« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prawdziwe oblicze działaczy LPR
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szaki
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypowiedzi ludzi z LPR zawsze byly smieszne, przyklad Wierzejski w ostatnich wyborach na Podlasiu cyt. z pamieci "Wynik tych wyborow pokaze jak sondarze sie myla" i co jednak sie nie pomylily Uśmiech
"Roman przestan pieprzyc" slyszalem na zywo Starybrat pokazal tylko ze powinien mowic to po kazdej rozmowie p. Olejnik z politykami (wszystkich partii)
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
I o to chodzi...
Bardzo dobrze... im więcej dzieci w domu tym ulga większa i podatki niższe... krok w dobrym kierunku dla całego rządu (nawet sejmu) bo poparli taki projekt prawie wszyscy i przypisywanie całości zasług LPRowi trochę śmieszne... ale - zostawmy to...
Temat brzmi - prawdziwe oblicze....

No właśnie, prawdziwe oblicze. Nikt LPR nie przypisuje całości zasług, ale dużą jej część. Prorodzinna ulga podatkowa jest w programie LPR, Liga ten zapis wynegocjowała w umowie koalicyjnej i za nim zagłosowała.

haze napisał:
Więc bardziej tu pasuje pełna bzdetów i pomówień, mściwości i zacietrzewienia dzisiejsza konferencja prasowa w wykonaniu samego lidera LPR...
Cytat:
....Roman Giertych powiedział, że podczas prac poprzedniej komisji doszło do "zbrodni medialnej". Przypomniał sprawę posła Józefa Gruszki, który był bez przerwy atakowany przez środki masowego przekazu i doznał wylewu krwi do mózgu. Lider LPR podkreślił, że trzeba znaleźć osoby odpowiedzialne za - jak to ujął - wykończenie posła Gruszki....

Ja tu nie widzę bzdetów, pomówień ani zacietrzewienia. Wszyscy pamiętamy jakim medialnym atakom ze strony niektórych środowisk poddawany był poseł Gruszka. To się nazywa "terroryzm medialny".

haze napisał:
A to co powiedział w temacie mundurków szkolnych to prawdziwa kpina z ludzi...
"Państwo po raz pierwszy bedzie współuczestniczyło w ubieraniu dzieci do szkoły. Do tej pory kwestia ubioru była całkowicie w gestii rodziców i nikt o tym nie dyskutował, teraz państwo będzie pomagać tym najbiedniejszym i współuczestniczyć w ubieraniu najbiedniejszych dzieci..." cytuję z pamięci, więc mogą byc drobne nieścisłości, ale sens oddaję wiernie...
Państwo ubiera nasze dzieci - hahaaaa

Nie sądzę że kpina. Gdyby nie pomagał - byłoby źle, pomaga - też źle. Malkontenci zawsze znajdą swoje "racje". Państwo kształci dzieci, także dokarmia, pomaga w zakupie wyprawek, więc teraz tym najbiedniejszym pomoże w zakupie mundurka. I bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Ja tu nie widzę bzdetów, pomówień ani zacietrzewienia. Wszyscy pamiętamy jakim medialnym atakom ze strony niektórych środowisk poddawany był poseł Gruszka. To się nazywa "terroryzm medialny".

Bzdety - "atak medialny był przyczyną wylewu krwi do mózgu...". Od kiedy to artykuł prasowy ma taka moc ??? Może poseł miał nadciśnienie albo cos tam jeszcze. Taka diagnoza jest dla w kategorii bzdetów.
Pomówienia - "odpowiadają za to autorzy artykułów zaciekle atakujących p.Gruszkę..." - czyli co??? Autor jest winny i odpowiada za stan zdrowia bohatera swojego artykułu ???
Zacietrzewienie - "reaktywacja komisji śledczej powinna się odbyć choćby (a może przede wszystkim) ze względu na posła Gruszkę - należy mu się to..." - od kiedy to prywatne krzywdy przedkładamy ponad wszystko i do ich rekompensaty wykorzystujemy państwowe instytucje ???

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem medialnym atakom na kogokolwiek - pisałem już niejednokrotnie. Powinny być surowe kary dla dziennikarzy, którzy szkalują i opluwają innych wyssanymi z palca rewelacjami. Ale mamy co mamy. Ba... przedstawiciele najwyższych władz (np.Kurski) opluwaja ludzi i nic im za to... Ciekawe, czy ktoś obwinił by go za ewentualny atak serca Tuska po wyssanych z palca informacjach o "aferze bilbordowej" ??? Takich przykładów można mnożyć setki czy tysiące...
Insynuacje Giertycha są śmieszne i tyle... Nie zdziwię się, jak autorzy artykułów pozwą go do sądu - zarzuca im przecież popełnienie zbrodni...

derek napisał:

Nie sądzę że kpina. Gdyby nie pomagał - byłoby źle, pomaga - też źle. Malkontenci zawsze znajdą swoje "racje". Państwo kształci dzieci, także dokarmia, pomaga w zakupie wyprawek, więc teraz tym najbiedniejszym pomoże w zakupie mundurka. I bardzo dobrze.

Wprowadzenie mundurków obciąża budżet rodziny dodatkowo.... powtarzam - dodatkowo. Dzieci nie będą chadzać w samych mundurkach - muszą mieć ciuchy jak dotychczas plus mundurek (lub kilka na zmianę) Państwo dołoży 50 zł tym, gdzie dochód na osobę nie przekroczy 351 zł...
rzeczywiście - współuczestniczy w ubieraniu naszych dzieci.. Bardzo szczęśliwy
Najlepszym sposobem na uniknięcie tej pomocy było nie wprowadzanie tych śmiesznych pomysłów w życie... ale cóż...
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Bzdety - "atak medialny był przyczyną wylewu krwi do mózgu...". Od kiedy to artykuł prasowy ma taka moc ??? Może poseł miał nadciśnienie albo cos tam jeszcze. Taka diagnoza jest dla w kategorii bzdetów.

To nie był jeden artykuł prasowy. To była cała seria ataków na posła Gruszkę, związana pośrednio z oskarżeniami wobec jego asystenta. Tak, taka nagonka mieć duży wpływ na zdrowie, a nawet życie człowieka. Każdy lekarz to przyzna.

haze napisał:
Wprowadzenie mundurków obciąża budżet rodziny dodatkowo.... powtarzam - dodatkowo. Dzieci nie będą chadzać w samych mundurkach - muszą mieć ciuchy jak dotychczas plus mundurek (lub kilka na zmianę) Państwo dołoży 50 zł tym, gdzie dochód na osobę nie przekroczy 351 zł...
rzeczywiście - współuczestniczy w ubieraniu naszych dzieci.. Bardzo szczęśliwy
Najlepszym sposobem na uniknięcie tej pomocy było nie wprowadzanie tych śmiesznych pomysłów w życie... ale cóż...

Pewnie, że dzieci muszą mieć i tak ciuchy, ale nie będzie to już rewia mody kosztowna dla rodzinnych budżetów. Poza tym jest wiele innych zalet wprowadzenia mundurków. Oczywiście to powinny być mundurki z prawdziwego zdarzenia, a niektóre projekty jakie widziałem (jeansy, powywijane rękawy) przypominają mi niestety strój roboczy, a nie mundurek.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Pewnie, że dzieci muszą mieć i tak ciuchy, ale nie będzie to już rewia mody kosztowna dla rodzinnych budżetów.
Rewia mody będzie, tylko nie w szkole, a poza nią. Ale to już nikogo nie obchodzi.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 09:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
derek napisał:
Pewnie, że dzieci muszą mieć i tak ciuchy, ale nie będzie to już rewia mody kosztowna dla rodzinnych budżetów.
Rewia mody będzie, tylko nie w szkole, a poza nią. Ale to już nikogo nie obchodzi.

Nic się nie zmieni... rewia będzie tak jak do tej pory...
Mundurek jest tylko okryciem wierzchnim (zbędnym) - pod nim dzieci będą nosić koszulki, bluzy itd (firmowe czy też nie) Poza tym jest tyle elementów ubioru i wyposażenia ucznia, że tego typu argumenty są śmieszne. Są buty, skarpety, spodnie, jest odzienie wierzchnie, kurtki, czapki, są plecaki, długopisy, kalkulatory, telefony, biżuteria..... przykładów można mnożyc w nieskończoność....
Nie chcę dyskusji w tym kierunku rozwijać, bo już o tym było w innym temacie...
Twierdzenie Giertycha o tej historycznej wielkiej chwili "państwo po raz pierwszy będzie pomagać w ubieraniu dzieci do szkoły..." - to mnie rozwaliło... Bedzie pomagało - wydać niepotrzebnie pieniążki - jak w ten sposób LPR dostrzega pomoc to ja podziękuję - niech mi nikt nie próbuje pomagać....
To tak derek - jakbym Ci zęby wybił (chodzi mi o postawienie przed faktem dokonanym) i częściowo sfinansował protetyka (sztuczne ząbki to nie to samo co swoje, tak jak odgórnie narzucony strój), pod warunkiem że dochody będziesz miał odpowiednie... Jęzor
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Warszawska prokuratura chce postawić zarzut "poświadczenia nieprawdy w celu wyłudzenia pieniędzy" wiceprezesowi LPR Wojciechowi Wierzejskiemu - podaje serwis gazetawyborcza.pl....
...księgowy LPR Waldemar Styś i zatrudniony przy partii jako pracownik fizyczny Jan Staciwa wspólnie wypłacili z kont Ligi 1,4 mln zł w gotówce. Gdy na kilka dni przed publikacją "Gazeta Wyborcza" poinformowała liderów LPR o ustaleniach dziennikarskiego śledztwa i poprosiła o oficjalne stanowisko - odpowiedziano pogróżkami pod adresem "Gazety" i atakami na dziennikarzy.

prawdę mówiąc mam już dość napadania i opluwania wszystkich przez wszystkich...
Coś trzebaby zrobić, coby autorzy takich "rewelacji" w przypadku nie potwierdzenia się zarzutów i udowodnienia, że piszą nieprawdę bekneli porządnie...
Ale jak się potwierdzi to chwała im za to - niech politycy wiedzą, że ktoś im na ręce patrzy..
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOMUNIKAT rzecznika prasowego LPR ws. oszczerstw "GW"

W związku z artykułem w „Gazecie Wyborczej” z dnia 23 czerwca 2007 r., pt. „Finanse LPR: Jak w rodzinie kasa ginie”, informuję, że:

1. Artykuł nie zawiera żadnej informacji, która mogłaby stać się podstawą do sformułowania jakiegokolwiek zarzutu o nieprawidłowościach w prowadzeniu finansów stronnictwa.

2. Dokumenty finansowe Ligi Polskich Rodzin są corocznie sprawdzane przez niezależnego biegłego rewidenta wskazanego przez Państwową Komisję Wyborczą. Roczne sprawozdania finansowe partii oraz sprawozdania finansowe komitetów wyborczych utworzonych przez Ligę Polskich Rodzin są przyjmowane przez Państwową Komisję Wyborczą, która nigdy nie dopatrzyła się żadnych poważnych uchybień w prowadzeniu finansów LPR.

3. Liga Polskich Rodzin niezwłocznie podejmie wszelkie możliwe kroki prawne na drodze sądowej przeciwko redaktorowi naczelnemu „Gazety Wyborczej”, wydawcy i wszystkim czterem autorom artykułu, na czele z żądaniem wysokiego zadośćuczynienia finansowego w związku ze zniesławieniem i naruszeniem dobrego imienia stronnictwa oraz naruszeniem dóbr osobistych wymienionych w artykule osób.

4. Liga Polskich Rodzin wystąpi na drogę sądową przeciwko wszystkim innym dziennikarzom i redakcjom, które na podstawie artykułu z „Gazety Wyborczej”, bez sprawdzenia zawartych tam informacji, będą formułowały zarzuty w sprawie rzekomych nielegalnych operacji finansowych w LPR.

5. Całą sprawę traktujemy jako najczystszej postaci polityczny odwet za wniosek Ligi Polskich Rodzin o reaktywowanie komisji śledczej ds. afery PKN Orlen, która miałaby zająć się między innymi wyjaśnieniem źródeł finansowania „Gazety Wyborczej” i organizowaniem przez nią kampanii medialnych na rzecz konkretnych opcji prywatyzacyjnych.

Rzecznik Prasowy LPR
/ - / Krzysztof Bosak
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Giertych nakazem sądu ma przeprosić rodzinę Jacka Kuronia...
Cytat:
- Nie zamierzam nikogo przepraszać za moje poglądy. uważam, że Okrągły Stół był zdradą. Nie twierdziłem, że wszyscy jego uczestnicy byli zdrajcami - powiedział wicepremier....
...Jak podkreślił, uznaje działalność Jacka Kuronia za złą dla kraju. - Nie chcę naruszać niczyjej czci, tylko mam takie zdanie polityczne i go nie zmienię, tylko dlatego ze sądy mnie karzą karami finansowymi - dodał...

Ot buta i arogancja naszych władz - oni po prostu wiedzą wszystko lepiej, maja swoje poglądy i nic, żaden sąd ich nie zmieni - oni są nieomylni i wszechwiedzący - tacy sobie wszechpolacy do spraw polskich...
Maja prawo do opluwania, oskarżania, wyzwisk i sazyderstw - bo oni ne opluwają, nie szydzą, nie.... oni wiedzą i mówią prawdę - szkoda, że tylko "swoją prawdę"...
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Giertych już dawno przekroczył granicę przyzwoitości - tej politycznej i osobistej również, ale teraz przegiął totalnie...
Słuchałem właśnie jego wystąpienia na kongresie Ligii i jestem zszokowany...
pominę już sprawę Traktatu - odniosę się tylko do kwestii obelżywych i rażących...
1. Dla pana Romka jest jasne, że cała opozycja to jedno - komuniści...
2. Mówiąc "LiD i ci inni - popaprańcy" ma czelność obrażać ogromną część Polaków - bo samych tylko zwolenników LiDu ok 12%, PO ok 30% PSL - 4% (wszystkich wcześniej do jednego worka z nazwą komuniści wrzucił - tłumacząc, że "podzielili się dla niepoznaki, ale to jedno"...
Jak może człowiek, którego ugrupowanie cieszy się poparciem 2% nazywać "popaprańcami" wszystkich, którzy nie podzielają jego poglądów ???
3. Kolejny raz stawia się ponad prawem, mówiąc, że "żaden sąd nie zamknie mu ust i nie zmusi do przeprosin" - dalej ciągnąc swe wywody i ataki na Jacka Kuronia i Zdradę Okrągłego Stołu... Przy tym stole zasiadali również Kaczyńscy, przedstawiciele kleru, wiele osób wielce dzisiaj szanowanych - jakim sitem Giertych odsiewa tych dobrych i złych, oni uczestniczyli w innych obradach i inne porozumienia zawierali ???
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a swoją drogą to niezły przykład minister edukacji daje - publiczne obelgi wobec ludzi o innych niż on poglądach, pełne pogardy, niechęci i lekceważenia - tak ma młodzież ludzi traktować ???
przepraszam, że post za postem - chciałem zmienić poprzedni dodając powyższą uwagę, ale kliknęło się "cytuj" Jęzor ... i zostało
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz pewnie się dowiemy, że Giertych wcale taki słów nie użył, a to co przytoczył Haze, jest kolejnym kłamstwem wyborczej/tvnu (niepotrzebne skreślić). Jęzor
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 07, 2007 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
2. Mówiąc "LiD i ci inni - popaprańcy" ma czelność obrażać ogromną część Polaków - bo samych tylko zwolenników LiDu ok 12%, PO ok 30% PSL - 4% (wszystkich wcześniej do jednego worka z nazwą komuniści wrzucił - tłumacząc, że "podzielili się dla niepoznaki, ale to jedno"...

Byłem na kongresie i słuchałem przemówienia Giertycha ale nie przypominam sobie aby wymienił z nazwy PO czy PSL. Chyba, że PSL-Piast, bo prezes Podkański także był na kongresie, podobnie jak przedstawiciel UPR. Chyba że niektórzy "popaprańców" skojarzyli z "POpaprańcami", ale sądzę że mylnie.

haze napisał:
Jak może człowiek, którego ugrupowanie cieszy się poparciem 2% nazywać "popaprańcami" wszystkich, którzy nie podzielają jego poglądów ???

Mówiąc o popaprańcach miał na myśli SLD, Demokratów, byłych działaczy UW i inne kanapy skupione w Lewych i Demokratycznych. To nie są wszyscy którzy nie podzielają jego poglądów.

haze napisał:
3. Kolejny raz stawia się ponad prawem, mówiąc, że "żaden sąd nie zamknie mu ust i nie zmusi do przeprosin" - dalej ciągnąc swe wywody i ataki na Jacka Kuronia i Zdradę Okrągłego Stołu...

Jakie to ataki skoro przypomniał tylko słowa i "twórczość" Kuronia. Jego "peany" ku czci Stalina napisane dwa miesiące po śmierci tego zbrodniarza. Jak nazwać inaczej niż to zrobił Giertych człowieka który pisał pieśni pochwalne ku czci wroga i okupanta Polski.

haze napisał:
Przy tym stole zasiadali również Kaczyńscy, przedstawiciele kleru, wiele osób wielce dzisiaj szanowanych - jakim sitem Giertych odsiewa tych dobrych i złych, oni uczestniczyli w innych obradach i inne porozumienia zawierali ???

Unia Wolności i SLD przez wiele lat odgrywali cyrk, który zakończył się tak jak wiemy - tworzą te partie obecnie jedną strukturę i pokazali społeczeństwu prawdziwą swoją twarz.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
haze napisał:

Mówiąc o popaprańcach miał na myśli SLD, Demokratów, byłych działaczy UW i inne kanapy skupione w Lewych i Demokratycznych. To nie są wszyscy którzy nie podzielają jego poglądów.
A nie przyszło Ci do głowy, że wicepremier rządu RP i jednocześnie minister edukacji nie powinien używać słów rodem z rynsztoka? No cóż, ale obecny rząd nazywał już opozycję chołotą, porównywał ją do ZOMO, próbował ośmieszyć na różne sposoby (określenia typu "łże-elity" czy "wykształciuchy"). Cóż, może Tobie to nie przeszkadza, że rzadzący używają słów godnych menela, a nie władzy. No, ale jaka władza, takie i jej słownictwo.
derek napisał:

Jakie to ataki skoro przypomniał tylko słowa i "twórczość" Kuronia. Jego "peany" ku czci Stalina napisane dwa miesiące po śmierci tego zbrodniarza. Jak nazwać inaczej niż to zrobił Giertych człowieka który pisał pieśni pochwalne ku czci wroga i okupanta Polski.
A papa Giertych nie pisał czegoś tam ku czci Jaruzela? A może mi się tylko wydawało. Jakoś tak sądzę, że najbardziej Giertychów boli to, że sami nie brali udziału w Okragłym Stole, dlatego teraz próbują zdyskredytować decyzje, które tam zapadły. Jeśli jesteś zainteresowany, co myślę o Okrągłym Stole, odsyłam do wcześniejszych postów. Nie mam teraz czasu na pisanie elaboratów. Pracuję nad zostaniem wykształciuchem Uśmiech

derek napisał:

Unia Wolności i SLD przez wiele lat odgrywali cyrk, który zakończył się tak jak wiemy - tworzą te partie obecnie jedną strukturę i pokazali społeczeństwu prawdziwą swoją twarz.
A co ma piernik do wiatraka? Kaczyńscy też teraz odstawiają cyrki, do spółki z zaślepionym Giertychem (ale musiał dzisiaj zapluć mikrofon) i przestępcą Lepperem. Tak strasznie się Kaczorom nie podoba Okrągły Stół, a sami go współtworzyli. Giertych jest takim przeciwnikiem UE, ale kilka dni temu piszczał w Chorwacji, że kraj ten powinien zostać przyjęty do wspólnoty i Polska to popiera. Hipokryzja goni hipokryzję, a żółć się z telewizorów wylewa.

Cytat:
- On wydaje tylko o sobie świadectwo - skomentował Szmajdziński wypowiedź Giertycha. - W stosunku do osób niepełnosprawnych intelektualnie jak pan Giertych podejmowanie czynności prawnych zostawiam moim młodszym kolegom - dodał.
źródło: http://www.onet.pl/0a7-468fe3a9 No jak nie często się zgadzam z politykami SLD tak teraz popieram słowa pana Szmajdzińskiego.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lip 08, 2007 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
A nie przyszło Ci do głowy, że wicepremier rządu RP i jednocześnie minister edukacji nie powinien używać słów rodem z rynsztoka? No cóż, ale obecny rząd nazywał już opozycję chołotą, porównywał ją do ZOMO, próbował ośmieszyć na różne sposoby (określenia typu "łże-elity" czy "wykształciuchy"). Cóż, może Tobie to nie przeszkadza, że rzadzący używają słów godnych menela, a nie władzy. No, ale jaka władza, takie i jej słownictwo.

To już cecha charakterystyczna polityków że używają mocnych słów. Osobiście nie uważam aby słowo "popaprańcy" wypowiedziane przez Giertycha było bardziej obraźliwe od określenia "moherowe berety" wypowiedzianego przez polityka PO.

derek napisał:
A papa Giertych nie pisał czegoś tam ku czci Jaruzela? A może mi się tylko wydawało.

Myślę że jednak Ci się wydawało.

derek napisał:
Giertych jest takim przeciwnikiem UE, ale kilka dni temu piszczał w Chorwacji, że kraj ten powinien zostać przyjęty do wspólnoty i Polska to popiera. Hipokryzja goni hipokryzję, a żółć się z telewizorów wylewa.

Giertych nie jest przeciwnikiem UE bo musiałby być wtedy przeciwnikiem Polski. LPR nie chce wyjścia Polski z UE, lecz jednocześnie także nie chce aby Unia przekształciła się państwo federacyjne. A grozi to nam po przeforsowaniu przez brukselskich biurokratów niekorzystnej dla nas eurokonstytucji która będzie ponad konstytucja polską, z prezydentem i ministrem spraw zagranicznych UE. Już zbyt wiele suwerenności utraciliśmy. Niektórzy narzekają, że materiały budowlane zdrożały o 100%, skutkiem czego zostanie wybudowanych np. mniej dróg bo wzrosły koszty tych inwestycji. Tymczasem tak naprawdę Polska nie może wyprodukować tych materiałów u siebie, bo w tym roku Unia wprowadziła niekorzystne dla nas normy emisji CO2 (rząd odwołał się od tej decyzji). Produkcja budowlana będzie zatem na poziomie produkcji z 2005r. Jesteśmy stratni mimo że emisję CO2 zminiejszyliśmy o 30%, a w tym samym czasie w Hiszpanii wzrosła ona o jedną czwartą.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

To już cecha charakterystyczna polityków że używają mocnych słów. Osobiście nie uważam aby słowo "popaprańcy" wypowiedziane przez Giertycha było bardziej obraźliwe od określenia "moherowe berety" wypowiedzianego przez polityka PO..

Widzę, że z uporem maniaka wtykasz komuś w usta słowa niewypowiedziane... Przerabialiśmy to już niejednokrotnie, ale jak Ty z uporem kłamiesz i manipulujesz to ja z takim samym uporem będę prostował...
Otóż Tusk powiedział "moherowa koalicja" (interpretacja może być różna, np nietrwałość moheru - co się potwierdza przez cały okres trwania tej nieszczęsnej, nietrwałej koalicji). "Moherowe berety" wcisnęliście sobie na głowy sami, po co? nie wiem, podejrzewam, że na użytek medialnej, sprytnej propagandy mającej na celu pokazanie jak to ten przebrzydły Tusk poniża ludzi w takowych beretach, jacy to jesteście pokrzywdzeni i znieważeni - sami wymyśliliście i rozpropagowaliście to hasło więc do kogo pretensje ??? Widać, za mocno te berety na głowy sobie wcisnęliście, bo Wam na oczy wpadły i świat przesłoniły - przynajmniej Tobie derek... Skoro masz powody by usprawiedliwić takie znieważanie ludzi przez (przede wszystkim) ministra edukacji, pierwszego belfra w Polsce - jaki przykład on daje ??? Twoje tłumaczenie kogo to on miał na myśli jest słabo przemyślane i niepoważne - każdy polityk reprezentuje pewną grupę ludzi, która go wspiera - nazwanie "popaprańcem" polityka jest równoznaczne z nazwaniem jego wyborców - tutaj tysiące ludzi... Giertych ich najzwyczajniej obraził, wyszydził i poniżył - nie powinien tego robić nawet, gdyby na to w jakikolweik sposób zasłużyli - to zwykły brak obycia, kultury i ogłady - chamstwo. Z takim chamstwem stawia za priorytet wychowanie w szkołach - jakie wychowanie ??? Opluj tego kto ci nie po drodze, wdeptaj w ziemię, zniszcz, nie słuchaj argumentów innych, nie poddawaj się żadnej krytyce i karze skoro uważasz, że masz rację (Kuroń), inni nic nie wiedzą... itd, itp
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
"Moherowe berety" wcisnęliście sobie na głowy sami...
Wcisnęli je sobie, bo wiedzieli, że krzyż jest bardzo użytecznym znakiem marketingowym w kraju, gdzie zdecydowana większośc określa siebie jako wierzących. Zapomnieli tylko, że religia nie idzie za bardzo w parze z polityką.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Widzę, że z uporem maniaka wtykasz komuś w usta słowa niewypowiedziane... Przerabialiśmy to już niejednokrotnie, ale jak Ty z uporem kłamiesz i manipulujesz to ja z takim samym uporem będę prostował...
Otóż Tusk powiedział "moherowa koalicja" (interpretacja może być różna, np nietrwałość moheru - co się potwierdza przez cały okres trwania tej nieszczęsnej, nietrwałej koalicji). "Moherowe berety" wcisnęliście sobie na głowy sami, po co? nie wiem, podejrzewam, że na użytek medialnej, sprytnej propagandy mającej na celu pokazanie jak to ten przebrzydły Tusk poniża ludzi w takowych beretach, jacy to jesteście pokrzywdzeni i znieważeni - sami wymyśliliście i rozpropagowaliście to hasło więc do kogo pretensje ???

Wiem, że Tusk użył podobnego sformułowania "moherowa koalicja" i tym samym, tak jak napisałeś niżej, obraził, wyszydził i poniżył miliony ludzi które te ugrupowania wybrały. Natomiast pisząc o "moherowych beretach" miałem na myśli także innych polityków, działaczy i sympatyków PO, którzy takiego określenia bardzo często używali.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Wiem, że Tusk użył podobnego sformułowania "moherowa koalicja" i tym samym, tak jak napisałeś niżej, obraził, wyszydził i poniżył miliony ludzi które te ugrupowania wybrały..

Ja napisałem, że Tusk "obraził, wyszydził i poniżył kogokolwiek Zszokowany ???
Jeszcze raz - moja interpretacja "moherowa koalicja" - nietrwała koalicja - sama prawda, który raz już się rozchodzą, ile razy zapowiadali zerwanie koalicji ??? Nie wiem, może ktokolwiek mógł się obrazić na taką interpretację, ale na pewno nie miliony - te miliony wy sami obraziliście wymyślając "moherowe berety" i szczując ludzi na przebrzydłego Tuska... udało się - gratuluję skuteczności działania, brzydzę się intencją i takim traktowaniem ludzi... Tyle - koniec nt "moherowych beretów"... z mojej strony - bo zbijamy temat na tor wałkowany już wielokrotnie...
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 07:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
...Tyle - koniec nt "moherowych beretów"... z mojej strony - bo zbijamy temat na tor wałkowany już wielokrotnie...
No bo To, Drogi Haze, jest LPRowsko-PiSowski sposób na politykę. Kiedy nie możesz się uporać z jednym z problemów, trzeba zacząć wałkować drugi. Jak Derek z Polonusem nie wiedzą co nam odpowiedzieć, to albo przyczepiają się do "moherowych beretów" (za co Tusk już dawno przeprosił, ale tego jakoś nie chcą zapamiętać), albo piszą, że "Kwaśniewski to tamto i siamto".
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
derek napisał:

Wiem, że Tusk użył podobnego sformułowania "moherowa koalicja" i tym samym, tak jak napisałeś niżej, obraził, wyszydził i poniżył miliony ludzi które te ugrupowania wybrały..

Ja napisałem, że Tusk "obraził, wyszydził i poniżył kogokolwiek Zszokowany ???

Napisałeś, że nazwanie jakiejś partii "popaprańcami" to obraza, wyszydzenie i poniżenie tych co na nią głosowali. Analogicznie wyszydzaniem wyborców PiS, LPR i Samoobrony było nazywanie ich "moherowymi beretami" czy "moherową koalicją".

haze napisał:
Jeszcze raz - moja interpretacja "moherowa koalicja" - nietrwała koalicja - sama prawda, który raz już się rozchodzą, ile razy zapowiadali zerwanie koalicji ???

Co za interpretacja, rozśmieszyłeś mnie. "Moherowa koalicja" padła z ust Tuska na samym początku kadencji Sejmu, zanim zdarzył się jakikolwiek kryzys w koalicji. Uważam że sens używania takich sformułowań był inny.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Co za interpretacja, rozśmieszyłeś mnie. "Moherowa koalicja" padła z ust Tuska na samym początku kadencji Sejmu, zanim zdarzył się jakikolwiek kryzys w koalicji. Uważam że sens używania takich sformułowań był inny.
Tak samo jak sens (podobno)użytego przez o. Rydzyka słowa "Czarownica" mógł być inny niż co, co w jedym ze swoich postów twierdził Polonus Uśmiech Jak wolność interpretacji słów, to na całego Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/-1,1514789,wiadomosc.html

kurde, pierwszy raz w zyciu popieram to co mowi posel LPR ;]

jestem za tym aby sluchal jednak prezio woli polakow a nie sam se tarcze robil a po 2 to zdziwily mnie slowa o tym ze USA musi nam pomoc bronic sie przed Rosja... czy nie lepsza obrona by byly poprostu dobre stosunki z Rosja ?
Powrót do góry
Boniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4321914.html

Kolejny który twierdzi, że trzeba znać się na retoryce i widzieć cały kontekst. A co tu więcej jest do rozumienia. Mówisz Hitler i wszystko jasne. Porównanie demokratycznie wybranej kanclerz Niemiec z ludobójcą jest po prostu straszne.

Poza tym zawsze zastanawiało mnie, dlaczego niektórzy politycy twierdzą iż jesteśmy celem jakiegoś spisku mającego na celu podporządkowanie naszego kraju innym, np Giertych "Polsce zaszkodzi traktat reformujący, który podporządkuje Polskę Niemcom".
Co jest takiego niesamowitego w tym kraju, że wysuwane są takie tezy jak powyższa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież to chyba normalne, że przywódcy Niemiec zależy najbardziej na sile Niemiec. Tak samo jak przywódcy Francji zależy na Francji. Może wreszcie przywódcom Polski też zacznie zależeć na sile naszego kraju. Ale siła to nie obrażanie wszystkich dookoła. Siła to mądrość, sztuka dyplomacji. A tego obecnym władzom RP brakuje. Chyba jeszcze nie było w historii przywódcy Niemiec, który byłby tak życzliwie nastawiony do Polaków jak kanclerz Merkel. Szkoda, że tacy ....(tu sobie wpiszcie co chcecie)..... jak Giertych muszą psuć i tak kiepskie stosunki z Niemcami. Dlaczego ciągle panuje tu jakiś strach przed zachodem, zamykamy się we własnym piekiełku i tylko na tym tracimy. Postawa M. Giertycha przynosi wstyd Polsce i Polakom. Niech ten pan już odejdzie ze sceny politycznej, bo tylko szkodzi wizerunkowi Polski.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boniek napisał:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4321914.html

Kolejny który twierdzi, że trzeba znać się na retoryce i widzieć cały kontekst. A co tu więcej jest do rozumienia. Mówisz Hitler i wszystko jasne. Porównanie demokratycznie wybranej kanclerz Niemiec z ludobójcą jest po prostu straszne.

Poza tym zawsze zastanawiało mnie, dlaczego niektórzy politycy twierdzą iż jesteśmy celem jakiegoś spisku mającego na celu podporządkowanie naszego kraju innym, np Giertych "Polsce zaszkodzi traktat reformujący, który podporządkuje Polskę Niemcom".
Co jest takiego niesamowitego w tym kraju, że wysuwane są takie tezy jak powyższa?

1) cytat : "Hitler chciał doprowadzić do utworzenia supermocarstwa w Europie. Podobnie działa Angela Merkel, ale ona jest dużo sprytniejsza - to kolejne bulwersujące wypowiedzi eurodeputowanego Macieja Giertycha, relacjonuje "Życie Warszawy". - Moją wypowiedź należy przedstawić w szerszym kontekście historycznym. Angela Merkel dąży do niemieckiej dominacji w Europie - odpowiada Giertych.

czy to zdanie nie odpowiada prawdzie?

2) Hitler wbrew temu co piszesz też doszedł do władzy demokratycznie.
A jakie miał poparcie - wystarczy popatrzeć na filmy archiwalne.

3) Nicpon twierdzi , jaka taka Pani Merkel jest dobra...
podobnie uważano Kohla, który jednak odchodził ze stanowiska
w atmosferze skandalu korupcyjnego na wielką skalę
Podobnie poprzedni kanclerz Schreder, który wykorzystał swój urząd
do zawarcia prywatne kontraktu z Rosją dot. rurociągu północnego.
A o "dobroci" pani Merkel jeszcze się przekonamy i nasze dzieci...
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
I co z tego, że Kohl odchodził w atmosferze skandalu? Nas to nie dotyczy. Co do pani Merkel, to nie znam jej osobiście, więc nie wiem czy jest dobrą osobą czy nie. Ale wiem od moich przyjaciół z Niemiec, że kiedy została kanclerzem, to wielokrotnie powtarzała, że zależy jej na poprawie stosunków z Polską. Uważała nawet, że Niemcy i Polska mogły by zawrzeć sojusz gospodarczy, który mógłby "rozdawać karty" w tej części Europy. Z tego co wiem, to pani Merkel wielokrotnie w młodości bywała w Polsce, była zaangażowana w pomoc dla Polski w latach 80-tych. A czy jest coś złego w tym, że dba o rozwój własnego kraju? Sądzę, że porównywanie jej do Hitlera - mordercy milionów jest skandaliczne. Każdy przywódca dba przede wszystkim o swoje państwo, ale to nie oznacza, że można go od razu porównywać do Hitlera. Ale jeżeli dla pana Giertycha dbanie o rozwój państwa jest tym samym co wymordowanie milionów ludzi, to zaczynam się poważnie obawiać o stan zdrowia tego pana.
W ogóle, to drażni mnie to ciągłe wypominanie Niemcom II Wojny Światowej. Ja wiem, że wojna była straszna (moja rodzina też poniosła podczas niej wielkie straty), należy czcić pamięć jej ofiar, należy robić wszystko, żeby nigdy więcej nie było wojny, ale nie można patrzeć w polityce przez pryzmat wojny. Wiem, pewnie zaraz napiszesz o służalczości. Nie, nie to mam na myśli. Musimy wreszcie wyzwolić się z tego ciągłego życia przeszłością. Jeżeli chcemy mieć poprawne stosunki z sąsiadami, to musimy o nie dbać. Awanturnictwem niczego nie osiągniemy, tylko się ośmieszymy i zrobimy sobie więcej wrogów. Niemcy, (młodzi, wykształceni, nie jakieś buraki ogolone na łyso z wytatuowanymi swastykami) wstydzą się przeszłości swojego kraju. I na prawdę zależy im na poprawnych stosunkach z Polską. Jesteśmy dużym krajem i mamy potencjał, ale sami (szabelką i ułańską fantazją) nic nie osiągniemy. Tacy ludzie jak Giertych szkodzą wizerunkowi Polski.
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Czw Lip 19, 2007 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

2) Hitler wbrew temu co piszesz też doszedł do władzy demokratycznie.
A jakie miał poparcie - wystarczy popatrzeć na filmy archiwalne.

A gdzie ja niby napisałem, że nie został wybrany w demokratycznych wyborach?

polonus napisał:

To stanowisko kanclerza Niemiec jest jakieś "skażone" ? Bo Kohl i Schroeder mieli coś na sumieniu to na pewno Merkel da nam się we znaki tak samo jak i naszym dzieciom. Jakiś prorok z Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

haze napisał:
Jeszcze raz - moja interpretacja "moherowa koalicja" - nietrwała koalicja - sama prawda, który raz już się rozchodzą, ile razy zapowiadali zerwanie koalicji ???

no widziosz jaki ten Tusk przewidujący i nieomylny jest... Jęzor prawdziwy mąż stanu...
Odnośnie wypowiedzi Giertycha seniora - wstyd... Tacy ludzie szkodzą wizerunkowi Polski, międzynarodowej ocenie Polaków - ale trzeba chłopinę zrozumieć (taki sam styl ma synalek) - gdyby nie takie "wybryki" to by facet nie zaistniał, nikt by o nim nie usłyszał... jakiś to tam sposób jest, tylko dlaczego naszym (Polaków) kosztem?
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pią Lip 20, 2007 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dlatego że Maciej Giertych powiedział prawdę,
to znowu obraził Niemców
i niektórych ...forumowiczów

Chowaniem głowy w piasek Niemcy nie unikną
oceny swej historii i teraźniejszości...
Chyba że tak nakazuje jedynie słuszna
gazetowo-wybiórcza poprawność polityczna
jako nowa obowiązująca ideologia totalitarna.

Dlaczego tylko głosy wazeliniarskie wobec Niemiec
mają być dla nas korzystne?
Czy wazeliniarz Miller tak wiele osiagnął w negocjacjach z UE?
Czy wazeliniarz Kaczyński wiele osiągnął w negocjacjach(?) z USA i UE?

Sejm łącznie z opozycją zobowiązał go do systemu pierwiastkowego,
a on ustąpił i jeszcze uznał to za ... sukces.

Tu mogę powiedzieć, że prezydent nas oszukał.
Podobnie w USA miała negocjować, a zamiast tego uznał
że sprawa tarczy jest już ... przesądzona.

Jarosław kaczyński zapytany o możliwość otrzymania za darmo
antyrakiet Patriot, powiedział,że
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 9 z 10

Skocz do: