« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypowiedź o. Rydzyka na temat pary prezydenckiej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
Najwięcej ubolewają nad "obrażanymi Kaczyńskimi"
i "skrzywdzonym Lepperem"
ci którzy ich najbardziej obrażali - na tym forum również.

Dowodów takich hipokrytów nie muszę podawać.
Jest ich nadto na tym forum.
A ja dodam, że wcale mnie nie oburzyło obrażenie prezydenta przez o. Rydzyka Jęzor Nawet mnie to rozbawiło, pomyślałem sobie: "Oho, zaczyna pękać przyjaźń Kaczorkowo-Rydzykowa". Już wyżej pisałem, że bardziej mnie smuci opinia, jaką robi o. Rydzyk środowisku katolickiemu i to, że wszyscy teraz zajmują się Rydzykiem i Kaczorami zamiast zajmować się Polską. Ale może przynajmniej teraz ktoś się zajmie poważniej problemem jakim w polskim Kościele jest o. Rydzyk.
Przyznajcie sami, czy nie uśmialiście się gdy usłyszeliście co Oni znowu wyprawiają? Smutne refleksje nadchodzące po tym śmiechu to już inna sprawa, ale chyba nikogo z nas o. Rydzyk nie obraził, bo Kaczyński to nie nasz prezydent (mówię tu do wszystkich forumowych przeciwników tej żałosnej koalicji PiSoeLPeeRoSamoobronowej). Bardziej Polonusie smuci mnie fakt, że jak zwykle władza wyjdzie ze wszystkiego obronną ręką, a ucierpi wizerunek Polski i Polaków. O naszą przyszłość już się nie martwię, "ukochani przywódcy" już się postarają żeby była niewesoła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
Smutne refleksje nadchodzące po tym śmiechu to już inna sprawa, ale chyba nikogo z nas o. Rydzyk nie obraził, bo Kaczyński to nie nasz prezydent (mówię tu do wszystkich forumowych przeciwników tej żałosnej koalicji PiSoeLPeeRoSamoobronowej).

Mnie też osobiście to nie dotknęło.
Ale skoro publiczna obraza prezydenta jest czynem ściganym przez prawo karne, to dlaczego od odpowiedzialności ma się wywinąć osoba duchowna, wykładowca i autorytet dla pewnych środowisk, skoro akt oskarżenia nie ominął bezdomnego z dworca, który nie sprawuje żadnej funkcji publicznej, a w czasie wypowiadania owych słów był pijany?
Powrót do góry
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
polonus napisał:

Czym został obrażony prezydent prezydent na wykładzie?

Słowem "oszust".
A jego żona słowem "czarownica".

I znowu cytujesz wyjęte z kontekstu słowa podawane przez media.
Zapoznaj się z całością wykładu (o ile podane we Wprost jest prawdziwe)
to podyskutujemy.
Nie padło słowo "oszust". Słowo "czarownica" dotyczyło Środy (jako symbolu eutanazji), która w pzreddzień proopagowała w Polsce eutanazję.
Kaczyńska w tej sprawie nie zabierała głosu, więc logicznie biorąc:
zdanie:"Ty czarownico. Ja ci dam. Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza".

Oto przykład cytowania słowa wyjętego z kontekstu:
Pan Jezus też wyraził się o żydach:
Mt 23:26-37

26. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
27. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
(28. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych,
29. i mówicie: Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków.
30. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków.
31. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!
32. Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
33. Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.
34. Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem.
35. Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie.
36. Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani. Ile razy chciałem zgromadzić twoje dzieci, jak ptak swe pisklęta zbiera pod skrzydła, a nie chcieliście.
37. Oto wasz dom zostanie wam pusty.
(BT)

"plemię żmijowe. Wy macie diabła za ojca" itd., ale nie oznacza to, że Pan Jezus nie kochał tego narodu wybranego. Nauczał żydów, aby każdy został zbawiony, uwalniał od chorób, opętania przez demony.

Jn 8:31-54
31. Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami
32. i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.
33. Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie?
34. Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.
35. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze.
36. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.
37. Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki.
38. Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca.
39. W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama.
40. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił.
41. Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga.
42. Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.
43. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki.
44. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
45. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie?
47. Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.
48. Odpowiedzieli Mu Żydzi: Czyż niesłusznie mówimy, że jesteś Samarytaninem i jesteś opętany przez złego ducha?
49. Jezus odpowiedział: Ja nie jestem opętany, ale czczę Ojca mego, a wy Mnie znieważacie.
50. Ja nie szukam własnej chwały. Jest Ktoś, kto jej szuka i sądzi.
51. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli kto zachowa moją naukę, nie zazna śmierci na wieki.
52. Rzekli do Niego Żydzi: Teraz wiemy, że jesteś opętany. Abraham umarł i prorocy - a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa moją naukę, ten śmierci nie zazna na wieki.
53. Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Abrahama, który przecież umarł? I prorocy pomarli. Kim Ty siebie czynisz?
54. Odpowiedział Jezus: Jeżeli Ja sam siebie otaczam chwałą, chwała moja jest niczym. Ale jest Ojciec mój, który Mnie chwałą otacza, o którym wy mówicie: Jest naszym Bogiem,
(BT)

Nawet Chrystus, nie zawsze napominał w elegancki sposób lud wybrany,
a żądasz tego od zwykłego księdza?
Taki jest sposób retoryki.
Gdyby Chrystus dziś się tak wyraził, to:
wszelkie media liberalne uznałyby Go za antysemitę,
który obraża naukowców żydowskich.

Zapewne również ówczesne media nagłośniły te cytaty
"plemię żmijowe", "macie doabła za ojca"
i zrobiły z tego aferę, m.in. dlatego Chrystus usłyszał wyrok o tego ludu: "Ukrzyżuj Go".

Ciekawe, że te same media nie miały nic
przeciwko tyg. "Wprost", który tydzień wcześniej
na okładce zamieścił fotomontaż Kaczyńskich ssących
gołe piersi kanclerz Merkel.
Czy to nie stanowiło treści obraźliwych?

Aby wydawać osąd o Ojcu Rydzyku należy zapoznać się
z całością jego posługi, a nie tylko wyciągać fragmentów
napomnień służących prawdzie.

Z przeciwnikami obrony życia nie idzie się na kompromis,
niezależnie od koniuktury i czekających konsekwencji.

Ostatnio zmieniony przez polonus dnia Sob Lip 14, 2007 11:59, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
A ja dodam, że wcale mnie nie oburzyło obrażenie prezydenta przez o. Rydzyka Jęzor Nawet mnie to rozbawiło, pomyślałem sobie: "Oho, zaczyna pękać przyjaźń Kaczorkowo-Rydzykowa".

A mnie żadna przyjaźń nie martwi, lepiej jak ludzie się kochają niżby mieli się kłócić. Jeśli powstały między o.Rydzykiem a Kaczyńscymi jakieś kontrowersje, to na tle ich stanowiska dotyczącego aborcji. Nie widzę jednak niebezpieczeństwa jakiegoś większego pęknięcia.

nicpon napisał:
Już wyżej pisałem, że bardziej mnie smuci opinia, jaką robi o. Rydzyk środowisku katolickiemu

Ja uważam, że to media robią z o.Rydzyka demona. Tyle już było sensacji, kłamstw, zarzutów, maybachów, że ze świętego zrobili by diabła.

nicpon napisał:
i to, że wszyscy teraz zajmują się Rydzykiem i Kaczorami zamiast zajmować się Polską.

Niektórzy podzielają Twoje zdanie, a niektórzy (także na tym forum) ubolewali nad tym, że szum wokół o.Rydzyka zakłóciła dymisja Leppera. Też bym wolał aby media zamiast szukać tematów zastępczych skoncentrowały się na rzeczach istotniejszych. Ostatnia wizyta premiera na Pomorzu, gdzie powstają ważne inwestycje, została przez media wręcz ominięta szerokim łukiem.

nicpon napisał:
Ale może przynajmniej teraz ktoś się zajmie poważniej problemem jakim w polskim Kościele jest o. Rydzyk.

Może jest problemem dla pewnych środowisk, ale zamiast ulegać atmosferze nagonki stwarzanej przez media wystarczyło posłuchać chociażby co na temat Radia Maryja i o.Rydzyka mówili biskupi podczas ostatniej pielgrzymki na Jasnej Górze.

I zgadzam się z polonusem. Te rzekome słowa o.Rydzyka wyglądają na zmanipulowane. Nie przypominam sobie aby prezydentowa opowiadała się kiedykolwiek za eutanazją.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Mogło stanowić, ale mogło również być traktowane jako pewna artystyczna symbolika. Uprzedzając - wiadomo, ze sztuka też ma granice, ale przez każdego są interpretowane one inaczej, więc tu istnieje możliwość dwojakiej interpretacji tej okładki.

A co do wykładu - to z Rydzyka wyszła hipokryzja.
Dlaczego, skoro miał do Kaczyńskiego pretensje o oszustwo, nie powiedział mu tego w twarz, tylko po cichu na wykładach? Dlaczego potem, jak gdyby nigdy nic, stał koło niego na Jasnej Górze? Dlaczego na pielgrzymkę w miejsce święte zaprosił osobę, którą uważa za oszusta?
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Dlaczego, skoro miał do Kaczyńskiego pretensje o oszustwo, nie powiedział mu tego w twarz, tylko po cichu na wykładach? Dlaczego potem, jak gdyby nigdy nic, stał koło niego na Jasnej Górze? Dlaczego na pielgrzymkę w miejsce święte zaprosił osobę, którą uważa za oszusta?

Znowu osądzasz człowieka na podstawie swojej niewiedzy. O.Rydzyk miał rzekomo mieć pretensję o oszukanie go do prezydenta. Na pielgrzymce Radia Maryja na Jasnej Górze był natomiast premier. Wiem, że to utrudnione, ale trzeba ich rozróżniać.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
polonus napisał:

Mogło stanowić, ale mogło również być traktowane jako pewna artystyczna symbolika. Uprzedzając - wiadomo, ze sztuka też ma granice, ale przez każdego są interpretowane one inaczej, więc tu istnieje możliwość dwojakiej interpretacji tej okładki.

1) Czy Ojciec Rydzyk nie ma prawa do używania treści artystycznych w swych wykładach? W języku literackim używa się przenośni, porównań, epitetów..., np. "Czarownica" Środa pod pozoren dobra, promuje zło - eutanazję.

2) Pretensji do prezydenta Lecha Kczyńskiego nie mógł wyrazić bezpośrednio, bo się z nim nie spotkał, zresztą pretensje dotyczyły spraw społecznych (obrona życia, zgoda na "odszkodowania dla żydów") rozważanych przez polityków i media, a nie osobistych.
Na Jasnej Górze O. Rydzyk spotkal się się z Jarosławem, a nie Lechem Kaczyńskim.

Jeszcze mały OT jako przykład relatywizmu w uznawaniu tresci obrażliwych:
Czy Kaczyński oraził naród niemiecki?
http://wiadomosci.onet.pl/1571887,12,item.html

"FAZ": pogardliwa wypowiedź J. Kaczyńskiego
Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" uznał za "pogardliwą" wypowiedź premiera Polski Jarosława Kaczyńskiego na temat niemieckich przeciwników Hitlera, którzy 20 lipca 1944 roku podjęli nieudaną próbę zabicia go i przejęcia władzy, a następnie ponieśli śmierć.

- Polskiemu premierowi brak jest dwóch doradców: takiego, którego by słuchał, oraz takiego, który potrafiłby wczuć się w duszę innych narodów. Gdyby miał tych dwóch doradców, to nigdy nie nazwałby niemieckiego ruchu oporu "rachitycznym spiskiem przeciwko Hitlerowi w 1944 roku" - pisze autor komentarza opublikowanego w sobotnim wydaniu konserwatywnej gazety.

"Zawsze dobrze jest wiedzieć, co obraża sąsiedni naród" - podkreśla "FAZ". Komentator uważa, że można mówić "rzeczy lekkomyślne" o urzędujących politykach i ich pomysłach, jednak w gronie demokratów szydzenie z historycznego narodowego oporu przeciwko dyktaturom i totalitarnym reżimom jest po prostu głupie.

Ostatnio zmieniony przez polonus dnia Sob Lip 14, 2007 12:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Na Jasnej Górze O. Rydzyk spotkal się się z Jarosławem, a nie Lechem Kaczyńskim.

Fakt, przepraszam, mój błąd.
Ale pozostaje jeszcze jedna, wspomniana wcześniej przeze mnie kwestia:

Cytat:
Dlaczego, skoro miał do Kaczyńskiego pretensje o oszustwo, nie powiedział mu tego w twarz, tylko po cichu na wykładach?

polonus napisał:
Pretensji do prezydenta Lecha Kczyńskiego nie mógł wyrazić bezpośrednio, bo się z nim nie spotkał, zresztą pretensje dotyczyły spraw społecznych (obrona życia, zgoda na "odszkodowania dla żydów") rozważanych przez polityków i media, a nie osobistych.

To mógł to powiedzieć w mediach.
Powiedzieć otwarcie, że coś do niego ma i co ma.
Ale pewnie obrońcy o. Rydzyka znajdą milion powodów, dla których nie mógł tak zrobić...
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:

To mógł to powiedzieć w mediach.
Powiedzieć otwarcie, że coś do niego ma i co ma.
Ale pewnie obrońcy o. Rydzyka znajdą milion powodów, dla których nie mógł tak zrobić...

W Radiu Maryja też Ojciec Rydzyk wyrażał swe
pretensje do prez. Kaczyńskiego
na ww tematy.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
na ww tematy.

Dlaczego w Waszym mniemaniu media ograniczają się do RM i TV Trwam?
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
polonus napisał:
na ww tematy.

Ojciec Rydzyk nie ma zwyczaju występować w innych mediach.

My przecież robimy odniesienia do innych mediów:
TVN, GW, Wprost, der Dziennik
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale media to nie tylko telewizja i radio.
Są to także gazety, niekoniecznie "GW" czy "Fakt", czy pozostałe wyżej przez Ciebie wymienione.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
polonus napisał:
na ww tematy.

Są jeszcze inne media, które nie kłamią i nie manipulują, ale są to niestety nieliczne media.
Za to tak reklamowane i hołubione są pismaki pokroju "Wprost" (kilka lat temu to ten tygodnik znieważył obraz Matki Boskiej Częstochowskiej). Uważam, że prokuratura powinna zająć się tym tygodnikiem, ponieważ:
1) Posługuje się nielegalnie zdobytym dowodem. O.Rydzyk nie zgodził się na opublikowanie swojego wykładu. Jest to złamanie praw autorskich, ponieważ wykłady pracowników naukowych na każdej uczelni podlegają ochronie prawnej.
2) "Wprost" zniesławił o.Rydzyka twierdzeniem, że nazwał prezydenta "oszustem". Jest to ponadto czysta manipulacja, którą tak chętnie powielają liberalne media.
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

Są jeszcze inne media, które nie kłamią i nie manipulują, ale są to niestety nieliczne media.

KAZDE media manipuluja niestety i juz to kiedys na forum wyjasnialem.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
polonus napisał:
Najwięcej ubolewają nad "obrażanymi Kaczyńskimi"
i "skrzywdzonym Lepperem"
ci którzy ich najbardziej obrażali - na tym forum również.

Dowodów takich hipokrytów nie muszę podawać.
Jest ich nadto na tym forum.
A ja dodam, że wcale mnie nie oburzyło obrażenie prezydenta przez o. Rydzyka Jęzor Nawet mnie to rozbawiło, pomyślałem sobie: "Oho, zaczyna pękać przyjaźń Kaczorkowo-Rydzykowa". Już wyżej pisałem, że bardziej mnie smuci opinia, jaką robi o. Rydzyk środowisku katolickiemu i to, że wszyscy teraz zajmują się Rydzykiem i Kaczorami zamiast zajmować się Polską. Ale może przynajmniej teraz ktoś się zajmie poważniej problemem jakim w polskim Kościele jest o. Rydzyk.
Przyznajcie sami, czy nie uśmialiście się gdy usłyszeliście co Oni znowu wyprawiają? Smutne refleksje nadchodzące po tym śmiechu to już inna sprawa, ale chyba nikogo z nas o. Rydzyk nie obraził, bo Kaczyński to nie nasz prezydent (mówię tu do wszystkich forumowych przeciwników tej żałosnej koalicji PiSoeLPeeRoSamoobronowej). Bardziej Polonusie smuci mnie fakt, że jak zwykle władza wyjdzie ze wszystkiego obronną ręką, a ucierpi wizerunek Polski i Polaków. O naszą przyszłość już się nie martwię, "ukochani przywódcy" już się postarają żeby była niewesoła.

A mnie martwi, ze zamiast mówić o konkretnych problemach,
mówi się o sprawach czwartorzędnych, kto kogo obraził.

Politycy to muszą być ludzie twardzi i z poczuciem humoru,
odporni na prawdę, porównania, śmieszne obrazki.

Natomiast manipulatorskie media podjudzają ich,
robiąc w nich mięczaków,
którzy powinni obrażac się z byle powodu.
A już donosy do Papieża na Rydzyka pseudokatolików
typu cudzołożnik Sakiewiecz, zacietrzewiony zniesławca Terlikowski
czy stalinowski dziennikarz antykatolicki Mazowiecki
to już szczyt tupetu, obłudy i zakłamania.

Są sprawy istotne dla Polski:
1) obrona życia m.in. grożąca eutanazja
2) rewizja traktatu deformującego UE
3) polityka prorodzinna
4) rozwój gospodarczy
5) rewizja polityki zagranicznej
i wiele innych...

O wizerunek Polski za granicą to bym się nie martwił,
bo im w Polsce będzie lepiej, tym będzie on tam gorzej przedstawiany.
Ciekawe, że w prasie zachodniej w oszczerczej kampanii przeciwko Polsce przoduje tow. B. Geremek.
Zły to ptak, który we własne gniazdo...

W czasie II wojny światowej Polskę traktowano po macoszemu,
to jak mają traktować ją teraz, czyżby nagle zmienili swą mentalność?
Co obywatele tych pańśtw mogą wiedzieć o Polsce - większość z nich nie wie nawet gdzie Polska leży, ile ma mieszkańców, nie zna jej historii.
Wiedzą tylko tyle co napiszą, pokażą ich media liberalne.

Ostatnio zmieniony przez polonus dnia Sob Lip 14, 2007 21:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, że o. Rydzyk stwierdza "jeżeli jego słowa uraziły panią Prezydentową, to jest mu z tego powodu bardzo przykro".
Natomiast we Wiadomościach w TV Trwam informuje się "o kampani
oszczerczej i rzekomych tasmach o. Rydzyka, których autentycznosc jest
bardzo watpliwa"
Muszą uzgodnić zeznania Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
polonus

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boniek napisał:
Ciekawe, że o. Rydzyk stwierdza "jeżeli jego słowa uraziły panią Prezydentową, to jest mu z tego powodu bardzo przykro".
Natomiast we Wiadomościach w TV Trwam informuje się "o kampani
oszczerczej i rzekomych tasmach o. Rydzyka, których autentycznosc jest
bardzo watpliwa"
Muszą uzgodnić zeznania Oczko

1. Trudno ocenić, czy taśmy nie były montowane.
2. Istnieje istatotna rozbieżnośc między treścią podaną we "Wprost",
a tym co podają inne media.

Odnośnie prezydentowej O Rydzyk wyraził wzburzenie,
że spotkała z kobietatami lobbującymi za aborcją i eutanazją
a szczególnie że podpisała apel Olejnikowej
przeciwny toczącej się kampanii w obronie życia.
De facto i de jure prezydentowa postąpiła wtedy wbrew interesom PiSu.
Nie wątpię, że ktoś z otoczenia prezydenta
(nieciekawi są tam ludzie) wrobił ją w ten skandal.
Dziwne że poprzedni prezydenci też otaczali się takimi wątpliwymi ludźmi:
Wałęsa - Mietek Wachowski, Falandysz
Kwaśniewski - Siwiec, Ungier
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

I znowu ta Wasza spiskowa teoria dziejów...
To, że Maria Kaczyńska jest żoną Lecha Kaczyńskiego, nie znaczy, że musi mieć takie samo zdanie jak on i PiS.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
polonus napisał:

I znowu ta Wasza spiskowa teoria dziejów...
To, że Maria Kaczyńska jest żoną Lecha Kaczyńskiego, nie znaczy, że musi mieć takie samo zdanie jak on i PiS.

Może być teoria ewolucji czemu nie może być teoria spiskowa,
jeżeli się sprawdza... i nie wymyśłił nikt lepszej.

Co do żon prezydentów...
Ona może mieć inne zdanie odnośnie koloru sukienki
czy menu obiadowego, ale nie spotkałem takiej sytuacji,
aby żona prezydenta sprzeciwiała się mężowi w sprawach politycznych.
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

To rodzi totalna nude w zwiazku - klucic sie o sprawy mikro (ciuchy, fryzura) a w sprawach makro przytakiwac, nudne to zycie jest Lecha gdy zona jest kopia meza.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Co do żon prezydentów...

Jasne, może w ogóle na całą kadencję ją zamknąć w domu, żeby przypadkiem nie powiedziała czegoś wbrew woli męża i PiS-u.
Kaczyńska, tak jak każdy inny człowiek ma prawo do swojego zdania i nie widzę nic niestosownego w tym, ze wygłasza je, nawet kiedy jest ono niezgodne ze stanowiskiem męża.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

A mnie martwi, ze zamiast mówić o konkretnych problemach,
mówi się o sprawach czwartorzędnych, kto kogo obraził.

Politycy to muszą być ludzie twardzi i z poczuciem humoru,
odporni na prawdę, porównania, śmieszne obrazki.

Natomiast manipulatorskie media podjudzają ich,
robiąc w nich mięczaków,
którzy powinni obrażac się z byle powodu...

Dziwne stanowisko w świetle tego, co wypisywałeś po obraźliwym artykule w niemieckim brukowcu...
Co do wątku - istotą sprawy (jak dla mnie) jest tutaj stanowisko prokuratury... skoro prawo ma być równe dla wszystkich to powinna jak najszybciej zbadać autentyczność tych taśm i wszcząć (lub nie) postępowanie o obrazę głowy państwa - tak nakazuje prawo i dlaczego w przypadku takiego Huberta jest stosowane a tutaj ma nie być ??? Tymczasem, jak donoszą media - prokuratura do tej pory nie zgłosiła się do "wprost"po taśmy...
I nie zapominajmy o drugim wątku wypowiedzi o.Rydzyka trącający antysemityzmem - dla mnie osobiście jest bardziej bulwersujący i szkodliwy dla Polski i Polaków niż ten z obrażaniem prezydenta i prezydentowej. A nazwanie kobiety "czarownicą" (nieważne czy to p.Środa czy p.Kaczyńska czy jakakolwiek inna) to chamstwo w najczystszej postaci - ale tu bynajmniej prezydent nie powinien się burzyć bo sam kobitki "pieszczotliwie małpami " nazywa - więc przykład idzie z góry...
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:

Dziwne stanowisko w świetle tego, co wypisywałeś po obraźliwym artykule w niemieckim brukowcu...

Sprawa jest prosta. Biorąc pod uwagę, że "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz" w takiej sytuacji, należy okazać wielkie oburzenie. A jeśli ktoś z rodaków powie Ci o żonie czarownica to masz się śmiać do rozpuku bo to taki żart.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lip 15, 2007 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
I nie zapominajmy o drugim wątku wypowiedzi o.Rydzyka trącający antysemityzmem - dla mnie osobiście jest bardziej bulwersujący i szkodliwy dla Polski i Polaków niż ten z obrażaniem prezydenta i prezydentowej.

Ja tam nie zauważyłem antysemityzmu, no chyba że samo mówienie o żydach nazwać antysemityzmem.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

List otwarty do Ojca Generała Josepha Tobina

Najprzewielebniejszy Ojcze Generale,

Z oburzeniem przyjęliśmy opublikowanie w mediach skierowanego do władz kościelnych listu grupy osób, nazywających siebie "katolikami" i "świeckimi intelektualistami" w sprawie Radia Maryja i Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Wielu spośród sygnatariuszy tego listu to liberałowie faktycznie obojętni wobec Kościoła. Niektórzy z nich nawet bardzo mocno zaszkodzili Kościołowi w najtrudniejszych czasach doby komunizmu. Wielu spośród sygnatariuszy tego listu dało się już poznać w przeszłości jako zajadli wrogowie Radia Maryja, które przełamało ich monopol medialny.

Z ogromnym oburzeniem reagujemy na tę nową zajadłą kampanię nienawiści przeciwko Radiu Maryja i jego tak zasłużonemu dla Kościoła katolickiego i Polski Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi. Protestujemy przeciwko kolejnym próbom zniszczenia Radia Maryja, które jest najważniejszą enklawą wolności słowa w polskich mediach. Uważamy za prawdziwie nikczemny obecny atak na Radio Maryja, które bardziej konsekwentnie niż jakiekolwiek inne media występuje w obronie Kościoła, wartości chrześcijańskich i polskiego patriotyzmu. Radio to szczególnie wiele robi dla wspierania bliźnich w potrzebie, dla pomocy ludziom ciężko chorym, ułomnym, przygarbionym przez trudy życia. Jest to zarazem Radio bardzo wiele czyniące dla ewangelizacji Polaków ze wszystkich środowisk zgodnie z nauczaniem Kościoła Apostolskiego. Równocześnie zaś jest to Radio, które przez cały czas zdeformowanych transformacji gospodarczych i polityczno-społecznych po 1989 r. zdecydowanie występowało w obronie wszystkich "skrzywdzonych i poniżonych" przeciw oszukującym ich "łże-elitom". To Radio jest też głównym pomostem między Polakami w Kraju, z Polonią, traktowaną po macoszemu przez tyle poprzednich rządów.

Z oburzeniem reagujemy na ataki na Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka oparte na manipulacjach technicznych i deformacjach tekstów Jego wykładów na WSKSiM. Szokuje ta jątrząca nagonka na wykładowcę, który przedstawia swoją ocenę sytuacji podczas zajęć dydaktycznych. Te ataki godzą w wolność nauczania i są z gruntu sprzeczne z zapewnieniami ustawy o szkolnictwie wyższym.

W ataku na Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka widzimy usilne działania w celu podzielenia i skłócenia polskiego obozu chrześcijańsko-patriotycznego, w celu zapobieżenia integracji środowisk skupionych wokół tego Radia z politycznymi i społecznymi siłami wspierającymi obecne rządy w ich trudnych działaniach naprawczych. W ich jakże godnym uznania dążeniu do likwidacji gnębiących Polskę patologii i do zbudowania sprawiedliwej IV Rzeczypospolitej. Zdajemy sobie dobrze sprawę z tego, że ci, którzy atakują Radio Maryja, robią to w imię obrony przestępczego "Układu" z III Rzeczypospolitej. "Układu", który ma wszelkie powody, by obawiać się sukcesu ogólnonarodowych działań rozliczeniowych. Wierzymy, że wszystkie siły prawdziwie chrześcijańsko-patriotyczne zgodnie skupią się w obronie Radia Maryja, jego Dyrektora Ojca Tadeusza Rydzyka i tak mocno dziś zagrożonej wolności słowa w Polsce. Będziemy robić wszystko dla zapewnienia zwycięstwa działaniom w obronie Kościoła i polskości oraz wysiłkom dla budowy IV Rzeczypospolitej. Niech walka o ich realizację - wbrew wszelkim medialnym burzom i nagonkom - przebiega w myśl słynnego wezwania: "Alleluja i do przodu!".

Najprzewielebniejszy Ojcze Generale,
Przeważająca część ludności Polski to wierzący katolicy, głęboko podporządkowani Stolicy Apostolskiej i szanujący Radio Maryja z jego Ojcem Dyrektorem Tadeuszem Rydzykiem na czele.

Lista sygnatariuszy:

prof. dr hab. Edmund Kozal
prof. dr hab. Jerzy Marciniak
prof. dr hab. Henryk Szydłowski
dr Olgierd Baehr
prof. dr hab. Zygmunt Zagórski
prof. dr hab. Kazimierz Stępczak
prof. dr hab. Grażyna Karolewicz
Jan Szylicki, prawnik
prof. dr hab. Jan Ziółek
dr Jan Szafraniec, senator RP
inż. Zbigniew Sulatycki, kpt. żeglugi wielkiej
inż. Zbigniew Wysocki, przew. Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego
mgr Paweł Brzezicki, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu
dr Feliks Pieczka
prof. dr hab. n.med. Janina Moniuszko-Jakoniuk
dr inż. Antoni Zięba
mgr Józef Ramlau, b. wojewoda bydgoski
dr Urszula Krupa, europoseł
dr Witold Tomczak, europoseł
dr Mieczysław Ryba, KUL, członek Kolegium IPN
dr Krzysztof Kawęcki
prof. dr hab. Anna Raźny
prof. dr hab. Kazimierz Tobolski
prof. dr hab. inż. Sylwester Kobielak
prof. dr hab. Piotr Jaroszyński
prof. dr hab. Olgierd Nowosielski
prof. dr hab. Rafał Broda
prof. dr hab. Jerzy Robert Nowak
prof. dr hab. Stanisław Więckowski
dr inż. Teresa Walewska-Przyjałkowska
prof. Jadwiga Strzykowska-Załęska
dr Stefan Kawiak
dr hab. Mariusz Zemło
prof. dr hab. inż. Ryszard Kozłowski
mgr inż. Jan Hyży
Bożena Koroczycka, artysta plastyk
prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski
Józef Gawłowicz, kpt. ż.w., prezes szczecińskiego oddziału ZLP
prof. dr hab. Włodzimierz Ruch-Dorochowski
Halina Łabonarska, aktorka
Bogusław Marciniak, prezes Komitetu Obrony Polskiej Żeglugi Morskiej PP Szczecin
Irena Snarska, prof. ASP
Jadwiga Bobrowska, artysta plastyk
mgr inż. Hanna Szklarzewska
Irena Mrugalska, pedagog
prof. dr hab. Włodzimierz Bojarski
dr med. Zbigniew Szlenk, prezes Towarzystwa Katyńskiego
Zbigniew Sekulski, socjolog i muzyk
prof. dr hab. Adam Biela, senator RP
prof. dr hab. Ryszard Bender, senator RP
o. prof. dr hab. Zachariasz S. Jabłoński, Jasna Góra
prof. dr hab. Stanisław Borkacki
prof. dr hab. Zbigniew Żmigrodzki
ks. prof. Czesław Bartnik
prof. dr hab. Stefan Kurowski
Lech Stefan, przew. Klubu Społeczno-Politycznego "Spotkanie i Dialog" we Wrocławiu
ks. Stanisław Pawlaczek, przewodniczący Stowarzyszenia "Pro Cultura Catholica"
prof. dr hab. Zbigniew Jacyna-Onyszkiewicz
red. Helena Pasierbska, prezes Stowarzyszenia "Rodzina Ponarska"
dr Piotr Stanka, prezes Diecezjalnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Pelplinie
prof. dr hab. Henryk Kiereś
prof. dr hab. inż. Piotr Małoszewski
prof. dr hab. Aleksander Dobicki
prof. dr hab. inż. Józef Wysocki
prof. dr hab. Wacław Leszczyński
ks. prof. dr hab. Zygmunt Zieliński, KUL
Mirosława Machaj, artysta plastyk
Maria Trzcińska, sędzia
dr Stanisław Krajski
red. Lech Jęczmyk, publicysta i tłumacz literatury pięknej
red. Wojciech Reszczyński, dziennikarz
dr Janusz Radłowski
dr Wiesława Troszczyńska-Nakonieczna, WSKSiM
Nina Mirecka, artysta rzeźbiarz
Dariusz Mirecki, artysta plastyk
Grzegorz Strzelczyk, tancerz
Barbara Krzyżagórska, artysta plastyk
inż. bud. Józef Krzyżagórski
prof. dr hab. Józef Krasinkiewicz
dr n.med. Zenon Rudzki
lek. med. Irena Rudzka
Krzysztof Wojciechowski, reżyser
Gertruda Szumska, poseł IV kadencji
prof. dr hab. Bogusław Grabowski
prof. dr hab. Bolesław Fleszar
dr hab. inż. Ludwik Laudański
ks. Prałat Zdzisław Peszkowski, kapelan Rodzin Katyńskich i Pomordowanych na Wschodzie
prof. dr hab. Eugeniusz Rychlewski
prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska-Bocheńska
Władysław Terlecki, muzykolog
ks. prof. dr hab. Franciszek Drążkowski, KUL
prof. dr hab. Krystyna Czuba
red. Czesław Ryszka, senator RP
prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Profesor Wolniewicz wczoraj dokładnie powiedział na antenie TVN o co w tej nagonce na ojca Rydzka chodzi.
Widziałem miotającego się pana redaktora. Pan redaktor wobec nieprzewidzianej (zapewne) wypowiedzi profesora Wolniewicza, ze stoickim spokojem i druzgocącą logiką odkrywającego drugie dno tego obrzydliwego spektaklu, w geście rozpaczy natychmiast skrócił program. To się nazywa wolność słowa w środowisku liberalnym.
Zapewne redaktor TVN usłyszał głos w słuchawce nakazujący program
skrócić, bo prof. Wolniewicz, mimo że jest ateistą
powiedział prawdę o co chodzi w tej nagonce na Ojca dyrektora.
Program wymknął się TVN spod kontroli więc musieli zastosować
rejteradę.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 05:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
Zapewne redaktor TVN usłyszał głos w słuchawce nakazujący program
skrócić, bo prof. Wolniewicz, mimo że jest ateistą
powiedział prawdę o co chodzi w tej nagonce na Ojca dyrektora.
Program wymknął się TVN spod kontroli więc musieli zastosować
rejteradę.
Zapewne Szatan przemawiał w tej słuchawce Diabełek
Nie wiem, nie oglądałem. Mam ważniejsze sprawy na głowie, niż o. Rydzyk i jego/nie jego pełen nienawiści wykład. Ale powala mnie Twoja logika przyjacielu Uśmiech
Pokój wszystkim Uśmiech
I przestańcie się wreszcie żreć, Panowie Szlachta!
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 08:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowa grupa wyznaniowa, gdzie koleś może pluć i obrażać a mimo to nikt nie chce wierzyć, że to jego słowa i jego głos.

Jam jest twój ojciec Rydzyk. Oto przykazania moje:
1. Nie będziesz miał radiów cudzych przed moim.
2. Nie będziesz odbierał radia mojego bez opłaty.
3. Pamiętaj, aby w dzień święty rentę mi przesyłać.
4. Czcij Ojca swego i rozgłośnię jego.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj mybacha ojca dyrektora swojego.
10. Ani żadnej kasy, która jego jest."

A nawiązując do wypowiedzi nicponia.
NIC nowego moćpanie...szlachta się żre, do oczu skacze, a naród głoduje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertocarlos napisał:
Nowa grupa wyznaniowa, gdzie koleś może pluć i obrażać a mimo to nikt nie chce wierzyć, że to jego słowa i jego głos.

Jam jest twój ojciec Rydzyk. Oto przykazania moje:
1. Nie będziesz miał radiów cudzych przed moim.
2. Nie będziesz odbierał radia mojego bez opłaty.
3. Pamiętaj, aby w dzień święty rentę mi przesyłać.
4. Czcij Ojca swego i rozgłośnię jego.
5. Nie zagłuszaj.
6. Nie cudzosłysz.
7. Nie przestrajaj.
8. Nie unikaj fałszywego świadectwa na antenie mojej.
9. Nie pożądaj mybacha ojca dyrektora swojego.
10. Ani żadnej kasy, która jego jest."

Humor jest w innym dziale, zresztą ten nie jest nowy.
Żródło: Joanna Senyszyn Diabełek
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 17, 2007 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowy, nie nowy....wciąż aktualny.

Nietykalny Rydzyk co krytyki się boi. Każde słowo pod jego adresem jest atakiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: