« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowe światła na 3 maja :/

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
.:SoBoL:.
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 17:47    Temat postu: Nowe światła na 3 maja :/ Odpowiedz z cytatem

What the F%$& ?? Czy tylko ja mam wrażenie, że jakiś idiota ustawiał te światła? Dzisiaj skręcając w lewo z 3 maja nie dość, że czekałem 2 zmiany zanim dostałem zielone to jeszcze jak k...... dostałem kierunkową w lewo to okazało sie ku mojemu zdziwieniu, że z przeciwka koleś też miał zielone :O

Ktoś chyba coś za dużo pił albo palił jak to robił!!

Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 18:19    Temat postu: Re: Nowe światła na 3 maja :/ Odpowiedz z cytatem

.:SoBoL:. napisał:
..... dostałem kierunkową w lewo to okazało sie ku mojemu zdziwieniu, że z przeciwka koleś też miał zielone :O

Pozdro

a moze mial czerwone na wprost a wejrzal tylko katem oka, cos sie swiecilo zielonego (jego kierunkowa w lewo) i pomyslal ze to na wprost.. albo z przyzwyczajenia ze na chopena i 3 maja ma sie pierwszenstwo..

roznie ludzie jezdza.. takze trzeba uwazac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat świateł wałkujemy już w innym temacie... ale w sumie warto pisać w oddzielnym, bo te światła to paranoja.
Co kilka przejazdów inaczej... eksperymenty na światłach to chyba głupota...
Już mi się plącze ale chyba rano od strony szkoły zawod. najpierw zapalało się w lewo i potem prosto... więc (po południu) stoję i patrzę kiedy zapali się w lewo, czyli zaraz będę miał zielone prosto... a tu zapala się zielone w lewo i prosto... Zszokowany

Najlepiej gdyby było tak jak na uniejowskiej od policji i od ronda koło nowej... w lewo i prosto z jednego kierunku, potem tylko prosto w obu i na koniec zielone prosto i w lewo z jednego kierunku..
Powrót do góry
paradek
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sięz przedmówcą, poza tym co jeszcze mnie denerwuje na tych światłach to szybkość ich zmian: 3 auta i koniec. całe szczęscie że nie mieszkam w tamtych okolicach bo nakazy jazdy wyłącznie w prawo pewnie jeszcze bardziej by mnie drażniły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kubek
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mieszkam .. i czasem jak widzę ze jest kilka samochodów to jadę do pracy kolo PKS i obwodnica... szybciej jest.. bo jak mam stać 10 minut to dzięki .... Jęzor
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 11:19    Temat postu: Re: Nowe światła na 3 maja :/ Odpowiedz z cytatem

What the F%$& ?? Czy tylko ja mam wrażenie, że jakiś idiota ustawiał te światła? Dzisiaj skręcając w lewo z 3 maja nie dość, że czekałem 2 zmiany zanim dostałem zielone to jeszcze jak k...... dostałem kierunkową w lewo to okazało sie ku mojemu zdziwieniu, że z przeciwka koleś też miał zielone :O

Ktoś chyba coś za dużo pił albo palił jak to robił!!

Pozdro

Prawdopodobnie nie miał wtedy zielonego. Wczoraj jak jechałem to była podobna sytuacja tyle że pokazała się strzałka skrętu w prawo a koleś pojechał sobie prosto choć miał czerwone na ten kierunek i prawie spowodował wypadek. Długo się stoi, ludzie zniecierpliwieni to jak zobaczą coś zielonego to od razu 1 i rura.
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że te światła przed 22 się wyłączają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kubek
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis zapalilo sie zielone dla tych co jada prosto i dla tych co skręcaja w lewo ... zawsze palily sie osobno ...
Powrót do góry
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może ktoś madry to przeczyta i coś się zmieni zanim stanie sie tam jakieś nieszczęście Yyyy...
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na 3-go maja dziś po 21 prosto i lewo oddzielnie się zapalało zielone.
Powrót do góry
RysioTurek
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie powiem, bo teraz sygnalizacja dziala sprawniej Uśmiech
Powrót do góry
Kubek
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ktoś będzie miał czas niech nagra 5 minutowy film zmiany świateł Jęzor bo nie wiem czy czasem raz jest tak ze do pas lewy pali sie raz oddzielnie z tym co maja prosto a raz pali się razem ... trzeba sprawdzić Uśmiech
Powrót do góry
paradek
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja dziś słyszałem, że pod nawierzchnią są zamontowane jakieś specjalne czujniki które pozwalają oceniać natężenie ruchu na skrzyżowaniu. właśnie przez to te światła działają tak różnie.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paradek napisał:
a ja dziś słyszałem, że pod nawierzchnią są zamontowane jakieś specjalne czujniki które pozwalają oceniać natężenie ruchu na skrzyżowaniu. właśnie przez to te światła działają tak różnie.

To czemu zapala się zielone w lewo, jak nikt nie przejedzie (bo przez wysepki nie mogą dojechać)??

Choć faktycznie co kawałek jakby inaczej... może w końcu dojdą do perfekcji, na pewno lepiej niż na początku...
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że na takie skrzyżowanie powinny już być ustalone jakieś wzorce, przecież to nie jedyne takie skrzyżowanie w Polsce, a natężenie ruchu tam jednak jest duże. Bo tak na dobra sprawę korki wcale się nie rozładują jeśli 3-4 samochody zdarzą przejechać. Tyle, ze bezpieczniej teraz.
Powrót do góry
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

C odo tych czujników to kiedyś w Poznaniu była taka akcja, że jadąc motocyklem mogłeś stać i stać i miałes ciągle czerwone. Później dopiero ludzie załapali, że trzeba stanąć w konkretnym miejscu żeby sie plaiło, albo dwa sprzety obok siebie. po 3 miechach jednak zrezygnowali z czujników.
Powrót do góry
Dr.Evil
Gość

PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 01:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paradek napisał:

Kolego ma racje te czujniki to fajna sprawa tylko szkoda że ludzie w Polsce nie potrafią jeździć na takich skrzyżowaniach Jęzor Ale co ja będę tłumaczył skoro większość pociera z pełna prędkością do samych świateł i 1 czujnik go nie załapuje który jest oddalony o kilkanaście metrów od skrzyżowania a jak stanie przy lini to drugi działa z opóźnieniem Bardzo szczęśliwy Na to jest bardzo łatwy sposób wystarczy zwolnić dużo wcześniej przed światłami i zanim się do nich dojedzie zapali się zielone lub skróci się czas czekania na zmianę. Bo w ten sposób wytwarza się sztuczny ruch. Takie czujniki tylko w prostszej formie są od dobrych kilku lat na skrzyżowaniu Kolskiej tyle tylko że załączają się wieczorem Diabełek
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio wieczorem pokręciłem się kilka razy przez to skrzyżowanie i te czujniki to faktycznie super sprawa. Jadę 3-go maja od rynku i chce jechać prosto patrze było zielone ale robi się czerwone, a w lewo zielone, na przeciwko pusto to moment i zaraz zamiast czerwonego znów zielone do jazdy na wprost. To samo ze skrętem w lewo jak tylko czujniki wykryją, że na przeciwko nikogo nie ma to pykają ci zielone Bardzo szczęśliwy A jak za szybko jechałem to musiałem chwile poczekać żeby zielone wpadło Jęzor
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha i tutaj muszę się zgodzić...
Poginałem dziś cuś szybko od obwodnicy, ewidentnie wcześniej nie było zielonego w lewo, tylko zapaliło się na wprost (przy tej odległości mogę stwierdzić na pewno, zielonego w lewo nie było, a trochę po tym skrzyżowaniu jeżdżę), dojechałem... i musiałem całą kolejkę odczekać... przetestuję "normalną" jazdę ale chyba warto jeździć spokojniej Oczko
Powrót do góry
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra to jaka jest "normalna" prędkość dla tych czujników?? 50 ?? i co jak pojade 60 to juz bede czekał ?? GDzie to jest zamontowne ?? i qwa czemu jak jade na moto to zawsze czekam cholernie długo żeby skręcić w Milewskiego w lewo z 3 maja ?? (5 prób)
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo może to też działa na większe obiekty niż motor? albo w zależności czy poruszasz się po środku pasa czy po jego prawej stronie. Pewnie jakieś podobne uwarunkowania to ma skoro jeżdżąc motorem czekasz.
Powrót do góry
Dr.Evil
Gość

PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra to jaka jest "normalna" prędkość dla tych czujników?? 50 ?? i co jak pojade 60 to juz bede czekał ?? GDzie to jest zamontowne ?? i qwa czemu jak jade na moto to zawsze czekam cholernie długo żeby skręcić w Milewskiego w lewo z 3 maja ?? (5 prób)

Max predkosc z jaka moga Cie czujniki wylapac to 40. Zamontowane sa zazwyczaj w asfalcie te blizej polozone skyrzowania a te dalej to roznie bywa w zaleznosci od producenta, albo droga albo w sygnalizatorze. Sam kiedys napisales o sytuacji w poznaniu wiec tutaj zapewne pojawia sie ten sam problem.
Powrót do góry
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Lip 16, 2009 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe na jakiej zasadzie to działa - nacisku, jakiś radar ?? możnaby wtedy cos wymyślić. Ostatnio z experymentów zauważyłem, że czasem stoje i nic sie nie dzieje a czasem dosc szybko idzie... strange
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na światła to chyba najwięcej narzekają Ci co 3 maja jadą w kierunku ul Chopina i dotychczas na skrzyżowaniu mieli około 80-100km/h.
Jakoś nie sądzę by narzekali stojący na lewoskręcie z ulic podporządkowanych. A to, że czasami trzeba trochę poczekać na zmianę świateł?? Są większe tragedie na świecie.
Powrót do góry
Dr.Evil
Gość

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przetestowałem światełka i działają wyśmienicie. Najfajniejsze jest popatrzeć na tych co się tak bardzo spieszą i muszą czekać bo dojeżdżali do świateł z zawrotną prędkością a potem musieli trochę poczekać bo czujniki ich nie wyłapały tak szybko jak samochód który jechał dużo wolniej z zamiarem skrętu w lewo Diabełek
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: