« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dobre rady czyli jak zdać egzamin.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barbapapa
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Mar 03, 2004 13:34    Temat postu: Dobre rady czyli jak zdać egzamin. Odpowiedz z cytatem

Myślę że już w niedługim czasie olbrzymia rzesza młodzieży (także wielu odwiedzających HP) będzie próbowało zdawać prawo jazdy. Jak was próbowali podejść egzaminatorzy ,jakie stosowali chwyty by was uziemić ,co jest najważniejszą częścią egzaminu itp.
Myśle że ci którzy w najbliższym czasie będą zdawać będą wdzięczni za takie rady.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bagusia
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Mar 03, 2004 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nio więc tak:
Strzałka jesli egzaminator bedzie kazał właczyć Ci 5 bieg nigdy tego nie rób. Mi kazał, powiedziałam, ze jest za mała predkośc i jestesmy w mieście, wiec nie włacza sie 5 nio i ..... udało się ....... <jupi> W przeciwnym razie, trzeba byłoby szykowac kase na poprawke Jęzor
Ja powiem szczerze, ze egzamin bardzo mile wspominam. Najwazniejsze dla mnie bylo zdanie testow. Jak juz bylo po testach, to z reszta bylo mi obojetnie.... liczylam sie z tym, ze mogą mnie oblac, bo wiadomo jak to jest :wink:
Strzałka nie pyskować!! wlasnie przez to moja znajoma oblala pierwszy egzamin.... byla madrzejsza i tyle.....
Strzałka jesli chodzi o plac, w przypadku wylosowania garazu przodem, przy wyjezdzie uwazac na lewa linie i lewe kolo, gdzy jak skrecacie kierownica, zeby wyjechac, bardzo czesto ten max obrot kierownicy sprawia, ze kolo najezdza na linie. W moim przypadku egzaminator stal i caly czas na to patrzył. Na szczescie "Paczesny" mnie ostrzegł i uwazalam na to Jęzor
Strzałka znajomy nie wiedział, ze w tych punciakach jest regulacja wysokosci fotela i nie wiedzial gdzie to sie robi...... nio i zanim wyjechal do miasta byl juz stracony Smutny

Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze Jęzor

Mi pomogła taka zasada - nie liczyłam sie z tym, ze zdam, uwazalam, ze jesli mi sie uda, to bedzie to miła niespodzianka => poprostu nie nastawiajcie sie, ze od razu sie uda Wykrzyknik
Nio i postawialam sobie taki cel - w sumie to musialam go postawic - ze musze zaliczyc testy za I razem. Bo mamusia mowila ze sie wogole ich nie ucze (w sumie to miala racje Jęzor ) i ze jak nie zalicze ich to mi do tyłka dokopie :wink: I to własnie przed testami był najwiekszy stres, a gdy juz było po...... wszystko z górki 8)

TRZYMAM KCIUKI !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Mar 03, 2004 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łojejku, ja zdawałm już chyba jakieś 9 lat temu, jeszcze maluchem jeździłam. na placu trzeba było wykonac wszystkie manewry, nie było losowania. podstawa to nie pyskować. chociaz ja się wdałam w dyskusję z egzaminatorem i facet jeszcze mnie przeprosił... Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ncn
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Mar 03, 2004 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/index.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gość

PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rowniez tak jak frog zdawalem na "Biczu" prawko z 5 biegiem nie mialem problemow bo go nie bylo Bardzo szczęśliwy Po za tym zdawajac prawko na miescie jechalem na czolowke z podmiejskim bo nie bylo namalowanych pasow odgradzajacych kierunki jazdy. I wrypal sie na moj pasy busem az egzaminator musial zlapac za kierownice bo ja bym nie zjechal (ale mialem stresa) na szczescie pochwalil mnie ze dobrze jezdze bo niedalem sie zlapac w pulapke Bardzo szczęśliwy

bagusia napisał:
znajomy nie wiedział, ze w tych punciakach jest regulacja wysokosci fotela i nie wiedzial gdzie to sie robi...... nio i zanim wyjechal do miasta byl juz stracony

Takiemu to napewno bym juz niedal prawka LOL zeby nie wiedziec o podstawowych rzeczach wstyd

A co do rad to proponuje za duzo nie wdawac sie w dyskusje z egaminatorem bo mozecie na tym zle wyjsc.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Mar 04, 2004 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw testy. Nie poprwawiajcie odpowiedzi zazwyczaj jest tak że pierwsza myśl najlepsz ja 2 pytania poprawiałem i miałem 2 błędy właśnie w tych pyataniach Smutny
Jeśli chodzi o placyk to niejedźcie zbyt szybko bo łatwo można słupek przegapić i linie najechać. No i jescze pamiętajcie o kierunkowskazach ja własnie na tym zawaliłem piew\rwszy egzamin Płacze
na mieście zlejcie egzaminatora jak wam powie żebyście jechali szybko i nie patrzyli na znaki. Masa ludzi zawaliła już bo egzaminator mówił żeby sie nie bali i docisneli troche kiedy było ograniczenie do 40. Przekroczysz 40 i sie przesiadasz.
A jescze jedno w Koninie jak sie wyjeżdża z Ośrodka na miasto to jest tam taka górka widziałem takich co nie umieli ruszyć pod tą górke na to też uważajcie
Pozdro 8) 8) 8)
Powrót do góry
Badyl
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Mar 05, 2004 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na stestach pamiętam jak od razu złapał jakąś gościówę co siedziała obok mnie i miała ściągawki przygotowane, wyprosił ją po 3 sekundach, nie to co szkoła Jęzor że Cię upominają, do widzenia i już Bardzo szczęśliwy
W testach nie ma żadnej filozofi, albo się nauczysz i zdasz, albo nie.
Co do praktycznego to nei wygląda to już tak różowo.
Dużo zależy na kogo się trafi, na egzaminie. Jedni przymykają oko, jedni od razu bluzgają. Dużo zależy też od przypadków, ktoś Ci wyjdzie xz nienacka na pasy, ktoś Ci wyjedzie, a wiadomo jak się wyjeżdziło te 20h to zbyt dużego doświadczenia się nie ma, a wtedy bardzo prosto o jakąś pomyłkę.

Ja zdałem za 2gim razem, pierwszego razu nie wyjechałem wcale z placu Jęzor tak było hehe

ale następnym już po maśle Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
barbapapa
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sob Mar 06, 2004 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najlepiej rozplanować ilość godzin dla tych którzy nie mieli nic doczynienia z samochodem? Ile godzin na placu a ile na Konin? Czy konieczne jest dokupywanie dodatkowych godzin?
Powrót do góry
bull
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tenisowki pozwalaja lepiej wczuc sie w pedaly :p
Powrót do góry
barbapapa
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Maj 19, 2004 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bull napisał:
tenisowki pozwalaja lepiej wczuc sie w pedaly :p
Diabełek Diabełek Diabełek Diabełek Diabełek
Powrót do góry
Velika
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero co odebrałam prawko więc mogę się wypowiedzieć Uśmiech
Przede wszystkim- na egzaminie trzeba postarać się wyluzować, być spokojnym i tak jak napisala Bagusia nie nastawiać się na zdanie za pierwszym razem:D Testy są łatwe, wystarczy się ich trochę pouczyć, ale potem jest coraz gorzej Uśmiech
Na placu trzeba jeździć bardzo wolno żeby dokładnie wykonać manewr i starać sie byc spokojnym. Aha i nauczyć sie ustawiać lusterko ręcznie bo jak zdawałam 1 raz to miałam troche strary samochod i musialam lusterko ustawiać palcem bo inaczej nie chciało iśćJęzor
Zdanie placu to dopiero polowa sukcesu. Najgorzej jest na mieście niestety, gdzie jest bardzo łatwo oblać. Trzeba skupić się na jeździe i nie gadac za dużo z egzaminatorem. Mnie za pierwszym razem oblali za nietrzymanie sie prawej, wiec radze jechac jak najblizej kraweznika ale bez przesady bo sa studzienki.Uśmiech
Hmm i zalozyc wygodne buty Uśmiech Aż mnie skrecalo jak widzialam te laski w szpileczkach:P
Teraz 30 godzin to wystarczajaca liczba przed egzaminem, nie trzeba nic dokupywac. Ja mialam 4 godziny Turku na samym początku(bo w ogole nie umialam jezdzic nie wiedzialam nawet jak sie przelacza biegi, wszystkiego sie uczylam od podstaw),5 razy Konin po 3 godziny i reszte na plac. dobrze jest zostawic sobie jeden Konin na dzien przed egzaminem albo w dzien egzaminu.
Zycze powodzenia wszystkim ktorzy szykuja sie do zdawania:) Egzaminatorzy naprawde nie gryza i nie krzycza nie ma sie co ich bac:)
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od stycznia 2006 wchodzą nowe przepisy odnośnie szkolenia kierowców Uśmiech jestem ciekaw na ile się to wszytstko zmieni Bardzo szczęśliwy heh będę jednym z pierwszch zdających "po nowemu" nie skończę jeszcze 18, ale będą mogli zdawać już 16 latkowie (!) Bardzo szczęśliwy
gdyby nie to, czekałbym do września 2006 ;/ heh a mój kolega farciarz zda jeszcze po staremu, bo się w styczniu urodził, a można rozpocząć naukę 3 miechy przed ukończeniem wymaganego wieku Uśmiech
Powrót do góry
Velika
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiteck skad to wiesz?
Wydaje mi sie ze to poroniony pomysl zeby dopuszczac 16-latkow do kierowania samochodem. Do tego trzeba byc odpowiedzialnym, a co taki 16-latek o tym wie? wiekszosc bedzie robila prawko tylko po to zeby moc zaszpanowac Yyyy... Bede sie bala wychodzic na ulice Yyyy...
Powrót do góry
Dawid
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Velika napisał:
Kiteck skad to wiesz?
Wydaje mi sie ze to poroniony pomysl zeby dopuszczac 16-latkow do kierowania samochodem. Do tego trzeba byc odpowiedzialnym, a co taki 16-latek o tym wie? wiekszosc bedzie robila prawko tylko po to zeby moc zaszpanowac Yyyy... Bede sie bala wychodzic na ulice Yyyy...

Słyszałem o tym że od 16 lat będzie można robić prawko ale jest druga strona medalu taka , że kiedy 16 latek zrobi prawo jazdy to do 18 roku życia będzie musiał jeździć z osobą pełnoletnią posiadającą prawo jazdy... troche zryte Jęzor

I Velika myśle że nie trzeba się niczego bać lepszy 16 latek za kółkiem niż pijany kierowca Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
heniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

16 letni kierowca musi miec u boku osobę, ktora ma to prawko co najmniej 5 lat i to pelne prawko nie od 16-tki Oczko osobie takiej nie wolno przekraczac 40 km/h lub 60. Nie pamiętam dobrze. Jakos rok temu juz to w radio slyszalem.
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Sty 10, 2005 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hnc napisał:
16 letni kierowca musi miec u boku osobę, ktora ma to prawko co najmniej 5 lat i to pelne prawko nie od 16-tki Oczko osobie takiej nie wolno przekraczac 40 km/h lub 60. Nie pamiętam dobrze. Jakos rok temu juz to w radio slyszalem.

przez dwa lata okresu próbnego (który będzie obowiązywał WSZYSTKICH nowych) 16-latek będzie musiał jeździc z osobą dorosłą, która obowiązkowo musi być spokrewniona, czyli z qmplem z prawkiem nie wolno Jęzor, na szybie musi umieścić zielony listek klonowy który otrzyma wraz z prawkiem Jęzor

przez pierwsze 7 miesięcy okresu próbnego takowy nowy kierowca nie może przekraczać w mieście 50 km/h a poza miastem 80 km/h, hah i absurdalnym wydaje mi się przepis zakazujący wstępu na autostrady Jęzor heh większość pełnoprawnych kierowców i tak z nich nie korzysta Jęzor

to są przepisy, których trzymać się będzie 16-latek za kółkiem (powinien przynajmniej), a poza tym nowi kierowcy przez te dwa lata okresu próbnego będą przechodzić szkolenia z techniki jazdy, rola placu manewrowego zostanie ograniczona do niezbędnych manewrów, na egzaminie ma się pojawić zaliczenie z jazdy poza miastem

dodatkowo każdy kandydat musi przejść testy psychologiczne pod groźbą odpowiedzialności karnej (do 2 lat więzienia) za fałszowanie dokumentu

no i zapomniałbym, przez dwa lata okresu próbnego należy się wystrzegać mandatów, za pierwszym razem po prostu zapłacimy i dostaniemy punkciki, ale za drugim wydłuża się okres o kolejne 2 lata

to chyba tyle Oczko jakby mi sie cos przypomniało to nie omieszkam napisać :p
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 01:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ a ja dzisiaj mam egzamin na prawko ^^ czymajcie kciuki ;D;D
Powrót do góry
Ogrod
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby zdac egzamin na prawko trzeba po prostu dobrze jezdzic. Jakie piekność w prostocie:-P
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdalem !! muahahaha Bardzo szczęśliwy jazda Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Sty 11, 2005 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adas napisał:

gratulacje Bardzo szczęśliwy pierwszy raz? Jęzor
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiteck napisał:
Adas napisał:

gratulacje Bardzo szczęśliwy pierwszy raz? Jęzor

TAK Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Colin
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 01:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawid napisał:
Velika napisał:
Kiteck skad to wiesz?

Słyszałem o tym że od 16 lat będzie można robić prawko ale jest druga strona medalu taka , że kiedy 16 latek zrobi prawo jazdy to do 18 roku życia będzie musiał jeździć z osobą pełnoletnią posiadającą prawo jazdy... troche zryte Jęzor

I Velika myśle że nie trzeba się niczego bać lepszy 16 latek za kółkiem niż pijany kierowca Bardzo szczęśliwy

ja natomiast slyszalem ze bedzie mozna jezdzic tylko z prawnym opiekunem ! ale nie jestem pewien ! a co do predkosci przez pierwsze 7 miesiecy to smiac mi sie chce ! a nie wiecie kiedy ma wejsc taka ustawa ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adas -> respekt Bardzo szczęśliwy

Colin -> ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2006, czyli został jeszcze prawie rok
Powrót do góry
Colin
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiteck napisał:
Colin -> ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2006, czyli został jeszcze prawie rok

no wlasnie ja slyszalem ze najpierw mialo cos sie zmienic od 1 stycznia 2005, potem od maja lub czerwca a teraz gadaja ze zmiany w kodeksie drogowym beda od lutego ? wiec ja juz nie wiem co i jak ;/ ! mieszaja tylko niepotrzebnie...
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 3 miesięcy obowiązuje data 1 stycznia 2006 Jęzor a wcześniej faktycznie były różne wersje, każda gazeta podawała inną z różnych "dobrze poinformowanych" źródeł. Jak znam ten kraj to data wprowadzenia zmieni się jeszcze ze dwa razy Jęzor
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Sro Sty 12, 2005 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez KOGUCIK dnia Wto Lis 20, 2007 23:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Sty 13, 2005 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heheh, i czego zęby suszysz farcie jeden? Jęzor

hehe, dostanie taki prawko i będzie sie woził bez ograniczeń, a ja przez 9 miesięcy różnicy będę się dwa lata kisił Jęzor
Powrót do góry
Colin
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Sty 13, 2005 02:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to chamsko ! w takim razie wiekszosci osob z 1988r. nie oplaca robic sie prawka od 16 roku zycia bo w 2006 juz wszyscy rocznikowo beda mieli po 18 lat..a wtedy to juz czekac do urodzin i robic sobie normalne ! czyli mnie juz ta ustawa nie obchodzi.... ;/

Ostatnio zmieniony przez Colin dnia Pon Kwi 11, 2005 00:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Sty 13, 2005 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Colin napisał:
no to chamsko ! w takim razie wiekszosci osob z 1988r. nie oplaca robic sie prawka od 16 roku zycia bo w 2006 juz wszyscy rocznikowo beda mieli po 18 lat..a wtedy to juz czekac do urodzin i robic sobie normalne ! czyli mnie juz ta ustawa nie obchodzi...wole sobie nielegalnie po miescie ze starym pojezdzic niz czekac na ta !@#$% ustawe ... ;/

heh, no niestety Colin, muszę cię rozczarować, 2-letni okres próbny dotyczy WSZYSTKICH nowych kierowców niezależnie od wieku, a 16-latek dodatkowo ma jeździć przez pierwsze 7 miesięcy z ograniczoną prędkością i z opiekunem

no, a oddzielną kwestią jest to, że od 16 prawka nie zrobisz już bo w tym roku skończysz 17 Oczko
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 09:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........

Ostatnio zmieniony przez KOGUCIK dnia Wto Lis 20, 2007 23:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: