« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkoła wg Giertycha
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mantikora
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko ze to jest szkola
ktorej zadaniem jest uczyc i rozwijac, zapoznawac z kultura
dlatego nie mozna wymieniac najwybitniejszych dziel na jakas kupe...
jakie jest prawdopodobienstwo ze uczen siegnie po ksiazke jesli nie uslyszy o niej w szkole?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam artykuł: http://www.gazetawyborcza.pl/1,75515,4204939.html A zanim ktoś zacznie piszczeć, że to Wyborcza, niech najpierw przeczyta jego treść Oczko

Oczywiście najlepiej by było, gdyby w kanonie lektur znalazło się o wiele więcej pozycji. Wiadomo jednak, że nie jest możliwe omówienie ich wszystkich, ponieważ zwyczajnie może brakować czasu. Może sposobem na to, będzie system zastosowany przez panią doktor, która wykładała u mnie na roku historię literatury. Choć zajmowaliśmy się literaturą tylko jednego narodu i tak brakowało czasu na zapoznanie się ze wszystkimi ważnymi dziełami, dlatego każdy z nas dostawał inne książki do przeczytania (oczywiście był też kanon obowiązkowy dla wszystkich). W ten sposób nasze zajęcia były bardziej dyskusją niż wykładem. I tak na jednych z zajęć poświęconych literaturze II Wojny Światowej, każdy z nas opowiadał o powieści, którą przeczytał, porównywaliśmy je. Zastanawialiśmy się nad stylem i przyczynami powstania tych powieści (jeden pisarz był w obozie, inny wyemigrował, jeszcze inny stracił całą swoją rodzinę), a te miały znaczny wpływ na kształt danego dzieła. Takie zajęcia nie tylko zaznajamiają z literaturą i kulturą, ale także rozwijają myślenie i zdolność do samodzielnej interpretacji Uśmiech
Powrót do góry
kmrmn
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 01:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pisałam ?
gombro ( choć z tego co pamiętam połowa jak nie wszyscy z mojej byłej klasy tego nie rozumieli... ) i proces "niepoprawni politycznie " ?
witkacy?
Cytat:
dlatego każdy z nas dostawał inne książki do przeczytania (oczywiście był też kanon obowiązkowy dla wszystkich).

u mnie też sie sprawdziło ale wierzysz że licealiści SAMI Z SIEBIE coś przeczytaja a potem będą jeszcze o tym DYSKUTOWA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 02:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kmrmn napisał:

a dalej
ku***rwa. 50 zeta dla najbiedniejszych na mundurki i właśnie po ch*j giertych te mundurki wprowadzał żeby teraz z moich (niepłaconych no ale !! dla zasady!!) podatków państwo opłacało te mundurki ileśtam setkom tysięcy dzieci !!!!??? masakra. przeciez można sensowniej tą kasę wydac i bym sie tak nei burzyła... ja pier***.
no!!

Za takie słownictwo to sam był odesłał do jednej ze szkół specjalnych, które Giertych tworzy.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
kmrmn napisał:

a dalej
ku***rwa. 50 zeta dla najbiedniejszych na mundurki i właśnie po ch*j giertych te mundurki wprowadzał żeby teraz z moich (niepłaconych no ale !! dla zasady!!) podatków państwo opłacało te mundurki ileśtam setkom tysięcy dzieci !!!!??? masakra. przeciez można sensowniej tą kasę wydac i bym sie tak nei burzyła... ja pier***.
no!!

Za takie słownictwo to sam był odesłał do jednej ze szkół specjalnych, które Giertych tworzy.

Nooo - brawo derek... Wykrzyknik
Bardzo pedagogiczne i niezwykle wychowawcze podejście...
Spiep... komuś życie za wylewne mówienie prawdy... ok - nie przystoi na publicznym forum, ale żeby zaraz "specjalka Giertycha" ??? Widziałem tu duzo więcej oburzających komentarzy - tam pewnie byś języki powyrywał, (albo raczej palce poucinał), czy odrazu KSa ???
Ojjj - weź Ty przykład z Romana i przestań pie.... Jęzor
Powrót do góry
kmrmn
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze sie zdziwisz - bo w tej specjalnej bedę z tymi dziećmi pracować. ( co do tej pory robiłam jako wolontariusz).
to że się bulwersuje nie skreśla mnie jako człowieka.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stała się tragedia narodowa!
Cytat:
Wicepremier, minister edukacji narodowej Roman Giertych w liście do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego zaprotestował "wobec przemilczenia faktu zakończenia roku szkolnego przez telewizję publiczną".
Czyżby ktoś miał parcie na szkło?
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Cze 23, 2007 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mi wyfarzenie. Bo minister pojechał naza konczenie roku skzolnego to maja zaraz z kamerami za nim jeździć. Jawna kpina. Może jeszcze prywatną ekipe by chciał?
Powrót do góry
berni14
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Nie Cze 24, 2007 01:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupoty gadacie.Ja tam bym chciał żebym jeździły ze mna kamery.Nikt z was nie chciałby byc w blasku fleszy?? lol Wcale ministrowi Giertychowi sie nie dziwię Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kmrmn
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
Cytat:
Wicepremier, minister edukacji narodowej Roman Giertych w liście do prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego zaprotestował "wobec przemilczenia faktu zakończenia roku szkolnego przez telewizję publiczną".

dobre dobre Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pon Cze 25, 2007 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
Cytat:

Podpisanie umowy koalicyjnej transmitowano tylko u ojdyra, a resztę stacji zignorowano, więc niech sobie teraz romek kończy rok szkolny w tv toruń.

dzisiaj przez chwilę posluchałam polszczyzny szanownego romusia: wziąść, włanczać Zszokowany żenada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Wczoraj posprzątałem swoje biurko w gabinecie ministra edukacji, ponieważ udaję się na urlop, ale także dlatego, że sądzę, że na 99 proc. nie wrócę już po urlopie do ministerstwa - powiedział Giertych.

Jak zaznaczył, swoją ewentualną dymisję zostawił swoim współpracownikom.

http://wiadomosci.onet.pl/1576006,11,item.html

I co tu pisać - tylko ... HURRRRA...
wreszcie - ale coś namieszał to twoje...
Powrót do góry
ankhu
Maniak

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponad rok za pozno...
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Cytat:
- Wczoraj posprzątałem swoje biurko w gabinecie ministra edukacji, ponieważ udaję się na urlop, ale także dlatego, że sądzę, że na 99 proc. nie wrócę już po urlopie do ministerstwa - powiedział Giertych.

Spośród ministrów którzy w najbliższych dniach mogą odejść, to Giertycha będzie mi najbardziej szkoda. Niewątpliwie najlepszy minister edukacji od kilkudziesięciu lat.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Spośród ministrów którzy w najbliższych dniach mogą odejść, to Giertycha będzie mi najbardziej szkoda. Niewątpliwie najlepszy minister edukacji od kilkudziesięciu lat.

Aleee....
Dział Humor - to nie tutaj... Jęzor
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
derek napisał:

Aleee....
Dział Humor - to nie tutaj... Jęzor

To szczera prawda. Najbardziej by mi było szkoda Giertycha, ale także Ziobry, Gilowskiej, Kaczmarka. Jest kilku takich ministrów którzy, moim zdaniem, nie powinni poprzestać na roku w rządzie.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Giertych - współczuję jego następcy - będzie miał co sprzątać...
Ziobro - mam nadzieję, że wreszcie ktoś (Miller) przykróci język tego fircyka... skandalem jest, że tak mocno zabarwiony politycznie człowiek, wydający publicznie wyroki przed procesem, skompromitowany działaniem CBA (przecieki, upolitycznienie, zaniechania operacyjne..), skompromitowany przygotowaniem wniosku o ekstradycję Mazura, medialnymi pokazami aresztowań ... to jeen wielki skandal, że ten człowiek jeszcze jest ministrem - i to sprawiedliwości...
Gilowska - chciałaby swoje pomysły (rodem z PO jeszcze) przeforsować, ale niewiele jej się udaje (opór Kaczyńskiego) - swoją drogą - co jej się uda przepchnąć to PiS przypisuje jako swój sukces... ciekawe to...
Kaczmarek tak jak wielu innych - bezbarwny, lojalny i czekający na wytyczne wodza...
Ale wróćmy do szkoły, bo o tym ten dział...
Giertych zostawi "mundurkowy" bałagan - bo to jest faktem, że bałagan jest niezły, zostawi swoje głupawe decyzje następcy... napracuje się biedaczysko, zanim wyprostuje co Romek spie....
Powrót do góry
ankhu
Maniak

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
haze napisał:
Cytat:

a z glowka wszystko w porzadku?
chyba najbardziej niekompetentny czlowiek w calym parlamencie... jak sie po prostu na czyms nie zna to sie tego nie rusza... i tyle... najwieksze gowno zrobione przez ten rzad zostanie w menie... i tak latwo posprzatac sie nie da...
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Giertych zostawi "mundurkowy" bałagan - bo to jest faktem, że bałagan jest niezły, zostawi swoje głupawe decyzje następcy... napracuje się biedaczysko, zanim wyprostuje co Romek spie....

Mam nadzieję, że żaden następca prostować niczego nie będzie, zwłaszcza rządowego programu "zero toleracji", znowelizowanej ustawy o systemie oświaty (status funkcjonariusza publicznego dla nauczycieli) czy w końcu spraw uposażeń nauczycielskich. Jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego Giertych powinien zostać.
Powrót do góry
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokonań pozytywnych Giertycha jest wiele,
ale co by nie zrobił wszędzie media liberalne
widzą że zrobił źle.

Najlepiej oddaje tę kwestię wypowiedź jednego
z mędrców polskojęcznych, który stwierdził:
"nawet te reformy Giertycha są dobre,
tylko mi nie pasuje, że to ten człowiek to robi..."

Dalszy komentarz zbyteczny.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 00:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A powiedz mi drogi derku, co to giertychowskie "zero tolerancji" w szkołach zmieniło...
otóż nic - polegało jedynie na odszczekaniu i nagłośnieniu wszystkiego, co do tej pory w szkole obowiązywało... że było źle - tak, w wielu wypadkach źle się działo, ale to było, jest i będzie w szkołach - i zaden program tego nie wyeliminuje... tyle, że Giertych z marginalnych patologii uczynił medialnie normalkę, nakrzyczał, że on to uktóci i wprowadził swoje "zero tolerancji" - zbiór zakazów i wymagań (obowiązujących dotychczas) nie dając żadnej recepty i narzędzi nauczycielowi... tylko wymagania i groźba wyciągania konsekwencji...
Status funkcjonariusza publicznego - śmiech na sali - po jakiego to komu... to jest recepta na przywrócenie autorytetu - otóż nie... stanowczo nie... Tu trzeba pracy własnej i dobrego przygotowania, a tego brakuje coraz bardziej...
obserwuję bezradność wielu młodych nauczycieli - przychodzą i uczą się zawodu w szkole, a wiadomo, że na szacunek i autorytet trzeba zapracować minimum 3 roczniki danej szkoły...
Rodzice również swoje zasługi w zachowaniu pociech mają - i co ??? pan minister upatruje naprawy w żelaznej dyscyplinie, nakazach, zakazach itd - a gdzie w tym wszystkim rola wychowawcza ???
Mówisz o finansach - ostatecznie moje konto po podwyżkach okupionych groźbą dymisji powiększyło się o ok 65 - 70 zł - brawo... dzięki panie ministrze za te łaski - doprawdy oszaleję ze szczęścia....
o oszołomstwie mundurkowym nie wspomnę - myślę że następca szybko wprowadzi dowolność i da prawo wyboru (jak dotychczas było) - tyle, że myśląc o obywatelu musi to być już, bo jak do tej pory mamy obowiązkowe mundury i koszty zostały poniesione - kto je pokryje ???
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 01:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
A powiedz mi drogi derku, co to giertychowskie "zero tolerancji" w szkołach zmieniło...

Te zmiany tak naprawdę dopiero zaczną funkcjonować, myślę że efekty będą pozytywne.

haze napisał:
Status funkcjonariusza publicznego - śmiech na sali - po jakiego to komu... to jest recepta na przywrócenie autorytetu - otóż nie... stanowczo nie... Tu trzeba pracy własnej i dobrego przygotowania, a tego brakuje coraz bardziej...

O podniesieniu autorytetu w tym przypadku nie może być mowy. Nie mniej jest to pozytywna zmiana. Nie rzadkie są przecież przypadki nie tylko obelg rzucanych wobec nauczycieli, ale nawet naruszania ich nietykalności cielesnej.

haze napisał:
Rodzice również swoje zasługi w zachowaniu pociech mają - i co ??? pan minister upatruje naprawy w żelaznej dyscyplinie, nakazach, zakazach itd - a gdzie w tym wszystkim rola wychowawcza ??????

Na pewno należało coś zmienić w sytuacji kiedy zapanowała u nas moda na wychowanie bezstresowe, a uczniowie mieli więcej praw niż nauczyciel. Dobrze, że chociaż jeden minister zauważył, że zamiast tolerancji w szkołach potrzebna jest dyscyplina.

haze napisał:
Mówisz o finansach - ostatecznie moje konto po podwyżkach okupionych groźbą dymisji powiększyło się o ok 65 - 70 zł - brawo... dzięki panie ministrze za te łaski - doprawdy oszaleję ze szczęścia....

To i tak więcej niż dałjakikolwiek inny minister. Wszyscy wiemy, że poprzednie gabinety w zakamuflowany sposób nawet oszczędzały na nauczycielach (wydłużany awans zawodowy, zabrane ulgi podatkowe dla studiujących nauczycieli). Ta podwyżka to kropla w morzu potrzeb, ale takie są możliwości budżetu, zaś w przyszłym roku zapowiadany jest dalszy wzrost pensji.

haze napisał:
o oszołomstwie mundurkowym nie wspomnę - myślę że następca szybko wprowadzi dowolność i da prawo wyboru (jak dotychczas było) - tyle, że myśląc o obywatelu musi to być już, bo jak do tej pory mamy obowiązkowe mundury i koszty zostały poniesione - kto je pokryje ???

Mam nadzieję, że mundurki zostaną. Zresztą obowiązują i zdają egzamin nie tylko w Polsce.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Te zmiany tak naprawdę dopiero zaczną funkcjonować, myślę że efekty będą pozytywne.

Widać dalej z czytaniem ze zrozumieniem u Ciebie słabiutko - przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post... - nie ma żadnych zmian tylko pieniactwo i nagłośnienie marginalnych "wybryków", które w szkole są , były i będą... no i wprowadzanie wszystkiego, co w szkołach już jest....

derek napisał:

O podniesieniu autorytetu w tym przypadku nie może być mowy. Nie mniej jest to pozytywna zmiana. Nie rzadkie są przecież przypadki nie tylko obelg rzucanych wobec nauczycieli, ale nawet naruszania ich nietykalności cielesnej.

I co ??? Status funkcjonariusza jak czarodziejska różdżka temu zapobiegnie... Pozwoli tylko na .... surowsze karanie, a to ostateczność w procesie wychowawczym...
Ja sobie nie wyobrażam, żeby uczeń "rzucał wobec mnie obelgi lub naruszył moją nietykalność cielesną"... i wszystko mi jedno czy będę funkcjonariuszem czy nie, przede wszystkim jestem nauczycielem, zbudowałem sobie autorytet i odczuwalny szacunek swoją własną pracą, podmiotowym traktowaniem ucznie, odpowiednim podejściem i przykładem... i żaden odgórny przepis za nauczyciela tego nie zrobi...

derek napisał:

Na pewno należało coś zmienić w sytuacji kiedy zapanowała u nas moda na wychowanie bezstresowe, a uczniowie mieli więcej praw niż nauczyciel. Dobrze, że chociaż jeden minister zauważył, że zamiast tolerancji w szkołach potrzebna jest dyscyplina.

Piszesz nie na temat, bo mowa była o rodzicach i ich roli.... trudno budować nauczycielowi autorytet, gdy dziecko od małego słyszy jak to np. mama w rozmowie z koleżanką krytykuje n-la i rzuca niewybrednymi epitetami typu, "pieniądze biorą i nic nie robią...", "wymagają a sami gów... wiedzą..." czy bezpośrednio "ta czy tamta n-lka to głupia małpa..." etc... Sam słyszałem kilka razy, najczęściej w sklepie, a dziecko obok słuchało z wytrzeszczonymi oczkami...
Chodziło mi o współpracę i współudział w wychowaniu i całej tej mozolnej robocie... niestety, często rodzice tylko wymagają a komentując w ten czy inny sposób poczynania n-li, często zasłaniając tym porażki i niepowodzenia pociechy tylko szkodzą...
Jeżeli chodzi o to co piszesz... "chociaż jeden minister zauważył, że zamiast tolerancji w szkołach potrzebna jest dyscyplina." - szkoła to nie wojsko i z tą dyscypliną bym nie przesadzał... potrzeba właśnie właściwej tolerancji, otwarcia na człowieka, zrozumienia i współpracy, potrzeba znalezienia wspólnych obszarów zainteresowań i działań i dania młodzieży możliwości wykazania się...
Młodzież ogólnie mamy wspaniałą i niech nikt nie buduje negatywnych opinii na marginalnych przypadkach...

derek napisał:

To i tak więcej niż dałjakikolwiek inny minister. Wszyscy wiemy, że poprzednie gabinety w zakamuflowany sposób nawet oszczędzały na nauczycielach (wydłużany awans zawodowy, zabrane ulgi podatkowe dla studiujących nauczycieli). Ta podwyżka to kropla w morzu potrzeb, ale takie są możliwości budżetu, zaś w przyszłym roku zapowiadany jest dalszy wzrost pensji.

Dalszy wzrost - znowu dobrą wódkę, zapitkę i reklamówkę... Jęzor (jak to kolega określił)
Nie pisz bzdur... największą podwyżkę i tym samym załagodzenie napiętej sytuacji (strajki, protesty itd) dostali n-le przy okazji "dogadania się" w sprawie tabeli płac, wprowadzenia nowej siatki, awansu zawodowego itd...Obserwując poczynania rządu z pielęgniarkami twierdzę, że teraz byłoby to niemożliwe...
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Widać dalej z czytaniem ze zrozumieniem u Ciebie słabiutko - przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post... - nie ma żadnych zmian tylko pieniactwo i nagłośnienie marginalnych "wybryków", które w szkole są , były i będą... no i wprowadzanie wszystkiego, co w szkołach już jest....

Nie, to Ty masz jakieś urojenia skoro zaprzeczasz oczywistym zmianom jakie wprowadził Giertych.

haze napisał:
I co ??? Status funkcjonariusza jak czarodziejska różdżka temu zapobiegnie... Pozwoli tylko na .... surowsze karanie, a to ostateczność w procesie wychowawczym......

Pozwoli mieć nauczycielom ochronę na jaką zasługują. Zresztą, skoro inne grupy wypełniające ważne zadania w państwie taki status mają, to nie widzę powodu dla których nie mieliby go mieć nauczyciele.

haze napisał:

Piszesz nie na temat, bo mowa była o rodzicach i ich roli.... trudno budować nauczycielowi autorytet, gdy dziecko od małego słyszy jak to np. mama w rozmowie z koleżanką krytykuje n-la i rzuca niewybrednymi epitetami typu, "pieniądze biorą i nic nie robią...", "wymagają a sami gów... wiedzą..." czy bezpośrednio "ta czy tamta n-lka to głupia małpa..." etc... Sam słyszałem kilka razy, najczęściej w sklepie, a dziecko obok słuchało z wytrzeszczonymi oczkami...
Chodziło mi o współpracę i współudział w wychowaniu i całej tej mozolnej robocie... niestety, często rodzice tylko wymagają a komentując w ten czy inny sposób poczynania n-li, często zasłaniając tym porażki i niepowodzenia pociechy tylko szkodzą......[/quote]
Tutaj oczywiście się z Tobą zgodzę.

haze napisał:
Nie pisz bzdur... największą podwyżkę i tym samym załagodzenie napiętej sytuacji (strajki, protesty itd) dostali n-le przy okazji "dogadania się" w sprawie tabeli płac, wprowadzenia nowej siatki, awansu zawodowego itd...Obserwując poczynania rządu z pielęgniarkami twierdzę, że teraz byłoby to niemożliwe...

W ostatnich latach tylko raz była podwyżka zbliżona do zeszłorocznej 5-procentowej (tutaj powołuję się na dane opublikowane niedawno w Przeglądzie Oświatowym). Pamiętam jeszcze jak wirtualny wzrost płac wynikający z wprowadzenia awansu był później przez Sejm obniżany. Obecnie pojawiła się szansa na stały wzrost nauczycielskich pensji i miejmy nadzieję, że ta tendencja będzie kontynuowana przez kolejnych ministrów.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Lip 22, 2007 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego swoje słowa cytujesz jako moje, a moje są Twoimi ???
derek napisał:

haze napisał:

Chodziło mi o współpracę i współudział w wychowaniu i całej tej mozolnej robocie... niestety, często rodzice tylko wymagają a komentując w ten czy inny sposób poczynania n-li, często zasłaniając tym porażki i niepowodzenia pociechy tylko szkodzą......

Sam status funkcjonariusza nie uchroni nauczyciela przed niczym, autorytetu i poważania nie doda - trzeba samemu sobie na to zapracować...
Giertych nie wprowadził niczego nowego - poza obowiązkowym umundurowaniem i bliżej nie określonymi "szkołami specjalnymi" - bo wszystko wskazuje na to, że będzie to coś na wzór dzisiejszych zakładów wychowawczych - więc też nie nowość - jak już to zmiana nazwy i namnożenie...
Nooo - może jeszcze amnestia maturalna i zbędne, kasożerne "trójki giertychowskie" - zostawię takie działania bez komentarza - szkoda słów...
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniec tematu:

http://wiadomosci.onet.pl/1587817,11,item.html
Legutko zastąpi Romana Giertycha
Nowym ministrem edukacji narodowej zostanie prof. Ryszard Legutko. Obecny wicemarszałek Senatu ma w poniedziałek zastąpić Romana Giertycha - poinformował portal gazeta.pl

Jeżeli ta wiadomość jest prawdziwa to
wreszcie wielu odetchnie od Giertycha.
Jednak pierwszy pod tematem brzmi:
"Legutko! 12.08.2007 15:10
Jezus Maria! Roman, wracaj! "
Powrót do góry
ankhu
Maniak

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten to ma szczescie, ze tylko do wyborow, chyba ze mu sie trafi i potem tez zostanie... ale ktokolwiek by nie byl nowym ministrem menu to wspolczucia, bo takiego gowna w tym resorcie do sprzatania jeszcze nie bylo
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ANKHu napisał:
ale ktokolwiek by nie byl nowym ministrem menu to wspolczucia, bo takiego gowna w tym resorcie do sprzatania jeszcze nie bylo
Ja i tak najbardziej współczuję każdemu ministrowi zdrowia Uśmiech
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noooo - wreszcie....
słusznie Giertych podsumował swą pracę w MEN - "tyle o oświacie nigdy nie mówiono... "
czyli jeden wielki szum - zrobił z oświaty odskocznię promującą jego poglądy, nakrzyczał, namącił i odszedł - czas sprzątać...
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani, Minister Edukacji Narodowej - Giertych to już historia Bardzo szczęśliwy
Wznoszę toast za polskie szkoły! Piwosze
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17

Skocz do: