« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak policja łamie przepisy !!!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LANDEK
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 18:41    Temat postu: Jak policja łamie przepisy !!! Odpowiedz z cytatem

A może popiszemy sobie o naszej "kochanej" policji?
Na pewno każdy spotkał się z naruszaniem przepisów ruchu drogowego przez tych co to powinni być wzorem. lol
Ja ostatnio, będąc około 20 "u stuska" zobaczyłem Transportera nadjeżdżającego od rynku no i koleś musiał być bardzo głodny bo przeciął podwójną ciągłą i zaparkował już poza parkingiem (pewnie żeby mieć bliżej, albo coby mu fury nie podprowadzili Diabełek )
Ciekawe ile za to by skasowali i punkcików wlepili lol lol lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od 100 do 300 chyba, a ile pkt? kto to wie Oczko

często się widzi Policję tnącą 60-70 przy ograniczeniach do 50 czy 40tu... albo parkowanie na podjeździe dla karetek przed szpitalem... łamanie podstawowych przepisów w wykonaniu naszej Policji to normalka... można składać skargi, zwracać uwagę, tylko po co? Żeby sobie jakiś Policjant urozmaicił dzień trzepiąc nasze auto? Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Walduś
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pieszy patrol wlepiał mi mandat że mi sie siusiu zrobiło a oni jak zawsze byli w pobliżu:)Zapytałem się co oni robią jak im się chce siusiu usłyszałem prostą odpowiedź MY TO MY i ta zasada sprawdza się zawsze niestety!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 19:29    Temat postu: Re: Jak policja łamie przepisy !!! Odpowiedz z cytatem

LANDEK napisał:

Ja ostatnio, będąc około 20 "u stuska" zobaczyłem Transportera nadjeżdżającego od rynku no i koleś musiał być bardzo głodny bo przeciął podwójną ciągłą i zaparkował już poza parkingiem (pewnie żeby mieć bliżej, albo coby mu fury nie podprowadzili Diabełek )

Wedlug taryfikatora 200 zl i 5 punktow karnych, takie slowa niedawno uslyszalem popelniac identyczne wykroczenie, tzn skret na podwojnej..

Lamanie przepisow przez "strozow prawa" ? nic nowego..
Powrót do góry
Dr.Evil
Gość

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 00:15    Temat postu: Re: Jak policja łamie przepisy !!! Odpowiedz z cytatem

Adas napisał:
LANDEK napisał:

Wedlug taryfikatora 200 zl i 5 punktow karnych, takie slowa niedawno uslyszalem popelniac identyczne wykroczenie, tzn skret na podwojnej..

Lamanie przepisow przez "strozow prawa" ? nic nowego..

Ja uslyszalem to samo wykonujac ten manewr kolo blaszaka Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sro Sty 10, 2007 01:15    Temat postu: Re: Jak policja łamie przepisy !!! Odpowiedz z cytatem

Dr.Evil napisał:

Ja uslyszalem to samo wykonujac ten manewr kolo blaszaka Bardzo szczęśliwy

No tam jest to spieprzone na maxa. Chcąc skręcić na ten parking przy samym sklepie, jadąc od WZW trzeba prawidłowo przejechać koło Lidla i wjechać od Wyszyńskiego... (albo stanąć na parkingu tym przy ulicy, a nie przy sklepie) Chcąc wyjechać i jechać w kierunku Wyszyńskiego, trzeba jechać w stronę WZW i zawrócić kawałek dalej... w innym wypadku jak nas zauważą, mamy problem.
Ja sam w sytuacji opisanej jako pierwsza (przeze mnie) łamię przepis, ale mam dość dobre pole widzenia więc patrzę, czy czasem nie jadą Jęzor , ale jak wyjeżdżam z parkingu wolę jechać w stronę WZW i zawrócić, szkoda kasy Diabełek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sty 11, 2007 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jazda 20 km/h. Z tego co wiem to zbyt wolna jazda utrudnia ruch i jest karalna. Nie wiem jak siue przedstawia kara za to, ale faktem jest ze po 22 często mundurowi sobie ganiają z taką prędkością szczególnie jka ktoś za nimi jedzie.
Powrót do góry
BoNgO DrIvEr
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe i najlepsze jest to że większość kierowców boi się ich wyprzedzić i robią czasem koreczek... Yyyy...

co powiecie na jazde pod prąd na jednokierunkowych? często widzę jak jeżdżą w ten sposób na WzW. zwłaszcza koło 7 bo jest otoczona jednokierunkowymi. czy to jakaś metoda prewencyjna?
aha! i nie pamiętam pałaża z zapiętymi pasami, nawet w cywilnych autach. a tak to stówka...

peace Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 01:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BoNgO DrIvEr napisał:
co powiecie na jazde pod prąd na jednokierunkowych? często widzę jak jeżdżą w ten sposób na WzW.

jak ich spotkasz naprzeciw podjedź pod sam nos i czekaj aż cofną, w końcu Ty masz pierwszeństwo (w zasadzie tylko Ty możesz tam jechać), a i przydałby się ktoś co to filmuje dla Twego bezpieczeństwa, w razie czego będziesz mógł aferę zrobić... a potem... no co jak się na Ciebie uwezmą to 3 miesiace i oczko Jęzor... prawko od nowa, takie realia Diabełek
Każdy z nas przepisy łamie i nie oszukujmy się, generalnie policja w Turku na to często przymyka oko (w stosunku do Turkowskich kierowców), a że czasem muszą limit wykonać, a duo brakuje, albo akurat głodni są Oczko narzekajcie z umiarem .

BoNgO DrIvEr napisał:
aha! i nie pamiętam pałaża z zapiętymi pasami, nawet w cywilnych autach. a tak to stówka...

A co Ty się tym przejmujesz?? Ta możliwość niezapinania pasów może się kiedyś na niejednym zemścić, zapinanie pasów powinno być nawykiem. Skoro oni nie zapinają, to jak przydarzy im sie wypadek to mają większe szanse na śmierć, proste.
Ja takowy nawyk posiadam, a mam go właśnie dzięki policji, K... mnie zatrzymał, chciał ukarać za to i od tego czasu wszedłem w nawyk zapinania pasów, nieraz na polnej drodze nawyk zwycięża. Niejednemu pasy życie uratują i powinniśmy zapinać pasy właśnie dla siebie a nie tylko żeby nie dostać mandatu...
Powrót do góry
Partyzant
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Sty 12, 2007 01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BoNgO DrIvEr napisał:

i nie pamiętam pałaża z zapiętymi pasami, nawet w cywilnych autach. a tak to stówka...

A cz widziałęś kiedykolwiek lekarza czy sanitariusza a może strażaka będących w akcji w pasach? Ten zawód wymaga szybkości reagowania.. czyli wysiadania z samochodu...
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Partyzant napisał:

A cz widziałęś kiedykolwiek lekarza czy sanitariusza a może strażaka będących w akcji w pasach? Ten zawód wymaga szybkości reagowania.. czyli wysiadania z samochodu...

Nie żartuj... odpięcie pasów zajmuje ułamek sekundy, poza tym, sytuacja baaaardzo nagłej potrzeby odpięcia pasów zdarza się bardzo rzadko.
Normalnie podczas dojazdu do miejsca interwencji można spokojnie pasy odpiąć 20 metrów przed...
To co podczas pościgu maja mieć odpięte?? Bo w każdej chwili może zaistnieć potrzeba szybkiego wybiegnięcia z radiowozu, żeby biec za uciekającym pieszo???
To jacyś desperados musieliby pracować w policji, żeby się na to godzić...

A przy okazji... będą nowe oznaczenia radiowozów Bardzo szczęśliwy

Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne marian... bo ty odpinales pasy w ekstremalnej sytuacji. Znam przypadek kiedy starsza pani jechała L-ką i zgasł jej pojazd na przejezdzie kolejowym. Niestety akurat nadjezdzał pociąg. Co zrobiła owa pani? spanikowała i uciekla z samochodu zostawiając instruktora w środku. Ten natomiast blyskawicznie przesnunął się na siedzenie kierowcy, odpalił samochód i zdążył uciec. Co za szczęście, że nie miał zapiętych pasów... Oczko

btw. miało to miejsce na przejezdzie na Dworcowej Uśmiech
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heniek co to ma wspólnego...
Porównujesz starszą babkę do policjanta...
Uważasz, że policja nie powinna jeździć z zapiętymi pasami??
Nie chodzi mi o przepisy, ale o ich bezpieczeństwo.
Jeszcze patrolowanie nie powoduje dla nich takiego zagrożenia, ale jakikolwiek pościg???
Tam zagrożenie jest duże i pasy mogą uratować im życie... a przecież właśnie w tamtej sytuacji zachodzi najczęściej konieczność nagłej i niespodziewanej reakcji (bo np uciekający samochodem, wybiega z pojazdu i ucieka pieszo...).
A podczas patrolu... jadą i widzą coś co wymaga też nagłej reakcji... widziałeś kiedyś tak szybką reakcję policjanta, że zapięte pasy by ją spowolniły???
Zawsze można odpiąć zanim samochód się zatrzyma... dla normalnie wprawionego człowieka jest to pikuś... a babka to babka Diabełek
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toś wymyślił... jest szybka akcja i nagle okazuje się ona pare sek wolniejsza, a jak sie za mocno czlowiek postresuje to juz parenaście sekund dochodzi. A niech w karetce pacjent zacznie krawić, dostanie zawału, czy Bóg wie co. Co wtedy? Odepnij się z pasów i jeszcze się o nie przewróc, bo się spieszysz.
Btw. pasy to rzecz martwa, która również potrafi być złośilwa i mogą się zaciąć.
Jeśli przepis ten byłby bezzasadny, to z pewnością by go nie było. Takie moje zdanie
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha Heniek... czyli, jeśli pracowałbyś w policji i ruszył w pościg za kimś, nie zapiąłbyś pasów???
Mało rozsądne podejście.
To samo karetka, jedzie szybko, wypadki się zdarzają (choćby ten z zeszłego roku w Tuliszkowie), więc zapinanie pasów to podstawa...
I nie chodzi tu o przepis... jeśli takowy istnieje, to również po to, by nikt się policjantów nie czepiał, że jadą bez pasów. Ale ze względów bezpieczeństwa pasy powinni zapinać...

I to koniec mojej dyskusji z Heniusiem na ten temat, ja nie przyznam racji jemu, on mnie też nie Jęzor
No chyba, że jego wuja policjant, albo szwagier sanitariusz zginie... bo nie zapiął pasów podczas "akcji" Oczko
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2007 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heniek napisał:
Jasne marian... bo ty odpinales pasy w ekstremalnej sytuacji. Znam przypadek kiedy starsza pani jechała L-ką i zgasł jej pojazd na przejezdzie kolejowym. Niestety akurat nadjezdzał pociąg. Co zrobiła owa pani? spanikowała i uciekla z samochodu zostawiając instruktora w środku. Ten natomiast blyskawicznie przesnunął się na siedzenie kierowcy, odpalił samochód i zdążył uciec. Co za szczęście, że nie miał zapiętych pasów... Oczko

btw. miało to miejsce na przejezdzie na Dworcowej Uśmiech

Trafne porównanie do policjanta ścigającego bandyte zprędkością około 150 km/h (może lekko przesadziłem) do samochodu do naukik jazdy jadącego max 50 km/h w miescie i max 90 km/h w po za terenem zabudowanym (wg przepisów).
Zapinanie pasów to nie tylko wymóg ale także zdroworozsądkowe myslenie. Są ludiz ektórzy są z tego zwolnieni i ok, oni mają wybór. Ryzykują na własną odpowiedzialność, mogą zapiąć pasy nie muszą. Jednak myśle że jak policjant bierze udział w pościgu to zapina pasy, chyba wie co goc zeka jeśli zdarzyłby sie jakiś wypadek. Pewnie nie raz widział efekt nie zapietych pasów przy dużej szybkości.
Co do instruktorów nauki jazdy to co moze sie im stać przy 50 km/h? Po za tym zawsze kiedy cos sie dzieje mają swój hamulec, najwyżej na tyłek może im ktoś najechać.
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę zmienie temat, ale nadal o policji Jęzor

Dzisiaj widziałem jak Policjant stojąc przy Obwodnicy obok Mleczarni kukał przez lornetkę w stronę cmentarza... po jakiego ciula to nie wiem Jęzor Yyyy...
Powrót do góry
Psycholog
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrzy prez tą lunete po to by luknąc czy jedziesz w pasach Rambo
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Sob Cze 02, 2007 02:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psycholog napisał:
Patrzy prez tą lunete po to by luknąc czy jedziesz w pasach Rambo

w pasach zawsze Uśmiech
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Nie Cze 10, 2007 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam wyprzedzony radiowóz dziś na Kaliskiej Bardzo szczęśliwy Diabełek Jęzor
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOGUCIK napisał:
Pozdrawiam wyprzedzony radiowóz dziś na Kaliskiej Bardzo szczęśliwy Diabełek Jęzor

Czy też moge pozdrowić wszystkich których dziś wyprzedzałem? Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radiowóz wyprzedzić to niecodziennia sytuacja Jęzor Jęzor Jęzor
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego? Cały dzien można jeździć i wyprzedzać ale raczej nazbiera sie makulatury Jęzor
Dzisiaj mnie nie zgarneli jak przechodziłem w niedozwolonym miejscu i włąściwie 20 metrów byli ode mnie potem podjechali imyslałem ze njuz dostane kwitek, atu nic Uśmiech Chyba juz wyrobili limity Oczko
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Pon Cze 11, 2007 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja znowu ostatnio widzialem jak policja skrecala na podwojnej ciaglej w miejscu gdzie ja kiedys mandat dostalem, szkoda ze filmiku nie nagralem.. Jęzor
Powrót do góry
Dj Dual
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oni nagrody dostaja np w postaci telefonu Jęzor osoba taka otrzyma tel jesli wreczy najwieksza ilosc mandatow.
Tak jest u nas :p smutne, ale prawdziwe :p
Powrót do góry
Polli:)
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Cze 12, 2007 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOGUCIK napisał:

no taaaa? ale jestes super lol
Powrót do góry
Lukasz
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja widzialem fajna sytuacje z udzialem naszych "niebieskich". Mianowicie jechalem Kolska od Rynku,zatrzymalem sie za nimi na swiatlach.Ruszyli sobie jak zwykle powolutku i toczyli sie 20km/h i co dziwnego dojechali do swiatel przy Inter Marche(bylo czerwone) a oni sobie dalej spokojnie przejechali (a ja sie zatrzymalem). Tak ze widac jak ich obowiazuja przepisy. gdyby sie spieszyli gdzies to moze bym nawet tego nie zauwazyl ale toczyli sie tak ze na nogach sie szybciej idzie
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lukasz napisał:
No to ja widzialem fajna sytuacje z udzialem naszych "niebieskich". Mianowicie jechalem Kolska od Rynku,zatrzymalem sie za nimi na swiatlach.Ruszyli sobie jak zwykle powolutku i toczyli sie 20km/h i co dziwnego dojechali do swiatel przy Inter Marche(bylo czerwone) a oni sobie dalej spokojnie przejechali (a ja sie zatrzymalem). Tak ze widac jak ich obowiazuja przepisy. gdyby sie spieszyli gdzies to moze bym nawet tego nie zauwazyl ale toczyli sie tak ze na nogach sie szybciej idzie

No niech by tylko ktos wyjeżdżał i przywalił w nich to by sie z robota pozegnali i jeszcze za radiowóz po kieszeni by dostali. Cwaniaki.
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym fury nie poswiecil ;p ale strabil bym nalezycie ;D
Powrót do góry
Polli:)
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a jak maja patrolowac jadac chocby 60km/h ? wiadomo,ze nieuzasadnione przejezdzanie na czerwonym to przesada, ale przestancie narzekac na wolna jazde!

Gdyby jezdzili 80km/h to zaraz odezwalby sie ktos i zarzucil im to,ze nie patroluja ulic nalezycie bo przeciez przy tak zawrotnej predkosci jest to niemozliwe...

...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: