« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kod Leonarda da Vinci zręczna manipulacja czy może fakt ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Uczuś
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 11:03    Temat postu: Kod Leonarda da Vinci zręczna manipulacja czy może fakt ? Odpowiedz z cytatem

Jestem pod wrażeniem odważnych faktów jakie zostały opisane w tej książce i znając pokrętne i nie zawsze szczere intencje koscioła można by było polemizować czy to stek bzdur czy może została nam przedstawiona cała prawda o histori kościoła żymsko katolickiego ? Z tym pytanie zwracam się do tych którzy przezytali Kod Leonarda da Vinci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Shama
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej książce wiele rzeczy jest nieprawdą, niektore informacje są naciągnięte. Wkońcu sam autor w jednym z wywiadów mówi, że jest pisarzem i jego zadaniem jest tworzenie fikcji literackiej. Ale na pewno są też fakty prawdziwe, zatajone przez Kościół, bo w takim wypadku dlaczego zabrania on jej czytania?

PS. "Anioły i demony" są wedługo mnie lepszą książką niż ta Oczko
Powrót do góry
heniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1-mo RZymsko-... przepraszam ale to naprawdę razi Jęzor
2-do Zabraniają czytać, żeby każdy kto przeczyta książkę nie wierzył we wszystko co przeczyta.

Tak od siebie dodam, że na Discovery była emitowana seria "Prawdziwy kod Da Vinci" czy jakoś tak. Może ktoś oglądał i powie ile prawdy tam usłyszał? Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od początku nie rozumiałem czemu kościół az tak protestuje. czyzby miał coś do ukrycia? Ja nie traktuje tej ksiązki jako odkrycie prawdy czy coś takiego. To normalna ksiązka, wiadomo trzeba czytelnika przyciągnąć i ksiązka musi być ciekawa aby ludiz chcieli ja przeczytać zwąłszcza w tych czasach gdzie coraz mnie ludzi czyta książki. Kościół swoimi protestami robi tylko super reklame i do tego zupełnie ja darmo. Do tego zarabiają też inni pisarze zwłaszcza ci niespełnieni pisząc ksiązki typu "Prawdziwy Kod Leonadra da Vinci" itd. to wszytsko przełozy sie na film, który choć jeszcze nie wszedł do kin to już jest skazany na sukces i ma zapewnione milionowe zyski, bo kto nie przyjdzie obejrzec ekranizacji nagłośnijszej powiesci przygodowej ostatnich lat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Maj 07, 2006 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.hp.turek.net.pl/viewtopic.php?t=3466&highlight=kod

Uczcie się szukać i zakłądać tematy w odopowiednich działach. Innych użytkowników drażni jak muszą czytać te same tematy w innych działach. Wnioskuję o zamknięcie tego tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
TadekNiejadek
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Paź 17, 2019 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dan Brown stworzył cudowną opowieść, pełną zagadek i tajemniczości. Robert Langdon jest Jamesem bondem tych książek.
Oczywiście ślizga się on po faktach jakimi są zakony, poprawność zabytków, zbiorów bibliotek watykańskich. Jednak religijnie jest to fikcja. Zreszta taki chyba masz też cel ta książka aby przykuć uwagę czytelnika.

Na temat znaków wykorzystywanych przez religie wiem trochę z czasów gdy mój czas wypełniałopisanie pracy licencjackiej ale niewiele z tego ma cos wspólnego . z Kodem da Vinci. Pomimo że był on masonem:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio

PostWysłany: Sob Paź 26, 2019 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas pokazała, że to była po prostu fikcja tak jak były czasy Władcy Pierścieni czy Harrego Pottera itp itd. Wykreowano to na potrzeby spieniężenia tego i owego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: