« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ku-rwa uniwersalna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Humor :P
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 09:57    Temat postu: Ku-rwa uniwersalna Odpowiedz z cytatem

Autentyczny (ponoć) wykład prof. Miodka:
Kiedy się człowiek potknie albo skaleczy woła "O ku_rwa!". To cudowne,
lapidarne słowo wyraża jakże wiele uczuć, począwszy od zdenerwowania,
rozczarowania poprzez zdziwienie, fascynacje a na radości i satysfakcji kończąc.
Przeciętny Polak w rozmowie z przyjacielem opowiada np.: "Idę sobie stary przez ulice, patrzę, a tam taka dupa, że o kuuurrrwa"
Ku_rwa może również występować w charakterze interpunktora czyli zwykłego przecinka, np." Przychodzę ku_rwa do niego, patrzę ku_rwa a tam jego żona, no i się ku_rwa wkurwiłem no nie?" Czasem ku_rwa zastępuje tytuł naukowy lub służbowy, gdy nie wiemy, jak się zwrócić do jakiejś osoby płci żeńskiej: ("chodź tu ku_rwo jedna!") używamy ku_rwy do charakteryzowania osób ("brzydka, ku_rwa nie jest" ," o ku_rwa,
takiej ku_rwie na pewno nie pożyczę"), czy jako przerwy na zastanowienie ("czekaj, czy ja, ku_rwa lubię poziomki?").
Wyobraźy sobie jak ubogi byłby słownik przeciętnego Polaka bez prostej
ku_rwy. Idziemy sobie przez ulicę, potykamy się nagle i mówimy do siebie: "bardzo mie irytują nierówności chodnika, które znienacka narażają mnie na upadek. Nasuwa mi to złe myśli o władzach gminy". Wszystkie te i o wiele jeszcze bogatsze treści i emocje wyraża proste " o ku_rwa",które wyczerpuje sprawę.
Gdyby Polakom zakazać ku_rwy, niektórzy z nich przestaliby w ogóle mówić,gdyż nie umieliby wyrazić inaczej swoich uczuć. Cała Polska zaczęłaby porozumiewać się na migi i gesty. Doprowadziłoby to do nerwic, nieporozumień, niepewności i niepotrzebnych naprężeń w Narodzie Polskim. A wszystko przez jedna małą ku_rwę.
Spójrzmy jednak na rodowód tego słowa. Ku_rwa wywodzi się z łaciny od `curva` czyli krzywa. Pierwotnie w języku polskim ku_rwa oznaczała kobietę lekkich obyczajów, czyli po prostu dziwkę.
Dziś ku_rwę stosujemy również i w tym kontekście, ale
mnogość innych znaczeń przykrywa całkowicie to jedno. Można z powodzeniem stwierdzić, że ku_rwa jest najczęściej używanym przez Polaków słowem.
Dziwi jednak jedno - dlaczego słowo to nie jest używane publicznie (nie liczśc filmów typu "Psy" gdzie aktorzy prześcigają się w rzucaniu ku_rwami), praktycznie nie słyszymy aby politycy czy dziennikarze wplatali w swe zdania zgrabne ku_rwy. Pomyślmy o ile piękniej wyglądałaby prognoza pogody wygłoszona w następujący sposób: "Na zachodzie zachmurzenie będzie ku_rwa umiarkowane, wiatr
raczej ku_rwa silny. Temperatura maksymalna ok. 2 st. Celsjusza, a wiec ku_rewsko zimno ku_rwa będzie. Ogólnie, to ku_rwa jesień idzie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nom nasz slownik bylby ubogi hiehie Bardzo szczęśliwy Ostatnio se szlam ulica a tam jacys kolesie ze soba rozmawiaja i mowia "no kur... widzialem ja i kur.... ...." Bardzo szczęśliwy cos mowili dalej ale ja juz przeszlam Oczko domyslam sie ze rozmowa dalej toczyla sie podobnie hiehie , trafny temat Bardzo szczęśliwy pozdrawiam Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sirpatrick
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój przyjaciel ze stanów nie znajacy ani slowa po polsku, podczas jednych ze swoich pierwszych wizyt w naszym kraju zapytal sie mnie kiedys kim jest ten "K-u-r--w-a" ?? Bo wszyscy caly czas o nim mówią. hehe
A więc nic dodać nic ująć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kur....mac to zdecydowanie najbardziej znane w swiecie polskie wyrazenie, od niego wiekszosc (jak nie wszyscy) zaczynaja nauke naszego szlachetnego jezyka Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, bez tego słowa wielu ludzi straciłoby mozliwość wypowiadania się. Założyłem się kiedyś z jednym gościem (nadużywającym tego słowa), że nie da rady opowiedzieć mi filmu nieużywając słowa "kurcze". Faktycznie, chłopok męczył się pół godziny po czym odparł "kurcze! Wsadź se ten zakład!" Jęzor
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe skond to sie wzielo to slowo Jęzor Jęzor stram sie go nie uzywac ale mi nie wychodzi...nie raz jest wlasnie przecinkiem Jęzor ale bardziej wole z-a-j-e-b-i-s-c-i-e bardziej kulowe slowo Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w chńskiej restauracji : " O kutwa " Jęzor Bardzo szczęśliwy :wink:
Powrót do góry
_bastaa
la chaton :)

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest normalnie określenie wszystkiego.. z koleżanką tak sobie mędrkowałyśmy.. Jęzor Ktoś mówi "o ku_rwa jak gorąco" ale i "o ku_rwa jak zimno" Jęzor Takie dziwne słowo no.. Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie bez problemu obchodze bez tego słowa... i dobrze mi z tym Jęzor Jęzor
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt wyjątkowy napisał:

Jak spisz, jesz albo sie spowiadasz ........ Jęzor Jęzor Jęzor
Powrót do góry
dandin
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Pią Sie 20, 2004 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba każdy lubi sobie czasami przeklnąć Bardzo szczęśliwy
Ja muszie stwierdziać że troche uzywam tego słowa o którym prof.Miodek tak pięknie nam opowiada:P Ale to jest Nasze Polskie słowo:DD najbardziej chyba popularne Jęzor
Powrót do góry
W.A.T.
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Sie 23, 2004 00:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K-u-r-w-a czasami sie przydaje, daje ulge (tylko zeby nikt sobie czegos nie pomyslal Jęzor ), dzieki jej wypowiedzeniu uspokajam sie, poza tym nadaje klimat niektorym wymawianym przeze mnie zdaniom...A tak na marginesie, mialem kiedys wyklad prof miodka na temat tego slowa, ale nie pamietam czy to byl ten sam...
Powrót do góry
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Pon Sie 23, 2004 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
nikt wyjątkowy napisał:

Jak spisz, jesz albo sie spowiadasz ........ Jęzor Jęzor Jęzor

a wcale ze nie Jęzor ja bardzo rzadko przeklinam... ale jak cos to uzywam innego zwrotu.. Jęzor
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sie 23, 2004 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wczoraj drzewko troche poklnal Jęzor w rozmowie ze mna Jęzor nie dawal rady i musial Jęzor Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Humor :P Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: