« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dramat na lekcji - samobójstwo 14-latki.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
heniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jakiś odsetek poczuje ulgę i moze to i dobrze dla nich. Za to podatnicy nie będą musieli utrzymywać zbrodniarzy i samo egzekwowanie kary smierci trochę uspokoiłoby niepokornych ; )

P.S. Równiez czytałem ten artykuł na onecie. Brak słów. Yyyy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Orion
Maniak

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:

Sąd rodzinny wydał już wyrok dla oprawców - 3 miesiące w schronisku dla nieletnich.. to ma być jakiś żart? Podobno żyjemy w państwie prawa Oooo... .. właśnie widać.. ech, szkoda słów.

Cytat:
Chłopcy mają pozostać w ośrodku do czasu zakończenia postępowania

Czyli beda tam na razie zeby nie byc np. w areszcie czy w domu do rozprawy wlasciwej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu szok. Strasznie mi żal tej dziewczyny, żal mi jej rodziców. Powtórzę pytanie, które już ktoś wcześniej zadał: dlaczego reszta klasy nie zareagowała? Czy cała dwudziestokilkuosobowa klasa składa się z baranów, które cieszą się gdy ktoś jest krzywdzony? I zastanawia mnie jedno, oczywiście adwokat będzie chciał zwalić winę na szkołę, ale kurde szkoła jest przedewszystkim od uczenia. Od wychowywania są rodzice. Jeśli rodzice nie potrafią wychować swojego dziecka, jeżeli nie potrafią w nim zaszczepić odrobiny ludzkich odruchów, to nawet najlepsza szkoła nie wychowa takiego człowieka. Zastanawiam się kim są rodzice tych zwyrodnialców.
Też jestem przeciwnikiem kary śmierci, ona nie rozwiązuje problemu. Chłopaki powinni być sądzeni jak dorośli i skazani surowo. Nie tylko za molestowanie, ale przede wszystkim za doprowadzenie do śmierci. Prawda jest taka, że oni są winni śmierci tej dziewczyny, zabili ją psychicznie i powinni spędzić wiele lat w więzieniu. Nie wiem ile lat, chętnie dałbym im dożywocie, bo niepowinni tacy ludzie chodzić po ulicach. Jakby tak trafili do celi z recydywistami, "lubiącymi" młodych chłopców, to dopiero wtedy pożałowaliby tego co zrobili i to mogłoby odstraszyć innych przed popełnieniem podobnego czynu.
Powrót do góry
kyniu
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Kynia:
To co rząd ma wg ciebie zrobić? Tutaj każdy się czuje bezkarny.[/quote]

Przedewszystkimm zamiast "kilkunastu" lekcji religii, postawili by na cotygodniowe rozmowy z psychologami , pewnie ze to nic zawiele niepooze ale jakis napewno skutek pozytywny by to odnioslo.
Co do kary jaka zastosowal sad na dzien dzisiajszy to jest smiech na sali
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym schroniskiem dla nieletnich to jakiś ponury żart. Popełnili dorosłą zbrodnię więc jak dorośli powinni odpowiadać. Słuchając reakcji rodziców tych zwyrodnialców nie ma się chyba co dziwić, że tacy powyrastali. Jeśli dla nich to była niewinna zabawa czy coś w tym stylu to cóż....
Powrót do góry
Milena
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Czw Paź 26, 2006 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 miesiace?! smieszne... za zwyklą kradziez potrafia dac wiecej...

czy rozebranie dziewczyny do naga, upokorzenie, wystawienie na posmiewisko i przyczynienie sie do jej samobojstwa to mniej niz kradziez... boze gdzie my zyjemy! ten kraj jest tak poje**ny ze brakuje słów...

jesli chlopcy uwazali ze sa tacy zabawni to moze czas ich rozebrac na srodku klasy polozyc na lawce i robic z nich gowno?!

kochane polskie prawo broniace przestepcow.... Wkurzony
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 09:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna tragedia Nie nie rozumiem zachowania reszty klasy, uczniów, którzy oglądali to ponure widowisko i nie zareagowali, nie wybiegli z klasy, nie wzywali pomocy. na jakich dorosłych wyrosną tacy okrutni smarkacze? jak wyglądają ich domy, jak wychowują ich rodzice?
zaszokowała mnie też reakcja dyrektora: jego wypowiedź, że tak właściwie to on czasu nie cofnie, że to tylko media robią niepotrzebną sensację. dobrze, że podał się do dymisji, bo najwyraźniej sytuacja go przerosła - rodzice kilku uczennic twierdzą, że na sygnały o molestowaniu w ogóle nie reagował, a sytuacje podobne do piątkowej zdarzały się już wczesniej.
nagana nie minie pewnie i nauczycielki. poszła na próbę? w porządku, ale wtedy zabiera się całą klasę, niech siedzi na widowni i słucha - takie zwyczaje są w mojej szkole.
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
Po prostu szok. Strasznie mi żal tej dziewczyny, żal mi jej rodziców. Powtórzę pytanie, które już ktoś wcześniej zadał: dlaczego reszta klasy nie zareagowała? Czy cała dwudziestokilkuosobowa klasa składa się z baranów, które cieszą się gdy ktoś jest krzywdzony? I zastanawia mnie jedno, oczywiście adwokat będzie chciał zwalić winę na szkołę, ale kurde szkoła jest przedewszystkim od uczenia. Od wychowywania są rodzice. Jeśli rodzice nie potrafią wychować swojego dziecka, jeżeli nie potrafią w nim zaszczepić odrobiny ludzkich odruchów, to nawet najlepsza szkoła nie wychowa takiego człowieka. Zastanawiam się kim są rodzice tych zwyrodnialców.
Też jestem przeciwnikiem kary śmierci, ona nie rozwiązuje problemu. Chłopaki powinni być sądzeni jak dorośli i skazani surowo. Nie tylko za molestowanie, ale przede wszystkim za doprowadzenie do śmierci. Prawda jest taka, że oni są winni śmierci tej dziewczyny, zabili ją psychicznie i powinni spędzić wiele lat w więzieniu. Nie wiem ile lat, chętnie dałbym im dożywocie, bo niepowinni tacy ludzie chodzić po ulicach. Jakby tak trafili do celi z recydywistami, "lubiącymi" młodych chłopców, to dopiero wtedy pożałowaliby tego co zrobili i to mogłoby odstraszyć innych przed popełnieniem podobnego czynu.

Ja dodatkowo bym ich wysłał do kamieniołomów, bo nie godzę się na utrzymywaniu w ciepłym więzieniu takich zwierzat. Wypowiedzi rodziców nie slyszałem, ale jeśli dla nich to była niewinna zabawa to przychylam się do pomysłu, że co niektórzy powinni przechodzić badania i otrzymywać pozwolenia na posiadanie potomstwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dawdam
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
I zastanawia mnie jedno, oczywiście adwokat będzie chciał zwalić winę na szkołę, ale kurde szkoła jest przedewszystkim od uczenia. Od wychowywania są rodzice. Jeśli rodzice nie potrafią wychować swojego dziecka, jeżeli nie potrafią w nim zaszczepić odrobiny ludzkich odruchów, to nawet najlepsza szkoła nie wychowa takiego człowieka. Zastanawiam się kim są rodzice tych zwyrodnialców.

szkola jest od uczenia ale powinna pomagac w wychowywaniu dzieci.
Lecz nie raz w życiu jest tak, że rodzice traktuja swoje dzieci tak samo, a jedno z nich jest ksiedzem, lub dobrym czlowiekiem a drugie mordercą. Nie wiadomo jakie srodki mozna zastosowac, jak dzieciak nie ma nic w srodku i zamiast zdrowego rozsadku ma siano to i tak bedzie robil swoje. znam duzo przypadkow co dzieci w domu posluszne byly a na zewnatrz robily co chcialy. Czasem owszem rodzice za malo interesuja sie dziecmi i w tym przypadku pewnie tak bylo. Lecz teraz liczy się pieniadz i kazdy goni za nim, by nastepnego dnia bylo co do garka włozyć. Świat się zmienia i to najgorsze, a czlowiek "psuje sie" juz jako dziecko .... a gdzie ? na ulicy, przed blokiem ... jak dla mnie mlodzież nie moze znalezc zlotego srodka, ciagle szuka nie wie czego, najlepsza jest dla nich rozrywka i to coraz czesciej alkohol i narkotyki, no i wazny szpan, każdy teraz chce "zaimponić".
A szkola ... powinna zwracac uwage na ucznia, jego zachowanie, stroj, ... nauczyciele zamiast to zwalczac akceptuja i wola sie nie odzywac ... Wartosci wynosi sie zarowno z domu jaki i ze szkoly ...
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertocarlos napisał:
Ja dodatkowo bym ich wysłał do kamieniołomów, bo nie godzę się na utrzymywaniu w ciepłym więzieniu takich zwierzat.

A oczywiście, jestem zdania, że warunki w więzieniach są obecnie zbyt dobre. Poza tym więźniowie powinni sami pracować na swoje utrzymanie. Więzienie to nie sanatorium. Ale to już jest temat na inną dyskusję.
Powrót do góry
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
A oczywiście, jestem zdania, że warunki w więzieniach są obecnie zbyt dobre. Poza tym więźniowie powinni sami pracować na swoje utrzymanie. Więzienie to nie sanatorium. Ale to już jest temat na inną dyskusję.

moze i sa dobre (chociaz ja bym sie tak do konca nie zgodził) ale uwierz mi ze nie chciałbys tam trafic. psychike zorali by tobie osrto. pozdro
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Paź 27, 2006 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JoInTmAnIaK napisał:
nicpon napisał:

moze i sa dobre (chociaz ja bym sie tak do konca nie zgodził) ale uwierz mi ze nie chciałbys tam trafic. psychike zorali by tobie osrto. pozdro

Wiem, znam kolesia który przez to przeszedł. Po Ostrowie wrócił nie ten sam.
Powrót do góry
MANSONmaniak
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ja bym ich kur** dorwal to bym zrobil to samo co oni tej dziewczynie - tylko ja ich bym macal kijami po jajach - wiezienie byloby ju znie potzrebne...;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
kyniu
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest dosc powazny temat a ty sobie tu swoje fantazje seksualne ujawniasz Mansonmaniaku.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobra decyzja, moim zdaniem, ministra Giertycha:
http://wiadomosci.onet.pl/1427456,11,item.html
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Bardzo dobra decyzja, moim zdaniem, ministra Giertycha:
http://wiadomosci.onet.pl/1427456,11,item.html

W czym ten zakaz ma pomóc? Co spowodować?
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pf, smich na sali z tego zakazu.. co on ma na celu ? wedlug mnie to totalna porazka

Nawet jakby to przeszlo, to nigdy by tego nie opanowali.. takie moje zdanie

Ostatnio zmieniony przez Adas dnia Czw Lis 02, 2006 17:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie komórki nie mają nic do rzeczy, jeżeli podczas lekcji lub apelu są wyciszone. W wielu szkołach jest teraz tragiczna sytuacja, często kilku cwaniaczków trzęsie całą szkołą, reszta dzieciaków nic nikomu nie mówi, bo są skutecznie zastraszeni, a nauczyciele albo dyrekcja nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć.
Jeżeli chodzi o pomysł Giertycha dot. szkół z zaostrzonym rygorem, to w ogólnym zarysie jest to pomysł dobry, ale pomysł, aby ładować tam żołnierzy tak do końca trafiony nie jest. Pewne jest to, że coś trzeba zrobić, bo niedługo normą się stanie, jak uczniowie będą lać nauczycieli.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pzrecież tera zteż jest zakaz używania komórek w skzole, czy sie myle? To że ktoś na przerwie używa komórki to o niczym nie świadczy. Ale fakt komórki w szkole to zło wg pana Giertycha a dlaczego? Bo gdyby nie te durne komórki to nigdy nysmy o wielu patologicznych sprawach jakie się dzieją w szkole bysmy nie wiedzieli. Akurat wszystko wypływa kiedy minstrem jest panGiertych ale takie rzeczy działy sie już wczesniej. Osobiście nigdy z czymś takim sie nie spotkałem. Taki zakaz nie zmieni tego że w skzole uczniowie będą się czuć bezpieczniej.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boniek napisał:

Oprócz tego, że na lekcjach nie będą rozbrzmiewać dzwonki, nie będzie też okazji do nagrywania nauczycieli czy nękanych i poniżanych kolegów. Przecież nagranie na telefonie molestowanej dziewczynki z Gdańska było powodem jej samobójstwa. Już nie wspomnę o tym, że obecnie nawet dzieci z podstawówki handlują między sobą komórkami.
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Boniek napisał:

Oprócz tego, że na lekcjach nie będą rozbrzmiewać dzwonki, nie będzie też okazji do nagrywania nauczycieli czy nękanych i poniżanych kolegów. Przecież nagranie na telefonie molestowanej dziewczynki z Gdańska było powodem jej samobójstwa. Już nie wspomnę o tym, że obecnie nawet dzieci z podstawówki handlują między sobą komórkami.

jak nie komorka to aparat, ktorym tez moga nagrac, jesli beda chcieli

a powiedz jak tego dopilnuja zeby nie bylo komorek w szkole ?? hm ?
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech mi kupi kalkulator i zegarek, to moze przezyje te pare godzin bez telefonu Yyyy...
Powrót do góry
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyczyną tragedii było upokorzenie dziewczynki. Nie wiadomo i nie można wysuwać takich wniosków jak Derek, że to nagranie na telefon, było przyczyną tego co się stało. Sfilmowanie całego zdarzenia było jednym z elementów całej tragedii jaka wydarzyła się w Gdańsku, ale nie można powiedzieć, że gdyby chłopcy nie nagrali filmiku to do tragedii by nie doszło.

Co do całkowitego zakazu używania telefonów komórkowych to jest to moim zdaniem głupota, która nic nie zmieni, i która się w szkołach nie sprawdzi. Owszem, nagrywanie takich zdarzeń tudzież nagrywanie nauczycieli to coś, czego w szkole nie powinno być, ale wprowadzony zakaz telefonów nic nie zmieni. Technika jest na tyle do przodu, że telefony są małej wielkości, i ciężko jest zauważyć że ktoś w danym momencie go uzywa czy nie.
Inna sprawa, co jeśli jest zagrożenie życia kogokolwiek (z różnych przyczyn- jakiś wypadek czy coś). Brak w pobliżu telefonu stacjonarnego może być problemem w wezwaniu pomocy. Komórki można używać poza szkołą, czy to znaczy, że uczeń któy widzi całe zdarzenie ma biec poza teren szkoły i stamtąd wzywać pomoc? Czy jeśli to jest w klasie to niech skoczy przez okno to będzie szybciej poza szkołą?
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy przypadek można uskrajniać, ale jeśli zajdzie potrzeba wezwania pomocy to jest jasne że robi się to od razu. Poza tym jest kwestia czy zakaz używania komórek będzie dotyczył tylko lekcji czy terenu całej szkoły.
Powrót do góry
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowity zakaz wnoszenia telefonów komórkowych na teren szkoły- takie ma być rozporządzenie. Ciekawe jak to zrobią, będą przeszukiwać plecaki? Będzie przeprowadzana kontrola osobista? A może będzie trzeba przechodzić przez bramki wykrywające metal jak na lotnisku, tyle że będzie oprócz broni szukać się telefonów komórkowych?

Ale jeśli już wniesie ktoś ten telefon, nie daj Boże zdarzy się sytuacja którą opisałem, ktoś zadzwoni po pomoc- to czy będą względem niego wyciągane jakieś konsekwencje za złamanie zakazu wnoszenia komórki na teren szkoły?
Ciekawe jak Romuś chce to rozwiązać, bo nawet premier ma wątpliwości na temat słuszności decyzji pożal się Boże Ministra Edukacji.
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyczytałem o zakazie dot. terenu szkoły.
Jedyne co mi się podoba, to zakaz przytulania na przerwach. <rzygi20>
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R0bert napisał:
Ciekawe jak to zrobią, będą przeszukiwać plecaki? Będzie przeprowadzana kontrola osobista? A może będzie trzeba przechodzić przez bramki wykrywające metal jak na lotnisku, tyle że będzie oprócz broni szukać się telefonów komórkowych?

Tak prawdę mówiąc, to nauczyciel nie ma prawa przeszukać ucznia. Także nie będzie możliwości sprawdzenia, czy ktoś wnosi komórkę na teren szkoły, czy nie. Pan minister chyba poszedł po rozum do głowy, bo powoli się z decyzji wycofuje. Komórka nie jest bezpośrednią przyczyną tragedii, więc po co ten zakaz? Nic by nie zmienił. Mówię to zupełnie obiektywnie, bo we mnie to rozporządzenie by nie uderzyło - komórkę do szkoły noszę w sporadycznych przypadkach, kiedy naprawdę jest taka konieczność.
Powrót do góry
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Tak prawdę mówiąc, to nauczyciel nie ma prawa przeszukać ucznia.
Jeszcze... wszystko się może zmienić Jęzor

Co do wycofywania się z decyzji to powiem, że tego oczekiwałem, bo to nie miało prawa przejść.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to zmieni? Wyrzuca kogos do szkoły bo ma ze sobą telefon? To następnego dnia wyrzucą wszystkich ze szkoły bo wtedy każdy przyniesie telefon. I gdzie tu jaka kolwiek metoda zeby zapobiec temu co sie dzieje w szkole? Derek pomyśl też pzrez chwile. Nie sztuką jest wymyslić głupi zakaz, jeszcze trzeba przemyślec jego konsekwencje. nawet Pan Premier nie był specjalnie zadowolony z tego pomysłu. To że telefonów nie używa sie na lekcji (przynajmniej ci kultiralni uczniowie nie używają wyjątek to kalkulator na który pozwalają nauczyciele) to wie każdy, ale co komu do tego co ludize robią na przerwach? Dopóki ktoś komuś nie szkodzi to nie można sie do niego doczepiać. Popre ten durny pomysł (i chyba każdy) jak udowodnią że noszenie telefonu komórkowego do szkoły podnosi agresję itd. wśród uczniów.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Lis 03, 2006 02:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R0bert napisał:
Całkowity zakaz wnoszenia telefonów komórkowych na teren szkoły- takie ma być rozporządzenie. Ciekawe jak to zrobią, będą przeszukiwać plecaki?

A jednak można to zrobić. W Bawarii obowiązuje całkowity zakaz używania telefonów komórkowych na terenie szkoły. Telefonu użyć można tylko w wyjątkowych przypadkach.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: