« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maturzystom
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 16:08    Temat postu: Maturzystom Odpowiedz z cytatem

No jak tam matura kochani? Ciężko było? Dajcie znać co tam dziś było na polskim i jak się czujecie po egzaminie Uśmiech Będzie dobrze, zobaczycie Uśmiech

A tak przy okazji autentyk, którego byłem dziś świadkiem:
Poznań, Rondo Rataje, 4 maja 2007, godz 8.30!
Na przystanku biega dziewczyna - elegancko ubrana, koniczynka w klapie - maturzystka, nerwowo spogląda na zegarek i rozkład jazdy tramwajów. W końcu podeszła do jakiejś starszej pani i drżącym głosem się pyta czy był jakiś wypadek, bo tramwaje nie kursują. Starsza pani z troską w głosie powiedziała: "Dziecko, jest długi weekend, tramwaje jeżdżą co 20 minut, według sobotniego rozkładu." Dziewczyna zbladła. Jak wsiadałem do mojego tramwaju, jeszcze czekała. Mam nadzieję, że zdążyła.
A Wy, kochani (i kochane Oczko ) cieszcie się, że w Turku nie ma takich problemów i komunikacja miejska nie robi "kawałów".

Powodzenia na pozostałych egzaminach. (mam nadzieję, że nikomu komórka nie zadzwoniła)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było źle. Pisałam podstawę - czytanie ze zrozumieniem średnie, ale tematy za to bardzo przyjazne (osobiście wybrałam Dziady cz. III). Moja klasa pisała maturę z polskiego na stołówce, jednak mimo to wyżerki nie było Smutny (dostaliśmy jedynie po butelce Nałęczowianki). Nawet się nie stresowałam, ale odczułam lekki przypływ adrenaliny podczas rozrywania tych "naklejek" z cke z arkusza. Pierwsze co zrobiłam to zajrzałam na stronę z tematami;) I wtedy mogłam już odetchnąć z ulgą.
A teraz tylko czekać na resztę egzaminów. Ble;p

P.S. Komórki nie brałam. Za to wiem, że jakiś uczeń z Wrocławia (?) będzie musiał pisać maturę za rok właśnie z powodu dzwoniącego telefonu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ankhu
Maniak

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozszerzony bylo szalenstwo... zadnej lektury, tekst do latwych tez nie nalezal, ale nie ma co stekac Jęzor
I'm just a man:P kiedys trzeba w koncu przestac przegrywac Jęzor jak nie teraz to kiedy Jęzor
Powrót do góry
kinia323
Maniakalny czciciel szatana

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temacik wybrałam drugi... Dla mnie był prostrzy... Czytanie ze zrozumieniem było porąbane, ale jakos dałam rade...

Polaka pisemnego sie nie bałam, lecz obawiam sie nastepnych...

Oł dżizys daj mi siłe UśmiechUśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
heniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozszerzona, temat 2. Ja nie narzekam i licze na dobry wynik Uśmiech
A slyszeliscie, ze tematy z rozszerzonej sa niezgodne z kanonem lektur w informatorze i juz słychać wszechobecne bulwersy oraz propozycje poprawy w czerwcu? Jęzor
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 08:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie jakaś dziwna była ta matura, ja pisałem podstawową, i oba tematy można było spokojnie dobre napisać na podstawie podanych fragmentów, nie znając znajomości lektur. Temat z dziadów to już w ogóle tylko z tego podanego fragmentu, nic więcej potrzebne nie było. Według mnie to za proste było niż powinno być. A rozszerzona mówicie też jakaś udziwniona tylko w drugą strone . Podstawową napisałem w połowę czasu,

Ostatnio zmieniony przez szczota dnia Sob Maj 05, 2007 19:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za odwołanie się do całości utworu masz punkty Uśmiech A za odwołanie do innych źródeł masz punkty za walory, także nie warto sie ograniczać do fragmentu Oczko
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heniek napisał:
rozszerzona, temat 2. Ja nie narzekam i licze na dobry wynik Uśmiech
A slyszeliscie, ze tematy z rozszerzonej sa niezgodne z kanonem lektur w informatorze i juz słychać wszechobecne bulwersy oraz propozycje poprawy w czerwcu? Jęzor

Zgodne, zgodne. W 2005 roku też nie było nic z kanonu. Bo wcale nie musi być. Wystarczyło przeczytać małą informację na stronie CKE/OKE (pod spisem lektur).
Uwaga: tematy na poziomie rozszerzonym będą zobowiązywać do analizy i interpretacji utworów spoza wyżej wymienionych, ale utrzymanych w znanej uczniom poetyce lub konwencji.

P.S. Przepraszam, że się czepiam, ale weźcie pousuwajcie te błędy ortograficzne ze swoich postówYyyy... lektóry? prostrzy? Mówimy o maturze z polskiego!
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rojka napisał:

P.S. Przepraszam, że się czepiam, ale weźcie pousuwajcie te błędy ortograficzne ze swoich postówYyyy... lektóry? prostrzy? Mówimy o maturze z polskiego!

heh na studiach sie nie czepiaja juz ;] mozna nawt pisac prace stylem HeJ ElO źją i dostac 5 ;]
A matura w tym roku prosta byla w miare, na rozszerzonym na wypracowanie zadnego ciekawego tematu nie bylo, no i znow malo miejsca dali... jako student napisac moge ze na obecnej maturze w miejscu na prace akurat bym wstep zmiescil ;]

Jeszcze mnie tak 1 rzecz zastanawia, jak ktos napisal wypracowanie, uzyl bardzo dobrych argumentow ale zadnego z nich nie bylo na liscie argumentow dla nauczyciela sprawdzajacego ? ot. np. jakis maturzysta zinterpretowal wiersz/tekst uzywajac metody dekonstrukcji lub hermeneutyki, czy wtedy sprawdzacz da punkty czy bedzie sie trzymal schematu i nie da ?
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to całe szczescie... Dzieki Rojka Uśmiech
Odnośnie pytania o klucz. Nauczyciel musi się trzymać klucza i wg niego ma sprawdzać. Nawet jesli sprawdzający chciałby takiego maturzyste docenić, to jest ryzyko, ze sam sobie zaszkodzi, bo tez jest kontrolowany. Dupa blada.
Powrót do góry
intelektualna_gnida
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisanie o "12 Stacjach" Różyckiego to chyba czysta przyjemność, nie;) Boże daj żeby mnie w tym roku Mizer na egzaminie o to spytałBardzo szczęśliwy Co prawda w zupełnie innym kontekście, ale to był chyba najciekawszy temat jaki myśmy poruszali w tym semestrze na TL Jęzor
Dla mnie tematy maturalne to łatwizna, ale ze względu na kierunek studiów jestem wyjęta poza nawias:P Jednak jak widzę nie było źle, szkoda tylko ze tak niewiele osób zdecydowało sie na wersję rozszerzoną Oczko Mimo wszystko, trzymam kciuki i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach z "dojrzałością" JęzorJęzor
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ztym kluczem to może być niewesoło. Bo jak tu uczyć myślenia (w myśl zasady - każda interpretacja jest właściwa, trzeba tylko ją czymś poprzeć) skoro na maturze trzeba być robotem, który wpisuje tylko to, co się od niego wymaga. Język polski to nie historia, tu nie zawsze są jasne i z góry przewidziane odpowiedzi.
Powrót do góry
intelektualna_gnida
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach, nic nawet o tych kluczach nie wspominajcie Yyyy...
Nam na metodykach i innych takich nauczycielskich ćwiczeniach tłumaczą - stop z encyklopedyzmem, stop z machinalnym rozwiązywaniem zadań, stop z zadaniami z kluczem! A tymczasem jeden z najważniejszych i najbardziej stresogennych egzaminów w życiu odbywa się właśnie zgodnie z kluczem. Bogu dzięki, że na moich studiach docenia się autorskie działanie i umiejętność logicznego rozumienia Oczko
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

intelektualna_gnida napisał:
Nam na metodykach i innych takich nauczycielskich ćwiczeniach tłumaczą - stop z encyklopedyzmem, stop z machinalnym rozwiązywaniem zadań, stop z zadaniami z kluczem! A tymczasem jeden z najważniejszych i najbardziej stresogennych egzaminów w życiu odbywa się właśnie zgodnie z kluczem....

Ja swoją maturę zdawałem w 2002. Zdawałem starą, ale do samej 4 klasy nie wiedzieliśmy czy będziemy zdawać starą czy nową. Pamiętam jak moja polonistka się wkurzała. Sama mówiła, że nie po to przez 3 lata nas uczyła samodzielnego myślenia, żeby przez 4 klasę kazać nam o tym zapomnieć i myśleć schematycznie.
Powrót do góry
ankhu
Maniak

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
Ztym kluczem to może być niewesoło. Bo jak tu uczyć myślenia (w myśl zasady - każda interpretacja jest właściwa, trzeba tylko ją czymś poprzeć) skoro na maturze trzeba być robotem, który wpisuje tylko to, co się od niego wymaga. Język polski to nie historia, tu nie zawsze są jasne i z góry przewidziane odpowiedzi.

a widzisz na historii rozszerzonej do pracy klucza nie ma Jęzor sa 4 poziomy i subiektywna ocena egzaminatora
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
intelektualna_gnida napisał:
Nam na metodykach i innych takich nauczycielskich ćwiczeniach tłumaczą - stop z encyklopedyzmem, stop z machinalnym rozwiązywaniem zadań, stop z zadaniami z kluczem! A tymczasem jeden z najważniejszych i najbardziej stresogennych egzaminów w życiu odbywa się właśnie zgodnie z kluczem....

Ja swoją maturę zdawałem w 2002. Zdawałem starą, ale do samej 4 klasy nie wiedzieliśmy czy będziemy zdawać starą czy nową. Pamiętam jak moja polonistka się wkurzała. Sama mówiła, że nie po to przez 3 lata nas uczyła samodzielnego myślenia, żeby przez 4 klasę kazać nam o tym zapomnieć i myśleć schematycznie.

Pamiętam to, bo pisałem maturę w tym samym roku i przeżywałem dokładnie to samo... Oczko
Ale bardzo cieszę się, że pisałem starą, bo na nowej nie miałbym szans na "6" z matmy... hehe Bardzo szczęśliwy
Pozdro dla tegorocznych maturzystów! Cool
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 00:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta... pozdrawiam też... Yyyy...
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 00:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałem szansy na "6" .... bo nie było takiej skali ... Jęzor
Połamania piór... oby amnestia była Wam zbędna... Oczko
Powrót do góry
Mata_Hari
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wnioski z matury z polskiego: Przeczytać utwór Różyckiego "Dwanaście stacji" to rzeczywiście było ciekawe, zastanawiam się jak szanowni egzaminatorzy ocenia moja pracę, klucza nie sprawdzałam, jak zobaczyłam odpowiedzi do czytania ze zrozumieniem odechciało mi się wszystkiego....
Co do tych nadinterpretacji.... To nie prawda, ze nie dostaje się punktów za własne przemyślenia! a szczególne walory tekstu?! Dostaje się za nie AŻ 3-4 punkty lol ! Tyle jest warta nasza indywidualność wg CKE.
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Nie Maj 06, 2007 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mata_Hari napisał:
zastanawiam się jak szanowni egzaminatorzy ocenia moja pracę, klucza nie sprawdzałam, jak zobaczyłam odpowiedzi do czytania ze zrozumieniem odechciało mi się wszystkiego....

Klucza jeszcze nie ma i pewnie prędko go nie zobaczymy. Można jedynie zobaczyć przykładowe odpowiedzi, które służą chyba do stresowania maturzystów. Podana jest tam jedynie jedna możliwość na kilka (a reszta będzie podana dopiero w kluczu). Więc nie masz się czym martwićOczko
Powrót do góry
Mata_Hari
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 07:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rojka napisał:
Mata_Hari napisał:
zastanawiam się jak szanowni egzaminatorzy ocenia moja pracę, klucza nie sprawdzałam, jak zobaczyłam odpowiedzi do czytania ze zrozumieniem odechciało mi się wszystkiego....

Klucza jeszcze nie ma i pewnie prędko go nie zobaczymy. Można jedynie zobaczyć przykładowe odpowiedzi, które służą chyba do stresowania maturzystów. Podana jest tam jedynie jedna możliwość na kilka (a reszta będzie podana dopiero w kluczu). Więc nie masz się czym martwićOczko

Dziękuje za wyjasnienie Uśmiech Czyli jeszcze mogę miec nadzieję :p
Powrót do góry
ankhu
Maniak

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to angieski raich z tylu... cinzko bylo
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angielski był super hahah My skończyliśmy dopiero o 13.13 (a powinniśmy jakieś 30 minut wcześniej), bo płyta nam nie działała. Raz się zacięła na końcu, potem kolejna w innym miejscu. Jęzor Już się baliśmy, że do 18 się nie wyrobimy;) A maturka sama w sobie łatwiejsza od próbnej (rozszerzonko).
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pisalem podstawowy, bo w sumie nie jest mi jezyk potrzebny nawet Oczko zgodnie z tym co onet.pl podaje, to mi wychodzi 33/35 w zamknietych. Głupi błąd... ;p
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Maj 07, 2007 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski rozszerzony, temat drugi - sama przyjemność choć z każdym dniem moje mniemanie o wyniku spada...

dziś angielski rozszerzony, złe i dobre strony zjawiska, że polscy studenci wyjeżdżają do GB studiować... całkiem łatwo i przyjemnie, słuchanie i czytanie... całkiem... średnio.... nie wiem, nie sprawdzam, nie chcę wiedzieć.

jutro rozszerzony WOS... będzie rzeź... potem 17go historia rozszerzona i w końcu 21 polski i 25 angielski...

generalnie samopoczucie - tragiczne.
Powrót do góry
ankhu
Maniak

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wos zaliczony i w koncu pozytywnie, moze jeszcze przyjdzie rzec wygralim Jęzor coby bylo jak sie marzy...
Powrót do góry
modra
użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto Maj 08, 2007 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski.. raczej zdany... text taki sobie, dziady cz. III wymiatają Jęzor
angol ... hmmm ;] oczywiscie ze słuchania wiecej niż z czytania.. ale to juz norma.. a dłuższa wypowiedz -> opowiadanie :p haha pozdrawiam egzaminatora, który będzie "to" czytał :] nieźle się uśmieje ;] raczej zdany, ale to sie jeszcze okaże Jęzor
wos... hehe jedym słowem komedia ... dużo ściemniania... o biedzie text .. że w Polsce nic nie jest łatwo rozwiazac i porawic warunki życia z pewnością spotka się z aprobatą egzaminatora...
ogólnie egzaminatorzy sprawdzający moje matury będą mieli niezłe darcie ;p hehe ;] jeszcze tylko gegra rozsz... no i 25 ustny polak (juz sie boje..;/) 30- angol Jęzor ... bosh... miej mnie w swej opiece ;]
PAMIĘTAJCIE Matura to bzdura! Jęzor
Powrót do góry
KOGUCIK
Gość

PostWysłany: Sro Maj 09, 2007 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kinia323 napisał:
temacik wybrałam drugi... Dla mnie był prostrzy... Czytanie ze zrozumieniem było porąbane, ale jakos dałam rade...

Oł dżizys daj mi siłe UśmiechUśmiech

mógłbym napisać to samo Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy
angielski jakoś poszedł Diabełek
jutro geografia - też mam nadzieję, że jakoś pójdzie Diabełek

później tylko ustne Jęzor

Mam nadzieje, że pisemne jakoś pójdą, bo szczerze pisząc to nawet książki nie otworzyłem, żeby sobie cokolwiek poczytać przed maturą Oooo...
Powrót do góry
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pią Maj 11, 2007 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CKE popełniła błąd w maturze źle formułując jedno z pytań

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,4118786.html

No to osoby piszące WOS mają na pewno 1 pkt Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są na hp jacyś maturzysci co zdawali matematykę dziś?

ja zdawałem podstawową, tragicznie nie jets ale dobrze wcale, żadnego zadania z procentów ani średniej. zadanie 1 z funkcji liniowej jakoś poszło, trygonometria, kombinatoryka i stereometria w miare dobrze (kilka drobnych błedów), to samo z zadaniem drugim i tym domem maklerskim, całe dobrze, za to z ciagów był 2 zadania, a że ciągów nienawidze... , ogólnie oceniam że napisałem na 40%-50% co rewelacyjnym wynikiem nie jest Neutralny.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Kariera Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: