« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co się buduje?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 12:51    Temat postu: Co się buduje? Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni widzę, że sporo dzieje się w budynku starej Tary. Czy ktoś wie, co tam będzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieszkania się budują
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 miliony mieszkań
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jazzmen

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może jak korwin się tym zajmie Uśmiech
póki co tara jest przebudowywana na cele mieszkaniowe - ile tam będzie mieszkań, nie wiem ale na pewno nie 3 mln Jęzor
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 19:53    Temat postu: Co się buduje? Odpowiedz z cytatem

Mieszkania? Trochę kiepskie miejsce tak przy samej szkole, ściana w ścianę... Ciekawe...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Wrz 16, 2015 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tam jest jeszcze szkoła?
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 06:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem z budynku Tary wyniosła się Wyższa Szkoła Zawodowa z Konina i jej miejsce zajęłoTechnikum.
Mieszkania w Tarze?
Super sprawa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 08:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o budynek samej Tary, a nie przyległy do niego gdzie Technikum cały czas jest.
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 11:39    Temat postu: mieszkania w tarze Odpowiedz z cytatem

No w sumie super - zawsze to nowe mieszkania. Pytanie na jakich warunkach będą "udostępniane"?
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Wrz 23, 2015 12:09    Temat postu: mieszkania w "Tarze" Odpowiedz z cytatem

To może inaczej zapytam. Kilka dni temu doszły mnie słuchy, że mają to być mieszkania tylko pod wynajem. Ktoś wie coś więcej?
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2015 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed wyborami samorządowymi wypowiadałem się wielokrotnie, że jednym z priorytetów nowej władzy powinna być zmiana sytuacji mieszkaniowej w naszym mieście. W końcu coś zaczęło się dziać i nawet jeśli to czysty zbieg okoliczności i do obecnego stanu rzeczy nie przyczynili się samorządowcy z burmistrzem Antosikiem na czele to i tak się cieszę. Mieszkania w budynku po Tarze, nowy blok przy osiedlu WzW 26-28, którego inwestorem jest Jan-Pol. Nawet coś zaczęło się dziać na Jędrzejowskiego, gdzie inwestycja Novum straszyła od dwóch lat tylko dziurą w ziemi. Szkoda tylko, że w TSI sytuacja bez zmian Yyyy...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Wrz 24, 2015 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a właśnie na TSI ma wpływ ekipa burmistrza. reszta to inicjatywa prywatna, która nijak się ma do działań samorządowców.
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Paź 03, 2015 16:32    Temat postu: no to w końcu jak? Odpowiedz z cytatem

No budują się - świetnie. Tylko, że na WZW i od Novum ceny za metr kwadratowy wyrywają z kapci. A jak będzie w Tarze?
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 08:25    Temat postu: Re: no to w końcu jak? Odpowiedz z cytatem

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wziął kredyt, kupił działkę, wybudował blok i sprzedał za cenę jakiej w tej chwili oczekujesz od inwestora, aha- no i zarobił...
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 08:43    Temat postu: Re: no to w końcu jak? Odpowiedz z cytatem

mabi napisał:
No budują się - świetnie. Tylko, że na WZW i od Novum ceny za metr kwadratowy wyrywają z kapci. A jak będzie w Tarze?

Ceny za metr (Novum), względem innych nawet większych miast były faktycznie mało atrakcyjne, ale jak to mówią: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Kupujesz nowe mieszkanie od dewelopera. Możesz je urządzić po swojemu. Miesięczne opłaty są najniższe, względem PGKiM i Tęczy. Mieszkania w Turku z rynku wtórnego nie są wcale takie tanie. Jak chcesz robić po swojemu, to czeka Cię nietani remont. Czesto można trafić na "dziwnych" sąsiadów.
Powrót do góry
Muzikman
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się z tobą. Ja mieszkam w tzw. starym bloku gdzie większość ludzi to osoby starsze ale to są fajni ludzie, złego słowa nie powiem! A w nowym bloku nie można trafić na dziwnych sąsiadów? To że ktoś płaci duże pieniądze od razu jest fajny?
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 12:07    Temat postu: no to może zainwestuję ;) Odpowiedz z cytatem

Śmieszy mnie już trochę stawanie w obronie inwestorów i deweloperów, a także właścicieli mieszkań w starym budownictwie, którzy z racji sytuacji na rynku mieszkaniowym dyktują sobie ceny, jakie chcą. Ja rozumiem, że ceny materiałów budowlanych są, jakie są i takie tam inne bajery. Ale ludzie! Ilu młodych mieszkańców Turku stać na zakup takiego lokum, czy nawet na kredyt, żeby sobie kupić własne 4 kąty? Może czas, żeby inwestorzy pomyśleli o mieszkaniach pod wynajem? O stworzeniu nowych, konkurencyjnych "spółdzielni mieszkaniowych", gdzie nie trzeba będzie na start wywalić setek tysięcy złotych na wykup (fikcja) tych swoich metrów, a czynsz nas nie zabije??? Ale ja to dziwadło i marzycielka jestem Oczko Pozdrawiam.
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 05, 2015 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzikman napisał:
Nie zgodzę się z tobą. Ja mieszkam w tzw. starym bloku gdzie większość ludzi to osoby starsze ale to są fajni ludzie, złego słowa nie powiem! A w nowym bloku nie można trafić na dziwnych sąsiadów? To że ktoś płaci duże pieniądze od razu jest fajny?

Zanim wyprowadziłem się "na swoje" mieszkałem w bloku PGKiM. W klatce mieszkali starsi ludzie i wspominam wszystkich dobrze, ale od znajomych wiem, że to właśnie ze starszymi sąsiadami często nie można dojść do porozumienia. Wszystko im przeszkadza, że dzieci płaczą, że za głośna muzyka czy mecz, że gazetki w skrzynkach, że własne mieszkanie się wynajmuje, że trzeba z funduszu remontowego pokryć jakieś remonty. Nie bo... NIE.

Swoją drogą, nie wiem skąd taki hejt wobec ludzi, którzy kupili sobie (najcześciej na kredyt) nowe mieszkanie? Jakoś domów za kilkaset tysięcy złotych nikt nikomu nie wypomina.
Powrót do góry
mabi
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 07:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jay napisał:
Swoją drogą, nie wiem skąd taki hejt wobec ludzi, którzy kupili sobie (najcześciej na kredyt) nowe mieszkanie? Jakoś domów za kilkaset tysięcy złotych nikt nikomu nie wypomina.

Ja nikogo nie hejtuje za kupienie sobie mieszkania. Szacun dla nich! Wkurza mnie tylko trochę, że jak na warunki pracy i zarobków w Turku ceny mieszkań są zbyt wysokie. Zresztą w wielu miastach Polski tak jest, a nikt nic z tym nie robi. Nikt nie wpadnie na pomysł, że skoro na całym świecie są instytucje (agencje) wynajmujące mieszkania o różnym standardzie - co kto potrzebuje, to może czas w Polsce na takie rozwiązanie? Zamiast sprzedawać mieszkania zanim jeszcze wyleją fundamenty może budować takie akademiki dla każdego...?
Powrót do góry
techniczny
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla ciekawskich
www.mieszkaniaturek.pl
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Lis 23, 2018 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/duze-zainteresowanie-projektowaniem-dk72-tuliszkow--slodkow-65105.html

Chyba doczekamy się w niedługim czasie poprawy drogi w naszym rejonie...

Ostatnio zmieniony przez Sergio dnia Nie Lis 25, 2018 15:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lis 24, 2018 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno dobry link? Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Lis 26, 2018 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawiłem.

W sumie to z opisu wynika jakby cała drogę mieli poszerzać- ciekawe co z tego wyjdzie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: