« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żydzi
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Humor :P
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Siara YOl
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już wycofuje się z tej zadymy powaga z Nw kiedyś tez jechaliśmy na siebie nie nawidziłem Metal on mi cos powiedział i zmieniłem zdanie o muzyce zawsze będe Marcinowi wdzięczny za to że to on wytłumaczył mi że nie trzba się bluzgać można nrmalnie pogadac mimo to że ja słucham rapu a on metalu Bardzo szczęśliwy
A więc Panie Zelu i Panie Wat znudziło mi się to jechanie chcecie to sobie bluzgajcie ja już się w to nie mieszam to samo się do Pani Qruelli z Modra już sobie wszystko wyjaśniłem a więc jeszcze została mi wasza trójka a zresztą przecierz to KONIEC a więc z mojej strony nie będzie już jechanie oczywiscie nie zapomniałem o Pani Angel którą bardzo pozdrawiam Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 16:45    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

psst ... jakby co na stronie nr 2 jest moj post w, ktorym wykladam kulturanie dlaczego zywie neichec do zydow... siara sobie zrobil swoj poscik a tera zmojego nikt nie zuaway hehe Uśmiech
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sie 19, 2004 17:40    Temat postu: Re: ;] Odpowiedz z cytatem

Stolarz napisał:
psst ... jakby co na stronie nr 2 jest moj post w, ktorym wykladam kulturanie dlaczego zywie neichec do zydow... siara sobie zrobil swoj poscik a tera zmojego nikt nie zuaway hehe Uśmiech

Ja zauważyłem Uśmiech W sumie to masz racje, ale powiedz jaki człowiek nie wyciągnie ręki po to co może i było jego, może nie. Wystarczy zupełnie inny czlowiek który chce zarobic szepnie słówko i już idziesz i sie kłócisz o swoje. Pamiętam jak na historii moja nauczycielka zawsze mówiła o żydach z szacunkiem chociaż z jej zachowania można było sie domyśleć że nie za bardzo ich lubi. Najbardziej nie mogła zni8eśc tego że Żydzi nadal myślą o Polakach jak o głównym wrogu podaczas II wojny światowej. Ne pamiętają że polacy narażali własne życie w ich ochronie (ukrywali ich i poamagali w czasie powstania w gettcie warszawskim). Jednak, że czasy sie zmieniły ja staram sie być tolerancyjny wobec każdego człowieka bo nie ma nic gorszego teraz niż rasizm. Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wiekszosci się z Tobą zgadzam Stolarz... jednak człowiek człowiekowi nie jest równy... wiec nie mozemy nigdy generalizowac...
Poza tym Zydzi wydali na swiat przeciez wielu znakomitych ludzi...
Einstein - czym byłaby fizyka bez niego?
Spielberg - wspaniałe dzieła kinowe...
Szpilman(nie wiem jak to sie pisze) - chyba nie musze przedstawiac...

no i w koncu... Jezus... czyz nie był Zydem? nienawidząc Zydów nie nawidzisz takze Jezusa?? ....

To tylko ma na celu uświadomienie ze nie powinno sie uogólniac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gość

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 10:43    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

nikt wyjątkowy napisał:
W wiekszosci się z Tobą zgadzam Stolarz...
to juz cos Uśmiech w zasadzie ja nie probuje sie usprawiedliwac, ze darze niechecia zydow tylko staram sie wytlumaczyc powody owej niecheci... o zachowaniu z przeszlosci mozna by bylo zapomniec, ale nadaja powstaja nowe konflikty... zgadzam sie natomiast z nikim wyjatkowym ;], ze zydzi przedz niegho wymieni niewatpliwe na trwale zapisali sie w dziejach swiata i to pozytywnie, a ja nie zamierzam bynajmniej tego negowac... dodalbym jeszcze do tej listy Janusza Korczaka, ktorego postac mnie szczerze mowiac zaskoczyla... bardzo pozytywnie... Uśmiech ale mniej wiecej chcailem udowodnic tamtym postem, ze argumenty nie musza brzmiec "ja ch kurcze nienawidze, ******** all" Uśmiech
Powrót do góry
sirpatrick
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz daawano temu byl poruszany temat antysemityzmu ale on zawsze bedzie na topie taka juz nasza natura. Ja podobnie jak wtedy nie zmieniam zdania i wciaz juz od wielu lat mozna powiedziec ze jestem antysemitą ale nie takim jak Mr Siara o niee za takich ludzi mi tylko wstyd ze są polakami i podejzewam ze kazdy zyd jest lepszy niz taki glupi polak. Stolarz mniej wiecej przedstawia moje poglady poza niektorymi teoriami spiskowymi i z nim sie zgodze. Wiecej nie bede sie rozpisywal na temat moich powodow nie bede pisal bo to juz zrobilem dawno temu na tym forum.
Aha i jeszcze jedno... nie mam nic do jednostek zydowskich, nigdy nikogo nie bede tępil za to kim sie urodzil. Najwyzej za to co pozniej robi ze swoim zyciem.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do antysemitów, chodzących do kościoła.
Powiedzcie mi jak to jest, nie lubicie żydów, razi was ich ekspansywność. Każdy kto jest żydem to od razu jest podejrzany. Ale chodzicie do kościoła. Podczas każdej Mszy św. czytany jest fragment ze Starego Testamentu, to przecież żydzi go spisali. Jak wszyscy chrześcijanie, nazywacie siebie tez spadkobiercami Abrahama. Nas chrześcijan od żydów właściwie niewile różni, wierzymy w tego samego Boga, tyle, że nieco inaczej pojmujemy jego obraz. Kto wie, gdyby nie spór św. Pawła ze św. Piotrem, sami bylibyśmy dziś obrzezani. Rozumiem, że niektórzy moga powiedzieć: "Żydzi zabili Jezusa." Ale przecież nie wszyscy żydzi. Jak wielu z nich było Jego wyznawcami. Pierwsi chrześcijanie to byli właśnie żydzi i to oni wyruszyli w świat nauczać pogan. Czy nienawidząc (odnosząc się z niechęcią) żydów, nie czynicie tego samego względem źródeł wiary?
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 12:15    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

Hmm wiara... wiara to temat-rzeka Jęzor tak nasza religia wyrasta z judaizmu nie da sie ukryc... tak samo jak islam poniekad wywodzi sie z elementow chrzescijanskich i zydowskich Uśmiech coz juz tak jest i sie tego nie zmieni... w koncu to katolicyzm nie judaizm... korzenie to juz odrebna sprawa... ja zasaadniczo mam pretensje do zydow jako nacji religia coz jak religia jest ich wiele Uśmiech
Powrót do góry
sirpatrick
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to nie jest spor religijny i nikt chyba tu tego nie powiedzial poza toba Nicpon. Dla mnie Zydzi mogli by byc nawet wyznawcami... ... zlotego kolibra patrona baterii alkaicznych Oczko czy tez mieć taką samą wiare jak my. To nie chodzi o to, jak juz wspomnialem nie jest to spor religijny.

Twoje zarzuty mnie w sumie nie dotycza bo napisales do antysemitow chodzacych do kosciola, ja do tego przybytku zaklamania i obludy nie uczeszczam. Ale to juz polemika na inny temat... i jesli chodzi o wiare to zydowska jest glebsza od naszej prfawdziwych katolikow juz prawie nie ma...
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sirpatrick napisał:
Dla mnie Zydzi mogli by byc nawet wyznawcami... ... zlotego kolibra patrona baterii alkaicznych Oczko

Tylko, że wtedy nie byliby żydami. Żyd to nie koniecznie obywatel państwa Izrael. Bo obywatelstwo Izraela można nabyć, a żydem jest się tylko z urodzenia. Żyd to przede wszystkim wyznawca Judaizmu. Dla żyda religia jest najważniejszym elementem życia, dlatego dziwi mnie postawa niektórych "wierzących antysemitów" (nie chodzi mi tu akurat o osoby z HP, piszę ogólnie), którzy krytykują wszystko co żydowskie, a w niedzielę lecą do kościoła i śpiewają Psalmy Dawida.
Powrót do góry
barbapapa
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sob Sie 21, 2004 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś usłyszałem taki tekst, gdy w tv pokazali czarnoskórego obywatela Izraela: "ten to ma przej.ebane. Nie dość że asfalt to jeszcze żyd".
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sob Sie 21, 2004 16:14    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

barbapapa napisał:
Kiedyś usłyszałem taki tekst, gdy w tv pokazali czarnoskórego obywatela Izraela: "ten to ma przej.ebane. Nie dość że asfalt to jeszcze żyd".

Jęzor zyd - wyznawca judaizmu. Zyd z wielkiej litery- to obywatel Izraela lub lub czlonek narodu zydowskieg. Wiec nie kazdy zyd to Zyd. ;P
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Humor :P Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: