« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Matura z religii??!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 20:29    Temat postu: Matura z religii??!! Odpowiedz z cytatem

Własnie przed chwilką we "Faktach" byla wzmianka na temat matury. W tej wzmiance o tym, że możemy się spodziewać obowiązkowej matury z religii, bo oni się do tego przyszykowywują. Czy oni już są kompletnie nienormalni? Maturę z religii chcą zrobić? Obowiązkową??Nie widziałam tego fragmentu programu,ale słyszałam. I jak to usłyszałam to pomyślałam, że się chyba przesłyszałam, bo to niemozliwe. Ale jednak mama potwierdziła.
Czy Wy to uważacie za normalne? Dla mnie to jest czysta paranoja!
Jezeli ktoś chce zdawac mature z religii niech sobie zdaje, skoro chce iść na teologię czy coś, ale każdy uczeń? Im się już tam wszystkim chyba równo pomieszało Yyyy... Zszokowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Lamian
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie widziałem i nie słyszałem o takim fakcie.. ale jeśli to byłaby prawda.. to jedyne co mogę teraz zrobić to to: lol
pis na księżyc Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
red warrior
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to pomysł profesora religii, ktory siedzi w naszym rządzie Jęzor
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli z tego wynika że warto byc teraz ateistą. Matura ateisty z religii będzie wtedy polegać na napisaniu dwóch słów: nie wierze. Bardzo szczęśliwy
A tak serio to chyba pomysł LPR Diabełek
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 21:04    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

ja słyszałem, ze ma tylko być dostepna jako nieobowiazkowa, z czym sie w pelni zgadzam :] wiadomość o tym , że religia ma byc przedmiotem obowiazkowym na maturze to chyba tylko swiadczy o poziomie "Faktu"
Powrót do góry
Fokus
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 21:31    Temat postu: Re: ;] Odpowiedz z cytatem

stolarz napisał:
ja słyszałem, ze ma tylko być dostepna jako nieobowiazkowa, z czym sie w pelni zgadzam :] wiadomość o tym , że religia ma byc przedmiotem obowiazkowym na maturze to chyba tylko swiadczy o poziomie "Faktu"

Heh, no właśnie bo jak może być obowiązkowa matura z nieobowiązkowego przedmiotu.
Powrót do góry
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było głosowanie ma www.wp.pl czy matura z religii powinna być, czy jej nie powinno być. Otóż grubo ponad 70 % internautów było przeciwne temu przedmiocie na egzaminie dojrzałości. Ja się z nimi zgadzam, ale tylko jeśli miałby to byćobowiązkowy przedmiot do zdawania. Jeśli jako dodatkowo to niech sobie robia ten przedmion jako maturalny, wtedy to nawet sobie z w-f-u mogą maturę ludzie zdawać (tylko ciekawe pisemną czy ustną? Jęzor). Obowiązkowość zdawania religii na maturze to byłaby czysta głupota. Jak zareagowaliby na to ateiści ? innowiercy ? (chyba że to nie byłoby koniecznie z katolicyzmu) no ale i tak jestem na NIE.
Był problem o obowiązkowości zdawania matematyki, teraz przerzucili sie na religię- co za kraj Zszokowany

Interesuje mnie zdanie derka i polonusa w tej kwestii, więc czekam z niecierpliwością na ich odpowiedzi Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądałam wiadomości (nie pamiętam już na jakim kanale) i rzeczywiście mówiono o maturze z religii, ale ... niobowiązkowo :] Więc spokojnie, nie martwcie się. Gdyby zmuszano każdego ucznia chodzącego na religie do pisania matury z tego przedmiotu, to wkrótce katecheci nie mieliby zbyt wiele do roboty (chyba rozumiecie co mam na myśli)...
A co do samej matury z religii (nieobowiązkowo)? Nie wiem co o tym myśleć Yyyy... Jeśli ktoś chce iść na teologię to w sumie czemu nie?
Powrót do góry
draki
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze po takiej maturze bedzie latwiej sie dostac na KUL w koncu to cool uczelnia, chyba jedyna cool w kraju i na swiecie. Kto słucha teologów chrześcijańskich - podobno teolodzy chrześciajańscy. TO pisalem ja Draki...
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niech sobie będzie, ale tylko jako nieobowiązkowa. inny hit to pomysł wliczania religii do średniej ocen, co już jest dla mnie niedopuszczalne.
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli nieobowiazkowa to powinien byc wybor "z jakiej" religii sie chce zdawac lub ostatecznie mix z roznych religii

jesli obowiazkowa to hmmm... nigdy bo chociazby ateisci czy indyferetysci czy apateisci czy deisci czy malteisci poprostu beda taka mature podawac do "sztrasburga" czy do "finlandii" wiec i tak wyjdzie na to ze nie bedzie religii na maturze
Powrót do góry
Petman
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Sty 18, 2006 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

EEE tam moim zdaniem to nie bedzie matury z religii. Za duzo zamieszania by bylo a znajac co niektorych to ciezko by mieli zeby zdali mature z religii Jęzor Dla mnie to jest sciema Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Y_U_P_P_I
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 00:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego ci mi wiadomo,to sa plany wprowadzenia matury z Religii,jako przedmiotu dodatkowego (czyli nieobowiązkowo!). Wątpie,zeby to przeszlo...
Ale pomysl nadaje sie na joke roku lol
Powrót do góry
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie nieobowiązkowo możnaby zdawać nawet z wuefu Jęzor
jesli to komuś potrzebne to czemu nie....religia tez przedmiot nauczyc sie go (podobno) można Jęzor
Powrót do góry
paradek
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem samo ocenianie na religii jest porażką. bo co jeden wierzy na piątkę a drugi tylko na dopuszczający?? chyba nie w takiej skali mierzy się ludzką wiarę.
Powrót do góry
BoULINeK
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paradek napisał:
moim zdaniem samo ocenianie na religii jest porażką. bo co jeden wierzy na piątkę a drugi tylko na dopuszczający?? chyba nie w takiej skali mierzy się ludzką wiarę.

W pełni się z Tobą zgadzam kolego Oczko (chociaz ilosc twoich postow teraz swiadczy, ze ktos (cos) przez ciebie przemawia Jęzor)
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 16:18    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

paradek napisał:

A to jest bardzo ciekawe spostrzeżenie z którym się muszę zgodzić.

Tak wracająć do tematu to weźcie sobie na chłopski rozum jak można z religii robić przedmiot obowiązkowy typu język polski? przecież nie żyjemy w Iranie... Co by trzeba było powiedzieć o biologii czy o matmie, do której są wątpliwości nawet? To tylko świadczy o bzdenmnej głupocie brukowców... ;] szukaja sensacji za wszelka cene..

a to, ze bedzie nieobiwazkowa do zdawania to bardzo dobrze, akzdy przedmiot, ktorego sie uczy w szkole poiwnen moc byc zdawany.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matura z religii - nieobowiązkowa

Już teraz można zdawać z takich egzotycznych przedmioów
jak wiedza o tańcu, historia muzyki, to czemu nie można z religii, po ... 12-13 latach nauki.
Podejrzewam, że i tak niewielu wybrałoby ten przedmiot.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

jak wiedza o tańcu, historia muzyki, to czemu nie można z religii, po ... 12-13 latach nauki.

ty na pewno Jęzor
Powrót do góry
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Sam jesteś egzotyczny i przy okazji ograniczony ... trzeba rozszerzac swoje horyzonty ( ale nie mam na myśli konkretnie religii), bo świat się rozwija Uśmiech
Powrót do góry
machoney
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze religioznawstwo. Teolodzy beda mieli zajecie i poducza sie troche z innych wyznan
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sty 19, 2006 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to kompletna bzdura...
Egzamin z wiary będziemy zdawać jak czas na to przyjdzie i z pewnością skala ocen bedzie sprawiedliwsza i bez zarzutów Uśmiech
Osobiście uważam, że religia nie powinna się w szkole wogóle pojawić w takiej postaci jak teraz
Wykrzyknik Jest nieobowiązkowa a "opiekę" tym co to na nią nie uczęszczają szkoła zapewnić musi
Wykrzyknik na świadectwie widnieje jako "religia/etyka" i nie wolno nic skreślać aby nie narażać ucznia na ewentualne prześladowania na tle religijnym i tak do końca nie wiadomo z czego ta ocena - i nikt nie powinien o to pytać a jak nawet ktos zapyta to mozna spokojnie przemilczeć...
Wykrzyknik przepisy prawa oświatowego jasno określaja, że muszą być 2 godz. religii tygodniowo - jak to się ma do szkoły zawodowej gdzie np. w kl III przy 2 dniach nauki są 2 religie, 3 w-f (też przepisy) 1 polski,
1 matma ??? - paranoja
Uważam, że jak już to powinno byc "religiznawstwo" obowiązkowe dla wszystkich i wówczas dodatkową maturę można z tego pisać - a religią (katechezą) powinien zająć się kościół i ja organizować - jak dawniej to było... Oczko
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 02:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Religia nieobowiązkowa na maturze - jestem jak najbardziej "za". Na pewno podniesie to wiedzę religijną w społeczeństwie, a przedmiot ten być może będzie mniej lekceważony przez uczniów. Jeśli ktoś chce zdawać religię na maturze, nie widzę powodu, aby mu tego zabronić.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 02:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuję wobec tego dołożyć jeszcze PO, WDŻ, W-F, może też zahaczyć coś z podstawówki - plastykę, muzykę itd - w końcu kogoś to może bardzo interesować i dlaczego mu zabraniać ??? Jęzor Jęzor
Powrót do góry
machoney
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 07:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba ze korporacje nauczycieli od PO, muzyki, plastyki ........ sie na to nie zgodza, albo zróbmy inaczej matura bedzie z kazdego przedmiotu i nie bedzie wyjatków. Wtedy wszyscy beda zadowoleni, a szczegolnie uczniowie Jęzor
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Religa na maturze hmmmm śmiesznie by było powiedziedzć że ktoś umoczył mature z religii. I jakie by mogło być pytanie? Czy może odmówienie pacierza by wystarczyło? Wydaje mi sie zbędnym wprowadzanie takiej możliwosci ale cóż to wolny kraj, a do kościoła kto chodzi to chodzi a kto chodzi ten zda Uśmiech
Powrót do góry
Asiula
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Sty 20, 2006 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to może być, nieobowiązkowa więc co się martwice nie musicie zdawać a osobom które chcą iść na teologię mogłaby się przydać chociaż i bez tego wszystkich chyba biorą Jęzor
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadkiem wpadł mi ciekawy tekst z podręcznika do religii kl. II gimnazjum "W MIŁOŚCI OJCA" wyd. Jedność , Kielce 2001 - str. 101
Cytat:

…Wiele gwiazd rocka nie robi tajemnicy ze swoich przekonań. Otwarcie wyznają, że są satanistami. Poprzez swoje utwory propagują szatana.
Mick Jagger, lider zespołu „Roling Stones” , powiedział: „świadomie przedstawiam się jako personifikacja diabła”.
Nieżyjący już Freddy Merkury – wokalista grupy „Queen”, która z pełną świadomością pragnie szokować widza, stwierdził: „Na scenie jestem diabłem”. King Diammond oświadczył: „Jestem satanistą i jestem z tego dumny”. W Polsce natomiast Roman Kostrzewski, twórca zespołu KAT, napisał:”Od kilku lat nosiłem się z zamiarem upowszechnienia kart Biblii satanistycznej”.
Wiele grup rockowych nadaje sobie satanistyczne nazwy, np. AC/DC, co zasadniczo oznacza „prąd Stały/Prąd Zmienny”, ale dla nich znaczy przeważnie: „Antychryst/Śmierć dla Chrystusa”.
„Black Sabbath” (Czarna Msza) – członkowie zespołu chętnie nazywają siebie „czcicielami diabła rocka”.
Nazwa KISS, skrót nazwy „Knigths In Satan`s Sernice” (Rycerze w Służbie Szatana)….

Czy takie rewelacje też matura ma obejmować - zauważyc chciałem jeszcze, że to dopiero gimnazjum - aż strach pomyśleć co tam w średniej szkole macie... Jęzor Jęzor
Powrót do góry
_bastaa
la chaton :)

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cśśś haze, ja się tego uczyłam :}
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha - celowo dałem cały fragment tekstu by nie zostać oskarżonym o "wybiórczość" - Niektóre przykłady możnaby dobrać lepiej - prawda ??? Jęzor
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: