« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Granice rozwoju medycyny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 08:39    Temat postu: Granice rozwoju medycyny Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Brytyjczycy będą krzyżować ludzi ze zwierzętami

WATYKAN: "POTWORNY AKT PRZECIWKO LUDZKIEJ GODNOŚCI"

Brytyjscy naukowcy będą mogli w celach badawczych tworzyć ludzko-zwierzęce zarodki, które mają pomóc w walce z nieuleczalnymi chorobami. Kościół katolicki jest oburzony.
- Uważamy, że także ten brytyjski rząd ustąpił wobec żądań grupy naukowców, sprzecznych oczywiście z zasadami moralnymi - oświadczył przewodniczący Papieskiej Akademii Życia biskup Elio Sgreccia. - Konieczne jest to, by społeczność naukowa zmobilizowała się jak najszybciej przeciwko tej decyzji - dodał duchowny.

Brytyjscy naukowcy są innego zdania. Twierdzą, iż ludzko-zwierzęce zarodki zwane cytoplazmatycznymi przysłużą się pracom badawczym nad nieuleczalnymi obecnie chorobami Alzheimera i Parkinsona. Hamulcem w badaniach jest m.in. brak tzw. komórek macierzystych, na których naukowcy mogą pracować. Obecnie ich źródłem jest terapia sztucznego zapłodnienia pozostawiająca "nadwyżkę" embrionów.

Dlatego też HFEA (The Human Fertilisation and Embryology Authority) regulująca badania naukowe nad ludzkim płodem i medyczne aspekty rozrodczości wyraziła zgodę na tworzenie hybryd. Jednak przy każdych badaniach naukowcy będą musieli ubiegać się o licencję.

Zarodki-hybrydy uzyskiwane są dzięki połączeniu ludzkich komórek z żeńskimi komórkami zwierząt. W tym celu jądro komórki ludzkiej, pobranej np. ze skóry, zawierające genetyczny kod DNA, przenoszone jest do zwierzęcego jaja (np. krowy lub królicy),z którego usuwany jest cały zwierzęcy materiał genetyczny. Uzyskany w ten sposób zarodek hybrydowy jest w 99,9 proc. tworem ludzkim.

W wyniku zaaplikowania impulsu elektrycznego zwierzęce jajo z jądrem komórki ludzkiej zaczyna się wewnętrznie dzielić. Po upływie sześciu dni z jądra embrionu wielkości główki od szpilki pobierane są komórki macierzyste, na których mogą pracować naukowcy. Same zarodki ulegałyby zniszczeniu w okresie do 14 dni.

Źródło: TVN24

Co sądzicie o takim pomyśle?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszkę mnie to zszokowało.
Więc w tym ekstremalnym stanie powiem, że jestem przeciwko.
Nie może mi to generalnie pomieścić się w glowie jak można łączyć komórki zwierzęce z ludzkimi. Wszystko w imię nauki, ale czy aby na pewno Yyyy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie nie nie.. a pozniej jakies mutanty porobia.. paranoja.
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli ma to dac nam jakies wyniki naukowe to tak (np. skrzyowanie jakichs ryb z czlowiekiem aby mial skrzela (tak , wiem SF) i aby mogl sobie poplynac np. pod antarktyde) natomiast jesli to maja byc mutanty w stylu "ma 6 pajeczych rak aby moc utrzymac wiecej kalaszow" to nie
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zdecydowanie na nie. Takie eksperymenty mnie przerażająYyyy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Orion
Maniak

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

_Jolci_a napisał:

Tam jest napisane , że

Małgosia napisał:
Same zarodki ulegałyby zniszczeniu w okresie do 14 dni.

To w założeniach...
Powrót do góry
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion napisał:
Jesli ma to dac nam jakies wyniki naukowe to tak (np. skrzyowanie jakichs ryb z czlowiekiem aby mial skrzela natomiast jesli to maja byc mutanty w stylu "ma 6 pajeczych rak aby moc utrzymac wiecej kalaszow" to nie

Tam jest napisane, że
Małgosia napisał:

Czyli skoro te zarodki są jakby nie było ludzkie, bo przecież
Cytat:
Uzyskany w ten sposób zarodek hybrydowy jest w 99,9 proc. tworem ludzkim.

to można to podpiąć pod zabijanie człowieka Wykrzyknik
Powrót do góry
_Jolci_a
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orion napisał:
_Jolci_a napisał:

Tam jest napisane , że

Małgosia napisał:

To w założeniach...

tak czy siak, ale byłby niszczone
Powrót do góry
BoNgO DrIvEr
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wam powiem tyle: samolotu, telewizora i komputera też się kiedyś ludzie bali...

peace Cool
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BoNgO DrIvEr napisał:
a ja wam powiem tyle: samolotu, telewizora i komputera też się kiedyś ludzie bali...

To są tylko rzeczy, także jak dla mnie marne porównanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm...takie eksperymenty uzasadnia się tym, że prowadzone są w imię postępu medycyny i mają służyć wynalezieniu lekarstwa na choroby, które dotykają ludzi.

Cóż...

Jakiś czas temu było sobie takie miejsce jak Obóż Koncentracyjny w Oświęcimiu. Mieszkał sobie tam niejaki doktor medycyny pan Mengele. I on też prowadził eksperymenty. Dzięki tym eksperymentom medycyna wykonała duży postęp.

Było warto????

ja znam odpowiedź...a WY??

Nie jestem od tego, by oceniać praktyki z zarodkami. Moim zdaniem jest to jednak zabawa w Boga i można takie same efekty uzyskać bez naginania zasad moralnych.
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dokładnie jak wyobrażają sobie te badania brytyjscy naukowcy i zapewne się tego nie dowiem. Zdaję sobie sprawę, że są różni ludzi i na pewno badania te zostaną w pewien sposób nagięte w tę złą stronę, nie mniej jednak jestem za ratowaniem ludzkiego życia. Nie sądzę, że uwłacza to ludzkiej godności, tym bardziej, iż może rozwiązać wiele problemów współczesnego świata.
Człowiek wielokrotnie ratuje życie zwierzęcia, więc dlaczego to zwierzę nie może uratować nas. Moim zdaniem nie ma tu nic złego. Człowiek to także zwierzę tylko, że inteligentniejsze, musi pamiętać tylko aby nie przekroczyć pewnych granic przyzwoitości, bo jak uczy nas historia, wiele rzeczy zostało wynalezionych dla dobra ludzkości, a wykorzystano je przeciw.
Moim zdaniem nie jest to zabawa w Boga. Nie sądzę aby któryś z was odmówiłby takiej pomocy, kiedy jego bliska osoba potrzebowałaby tego.
Jeżeli godzi to w kogoś godność to po co trzymać zwierzęta w domu, przecież są one istotami "niższymi" od nas i "nie zasługują" na naszą miłość. Życie człowieka i jakiegokolwiek zwierzęcia jest ze sobą silnie związane i każdy byłby bardzo głupi gdyby odrzucił jego pomoc.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W obecnych czasach człowiek narazony jest na wiele niebezpieczeństw zmiany pogody i klimatu, wiele gatunków zwierzat którre dotąd zyły w jednej strefie klimatycznej przystosowało się do życia w innej zagrażają one człowiekowi. Wirusy niebezpieczne dla człowkeka które dotąd mogly byc uważane za "opanowane" teraz się zmutowały i zagrażają człowiekowi. człowiek od setek lat to ten sam człowiek, przystosował sie do wielu ekremalnych sytuacji ale nadal nie jest w 100% bezpieczny i narazony na wiele niebezpiecznych chorób na które nie ma lekarstwa. Byc może takie ekperymenty dadzą jakiś skutek medyczny, być może człowiek wykonał by kolejny milowy krok w przód, być może badania okażą się bardziej prdouktywne niż naukowcy zakładają. Tylko zawsze jest to "byc może". Skąd wiemy że to zamiast pomóc człowiekowi mu nie zaszkodzi? Co jesli ta "krzyżówka" nie umrze po 14 dniach a eksperyment wymknie się spod kontroli? Co jeśli zamiast lekarstw powstana nowe groźniejsze wirusy? Co jeśli tak jak już ktos pisał powstaną jakies mutanty? nauka idzie do przodu jednak nigdy nie można być pewnym co będzie wynikiem eksperymentu na 100%.
Argumenty że to moze być morderstwo zabijając komórki z których 99,9% to komórka ludzka do mnie nie trafiają. 0,1 % tej komórki nie jest ludzkie, a moze zagrozić człowiekowi. Generalnie sam nie wiem po której stronie stanąć. Są argumenty za i są argumenty przeciw.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś powie ze stałem sie niewolnikiem myślenia opartego na samym postrzeganiu rzeczywistości obiektywnej (nie dyskutujmy proszę o definicji prawdy czy rzeczywistości...to będzie bynajmniej jałowa dyskusja)

z całą odpowiedzialnością jestem zwolennikiem dokonywania tego rodzaju doświadczeń - z tego prostego powodu ze jest to racjonalne...chociaż niekoniecznie wskazane jesli chodzi o liczebność naszej populacji na ziemi...

aha...a jesli chodzi o watykan..hm...jedno wielkie ha ha ha
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: