« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Matury

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aquasha
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 20:22    Temat postu: Matury Odpowiedz z cytatem

Ku napisaniu tego tematu skłonił mnie dzisiajszy test z matmy^^. Otóż otrzymaliśmy dziś 20 zadań, 10 poziomu podstawowego i 10 rozszerzonego, który sprawdzić miał nasze umiejętności zdobyte w tymże roku szkolnym. Przeznaczony czas: 80 minut.

Powracając do tematu, wydaje mi się, że matury nie powinny posiadać limitu czasowego. Przecież egzamin dojrzałości jest nie po to, aby ze sobą beznadziejnie konkurować kto ile napisze w czasie. Jest to sprawdzenie naszych umiejętnościi. Myślę, że czas nam to ogranicza. Po 1 jest to niepotrzebny stres, bo wciąż zerkamy na zegarek zastanawiając się czy zdążymy, po 2 co im by to dało, że ktoś pisałby dłużej? Przecież z czasem mu wiedzy nie przybędzie. A jeśli ma to zaważyć na naszej przyszłości to jest to rozsadne rozwiązanie. Przecież w przyszłej potencjalnej pracy czas nie ma raczej znaczenia.

p.s. Oczywistym jest, że nie jest to realne, ale co Wy o tym myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 20:27    Temat postu: Re: Matury Odpowiedz z cytatem

aquasha napisał:
Przecież z czasem mu wiedzy nie przybędzie. A jeśli ma to zaważyć na naszej przyszłości to jest to rozsadne rozwiązanie. Przecież w przyszłej potencjalnej pracy czas nie ma raczej znaczenia.

Z czasem mu wiedzy nie przybędzie, ale jeśli ma odpowiednią wiedzę to i w tych 80-ciu minutach sięzmieści. Może w potencjalnej przyszłej pracy czas napisania matury nie ma znaczenia, ale czas sam w sobie jest bardzo istotnym czynnikiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
aquasha
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne. Jak dla mnie czas jest wartością nie "zegarkową" ,ale matura kojarzy mi się jednak z olbrzymim stresem, nie jak dla mnie, ponieważ w zwyczaju mam lać na wszystko co się dzieje, bo wiem, że jakoś to będzie, ale z 2 strony zdaję sobię sprawę z istnienia takich ludzi, którym zbiera się na wymioty 3 lata przed maturą. Zresztą zdarzają się osoby, które mają problemy ze zrozumieniem tekstu i podczas, gdy jeden napisze 2 zadania drugi moze skupiać się na czytaniu pierwszego zadania, pomimo wiedzy jaką posiada.
Powrót do góry
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No oo ! no to mamy zadanko dla Pana Giertycha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh matura to najprostszy egzamin w zyciu. Egzaminy na studiach są 10 razy trudniejsze i masz o wiele mniej czasu. Gdyby nie było limitu czasowego to bym na maturze siedział całą noc i moze bym lepiej napisał, a stres? Kazdy wie że jak sie stresujesz to prawie nie zdałeś, więc po co sie stresowac. lepiej przed maturą pochodzić wkoło drzew i myslec o rzeczach przyjemnych bądź posłuchać muzyki. O egzaminie myslec wtedy kiedy się go zacznie pisac.
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehehehe, poprawiłaś mi humor.
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Wto Cze 13, 2006 23:11    Temat postu: Re: Matury Odpowiedz z cytatem

aquasha napisał:
Ku napisaniu tego tematu skłonił mnie dzisiajszy test z matmy^^. Otóż otrzymaliśmy dziś 20 zadań, 10 poziomu podstawowego i 10 rozszerzonego, który sprawdzić miał nasze umiejętności zdobyte w tymże roku szkolnym. Przeznaczony czas: 80 minut.

p.s. Oczywistym jest, że nie jest to realne, ale co Wy o tym myślicie?

Skoro przeszkadza Ci limit czasowy to znaczy ze jestes slabo przygotowana do matury ktora imho jest pikusiem i teraz bedac na studiach moglbym ja rozwiazywac zamiast krzyzowek (podstawa zycia studenta wykladowego ;] ).
Sam cala mature - polak pdst i rozsz , hire pdst i rozsz oraz angol pdst i rozsz pisalem lacznie okolo 3 godzin z czego angielski zajal najwiecej bo trzeba bylo sluchac kolesia z kasety - bez tego max 2,5h by wyszedl.

Za duzo czasu daja na maturze, jesli nie wiesz czegos od poczatku to nawet 10h nic nie da...

A stres ? jaki stres Jęzor bardziej sie przejmowalem na ustnym polaku tym ze mie sie telefon rozladowal niz gadaniem :]
Powrót do góry
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Cze 14, 2006 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wysoki wysilek psychiczny w okreslonym czasie moze byc rowniez potrzebny w przyszlej pracy kiedy to trzeba w okreslonym czasie wyrabiac pewna norme, a wiec mysle ze ograniczenie czasowe jest niezbedne, aby okreslic umiejetnosci i wydajnosc czlowieka Oczko
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: