« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Matura z religii??!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podręcznik do religii ? to takie coś istnieje ? :O I to na dodatek trzeba sie z niego uczyć ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Nook
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze: ROTFL! lol Ja nie wyrabiam... Bardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwyBardzo szczęśliwy
Gimnazjaliści - nie mówcie, że się tego uczyliście. Cool Ja bym się chętnie wdał w polemike z kimkolwiek kto Was uczył religii. Ewentualnie z kimś z naszych śmieci. Polonus? Derek? Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahahaha no nie mam pytań. czyli wszystko co najlepsze w muzyce jest szatańskie? na to wychodzi wg autora tego podręcznika. Oni chcą wprowadzić religie na maturze a mi sie wydaję że religia w szkołach ponadgimnazjalnych jest przedmiotem zbędnym. Z własnego doświadczenia wiem że religia to przemndiot który jest przerwą miedzy zajęciami na którym można spisać prace domową lub sie czegos pouczyc i nic więcej. Chociaż ze szkoły śreniej z religii wyniosłem tylko jedno... papierek stwierdzający że pobierałem nauki przed małżeńskie Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_bastaa
la chaton :)

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..ej no nie śmiejcie się z biednej gimnazjalistki ;D
A w tej książce było więcej takich rodzynków ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sopel
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Sty 23, 2006 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nocturnal Nook napisał:
Gimnazjaliści - nie mówcie, że się tego uczyliście.

Ja to miałem w szkole w zeszłym tygodniu JęzorJęzor na lekcji pisaliśmy wywiad z dorosłym nt "jakiej muzyki młodzieżowej nie lubią i dlaczego"... bardzo ambitnie wszyscy do tego podeszli... :]
Powrót do góry
satanek_666
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten tekst znam bardzo dobrze, poznałem go juz w gimnazjum... Ale co do matury, jest to jak pisał Lamian: pic na ksiezyc... wszystko to gó...wno prawda...

peace Diabełek
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody napisał:
hahahaha no nie mam pytań. czyli wszystko co najlepsze w muzyce jest szatańskie? na to wychodzi wg autora tego podręcznika. Oni chcą wprowadzić religie na maturze a mi sie wydaję że religia w szkołach ponadgimnazjalnych jest przedmiotem zbędnym. Z własnego doświadczenia wiem że religia to przemndiot który jest przerwą miedzy zajęciami na którym można spisać prace domową lub sie czegos pouczyc i nic więcej. Chociaż ze szkoły śreniej z religii wyniosłem tylko jedno... papierek stwierdzający że pobierałem nauki przed małżeńskie Jęzor

Smutne to, ale prawdziwe. Takich ludzi co chodzą dla papierka albo dla świętego spokoju jest niestety więcej. A później poziom wiedzy religijnej w społeczeństwie jet taki jaki jest. To jeszcze jeden powód "za" dla wprowadzenia religii na maturze.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Nobody napisał:

Smutne to, ale prawdziwe. Takich ludzi co chodzą dla papierka albo dla świętego spokoju jest niestety więcej. A później poziom wiedzy religijnej w społeczeństwie jet taki jaki jest. To jeszcze jeden powód "za" dla wprowadzenia religii na maturze.

Wprowadzenie tego przedmiotu nie oznacza jeszcze ktos będzie zdawał taką maturę, no chyba że chce zostac księdzem albo chce iść do jakiejś szkoły katolickiej, a jesli do jakiejś innej (których jest znaczna większość) to o maturze z religii nawet nie pomyśli. Wszedzie wy agają matematyke, historie, geografie, biologie. Bo co innego sie liczy? Pzreciez nie religia.
A te papierki dostaliśmy bo ksiądz tak chciał, własciwie to dowiedzieliśmy sie że je dostaniemy jakies 2 tygodnie przed momentem ich otrzymania Uśmiech
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Nie wiem czy czytałeś poprzedni mój post, który był przyczyną reakcji Nobody. Jeżeli tak i nazywasz te brednie "poziomem wiedzy religijnej" to wybacz - na lekarza już chyba za późno... Nie
Cytat:

...Mick Jagger, lider zespołu „Roling Stones” , powiedział: „świadomie przedstawiam się jako personifikacja diabła”.
...Nieżyjący już Freddy Merkury – wokalista grupy „Queen”, która z pełną świadomością pragnie szokować widza, stwierdził: „Na scenie jestem diabłem”....

Dalej - jeżeli w g1 pewien katecheta jedzie już którąś kolejna lekcję religii na Owsiaka, WOŚP, przystanek Woodstock, TVN - to co to ma do "wiedzy religijnej" pytam ja Ciebie ???
I nie chcę tu sprowadzać tematu do wiadomej rozgłośni - pytam z czystej obawy właśnie o "poziom wiedzy religijnej" młodego pokolenia bo lekcje religii wyobrażałem sobie zupełnie inaczej a wpajanie takich postaw graniczy z obłędem... Pisanie w podręcznikach, że Mick, Freddy itd to szataniści moze spokojnie znaleźć finał w sądzie - wydaje mi się..
Kto wogóle weryfikuje i zatwierdza takie brednie Nie
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Dalej - jeżeli w g1 pewien katecheta jedzie już którąś kolejna lekcję religii na Owsiaka, WOŚP, przystanek Woodstock, TVN - to co to ma do "wiedzy religijnej" pytam ja Ciebie ???

Ja bym zgłosił takie cos do dyrektora szkoły. To może być obrza uczuć, a katecheta ma inne zadania na lekcji a nie jechanie po kazdym kto mu sie nie podoba. Przecież takie cos w żadnym stopniu nie przygotowuje do matury z religii, zrestza takie lekcje co sa w szkoła to nigdy nie przygotują człowieka do matury z religii.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
derek napisał:

Nie wiem czy czytałeś poprzedni mój post, który był przyczyną reakcji Nobody. Jeżeli tak i nazywasz te brednie "poziomem wiedzy religijnej" to wybacz - na lekarza już chyba za późno... Nie
Cytat:

...Mick Jagger, lider zespołu „Roling Stones” , powiedział: „świadomie przedstawiam się jako personifikacja diabła”.
...Nieżyjący już Freddy Merkury – wokalista grupy „Queen”, która z pełną świadomością pragnie szokować widza, stwierdził: „Na scenie jestem diabłem”....

I nie chcę tu sprowadzać tematu do wiadomej rozgłośni - pytam z czystej obawy właśnie o "poziom wiedzy religijnej" młodego pokolenia bo lekcje religii wyobrażałem sobie zupełnie inaczej a wpajanie takich postaw graniczy z obłędem... Pisanie w podręcznikach, że Mick, Freddy itd to szataniści moze spokojnie znaleźć finał w sądzie - wydaje mi się..
Kto wogóle weryfikuje i zatwierdza takie brednie Nie

Katecheza nie powinna się odnosić tylko i wyłącznie do wiedzy czysto religijnej, ale także do codzienności w jakiej żyjemy. Pamiętam swoje lekcje religii w szkole średniej i najbardziej ciekawe dla mnie nie były lekcje np. o tym który papież był przed którym, tylko takie na których można było podyskutować i odnieść się do rzeczywistości. Wiara to nie tylko wiedza, ale umiejętne poświadczanie jej w życiu codziennym.
Powrót do góry
sopel
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Katecheza nie powinna się odnosić tylko i wyłącznie do wiedzy czysto religijnej, ale także do codzienności w jakiej żyjemy.

OK, może się odnosić do codzienności... Ale tekst że połowa rockowców czy metali jest satanistami to codzienność? Teksty, że Owsiak to pajac w czerwonych pinglach, że zdziera z ludzi na WOŚP pieniądze a później na Woodstock wyśmiewa się, że naród jest głupi to codzienność? Chyba nie o takiej codzienności chcialibyśmy się "dowiadywać" na lekcjach religii... Rozumię, ludzie mogą mieć takie zdanie, wolna wola... Ale to nie znaczy że mogą te "wartości" wpajać uczniom na lekcjach...
derek napisał:
Pamiętam swoje lekcje religii w szkole średniej i najbardziej ciekawe dla mnie nie były lekcje np. o tym który papież był przed którym, tylko takie na których można było podyskutować i odnieść się do rzeczywistości.

Jeśli chodzi o takie rzeczy to ok, również chętnie bym posłuchał co tam się w przeszłości działo... Ale chyba sam przyznasz że nauczyciel czy podręcznik religii nie powinien poniżać kogokolwiek... Na religii powinniśmy się uczyć "codzienności" wypisanej w powyższym cytacie itp, a nie słuchać wywodów o przekonaniach politycznych nauczyciela
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Katecheza nie powinna się odnosić tylko i wyłącznie do wiedzy czysto religijnej, ale także do codzienności w jakiej żyjemy.

Chyba nie popierasz takie prowadzenia religii, że katecheta psioczy na innych (w podanym przykładzie na Owsiaka) ? Zrestza pies cie wie Jęzor
Powrót do góry
Szablq
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Że jeszcze Emil się tu nie wypowiedział Jęzor Jęzor Jęzor .
Powrót do góry
satanek_666
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Nie Sty 29, 2006 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myśle ze kapela The Rydzyks mogłaby układać test maturalny Jęzor

pozdro dla Dj.Rydzej ..... tufu, tufu, sza sza sza szatan, tufu tufu....

peace Diabełek
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W 2010 roku religia stanie się jednym z przedmiotów maturalnych do wyboru przez chętnych - poinformował Roman Giertych na konferencji prasowej. Podkreślił, że sprawa jest już przesądzona.

http://wiadomosci.onet.pl/1452308,11,item.html

No i sprawa się wyjaśniła... Mamy religię na maturze, ciekawe kiedy przyjdzie czas na inne przedmioty, no bo czemu nie ??? Wszystkie są ważne ...
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Cytat:
W 2010 roku religia stanie się jednym z przedmiotów maturalnych do wyboru przez chętnych - poinformował Roman Giertych na konferencji prasowej. Podkreślił, że sprawa jest już przesądzona.

http://wiadomosci.onet.pl/1452308,11,item.html

No i sprawa się wyjaśniła... Mamy religię na maturze, ciekawe kiedy przyjdzie czas na inne przedmioty, no bo czemu nie ??? Wszystkie są ważne ...

Ciekawe czy bedzie to matura z katolicyzmu czy z religii...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion napisał:

Pewnie z tego pierwszego..
Ja nie mam nic przeciwko maturze z religii.. jeżeli ktoś chce iść na teologię, to jest to bez wątpienia przydatny przedmiot.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Gru 18, 2006 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Orion napisał:

Pewnie z tego pierwszego..
Ja nie mam nic przeciwko maturze z religii.. jeżeli ktoś chce iść na teologię, to jest to bez wątpienia przydatny przedmiot.

A ci co na AWF się wybierają maturę z w-fu powinni zdawać, wychowanie techniczne z techniki itd.... - jak równość to równość
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
A ci co na AWF się wybierają maturę z w-fu powinni zdawać, wychowanietechniczne z techniki itd.... - jak równość to równość

Nie mam nic przeciwko Uśmiech
Co Wam tak przeszkadza ta religia na maturze? Rozumiałabym Wasze oburzenie, gdyby była obowiązkowa.. a Was nikt nie zmusza, żeby ją zdawać..
Powrót do góry
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro mozna zdawać z przedmiotów, których w ogóle się nie uczyło w szkole (j. włoski, wiedza o tańcu), to dlaczego nie można zdawać z religii, której niektórzy się uczyli przez kilkanaście lat?
Dziwne że wąpliwości odnośnie możliwości zdawqania religii mają ci co są tak tolerancyjni np. w stosunku do innych opcji seksualnych.
Przecież nikt was to tego nie zmusza, wybierzcie sobie inne przedmioty.
Zachowujecie się jak pies ogrodnika.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem absolutnie przeciw - tak samo jak jestem przeciwny religii w szkole w ogóle.

to że statystycznie mamy 90% katolików nie oznacza że powinno się państwowo gwarantować status quo i utrwalanie tego porządku.

niech będzie taki system jak był za komuny - i niech lekcje religii przy kościołach będą świadomym wyborem - jeśli nie dzieci to co najmniej rodziców...
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
haze napisał:
A ci co na AWF się wybierają maturę z w-fu powinni zdawać, wychowanietechniczne z techniki itd.... - jak równość to równość

Co Wam tak przeszkadza ta religia na maturze? Rozumiałabym Wasze oburzenie, gdyby była obowiązkowa.. a Was nikt nie zmusza, żeby ją zdawać..

Mnie osobiście nie przeszkadza, że to akutat religia...
Sam fakt przeszkadza - jak można proponować egzamin z przedmiotu, który nie ma zatwierdzonego i dopuszczonego przez MEN programu nauczania, którego nauczyciele (katecheci) nawet bezpośrednio pod dyrekcje szkoły nie podlegają, nie obowiązują ich żadne przepisy tak mocno w edukacji ostatnio przepychane (plany wynikowe, pso itd).
Jak można proponować egzamin z przedmiotu, który nie może być obowiązkowy, którego poziom może budzić wątpliwości - bo skoro nie obowiązkowy a ocena do średniej ma byc liczona to w przypadku zbyt wielkich wymagań i oceny niskiej uczeń może zrezygnować, coby średniej sobie nie psuć. Aby takich sytuacji nie było, aby uczniowie nie "uciekali" od poszczególnych katechetów (bo tak można ich rozliczać) to będą oni zaniżać poziom albo zawyżać oceny (skutek ten sam).
Tak prawdę mówiąc to religia na takich zasadach jak w naszym kochanym kraju nie powinna się w szkole w ogóle pojawić. Zgoda - jest w wielu krajach, w Niemczech mozna ja nawet na maturze zdawać, ale jest to przedmiot jak każdy inny - z opracowanym, zatwierdzonym i dopuszczonym programem nauczania etc... księża jedynie uczestniczą w opracowywaniu i ewaluowaniu tych programów czy zagadnień egzaminacyjnych (jako eksperci). U nas całość, od merytoryki po wykładowców podlega klerowi - więc troszke na zasadzie instytucji w szkole... a teraz jeszcze matura...
Bezsens jeżeli chodzi o wykładnię przepisów, o literę prawa....
To troszke tak jakbyśmy chcieli wprowadzić egzamin maturalny z ratownicrtwa medycznego, którego zagadnienia są dopuszczone i realizowane w szkołach np. przez Straż Pożarną... i to nie, bo tutaj dyrektor ma wgląd w treści przekazywane i decyduje o ich dopuszczeniu bądź nie... w przypadku religii dyrektor takich decyzji nie może podjąć - może jedynie zgłaszać wątpliwości przełożonemu katechety - u nas proboszczowi....
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska ma podpisany konkordat
i zgodnie z prawem program z reliigii
istnieje i jest zatwierdzony przez władze kościelne.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

I uczy się wg tego programu, że Mick Jagger,Freddy Merkury, AC/DC itd to sataniści i grzech ich słuchać.... Jęzor
A swoja droga - w takim razie egzamin zorganizują władze kościelne a całemu MENowi wara od niego tak jak teraz od treści głoszonych na lekcjach religii ???
Troche mi tu stronniczością wieje, bo gdyby jakakolwiek inna instytucja na takich zasadach chciała w szkole podziałać to podejrzewam, że larum byś podnosił jako jeden z pierwszych...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

umowy międzynarodowe nie są wieczne Jęzor można je zmieniać
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
polonus napisał:

ale dusza ludzka jest wieczna
i należy też o niej myśleć
a nie psuć swoją wieczną przyszłość.

Nie chcesz - nie zdawaj matury z religii,
ale nie zabraniaj zdawać innym.

Ja nie mam pretensji, ze ktoś chce zdawać
np. maturę z religii wyznania mojżeszowego.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
jazzmen napisał:
polonus napisał:

ale dusza ludzka jest wieczna
i należy też o niej myśleć
a nie psuć swoją wieczną przyszłość.

to czy dusza jest wieczna i czy w ogóle takie coś "jest" zostawmy do osądu każdego we własnym sumieniu - religia z założenia jest dogmatyczna - nie stwarzajmy ludziom złudzeń że to jest "nauka" którą można opanować i zrozumieć...a przez to posunięcie własnie takei wrażenie sie sprawia.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Stawianie sprawy w kategorii zabraniania jest co najmniej śmieszne. Ktoś podniesie głos, że może matura z w-fu WDŻ, PO itd i co ??? Argument uniwersalny - nie chcesz nie zdawaj z tych przedmiotów, ale nie zabraniaj też innym....
Co do zdawania z religii wyznania mojżeszowego - jasne, że nie masz pretensji bo nie ma takiej możliwości...
Gdyby była ok - wprowadźmy teologię (zarys teologii) czy religioznawstwo - jak zwał tak zwał byle był to przedmiot obowiązkowy, nauczał o wartościach duchowych, przedstawiał różne wyznania itd, niech władze kościelne podzielą się wiedzą i wspólnie z ekspertami MENowskim opracuja programy nauczania... niech to będzie normalny przedmiot - jak wszystkie inne, zarówno pod względem merytorycznym jak i kadrowym. Bo jak na dzień dzisiejszy to na przekazywane treści i wszelkie sprawy kadrowe wpływ mają tylko władze kościelne, jedynie tabela i źródło płac (to równiez wiele kontrowersji budzi) oraz wszelkie przywileje katechetów są identyczne jak u innych n-li...
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Wto Gru 19, 2006 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie zastanawia jedna rzecz. Co by było na takiej maturze z religii? Interpretacja danego fragmentu Pisma Świętego? Przecież każdy zinterpretuje go na swój sposób... A jak nie trafi w klucz to co? Nie zda? Chytry
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: