykorzystanych szans?

Osobiście uważam, że kadencja na plus- raczej nie było jakiś poważnych wpadek. Sprawa ogrzewania miasta sprawnie doprowadzona do finału, wodny plac zabaw to również in plus dla obecnego włodarza, mniejsze bądź większe remonty- jak przyjeżdża się do Turku to widać zmiany. Na minus trzeba zaliczyć marazm w strefie inwestycyjnej zwłaszcza w kontekście nowego zakładu Volkswagena we Wrześni- to na pewno nie wykorzystana szansa.
Ogólne wrażenie mam takie, że więcej w jego osobie jest działania niż polityki, a to na tym szczeblu samorządu duża zaleta.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pon Paź 01, 2018 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hp Turek zamarł Nie
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Paź 02, 2018 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety taka prawda.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Paź 03, 2018 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może bliżej wyborów coś się ruszy, przynajmniej taką mam nadzieję.

Wracając do tematu właściwego, czyli głosowania na samorządy. Może to trochę poboczny wątek, ale kampania zaczęła się stosunkowo niedawno, a ja już zdążyłam wyrzucić ze skrzynki tonę ulotek, w których kandydaci obiecują w moim mieście złote góry, pod warunkiem oczywiście że ich wybiorę. Jaki jest sens marnowania pieniędzy, prądu, tuszu i papieru (tym bardziej w czasach, w których tyle mówi się o ekologii), skoro większość społeczeństwa i tak wywala te ulotki, nawet ich nie przeczytawszy, a na dobitkę jeszcze jest zirytowana wysypującym się ze skrzynek politycznym spamem?

Rozumiem że kampania, ale serio do tego pierdyliarda plakatów na wszelkich możliwych słupach ogłoszeniowych, billboardach, przyczepach reklamowych, płotach, witrynach itd., trzeba dodawać jeszcze propagandę w wersji miniulotek?
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz dostaniesz go jeszcze więcej ponieważ burmistrz wygrał proces w trybie wyborczym i sąd nakazał wydrukować 10000 tys ulotek. Swoją droga ciekawe jak to będzie. Burmistrz dostanie te ulotki i zrobi z nimi co chce czy sami będą rozdawać...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko 10 tys. dodatkowych ulotek? A dlaczego nie 100 tys.? Przecież ludzie chętnie wyjmują to ze skrzynek, niosą do domu i zaczytują się całą rodziną... prosimy o więcej!

Do wyborów jeszcze 3 tygodnie, a ja już mam po dziurki w nosie wyretuszowanych twarzy polityków, spoglądających na mnie z plakatów, które wiszą dosłownie wszędzie. I będą wisieć jeszcze dłuuugo po wyborach, bo przecież kto by tam to sprzątał. Co tam, że w kampanii każdy prześciga się w deklaracjach, jak to będzie dbał o wygląd przestrzeni miejskiej Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Paź 07, 2018 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorsze w tym wszystkim jest to że z tych plakatów tak naprawdę nic nie wynika. Jakaś mniej lub bardziej znana morda, krótkie hasło ew. Numer listy którego i tak nikt później nie pamięta i tyle.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Paź 07, 2018 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z ulotek zwykle wynika niewiele więcej, no może poza niezwykle świetlanymi wizjami przyszłości miasta i regionu, które urzeczywistnią się gdy tylko oddasz głos akurat na tego kandydata. Generalnie, gdyby sądzić jedynie po ulotkach i sloganach, wszystko jedno na kogo zagłosujesz, i tak będzie cudownie Oczko

Swoją drogą... wiadomo, że każdego najbardziej interesuje wynik wyborów w mieście/gminie/powiecie, w którym na co dzień mieszka, ale zastanawia mnie, czy są inne takie miasta, gdzie wynik wyborów - z jakichś powodów - szczególnie Was interesuje? Uśmiech
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 07:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turek interesuje mnie ponieważ stąd pochodzę, głosować będę gdzie indziej. Interesuje mnie Warszawa bo tam walka jest najbardziej medialna, ale żebym ta rywalizacja żył to za dużo powiedziane.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Paź 08, 2018 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie interesuje Gdańsk, bo w tym roku szykuje się tam ciekawy pojedynek. Po jednej stronie Paweł Adamowicz - aktualny prezydent, cieszący się sporym poparciem w swoim mieście, ale w tym roku bez wsparcia Platformy, a po drugiej Jarosław Wałęsa, popierany przez PO, która w Gdańsku ma wielu zwolenników.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Paź 09, 2018 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, rywalizacja tam może być dość ciekawa. Teraz dochodzi Łódź...
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Paź 10, 2018 06:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
To prawda, rywalizacja tam może być dość ciekawa. Teraz dochodzi Łódź...

Przykre to jest, że żadna partia, ugrupowanie w Łodzi nie ma żadnego wyraźnego kandydata z programem, charyzmą.
Mieszkam w Łodzi, działam aktywnie w mieście, prowadzę zajęcia z marketingu miejsca - PHZ jest najlepszym gospodarzem dużego miasta w Polsce. Nie tylko moja opinia.
PiS ma słabego, Budę który w sondażach nie dociera nawet do 20% poparcia.
Szukają innych możliwości przejęcia miasta.

Zapewniam Was, cienkoPiSy węszący sPiSsków na każdym kroku nic nie ugrają w ten sposób.
PHZ ma silną grupę wsparcia w mieście, która nie pozwoli na nic innego niż sprawiedliwy wybr wyborców przy urnach w października.
#MuremZaHanką!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Sergio

PostWysłany: Sro Paź 10, 2018 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że na PiS to może być za mało. Widać, że grają na wzbudzenie wątpliwości i to im się niewątpliwie udało. Teraz wystarczy, że ich kandydat zajmie drugie miejsce, czy jednak powtórne wybory?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Paź 12, 2018 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za to w Warszawie - jeśli wierzyć sondażom - wyścig do upragnionego fotela prezydenckiego jest bardzo wyrównany. Nie powiem, że zazdroszczę warszawiakom wyboru między panami Jakim a Trzaskowskim (oczywiście startują też inni, ale raczej wygra któryś z tej dwójki), ale ciekawi mnie zarówno samo rozstrzygnięcie wyborów, jak i wysokość różnicy poparcia.

Ja zasadniczo uważam, że dla miast najlepiej jest, gdy rządzi w nich ktoś spoza ugrupowań sejmowych. Włodarz będący jednocześnie członkiem dużej partii, siłą rzeczy jest jej reprezentantem i realizuje jej politykę, co według mnie nie wpływa korzystnie na samorządność samorządu. Niestety, często kandydatom pozapartyjnym ciężko jest przebić się zwłaszcza w dużych miastach, choć zdarzają się na mapie Polski wyjątki.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Paź 12, 2018 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie uderzyła informacja, że w Warszawie lawinowo rośnie liczba ludzi składających wnioski umożliwiające głosowanie właśnie w stolicy. Jeden z urzędników postanowił naglosnic ten temat kiedy spotkał grupę która szukała urzędu i podawała się za mieszkańców dzielnicy. W drodze do urzędu nasluchal się jaki to Jaki wspaniały, a jedna z Pan w rozmowie tel stwierdziła że dzisiaj nie zwiedzaja bo nie ma czasu, ale 21 maja zwiedzać... Jeśli to nie była fałszywa informacja to PiS zszedł do poziomu Janukowycza.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Paź 13, 2018 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa sprawa, bo według przepisów, jeśli chcesz dopisać do spisu wyborców poza miejscem zameldowania, musisz udowodnić, że mieszkasz w danym miejscu. O ile wiem, trzeba przedstawić np. umowę najmu mieszkania, umowę o pracę albo PIT-a rozliczanego w odpowiednim urzędzie skarbowym. W przypadku wyborów samorządowych dopisanie do spisu wyborców osoby niezameldowanej nie jest obligatoryjne po złożeniu wniosku - jeśli wnioskujący nie zdoła udowodnić, że rzeczywiście na co dzień przebywa w danym miejscu, władze gminy mogą odmówić wpisania go na listę.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby tak, ale co to za problem przedstawić umowę najmu. Dopiero przy kontroli by to wyszło, albo i nie.
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pon Paź 15, 2018 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrole sa dosc czeste, moi znajomi mieli, ja dzis odebralem decyzje o dopisaniu, a poniewaz nie mam meldunku w wawie, ani nie odprowadzam tu jeszcze podatku, musialem przedtsawic ksera zaswiadcaenia o zatrudnieniu, umowy najmu, dodatkowo dalem swiadectwa pracy z wawy, do urzedu chodzilem trzy razy, bo bez tych dodatkowy dokumentow mowiono mi, ze pewnie odrzuca podanie.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Paź 15, 2018 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może to był klasyczny fake news.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Paź 17, 2018 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też miałam kontrolę pracowników UM, bo choć PIT-y rozliczam w swoim obecnym mieście, to do urzędu jechałam na szybko prosto z pracy i oczywiście nie wzięłam ich ze sobą Oczko

Generalnie wygląda to tutaj w ten sposób, że jeśli nie przedstawi się miarodajnego dowodu na to, że zamieszkuje w tym mieście na stałe, kontrola jest obligatoryjna. Nie wiem, czy tak jest wszędzie, ale ponoć w moim mieście te kontrole nie są wyrywkowe, ale przeprowadzane są wobec każdego, kto nie przedstawił podczas składania wniosku urzędowego zaświadczenia o zamieszkiwaniu w danym miejscu.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Paź 21, 2018 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to znamy już pierwsze sondażowe wyniki exit poll dla największych miast.

Wymienię chyba te najciekawsze:

W Warszawie - jeśli sondaże się potwierdzą - Rafał Trzaskowski wygrał wybory w I turze.

W Łodzi mieszkańcy okazali wielkie poparcie dotychczasowej prezydent Hannie Zdanowskiej, obdarowując ją poparciem przekraczającym 70%.

W Gdańsku odbędzie się druga tura, w której powalczą obecny prezydent Paweł Adamowicz i - co jest dla mnie sporym zaskoczeniem - Kacper Płażyński z PiS-u. Przed wyborami nie postawiłabym ani dolarów, ani orzechów, że Gdańsk postawi na PiS. Tym bardziej, że różnica między poparciem dla Pawła Adamowicza a Kacpra Płażyńskiego nie jest duża.

Niestety nie znam jeszcze choćby sondażowych wyników z mojego miasta, a te z oczywistych względów interesują mnie najbardziej. Pozostaje poczekać i mieć nadzieję, że wygrał mój kandydat Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Paź 22, 2018 07:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Łodzi to głos wyborców powinien mieć najslilniejszy wydźwięk. Skoro udzielili Zdanowskiej tak wyraźnego poparcia to w demokracji chyba to powinno decydować czy ktoś może rządzić, czy nie. Inna sytuacja byłaby gdyby zatajono jakiś wyrok, a tak PiS samo sobie strzeliło w stopę ponieważ teraz nie mogą powiedzieć, że wyborcy nie mieli wiedzy, albo byli niedoinformowani i stąd taki wynik.

Ciekawy jestem wyników w Turku, oraz tego czy w moim aktualnym mieście będzie 2 tura czy nie.

Co do wyborów do sejmików to mimo zwycięstwa PiS-u wydaje mi się, że może poza jednym województwem nie będą w stanie rządzić i władza pozostanie w koalicji PO-Nowoczesna do spółki z PSL.

Zaskoczeniem choć niewielkim jest zwycięstwo PiS-u na dolnym śląsku, chociaż w dużej mierze wynika ono z faktu, że KO rywalizowała z Dutkiewiczem, a te partie razem są w stanie stworzyć większość więc de facto wszystko zostaje po staremu.

Na pewno widać jedno- w województwach wschodnich wzrost frekwencji jest niższy niż w zachodnich. Dla mnie to znak, że żelazny elektorat PiSu więcej już nie wyciśnie, natomiast większa frekwencja w województwach zachodnich to wynik dotychczasowej poityki PiSu i chęć nie dopuszczenia ich do samorządów. To także wielka porażka polityki pod tytułem-rząd da tylko tam, gdzie będą nasi. Polacy tego nie kupili i dobrze.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Paź 23, 2018 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spośród miast wojewódzkich, dogrywka czeka wyborców w Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Kielcach i Olsztynie. Rozstrzygnięcie wyborów w I turze nigdzie nie zakończyło się zwycięstwem partii rządzącej (oczywiście chodzi o miasta wojewódzkie).

W Turku również po I turze burmistrzem pozostał Romuald Antosik. Nie mnie oceniać, czy jest to wybór dobry, bo w rodzinnym mieście bywam w ostatnich latach wyłącznie jako gość, może więc ktoś z mieszkańców lub częstszych bywalców się wypowie? Uśmiech

Jeśli chodzi o Łódź... Cóż, mieszkańcy wypowiedzieli się bardzo jednoznacznie. Świadomi wyroku ciążącego na Hannie Zdanowskiej, udzielili jej siedemdziesięcioprocentowego poparcia. Moim zdaniem to powinno ucinać wszelkie dyskusje na temat zarządu komisarycznego, niemniej zobaczymy, jak sprawa się rozwinie.

Niestety, nie każdy potrafi uszanować wynik wyborów. Radnemu z listy PiS-u ewidentnie puściły nerwy, co można zobaczyć tutaj. Trudno oczywiście obwiniać tutaj całą partię jako taką, tym bardziej, że ten radny nie jest jej członkiem. Lokalna przedstawicielka PiS-u odcięła się zresztą od tej wypowiedzi, sam zainteresowany też przeprosił. Tylko niesmak pozostał.

A Wy jesteście zadowoleni z wyniku wyborów - i w Waszych miastach, i tak w ogóle? Uśmiech
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: