« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co się buduje?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Maj 06, 2020 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie, ja również nie widze w tym pomysle gwarancji sukcesu. Ale licze, ze to troche lepiej skomunikuje miasto i dzieki temu latwiej bedzie sciagnac jakiegos sensownego inwestora. Zwlaszcza, ze jak dzis przeczytalem za moment krajobraz Turku zmieni sie na zawsze poniewaz elektrownia idzie do rozbiorki. O ile sentymentalnie to smutne, o tyle teren jest duzy i moze byc lakomym kaskiem dla jakiegos duzego gracza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Sergio

PostWysłany: Czw Lip 23, 2020 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzymiszew będzie miał obwodnicę. To znaczy nie wiadomo kiedy i nie wiadomo za ile, ale ruszają badania gruntu:

https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/potrzebne-badania-geotechniczne-na-obwodnicy-grzymiszewa-72744.html

Biorąc pod uwagę, że obwodnica powstanie pewnie za jakieś 5 lat to ten pociąg do Konina staje się coraz mniej sensowny.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Sty 05, 2021 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złote Łuki dotarły do Turku. Rozumiem to wow wśród ludzi, ale żal mi lokalnych restauracji. Część z nich zwinie interes i osobiście nie uważam, żeby to był ruch w dobrą stronę. We Włoszech czy Hiszpanii dba się o lokalnych resauratorów jak o dobro narodowe, a u nas radość że postawili złote łuki i od dzisiaj mamy światowe jedzenie na rondzie.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 14, 2021 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio McDonalds to taka atrakcja w Turku? W 2021 roku?

Pamiętam, że w latach 90-tych i wczesnych dwutysięcznych jako dzieciaki i "młodsza młodzież" z wypiekami na twarzach śledziliśmy pojawiające się czasem tu i ówdzie plotki o planowanym otwarciu McDonalda w naszym mieście. Nie sądziłam, że McDonalds nadal może wzbudzać takie emocje, tym bardziej że dookoła Turku ich nie brakuje Uśmiech.

Sergio napisał:
Złote Łuki dotarły do Turku. Rozumiem to wow wśród ludzi, ale żal mi lokalnych restauracji. Część z nich zwinie interes i osobiście nie uważam, żeby to był ruch w dobrą stronę.

Hmmm mnie trudno ocenić, czy tak będzie, tzn. czy powstanie McDonalda przełoży się na mniejsze obroty lokalnych restauracji. Nie wiem, czy mówimy tutaj o tej samej grupie docelowej, tzn. czy klienci McDonalda to ci sami ludzie, którzy do tej pory wybierali stołowanie się w lokalnych, "typowych" restauracjach. To takie moje gdybanie, nie znam się na tym, ale zasadniczo uważam, że trzeba sporo odwagi i na pewno też sporo zaplecza finansowego, aby pokusić się o prowadzenie gastronomii w Turku. Wydaje mi się, że takie niewielkie miasta to dość trudny rynek i ciężko się utrzymać, ale mogę się mylić. Tym bardziej, że nie bywam w Turku zbyt często i nie mam pojęcia, jak obecnie wygląda sytuacja z tamtejszą gastronomią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio

PostWysłany: Czw Sty 14, 2021 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejki jakie tworzą się pod złotymi łukami potwierdzają, że nawet w trzeciej dekadzie XXI wieku coś takiego robi w okolicy ogromne wow. Jak widać ludzie są spragnieni tego, chociaż tak jak wspomninałem dla mnie osobiście stanie w kolejce po bułkę- czasami bardzo długiej kolejce- jest delikatnie mówiąc średnią opcją.
A co do lokalnej gastronomii to też jej jakoś super nie znam, ale Ci ludzie którzy zamawiają jedzenie na dowóz teraz zaczną stołować się częsciej w makszajsie i siła rzeczy te słabiej radzące sobie lokale wypadną z rynku. To tak jak z supermarketami w Turku- wkońcu doprowadziły do tego, że targowisko umarło.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sty 15, 2021 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne to kwestia gustu, ale według mnie hamburgery od Stuska kładą na łopatki to, co serwuje McDonalds (to w jakiejś mierze na pewno też kwestia sentymentu Oczko) i serio nie rozumiem, jakim cudem w tych czasach "Mak" wywołuje jeszcze ekscytację... 20-25 lat temu rozumiem, ale teraz? Uśmiech

Sergio napisał:
A co do lokalnej gastronomii to też jej jakoś super nie znam, ale Ci ludzie którzy zamawiają jedzenie na dowóz teraz zaczną stołować się częsciej w makszajsie i siła rzeczy te słabiej radzące sobie lokale wypadną z rynku. To tak jak z supermarketami w Turku- wkońcu doprowadziły do tego, że targowisko umarło.

Masz pewnie rację w tym, co mówisz i to też pokazuje pewien rys naszego społeczeństwa. Jeśli coś się sypie na lokalnym rynku, czekamy na mitycznych inwestorów albo "kogoś", kto pomoże, nie chcąc dostrzec tego, że wiele zależy od nas. Jaki sens miałoby np. dopłacanie przez państwo/samorząd do targowiska, na którym nie ma klientów? Żaden. Utrzymanie tego typu obiektów handlowych, gastronomicznych czy usługowych zależy od klientów.

Jeśli my jako usługobiorcy przerzucimy się na wygodniejsze "masowe" rozwiązania zamiast wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, którzy - zwłaszcza teraz - mają bardzo ciężko, to nie bądźmy potem pierwsi w kolejce z pretensjami. Nie oznacza to oczywiście, że w obecnych czasach przedsiębiorcy nie powinni mieć pomocy od państwa, bo jeśli władza nakazuje im zamknięcie biznesów, to powinna jednocześnie pomagać przetrwać, ale wiele zależy też od nas.

Ja staram się co jakiś czas zamawiać jedzenie z lokalnej restauracji, którą przed pandemią regularnie odwiedzałam i mam nadzieję, że w Turku i każdej innej miejscowości ludzie działają podobnie. Jeśli znamy jakieś fajne miejsce, które obecnie oferuje wynos/dowóz, warto skorzystać i pomóc... no a przy okazji zjeść coś dobrego Uśmiech
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Sty 15, 2021 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz zaczna się marzenia o KFC Uśmiech Oczywiście to tylko żart, bo nie wierzę żeby kiedykolwiek ta sieciówka zawitała do Turku. No, ale jakbym miał wybór to dla mnie KFC jest lepsze i nawet od czasu do czasu tam zajrze.
A co do upadku targowiska to od jakiegoś czasu widze, że i Lidl i Biedronka bardzo upadła na jakości tak warzyw, owoców jak i mięsa i na ile to mozliwe to kupuję własnie od lokalsów. Do tego wychodzi teraz na światło dzienne szereg nieuczciwych praktyk jakie te sieciówki oferowały swoim dostawcom.
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Sty 18, 2021 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedrona nie jest wcale tak tania jak ludzie piszą.
Stosuje praktyki dzięki czemu obniża ceny produktów żeby wydawały się tańsze, ale wystarczy spojrzeć na etykiety.
Napoje zamiast 2l - 1,75l. Nawet spotkałem się z tym że papier toaletowy jest cieńszy niż taki sam kupiony w innym sklepie.
Najlepiej patrzeć na cenę w przeliczeniu na 1l, 1kg, a nie na cenę gotowego produktu. Niestety starsi ludzie nie czytają etykiet i dlatego dla nich wydaje się że ta sieć jest najtańsza.
Ja osobiście przerzuciłem się na Dino. Raz że znajdę tam co potrzebuję. Dwa unikam dużych kolejek. Trzy że to Polski sklep który płaci u nas podatki.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Sty 19, 2021 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja również od pewnego czasu wolę Dino. Nie wiem czy w każdym tak jest, ale jeśli chodzi o mięso to rozkłada na łopatki zarówno Biedronkę jak i Lidla. Do tego dochodzi własnie argument, że ta sieć jest Polska. Lidl swego czasu reklamował się jaki to on polski i ile produktów jest z Polski. Możliwe, że chwilowo tak było, ale od pewnego czasu co nie spojrzę na etykietę to tak już nie jest. Soki są doskonałym przykładem- kiedyś byly produkowane w PL, kiedys patrzę że etykieta jest ciut inna. A tu prosze już napisano że wyprodukowane w Niemczech. Konia z rzedem ilu ludzi sie nawet nie zorientowało. A to przecież jakiś producent w Polsce miał potężny kontrakt i już go nie ma.
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Lut 14, 2021 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nie dawno postawili Dino i coraz częściej tam zaglądam bo mają dużo ciekawych produktów, których nie znajdę w innych marketach.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Turek i okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: