« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nieprzyjemny zapach z fabryki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2019 11:54    Temat postu: Nieprzyjemny zapach z fabryki Odpowiedz z cytatem

Witajcie - ostatnio często (pewnie z racji kierunku wiatru) czuć bardzo nieprzyjemny zapach - Zapach z daleka czuć jakby gazem ziemnym, z bliższej odległości (ok 500m) czuć wyraźnie zapach mięsny (jak by ktoś się nad stoiskiem z podrobami w mięsnym nachylił Diabełek .
Oczywiście wszystko z nowo powstałej fabryki DeVeris w strefie inwestycyjnej. Kilka dni temu po wyzwolenia nawet jeździło pogotowie gazowe bo ktoś pomylił źródło smrodu i po nich zadzwonił. Ludzie w okolicy bardzo narzekają na ten zapach, m.in. działkowicze, pracownicy sąsiadującej firmy, a nawet podobno niektórzy pracownicy Profim wymiotują od tego.
Rozmawiałem już z kilkoma znajomymi i czuć wyraźnie było w okolicy Mirandy, os. Wyzwolenia i Korytkowa.

Myślę że na razie jest jeszcze w miarę chłodno, ale jak przyjdzie lato to wszystko się jeszcze bardziej nasili.

Burmistrz zafundował nam śmierdzącą bombę w strefie, którą czuć nawet z 2km.

Czuliście też ostatnio ten drażniący zapach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 09:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasie świąt kilka razy byłem w tej okolicy i jak dla mnie to wszystko było ok. Nie wiem czy to zbieg okoliczności (bywam tam raczej sporadycznie), czy akurat wiało w inną stronę, ale ja w każdym bądź razie nie potwierdzam. Być może ktoś chce wyłudzić odszkodowanie od tej firmy i sieje plotki po mieście. Tak też może przecież być.
Powrót do góry
K!bel
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mieszkam na Wyzwolenia i też czułem zapaszki idąc np. do sklepu. Wiatr ze wschodu spowodował , że zapach powędrował w kierunku miasta. Ja w tym zapachu żadnego mięsa nie czułem, raczej skłaniał bym się w kierunku jakiegoś gazu z Messera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam w okolicy tego ustrojstwa - nie chce żadnego odszkodowania - chcę tylko aby przestało śmierdzieć....
Kto ma ochotę niech dzisiaj podjedzie o okolicy odwiertu.
Smród taki że dzieciaki wymiotują.
Trzeba sprawę nagłośnić i zgłosić do ochrony środowiska.
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2019 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
W czasie świąt kilka razy byłem w tej okolicy i jak dla mnie to wszystko było ok. Nie wiem czy to zbieg okoliczności (bywam tam raczej sporadycznie), czy akurat wiało w inną stronę, ale ja w każdym bądź razie nie potwierdzam. Być może ktoś chce wyłudzić odszkodowanie od tej firmy i sieje plotki po mieście. Tak też może przecież być.

W okolicy świat wiało z północnego wschodu to może nic nie było czuć. Najgorzej jest jak wieje od wschodu, wtedy wszystko leci na osiedla mieszkaniowe i wyzwolenia. Pogadajcie z pracownikami wiertni albo messera. Oni Wam wszystko naświetlą.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Wto Maj 07, 2019 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem i do Profim dolatuje. Taki zapach jak z jakiejś fermy. Mi ten zapach jednoznacznie kojarzy się z kurczakami i tym smrodkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sergio

PostWysłany: Sro Maj 08, 2019 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No do mnie o ile smród nie doleciał o tyle plotki/informacje już tak. Myślę, że zainteresowani powinni zgłosić temat do odpowiedniego urzędu i jak najszybciej wyjaśnić temat.
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Maj 08, 2019 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno temat już znany w UM - ludzie zgłaszali już kilkukrotnie.
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Cze 06, 2019 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu smrodu. Kilka dni temu dostałem pisma które postanowiłem upublicznić (z racji tego iż urzędy nie mogą wysyłać pism nie jawnych) wg. RODO usunąłem jednak dane prywatnych firm i dane adresowe.

Smród dalej jest wyczuwalny, prawie co drugi dzień wykręca nos.
Dzwoniłem do UM kilka razy, za każdym razem zostawałem zbywany. Dostali kilka lub kilkanaście innych skarg na tą firmę i dalej nie widzą problemu. Burmistrz jest nie uchwytny i najwidoczniej unika tematu, a reszta najwidoczniej nie widzi problemu.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Cze 06, 2019 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co widzę to trzeba uderzać nie do burmistrza a do starosty. Przynajmniej tak bym wywnioskował z drugiego z pism.
Problem można też nagłośnić w mediach wtedy najczęściej urzędy zaczynają sprawniej funkcjonować. Im większy szum tym większa sprawność. Tak jakoś samo wychodzi.
PS> w pierwszym piśmie w jednym miejscu pojawia się nazwa firmy- pewnie to zwykłe przeoczenie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: