« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PiS i wszystko jasne - powrót socjalizmu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yeti02
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 11:35    Temat postu: PiS i wszystko jasne - powrót socjalizmu Odpowiedz z cytatem

To się w głowie nie mieści http://www.tvn24.pl/-1,1510052,wiadomosc.html Nie Zszokowany Nie

Hołubienie myśli leninowskich w pracy doktorskiej pRezydenta, mianowanie b. funkcjonariuszy i dygnitarzy PRL-wskich na stanowiska ministerialne (Jasiński, Kryże, Wasserman, Lepper) oraz byłych działaczy i ministrów z SLD - to nie przypadek Nie

Kierownicza rola PiS prowadzi nas stopniowo w kierunku socjalizmu. Jak można w XXI wieku, po wieloletnich doświadczeniach komunizmu, kombinować nad nacjonalizacją.

Populiści i Socjaliści!!!

Może i się uniosłem, ale wychodzi szydło z worka - PiS to typowi socjaliści. Mają tyle wspólnego z prawicą, konserwatyzmem czy demokracją co syrenka z mercedesem.

Odczepcie sie od gospodarki.
Uwolnić energię Polaków! - to jest to!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 13:24    Temat postu: Re: PiS i wszystko jasne - powrót socjalizmu Odpowiedz z cytatem

yeti02 napisał:
Hołubienie myśli leninowskich w pracy doktorskiej pRezydenta, mianowanie b. funkcjonariuszy i dygnitarzy PRL-wskich na stanowiska ministerialne (Jasiński, Kryże, Wasserman, Lepper) oraz byłych działaczy i ministrów z SLD - to nie przypadek Nie

Yeti zajmij się lepiej mianowaniem byłych SLD-owskich dygnitarzy przez liderów Platformy. To przecież PO najpierw stworzyła "układ warszawski", a teraz ponownie jest z SLD w koalicji w Warszawie i obsadza nimi stołki: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8918507&rfbawp=1181414825.752&ticaid=13eae
Żadna inna partia nie współpracuje z SLD tak blisko. PO nie wyklucza także przyszłej koalicji PO-SLD. Więcej pokory, a jeśli wam rzeczywiście przeszkadzają byli aparatczycy PRL-owscy to wywalcie w pierwszym rzędzie z Platformy Olechowskiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe PiS juz mnie nawet przyzwyczaił do róznych sztuczek. Najpierw załatwmy swoje interesy nawymyslajmy i sprowokujmy wycieki teczek ludzi którzy nam przeszkadzają i wciśnijmy ciemnemu ludowi że to źli ludize. A co potem? No cóż potem za wszelką cene schowac teczki tych którzy mogą sie przydać, oni są cacy bo są z nami. Opozycje za to samo trzeba skarcić. Takie triki Uśmiech Odpuszczam polityke bo to już jest żałosne co nam serwują rządzący.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 18:43    Temat postu: Re: PiS i wszystko jasne - powrót socjalizmu Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Yeti zajmij się lepiej mianowaniem byłych SLD-owskich dygnitarzy przez liderów Platformy...

1. Jak argumenty sie kończą to zasłoną dymną i tłumaczeniem, lekiem na całe zło jest wytykanie innym - w najróżniejszy sposób)
2. Społeczeństwo (mam nadzieję) pamięta, kto obiecywał odnowę moralną...
3. Nawet Kościół wytyka brak działań w kierunku tej odnowy - i wcale nie mam na mysli zmian w konstytucji ad ochrony życia tylko "kolesiostwo, kumoterstwo i zawłaszczanie kraju, brak spełniania obietnic przedwyborczych..." (cytuję z pamięci więc coś mogłem przeinaczyć, ale wypowiedź w tym sensie była)
4. Mówienie innym co maja robić i ignorowanie takich działań we własnych szeregach to delikatnie mówiąc nietakt... jak mówi przysłowie - "wymagasz od innych - ządaj od siebie"...
5. znowu bubel prawny zagrażający demokracji szykują, a później będą obrażeni na TK i całą opozycję do piekieł będą posyłać... - jak długo jeszcze ???
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 19:04    Temat postu: Re: PiS i wszystko jasne - powrót socjalizmu Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
... - jak długo jeszcze ???

Do kolejnych wyborów.
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parafraza:

- Jasiu nie kop Wojtka

Jasio chwilę myśli i odpowiada

- A Kuba kopał Karola.

Jak ja coś robię źle to się do tego nie przyznaję tylko mówię, że inni robią podobnie.

Ja ********ę derek wymyśl jakieś normalne argument co??
Chyba Cię na to stać??
Pokaż, że to nic złego nie zasłaniając sie innymi. Podaj normalne argumenty zamiast wytykać palcem.

W jednym z tematów napisałem, że na mocy wyroków zwracane są Niemcom mieszkania na mazurach a Polakom każe się wynosić. Co zrobiła koalicja w ciągu tego czasu, gdy rządzi??

WIELKIE NIC.

I co mi na to powiesz?? Powiesz, że poprzednicy nic nie robili i uznasz ze w ten sposób można usprawiedliwiać nic nie robienie obecnie rzadzących?? Czy też ich jaśnie miłościwie skrytykujesz??
A jeśli chcesz bronić to normalnie jak człowiek wyksztalcony a nie dziecko w piaskownicy kopiące Wojtka.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadziwiająco przebiega dyskusja na tym forum. Yeti znajdzie jakiś artykuł, założy dla niego nowy temat (tytuł oczywiście po linii partii Yetiego), obleje to propagandowym sosem i ... zaczyna się jazda. Jak czytam te ostatnie wypowiedzi to nie dotyczą one zresztą tematu.
Do PO wróciłem podając kontrprzykład dla zarzutów, które Yeti postawił dosyć naiwnie PiS-owi (dotyczący współpracy z byłymi funkcjonariuszami i dygnitarzami PRL-owskimi). Fakty znane każdemu wskazują na partię Yetiego jako przykład takiej dobrej współpracy z tymi ludźmi. Pisałem zresztą już o tym wcześniej w temacie "Przed i PO", ale ponieważ są tam sprawy dość niewygodne dla jedynie słusznej partii, więc często pomija się je milczeniem.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zadziwiająco tylko jak zawsze. Ty zawsze broniąc ideałów PiS wytykasz coś opozycji i potem zaczyna sie jazda bo nie potrafisz nic mądrzejszego napisac niż tylko wytykać to i owo opozyji, najczesciej PO, a to denerwuje bo to nie jest wyjście z sytuacji ani nawet jej interpretacja tylko zasłananie sie tym co robią inni.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody napisał:
Nie zadziwiająco tylko jak zawsze. Ty zawsze broniąc ideałów PiS wytykasz coś opozycji i potem zaczyna sie jazda bo nie potrafisz nic mądrzejszego napisac niż tylko wytykać to i owo opozyji, najczesciej PO, a to denerwuje bo to nie jest wyjście z sytuacji ani nawet jej interpretacja tylko zasłananie sie tym co robią inni.

Proponuję wrócić do postu Yetiego i przeczytać kto pierwszy zaczął coś wytykać. Moje przykłady były adekwatne do tego co napisał Yeti. Można by rzec: przyganiał kocioł garnkowi. Już kto jak kto, ale Platforma współpracy z postkomunistami nie powinna nikomu wytykać. Gdyby moja partia tak robiła to już dawno by mnie w niej nie było.
Powrót do góry
yeti02
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 01:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Derek młodzieńcze jak zwykle masz problemy czytania ze zrozumieniem.
Temat jest o skandalicznym projekcie ustawy, w którym pod wzniosłym hasłem wprowadzqa się rozwiązania (furtki) do przejmowania kontroli nad prywatnymi firmami.

Wiesz co to oznacza? Przejęcie przez państwo kontroli nad prywatną firmą Strzałka tj. nacjonalizacja Strzałka tj. upaństwowienie = komunizm.

Pokazanie współpracy PiSu z lewicowymi politykami potraktuj jedynie jako wskazanie środka przy pomocy którego Kaczyńscy chcą restaurować w Polsce socjalizm, a może i nawet komunizm.
To wszystko to jedynie dowód na to, że PiS pomimo swojej werbalnej prawicowości jest partią na wskroś lewicową, jeśli nie lewacką.

W Platformie nie ma i nigdy nie było a priori problemu współpracy z byłymi członkami PZPR, jeśli tylko okazywali się w tamtych czasach porządnymi ludźmi. W końcu Platformę zakładał również, a może przede wszystkim A. Olechowski (chociaż nie jestem pewien czy był członkiem PZPR).
I chociaż dzisiaj nie zgadzam się z jego wszystkimi politycznymi ruchami, to tak jak zalezy mi na członkostwie J. Rokity w PO, tak równie mocno zależy mi na obecności w Platformie A. Olechowskiego. I się tego nie wstydzę - chcę być w jednej partii i z Tuskiem, i z Rokitą, i z Olechowskim.

Jedynie w szczytowym okresie milleryzmu była w PO nieformalna zasada, by nie przyjmować do Platformy członków SLD. Za ścisłą współpracę z SLD w tamtym okresie, z Platfomy został usunięty P. Piskorski i jego ludzie.

Dzisiaj współpraca z lewicą to problem PiS, a nie Platformy.
Przypomnę, że to Kaczyńscy deklarowali, że nie będzie nigdy możliwa współpraca z Samoobroną czy z SLD. To politycy PiS deklarowali, że w rządzie nie będzie osób rekomendowanych na publiczne funkcje przez SLD. I co sie okazało? że nie po raz pierwszy Kaczyńscy kłamali.

Może kilka przykładów, specjalnie dla ciebie derek:
Andrzej Kryże - wiceminister sprawiedliwości - był członkiem PZPR do jej końca (1990 r.) Skazywał w stanie wojennym. Skazał między innymi Bronisława Komorowskiego z PO za udział w demonstracjach antykomunistycznych
Zbigniew Wasserman - Minister koordynator ds. służb specjalnych, PRL-owski prokurator od lat 70-tych. W PRL `szuja' i `prokurator' znaczyły to samo
Wojciech Jasiński - minister skarbu - członek PZPR, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB
Anna Kalata - minister Pracy i Polityki Społecznej. Członek PZPR jak i SLD
Marek Grabowski - wiceminister zdrowia (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.
Krzysztof Zaręba - wiceminister środowiska, były członek PZPR, a w rządzie Leszka Millera główny inspektor ochrony danych osobowych
Stanisław Kostrzewski - chyba od 25.02.2006 skarbnik PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności

Wyliczać tak można jeszcze długo, oj bardzo długo ... ale nie o tym jest ten wątek. Temat założyłem, by pokazać jak niebezpieczne pomysły dla wolnej i demokratycznej Polski (póki co) mają Kaczyńscy.

I to tyle młody dereku. Masz szczęście, że nie wiesz czym był PRL.

Zapamiętaj, że dla mnie (gospodarczego liberała aż do bólu Jęzor i konserwatysty w pozostałych sferach życia) jak i dla wielu platformersów gospodarka to podstawa. My chcemy, obojętnie z kim (z PiS, SLD, PSL czy LPR - wszystko jedno) chcemy UWOLNI
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Opozycja krytykuje koalicję za upolitycznienie polityki kadrowej w agendach państwowych i spółkach skarbu państwa. PiS i Samoobrona odpowiadają, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, a partie opozycyjne same mogą sobie wiele zarzucić.

Typowe - My z derkiem taką samą przeprawę mamy Jęzor

Cytat:
Artur Górski (PiS) stwierdził, że jest oburzony głosami opozycji, szczególnie PO i SLD, na temat polityki kadrowej rządu. - Ani jedna, ani druga partia nie mają moralnego prawa do krytykowania zmian na stanowiskach kierowniczych w instytucjach państwowych.

Nie maja moralnego prawa ??? Ale oni tylko rozliczaja PiS z przedwyborczych obietnic...

Cytat:
- PiS obiecywał swego czasu, że zerwie z praktyką SLD, jeśli chodzi o sposób prowadzenia polityki kadrowej i agendach i spółkach podległych rządowi (...), że wprowadzi konkursy na członków zarządów, że uzdrowi służbę publiczną, naprawi moralność funkcjonariuszy państwowych (....), a otrzymaliśmy politykę, w której powtarza się jak w krzywym zwierciadle to, co robili poprzednicy, czyli lewica

Cytat:
Lepper zaznaczył zaś, że wszelkie zmiany kadrowe odbywają się zgodnie z prawem. - Jeżeli są nieprawidłowości, to się dziwię, że nie ma doniesień do prokuratury - odparowywał zarzuty.

Tego pana i takich wypowiedzi nie skomentuję - szkoda słów ...

http://wiadomosci.onet.pl/1553745,11,item.html

Mamy prawo pytać, gdzie te konkursy, otwartość na fachowców i kompetencję, gdzie poprawa moralności funkcjonariuszy itd...
"Obiecanki cacanki" - chciałoby sie rzec, bo jak do tej pory to wszystko w zupełnie innym kierunku podąża...
I jeszcze jedno ...

Cytat:
Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) podkreślił, że nie można zatrudnić ludzi tylko dlatego, że są dyspozycyjnymi członkami partii politycznej.

Czy Marek Jurek i PR to już też opozycja ???
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i teraz albo derek zamilczy i nic juz nie napisze na temat waszych wypowiedzi, albo też, złapie yetiego za któeś słówko w peirwszych linijkach posta i zacnzie mu wypominać coś, dyskretnie zmieniając temat,
nie pierwszy raz i nie ostatni
Powrót do góry
yeti02
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trochę o wątku pobocznym wprowadzonym przez dereka
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4229370.html

Cytat:
PKN Orlen zapowiada, że stara się o wysokiej klasy doradców z cennym doświadczeniem. Jednym z nich został właśnie Józef Mikosa, wpływowy urzędnik Ministerstwa Skarbu w rządzie Leszka Millera, a potem szef kancelarii Sejmu z rekomendacji marszałka Józefa Oleksego

Jeśli to fachowiec, to sprawa jest oczywista dla wszystkich, no może poza wyborcami PiSu Jęzor
Jak widać zaplecze kadrowe PiS ma ogromne Oczko
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Cze 28, 2007 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie oglądałem wiadomości...
tzw pakiet Ziobry ma wielką szansę bardzo szybko wejść w życie. Dotyczy ponad 200 zmian w prawie karnym (i nie tylko) a prace przebiegają bardzo sprawnie i bezproblemowo - nad pakietem pracują ludzie z poręczenia p.Ziobry, nie ma nikogo z opozycji i żadnych ekspertów prawa karnego...
BRAWO - niezły sposób na dyktat w ramach demokracji...
Powrót do góry
kasaj
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze to teraz ja może trochę od strony nie krytyki PO i jej turkowskiego szefa tylko od strony wyłuskania tego co PiS dobrego udaje się osiągać:
1. Szczyt zakończył się sukcesem Polska osiągnęła więcej niż oczekiwano.
2. Bezrobocie maleje (owszem na to się składa pewnie sukces nie tylko rządu ale i innych czynników nie zapomnijmy jednak o tym, że rząd i jego działania ma wielki wpływ na gospodarkę, dowodem są np. giełdowe wahania w przypadku zmiany ministra finansów czy premiera)
3. Rząd koalicji bierze się ostro za dziadoków ze świata przestępczego czego dowodem jest np. zniknięcie Stokłosy i Jego blady strach przed powrotem - podejżewam że innym też się do tyłków dobrali wielu siedzi za kratami inni czekają na procesy ajeszcze inni są ścigani - sądy 24 godzinne działają ktos kto ma niecne zamiary nie ma lekko.
4. Dbałość o Polski sektor energetyczny na wypadek zagrożeń z zewnątrz to chyba nie jest zło - a taki zamysł wedle mojej oceny ma ustawa wyżej cytowana.
5. Edukacja mimo wiecznej krytyki osiąga normalny krztałt - krytykowane mundurki i porządne stroje są chwalone nawet przez opozycjonistów - wielu dyrektorów szkół ma o tym pomyśle dobre zdanie włącznie z Dyrektorem Zielonym z LO. Innym sukcesem jest wprowadzenie pewnych zachowań patriotycznych do szkół np. Hymn odśpiewywany na początku roku czy na końcu co wcześniej nie w każdej szkole się wydarzało.
6. Odpowiedzialność za wszystkich obywateli a nie tylko za jedną kastę strajkujących nawet kosztem ustąpienia ze stołka - tak powiedział premier i pewnie miał rację i wydaje mi się że gdyby tu był odpowiedzialny Rząd PO (pełna odpowiedzialność) postąpił by podobnie.
7. Podwyżki wynagrodzeń w Oświacie i Służbie Zdrowia są realnie najwyższe od czasu przemian w 89' roku. Tak! wbrew pozorom to rząd PiS i koalicji dał najwyższe realne podwyżki.
8. W polityce zagranicznej choć są pewnie i jakieś niedociągnięcia to widać że rządowi udaje się być stanowczym i bez specjalnego zawadiactwa, przykłady: stanowcze stanowisko wobec Rosji, szczyt UE i choćby widać to po nerwowym odzewie niemieckich gazet że ta polityka Kaczorów niemcom nie na rękę.

mogę tak długo i konkretnie ale zaraz i tak powstanie burza że niby Kaczyński za mały i że niby u nas PZPR owców dużo i takie tam bardzo celne przykłady czy straszenie komuną i nacjonalizacją - tego typu strachy są na lachy przecież powrotu do tego, co było nie zastosowało nawet post PZPRowskie SLD. Komuna już nie wróci ale złodzieje mogą. Ja się cieszę że mamy taki rząd

RZĄD PIS SAMOOBRONY I LPR TO MÓJ RZĄD BĘDĘ GO WSPIERAŁ JAK TYLKO POTRAFIĘ.
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Nie Lip 01, 2007 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasaj napisał:

1. Szczyt zakończył się sukcesem Polska osiągnęła więcej niż oczekiwano.

Z tego co wyplynelo po szczycie UE wyglada to jakby nas wydymano w tylek.

Cytat:
2. Bezrobocie maleje

Dobrze ze maleje "bo ludzie podejmuja prace" ale chcialbym aby bylo takie jak jest realnie (zniszczyc czarna/szara stefe)

Cytat:
3. Rząd koalicji bierze się ostro za dziadoków ze świata przestępczego

fajnie, ale ja sie czuje coraz mniej bezpiecznie na chodniku czy w parku, Stoklosa i inni jemu podobni nic w zasadzie mi zlego nie zrobili a idioci z parkow i blokowisku moga, niech sie takimi sprawami zajma a nie szukaj medialnych nazwisk "wielkich przestepcow z punktu widzenia Jarka"

Cytat:
4. Dbałość o Polski sektor energetyczny na wypadek zagrożeń z zewnątrz

Slabo cos sie staraja i tak.

Cytat:
5. Edukacja mimo wiecznej krytyki osiąga normalny krztałt

Jest taka jak zawsze, zideologizowana pod wladze dana.

Cytat:
6. Odpowiedzialność za wszystkich obywateli a nie tylko za jedną kastę

Wielka odpowiedzialnosc za wszystkich ktorzy sa za pisem i jego pieskami 2, ostatnio juz nawet czesc spoleczenstwa jest szatanami w oczach Jarka, chyba za bardzo konus odlecial.

Cytat:
7. Podwyżki wynagrodzeń w Oświacie i Służbie Zdrowia są realnie najwyższe od czasu przemian w 89' roku. Tak! wbrew pozorom to rząd PiS i koalicji dał najwyższe realne podwyżki.

te 30% w SZ ktorych wielu lekarzy na oczy nie widzialo ?

Cytat:
stanowcze stanowisko wobec Rosji

odetna nam gaz i rope i sie skonczy stanowczosc

Cytat:
szczyt UE i choćby widać to po nerwowym odzewie niemieckich gazet że ta polityka Kaczorów niemcom nie na rękę.

ale w polityce nie chodzi o to zeby zrobic jakiemus panstwu na zlosc tylko aby sie dogadac a tego kaczuchy nie potrafia (na szczycie jednak wydymano ich w kupry)

Cytat:
RZĄD PIS SAMOOBRONY I LPR TO MÓJ RZĄD BĘDĘ GO WSPIERAŁ JAK TYLKO POTRAFIĘ.

JESTEM DUMNY Z TEGO ZE TEGO RZADU NIE WSPIERAM.
Powrót do góry
Partyzant
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 02:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasaj napisał:

Kasaj wiesz ile moja żonka dostała tej wg. ciebie "najwyższej podwyżki"??

12 zł Uśmiech a pracuje (teraz urlop) na 1,5 etatu... rozbawiłeś mnie więc Jęzor

Nie mam czasu i głowy na reszte...
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasaj...
możesz długo i konkretnie ???
ja mam wiele wątpliwości do tych już wyliczonych Twoich konkretów, ale odniosę się do jednego - krótko, aczkolwiek konkretnie....
Przestańmy mówić o procentach - weźmy realne cyfry...
Moja żona (pielęgniarka) obecnie (po tak ogromnych podwyżkach - ok 60 - 80 zł dostała) zarabia ok 1100 zł (na rękę). wspaniałomyślny Rząd proponuje kolejne 20% podwyżki do końca 2008 roku - ile zarobi ??? 1150 - 1200???
moim skromnym zdaniem taki zarobek upoważnia do kolejnych protestów... i tak w kółko...
Konkretnie - na sumy nie % - ile to sobie na dzień dobry dowaliliście do diety ???
I jeszcze jedno - właśnie nasz turkowski szpital stoi przed restrukturyzacją - z każdego oddziału (przeciętnie) 3 pielęgniarki są do zwolnienia...
To jest odpowiedź rządu - czy naszego samorządu ???
... i jeszcze coś - zdradzę Ci (Wam) nastroje białego personelu naszego szpitala - jeb... to wszystko - Londyn, Dablin itp czekają... leczcie się sami... od swojej chorej zawiści zacznijcie...
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lip 02, 2007 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pielęgniarki, lekarze wcale tak źle w porównaniu z np. nauczycielami nie zarabiają. Im też musiała wystarczyć 5% podwyżka, co przełożyło się na kilkadziesiąt złotych. Jednak pytanie co zrobiły poprzednie rządy. Czy stać je było na 30-sto lub chociażby 5-cio procentową podwyżkę dla tych grup zawodowych? Pomijam przyznanie służbie zdrowia 203 zł na rękę, bo nawet tak drobna suma była tylko na papierze. Obecnie pielęgniarki żądają do końca roku po 1000 zł na rękę, mimo że budżet tego nie przewiduje. Żądania mają ambitne, zwłaszcza przy tegorocznych podwyżkach. Uważam ich postulaty za zbyt wygórowane, mimo że podwyżki (nie od zaraz) zdecydowanie im się należą.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 00:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Pielęgniarki, lekarze wcale tak źle w porównaniu z np. nauczycielami nie zarabiają. Im też musiała wystarczyć 5% podwyżka, co przełożyło się na kilkadziesiąt złotych. Jednak pytanie co zrobiły poprzednie rządy. Czy stać je było na 30-sto lub chociażby 5-cio procentową podwyżkę dla tych grup zawodowych? Pomijam przyznanie służbie zdrowia 203 zł na rękę, bo nawet tak drobna suma była tylko na papierze. Obecnie pielęgniarki żądają do końca roku po 1000 zł na rękę, mimo że budżet tego nie przewiduje. Żądania mają ambitne, zwłaszcza przy tegorocznych podwyżkach. Uważam ich postulaty za zbyt wygórowane, mimo że podwyżki (nie od zaraz) zdecydowanie im się należą.

Zgadzam się w całej rozciągłości, ale z małymi aleee...
1. zarobki pielęgniarek w stosunku do nauczycieli - jeżeli mówimy o n-lu na początku swej kariery to ok, ale począwszy od mianowania to już jest przepaść - około dwukrotnie większy zarobek od pielęgniarki...
2. Przestańcie wszyscy pitolić dyrdymały typu "co zrobiły wcześniejsze władze" - ano zrobiły np dla n-li przypomnę reformę połączoną z konkretnym, realizowanym krok po kroku planem - w konsekwencji zarobki począwszy od mianowanego jakoś tam względnie wyglądają. Też były strajki, protesty itd - była reforma a podwyżki wprowadzone wraz z nową tabelą i szczeblami awansu w porównaniu z marnymi 5% tego rządu - nie ma o czym mówić ...
w służbie zdrowia gorzej, bo Kasy padły, NFZ jak dla mnie też jest wielką pomyłką - tutaj trzeba dużo pracy i sprostowań - ale w żadnym wypadku nie można upolityczniać i negować tego co się dzieje... zarobki są naprawdę niskie, aż urągające a praca ciężka i odpowiedzialna
Ja rozumiem tą determinację i zacięcie - koniec żartów i przepychanek... Wspomnę tylko "ustawę 203" - śmiech i zepchnięcie problemu na boczny tor, wspomnę te tak mocno wykrzyczane 30% podwyżki - gdyby nie ten protest to prawdopodobnie już za 2 m-ce wygasła by moc ustawy i zarobki wróciłyby do normy z początku 2006 roku... poza tym już się nad tym zastanawiałem, prosiłem o wytłumaczenie i nikt jakoś się nie podjął...
Jak to zostało policzone skoro moja żona (pielęgniarka) przed podwyżką zarabiała 1000 z małym hakiem, po podwyżce ma ok 1100 zł - mogę kwity przedstawić (dokładnie 85 zł podwyżki) - zawsze myślałem, że 30% z 1000 daje 300, ale jakoś widać to inaczej się liczy - i jak już wspomniałem - operujmy może kwotami nie %...
Co proponuje rząd ??? - zarobek ok 1200 zł do końca 2008 roku. Nauczycielom wykrzyczano ogromną podwyżkę 5% - mianowany ok 80 zł - nic tylko oszaleć ze szczęścia...
Czy to jest poważne ???
A przy okazji - arogancja władz sięga szczytów - dzisiaj słyszałem komentarz typu "co to za głodówka - przyjmują płyny i owoce - niektórzy tak się odchudzają...", pominąwszy upatrywanie przez premiera i jego świtę z prezydentem na czele wrogów państwa w strajkujących, dopominających się o swoje i popieranych przez społeczeństwo ... WSTYD...
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 08:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Obecnie pielęgniarki żądają do końca roku po 1000 zł na rękę, mimo że budżet tego nie przewiduje. Żądania mają ambitne, zwłaszcza przy tegorocznych podwyżkach. Uważam ich postulaty za zbyt wygórowane, mimo że podwyżki (nie od zaraz) zdecydowanie im się należą.

Nie sa zbyt wygorowane - prawnik za pieprznicie autografa i pieczatki pod np. rozwodem bierze 5000zl (za 1 rozwod a nie za miesiac) a lekarz ktory ratuje zycie dostaje 5000 w 2 miesiace...

W Polsce cos nie tak jest z ustaleniami plac, zawody ktore w zadnym kraju (oprocz Polski) nie maja az tak wysokich pensji u nas sa liderami a zawody ktore na zachodzie sa w czolowce u nas oznaczaja "placa minimalna".
Powrót do góry
kasaj
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I z Orionem trzeba się zgodzić w 100 %
PiS chciał większego dostępu do zawodu prawnika i co i opozycja oczywiście razem z wpływowymi prawnikami zdecydowała że tego nie należy tak robić.
A ja uważam że nalezy!
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nawet kompetencje mierzone są miarą lojalności...
Cytat:
- To nie było lojalne do Prawa i Sprawiedliwości, rządu i prezydenta - powiedział w TVN24 Maciej Łopiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odnosząc się do wypowiedzi Pawła Zalewskiego, krytykującego Annę Fotygę w wywiadzie dla radia Tok FM.

http://wiadomosci.onet.pl/1566490,11,item.html
Brawo PiS.... tak trzymać - może być baran (nie ubliżając baranom) ale swój, lojalny i oddany. Barany nawet preferowane, bo robią co im każą i o nic nie pytają. Echhh - pamiętam te czasy - sala obrad na zjazdach KC pełna, wszyscy zgodni, oddani, każde przemówienie to burza oklasków, jednomyślność w głosowaniach pełna... echhhh...
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Derek mnie już nie obchodzi co robili inni.
PiS się chwali samymi sukcesami....wzrostem gospodarczym, wzroste plac??...to ludzie by chcieli tego doświadczyć.

Słyszą, ale gówno za przeproszeniem odczuwają. W portfelach nadal pusto, a z radia i TV tylko pochwały jak to podobno jest dobrze.

Druga sprawa jest wiele spraw do załatwienia a posłowie biorą sobie wakacje. To nawet nie urlop tylko wakacje. Ooooj czuję ze będzie obciach na cala europę w 2012...a wtedy kibice sobie o PiSie przypomną i na taczkach wywiozą za najbliższą granicę.
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Lip 05, 2007 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a we francji politycy zrezygnowali w tym roku z wakacji...

co do euro 2012, jeśli nie odbędą się w polsce, i rząd zawiedzie to rozpęta się piekło jakiego nasi politycy nie widzieli nigdy w zyciu, to będzie ich śmierć polityczna,
wiele obiecali i na tym się skończyło, ale euro dużo ludzi zapamięta,
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: