« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filmy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamrot napisał:
Resident Evil
Szybcy i wściekli
...
Zakładnik

Ze 3 dobre są Jęzor, wg. mnie oczywiście Oczko.

Ja pozwolę sobie podać swoją listę top 20 Uśmiech, z krótkimi notkami dlaczego itd..
1. Żywot Mateusza (1967), Polska, dramat, obyczajowy, psychologiczny, poetycki- to jest jeden z niewielu filmów, których się nie ogląda, tylko przeżywa.
Muzyka w tym filmie jest boska, oto przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=gcQPQpmG4Wk
Słucham tego po raz 50ty a nadal przechodzą mnie ciarki na całym ciele, i dostaję gęsiej skórki... dodajcie sobie do tej nieziemskiej muzyki, przepełnione symboliką i treścią (wszystkie sceny! Tam nie ma niepotrzebnych scen!) sceny, i ocierające się o geniusz aktorstwo Pieczki, a zrozumiecie, ze to jest film doskonały, taki film zdarza się raz na 100 lat, obejrzałem w życiu już parę tych filmów, ale jeszcze żaden nie "przebił" Żywotu Mateusza...

2. Rękopis znaleziony w Saragossie (1964), kostiumowy, dramat, poetycki- tego filmu chyba nie muszę nikomu przedstawiać, doborowe towarzystwo, świetnie zmontowany a to wszystko pod batutą Mistrza Hasa.

3. Pociąg (1959), dramat psychologiczny- to jest jeden z tych filmów, które trzeba obejrzeć przynajmniej raz na tydzień. Po prostu z potrzeby serca.
I do tego ta wokaliza przewijająca się co jakiś czas, pomiędzy scenami..
http://www.youtube.com/watch?v=wH2_I2f9Pd8

4. Salto (1965), psychologiczny, poetycki, z lekka komedia Oczko, pozwolę sobie zacytować samego siebie Oczko, mój komentarz zaraz po obejrzeniu filmu Uśmiech::
TEN FILM JEST WIELKI
Małe miasteczko, ku..arz mitoman odkrywający talenta ludu, których pozornie nie ma...
Pijak nazwany przeze mnie "Mordeczką" Uśmiech, po(ł)eta, i dobry człowiek.
Mieszanka niesamowita Uśmiech.
W tym filmie jest wiele prawdy, posłuchajcie ostatniej strofy tego wiersza, wyżaleń DOBREGO człowieka, ostatnich słów ku..arza-mitomana...!
-I JESZCZE TE Salto! Zapamiętajcie ten taniec!
Uśmiech, to trzeba obejrzeć Uśmiech.

5. Baza ludzi umarłych (1958), dramat obyczajowy, czyli losy grupki przypadkowych ludzi, którzy po wojnie trafiają do bieszczadzkich lasów, by wspomóc w odbudowie Polski (już innej...), każdy chce sie wyrwać, wyszarpać dla siebie pomyślny los, jak to się kończy, jak to się rozwija to już zobaczcie sami.
Świetna muzyka, doskonałe aktorstwo, bardzo dobra reżyseria... i idę o zakład, że nakład na ten film wynosił tyle co dzisiaj na jeden odcinek M jak Miłość...

6. Sanatorium pod klepsydrą (1973), psychologiczny, poetycki, kostiumowy, chyba najnowszy film w moim topie Oczko, filmu raczej przedstawiać nie będę, każdy o nim słyszał, polecam tylko trochę Schulza poczytać przed seansem... bo... eh... ;p

7. Do widzenia, do jutra... (1960), dramat psychologiczny, to jest najpiękniejszy film o miłości... jeżeli komuś to nie wystarcza, to polecam obejrzeć ze względu na cudowną urodę Tuszyńskiej Uśmiech.
Tak na zachętę:
http://www.youtube.com/watch?v=zWNLeEpELC

8. Obywatel Kane (1941), czyli nigdy nie ufajcie temu co piszą o ludziach w gazetach, bo każda historia ma swoje drugie dno, czasami głębsze, dużo głębsze... i niejednokrotnie cholernie ciekawe Uśmiech, film genialny.

9. Wojna i pokój (1967), wielki szacunek dla Rosjan za ten film, najlepsza ekranizacja jaka się pojawiła kiedykolwiek, obejrzałem go za jednym zamachem, z jedną tylko przerwą Oczko, no coś wspaniałego Uśmiech. Myślę, że to, iż jakikolwiek film trzymał mnie przy telewizorze tak długo służy jako najlepsza rekomendacja Oczko.

10. Seria Ojciec Chrzestny.

11. Strachy (1938), dramat, jeden z najlepszych (jeżeli nie najlepszy) polski film z międzywojnia, Strachy to obraz życia zza kurtyny międzywojennych kabaretów/ teatrzyków... doskonały jak zwykle Bodo, przeciętna, aczkolwiek nadrabiająca cudną urodą Karwowska w rolach głównych Uśmiech.

12. Pożegnania (1958), psychologiczny, obyczajowy, myślę, że każdy go zna. Warto obejrzeć choćby dla Jaracza, no i dla świetnej (bardzo teatralnie zagrała, co mnie się podobało) Wachowiakówny...

13. Błękitny anioł (1930), dramat obyczajowy, kobieta modliszka (w tej roli MARLENA DIETRICH), wystarczy.

14. Sam pośród miasta (1965), psychologiczny, dramat, gratka dla fanów talentu Z. Cybulskiego, ten film to jest właściwie jego autobiografia Oczko.

15. Czerwone i złote (1969), dramat, komedia, obyczajowy, jest to opowieść o długiej, i bardzo bolesnej miłości dwójki ludzi, o nadziejach, oczekiwaniach, a to wszystko w małomiasteczkowej sentymentalnej oprawie...

16. Do utraty tchu (1960), Belmondo, Belmondo, i jeszcze raz Belmondo Bardzo szczęśliwy.

17. Jowita (1967), obyczajowy, psychologiczny, jest to film o tym jak miłość potrafi..., aaa to trzeba obejrzeć Uśmiech.
Jedno jest pewne, każdy z nas ma w życiu taką jedną Jowitę, podobnie jak i Izabelę Łęcką Oczko.

18. O czym się nie mówi (1938), obyczajowy, dramat, romans, rzecz o młodej, zagubionej dziewczynie wplątanej w sytuacje, z której ciężko jej wybrnąć...
muszę tutaj napisać o świetnej roli Mieczysława Cybulskiego, który mimo ogromnego talentu aktorstwo traktował jako hobby, nacodzień był... kierowcą Jęzor.

19. Kapryśne lato (1968), komedia, poetycki, sentymentalna komedyjka produkcji Czechosłowackiej, spokojna wioska, paru miejscowych "duce" i przyjezdny cyrk, z młodą, uroczą asystentką Oczko.

20. Jutro Meksyk (1967), psychologiczny, sportowy, młoda dziewczyna o wielkim talencie, starszy, przegrany trener z problemami alkoholowymi marzący o powrocie do wielkiego sportu... wystarczy Oczko.

Resztę możecie przejrzeć tutaj:
klik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamrot napisał:

Xena wojownicza księżniczka - wersja kinowa

ahhahahaha Zszokowany Zszokowany Diabełek Diabełek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Sty 21, 2010 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanowczo odradzam nowy film o przygodach Sherlocka Holmsa.
Oceniam go bardzo słabo. Może wpływ ma na to fakt że kilka osób powiedziało mi że film jest dobry,
Niby wyjaśniono wszystkie nadnaturalne wątki które denerwowały przez cały film (bo spodziewałem się jednak kryminalu a nie harrego pottera), ale i tak film dla mnie bardzo słaby,
Powrót do góry
pixel
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Kompania Braci" najlepsze co w życiu widziałem,jest to film z okresu II wojny Swiatowej,obrazy i wydarzenia oparte na relacjach żyjących świadków i uczestników. podczas oglądanie filmu łzy cisną się do oczu nawet największym twardzielom.a jeśli chodzi o komedie to moim idolem jest Franek Dolas Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
TadekNiejadek
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Sie 22, 2019 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ostatnio przy okazji pisanie prac dyplomowych opisywałem pod względem językowym fil Śniadanie u Tiffaniego. i to rzuciło zupełnie inne światło na ten film. Jest to arcydzieło filmowe, znacząco różniące sie od książki. Polecam bardzo!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

Skocz do: