« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego nauczył mnie Jan Paweł II?

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fafkulec
Męski Towar.... Mrrrrauuu

PostWysłany: Sob Kwi 02, 2005 23:42    Temat postu: Czego nauczył mnie Jan Paweł II? Odpowiedz z cytatem

Choć jestem ateistą jestem pełen podziwu dla człowieka, który zdobył szacunek milionów osób na świecie. Dlatego chciałbym aby każdy opłakujący Go zastanowił się przez moment i odpowiedział na pytanie:
czego nauczyłem sie od Papieża, co wyniosłem z jego nauk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 08:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ojciec Święty pokazał i udowodnił mi, że można przejść przez całe życie nie krzywdząc nikogo i kierując się dobrem każdego człowieka.Pokazał też, że trzeba uparcie i z ambicją dążyć do celu i nie rezygnować po pierwszej porażce...gdy w jakimś kraju go nie chcieli on i tak tam był i modlił się za jego mieszkańców...pokazał też jak piękne jest wybaczanie...umiał też szczerze przepraszać....a na końcu swojej ziemskiej wędrówki pokazał, że trzeba walczyć do końca...
Powrót do góry
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie Papież niczego nie nauczył...
Pokazał jedynie jak niedoskonałym jestem człowiekiem...
A czy ja wyciągne z tego nauke? Czas pokaże...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Larana
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papież pokazał, jak można żyć dla wszystkich ludzi... Uczył miłości. Chyba dzięki Niemu zrozumiałam, jak ważne jest mieć jakiś cel w życiu i konsekwentnie do niego dążyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Jarek
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 11:08    Temat postu: Nauka o cierpieniu Odpowiedz z cytatem

Mnie Jan Paweł II pokazał, że można cierpieć i umierać nie dając tego po sobie poznać... pokazał ludziom jak się powinno umierać.... Ojciec Święty pozwolił mi zrozumieć sens cierpienia, dziękuje mu za to z całego serca
Powrót do góry
RaBBiTka
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papież przywracał mi wiarę w człowieka... czasem wydawało mi się, że na świecie pozostały już tylko krwiożercze zwierzęta... nauczył mnie miłować swojego nieprzyjaciela... walczyć w obronie dobra... po prostu godnie ŻY
Powrót do góry
david
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest trudne pytanie dla mnie - nauczył mnie żyć - nauczył wiary, miłości i nadziei...
Powrót do góry
diesel
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W epoce kiedy odrzuca sie autorytety to własnie Papiez stał sie autorytetem wielu, w tym i moim. Był naszym przewodnikiem, mówił co powinnismy robić . Dlatego dla mnie jest jedna odpowiedz na pytanie "Czego nauczył mnie Jan Paweł II", On poprostu nauczył mnie, życ.......
Powrót do góry
kinia323
Maniakalny czciciel szatana

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myslalo sie ze Ojciec Świety bedzie zyl wiecznie...tacy ludzie powinni tyle zyc...kiedy On byl w krytycznym stanie w mysli powtarzam sobie "Boże nie zabieraj Go nam jeszcze-On jest tutaj potrzebny , dlaczego akurat On"nigdy nie myslalam ze ten dzien kiedys nadejdzie...Papież pokazal siebie z najlepszej strony i na nim kazdy czlowiek powinien sie wzorowac i brac z niego przyklad...Dla mnie wciaz jest autorytetem i pozostanie nim do konca!!!
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

autorytetem dla mnie nie był, bo z wieloma Jego poglądami się nie zgadzałam, ale ogromnie podoba mi się Jego szacunek do innych wyznań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Pelasiaa
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jan Paweł II uczył nas jak żyć, ale czy nas nauczył? To się okaże dopiero teraz, kiedy odszedł od nas do domu Ojca. Ja bardzo boję się jutra i każdego kolejnego dnia bez Niego.
Powrót do góry
Ananas
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2005 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Papież Jan Paweł II nauczył mnie tego że powinniśmy szanować wszystkich ludzi nie zważając na kolor skóry czy na religie jaką wyznaje a także nauczył mnie tego, że można wybaczyć każdemu nawet najgorsze przewinienia. Nauczył mnie też, że trzeba uczyć miłości, dobroci i nie poddawać się w tym... Myśl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zagi
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był Papieżem, który zmienił Kościół. Wyszedł do wiernych, jak żaden inny przedtem. Zaczął przepraszać za błędy Kościoła. Wyciągnął rękę do innych religii w celu dialogu, a nie "nawracania". Jego następca będzie miał ciężkie zadanie, aby dorównać Janowi Pawłowi II. Co do nauki, to nie jest on dla mnie autorytetem do naśladowania. Podobnie jak napisała frog nie zgadzam się z jego poglądami, które były strasznie konserwatywne. Nie znaczy to, że go nie podziwiam. Podziwiam go za to czego dokonał i za to, że udało mu się tyle dobrego dla świata zrobić. Z drugiej strony cała sytuacja, związana z uroczystościami po jego smierci przedstawiana w mediach i "nagłym nawróceniam" niektórych ludzi troszkę zaczyna mnie już męczyć.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm..czego nauczyl mnie Papież ? Można by wymieniać wiele rzeczy, ale to wymaga dluzszej chwili zadumy i refleksji. Ja nie widzialem wielu pielgrzymek Jana Pawła II, tych momentow w ktorych jeszcze mial najwiecej sil, najwiecej podrozował, najwiecej nauczał.. bo poprostu mnie jeszcze wtedy nie bylo na świecie albo bylem malutki. Dla mnie to papież porostu sobie był, mozna bylo sie szczycić, że to nasz czlowiek-Polak. Dopiero po jego smierci czy tez w momentach w ktorych wiadomo bylo, że jego dni są juz policzone przybralo sie na to wszystko inne spojrzenie, inne podejscie. I wlasnie tym swoim cierpieniem przed smiercia i swoja smiercia dal mi bardzo wiele. Trudno powiedziec czy juz sie czegos od niego nauczylem bo to sie musi objawic w praktyce zebym mogl tak sobie powiedzieć. Ale jedno wiem na pewno - z chwila jego smierci u mnie sporo rzeczy sie zmienilo...
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2005 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno powiedzieć, czy czegoś mnie nauczył, na pewno dał siebie samego jako wzór, a czy będę z niego czerpał... zobaczymy
Powrót do góry
R.I.P.
nightmare

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz na to pytanie jest dla mnie trudna ale jedno co wiem to że nauczył mnie tolerancji i pokazał mi drogę ale czy sprostam nią podążać pokaże czas...
Powrót do góry
fafkulec
Męski Towar.... Mrrrrauuu

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 01:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalozylem ten watek ale nie przedstawilem mojego zdania. Nie byl na pewno dla mnie autorytetem w sprawach moralnych, w wielu kwestiach sie z Nim nie zgadzalem. Ale byl czlowiekiem, ktory udowodnil, ze duzo wiecej da sie osiagnac poprzez dialog, niz narzucanie czegokolwiek komukolwiek. Dlatego Go szanuje jako czlowieka.
Powrót do góry
kasaj
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Maj 04, 2005 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie nauczył refleksji nad własnym życiem i świadomości, że umrę.

Poza tym w wielu miejscach się z Nim spotkałem Rzym, Paryż Loretto, Gniezno, Lednica, Warszawa, i wiele innych choćby przez TV.
Pokazywał nam wtedy, że rzeczy wielkie to naprawdę te najzwyklejsze jak uśmiech w Wadowicach i opowieści o domu o mieście urodzin.

Uczył prawdy i jak bardzo prosze Boga by w zgodzie z prawdą żyć i umieć tak żyć.

A najważniejsze czego uczył to Chrystusa który ZMARTWYCHWSTAŁ i który jest PRAWDĄ i ŻYCIEM.

WIARA NADZIEJA I MIŁOŚ
Powrót do góry
ktosia
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Maj 06, 2005 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... "Nie boj sie.. wyplyn na glebie.." to pozostanie w moim sercu na zawsze.. nauczyl mnie tego ze nie moge bac sie siebie .. tego co czuje.. robic wszytsko to co podpowiada mi serce i nie przejmowac sie tym co pomytsla inni.. wyplynac ponad szara mase ktora zewszad nas otacza.. tak jak zrobil to On..
Powrót do góry
mellody
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Maj 07, 2005 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź na postawione pytanie była dla mnie oczywista... do czasu... hmm... trudniej już ją ubrać w słowa... no ale najbardziej pozostało we mnie wspomnienie o Janie Pawle II, który był dla każdego... Pomagał, dawał rady, był zawsze serdeczny i pełen miłości i ufności dla każdego człowieka. Takie postępowanie chyba zostało mi ,,wtłoczone'' (że tak brzyko się wyrażę Jęzor) Tylko w życiu różnie z tym bywa... Yyyy...
Powrót do góry
toomii
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sob Cze 18, 2005 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jp2 wszystkich pocieszal, dla kazdego mial dobre slowo, mowil jak mamy zyc i nic poza tym!!!!!! sam oplywal w zlocie! a radzic kazdy potrafi! mial wielki wklad w rozprzestrzenianie sie AIDS na swiecie a szczegolnie w afryce. cofnal kosciol do sredniowiecza, przez co duzo ludzi sie od kosciola odwrocilo. i za to powinnismy byc mu wdzieczni!!!
Powrót do góry
mellody
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Cze 20, 2005 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toomii napisał:
jp2 wszystkich pocieszal, dla kazdego mial dobre slowo, mowil jak mamy zyc i nic poza tym!!!!!! sam oplywal w zlocie! a radzic kazdy potrafi! mial wielki wklad w rozprzestrzenianie sie AIDS na swiecie a szczegolnie w afryce. cofnal kosciol do sredniowiecza, przez co duzo ludzi sie od kosciola odwrocilo. i za to powinnismy byc mu wdzieczni!!!

Możnaby polemizować z tym... no bo sorki...chyba kiepsko znasz historię skoro mówisz o średniowieczu, jakie rzekomo miałoby wrócić za pontyfikatu Jana Pawła II w Kościele... poza tym...no cóż... nie jesteś oryginalny...już gdzieś spotkałam się z podobnym stwierdzeniem o średniowieczu... to straszne wyolbrzymienie...
Powrót do góry
Milenka
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

!! Czlowieka mierzy sie miara serca !!

Tego mnie nauczyl ....
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: