« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Heterofobia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 09:35    Temat postu: Heterofobia? Odpowiedz z cytatem

Wieści ze Szkocji po prostu ścięły mnie z nóg..

Cytat:
Szkocja: "mama" uznana za termin homofobiczny

"Rzeczpospolita": Służba zdrowia w Szkocji zaleciła personelowi przychodni i szpitali unikania słów "mama" i "tata". Uznała, że obrażają one homoseksualnych "rodziców" - donosi .
ma to pozwolić dzieciom samodzielnie zdecydować kto jest dla nich ważny - głosi rozporządzenie.

W specjalnym dokumencie "Fair wobec wszystkich" służba zdrowia proponuje, by słowa "mama" i "tata" zastąpić w rozmowach z dziećmi wyrazami "opiekun", "strażnik" lub w ostateczności "rodzic". "Orientacja seksualna i płeć nie mają nic wspólnego z dobrym rodzicielstwem" - głosi raport.

Zaleca się również zaopatrzenie szpitali w homoseksualne czasopisma i plakaty przedstawiające inny niż heteroseksualny model rodziny.

- Chcemy skłonić naszych pracowników do większej wrażliwości, otwartości na homoseksualistów. - powiedziała "Rzeczpospolitej" rzeczniczka szkockiej Narodowej Służby Zdrowia.

- Środowiska homoseksualne same ośmieszają siebie. Wprowadzanie takich przepisów to drastyczne łamanie praw dziecka - mówi znana brytyjska specjalistka od rodziny Lynette Burrows.

Źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 09:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paranoje...paranoje.

Śmieszność goni śmieszność.
Ja tam przeciwko homoseksualistom nic nie mam, ale to co się dzieje ich ośmiesza. Wszystko ich dotyka. Rany niech już dadzą sobie spokój.

Słowo mama i tata ich uraza??

Kpina jakaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to wszystko przez to, że nie zrobiono tego co należało zrobić.
Powinno się uznać homoseksualizm za dewiację.

Wiem, zaraz odezwą się głosy, że jestem homofobem, że nie jestem tolerancyjny. Uważam, że jestem tolerancyjny, ale takie mam zdanie.

Powinno się uznać to za dewiację, ja też nie mam nic przeciw homoseksualistom, bo nikomu nie szkodzą, robią to na co mają ochotę i na co obie strony się godzą. Jest to nienaturalne, ale nieszkodliwe, jednak przykład ze Szkocji (a przede wszystkim z Holandii) pokazuje, że wszystko idzie w złym kierunku. Uznanie takich zachowań za naturalne i normalne skutkuje żądaniami ze strony tych grup.
Choćby przykład adopcji przez pary homoseksualne w Holandii (nie wiem czy jest to możliwe w innych krajach, ale przykład ze Szkocji pokazuje, iż niebawem i tam będzie to możliwe).
W Szkocji wg artykułu cyt: "Zaleca się również zaopatrzenie szpitali w homoseksualne czasopisma i plakaty przedstawiające inny niż heteroseksualny model rodziny. ", to przecież nic innego jak propagowanie innego niż wskazany przez naturę modelu rodziny!!
Nie mam nic przeciwko legalizacji związków osób tej samej płci, a kwestia czy będzie to się zwać małżeństwo, czy związek prawny, jest sprawą drugorzędną, skoro dwoje ludzi chce razem być, powinno im się umożliwić życie na takich samych warunkach wobec państwa, kwestie wspólnych ubezpieczeń, dziedziczenia itp.
Ale widać wyraźnie, że dąży się do nadmiernego równouprawnienia i "poprawności wobec mniejszości".
To tak jakby 5% mniejszość miała obiekcje, że reszta chodzi w żółtych kurtkach... i co?? mamy zakazać używania żółtego koloru???
To nie ta droga... Yyyy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taa.. paranoja, jak uzyskali juz jakas tolerancje w spoleczenstwie to teraz wymyslaja takie glupoty ze sie w glowie nie miesci.

ZAWSZE BYLEM PRZECIW HOMOSOM I ZAWSZE BEDE. ODRAZAJACE.
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do 1go kwietnia daleko jeszcze... Yyyy... paranoja!

NORMALNY model RODZINY to taki, gdzie dziecko wychowuje para heteroseksualna... innego modelu nie ma

homoseksualizm - ok, ale w zaciszu ich domów... wara od wychowywania dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już przesada. Niech geje mają prawo w jakiś sposób rejestrować swoje związki, tak aby mogli po sobie dziedziczyć, albo odwiedzać się w szpitalach. Ale zawsze byłem przeciwny adopcji przez takie pary dzieci, a tego typu dyskryminacja par heteroseksualnych (które, jak by nie patrzeć, są większością) to jest już przegięcie.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, teraz to jest paranoja, ale ja się boję, że za 10-15 lat takie rzeczy będą normalne i na porządku dziennym.
Nie mam nic przeciwko ślubom par homoseksualnych, ponieważ znacznie ułatwia to sprawy majątkowe itp.
Ale takie pary nie powinny wychowywać dzieci.
Jeżeli chodzi o homoseksualistów, to jestem tolerancyjna, nie przeszkadzają mi absolutnie, ale nikt mi nie wmówi, że rodzina homoseksualna jest normalną rodziną.
Mam nadzieję, że nie dożyję sytuacji, gdzie idąc z mamą na ulicy, będę musiała się zwracać do niej per opiekunko, coby nikogo nie urazić. :]
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosiu, nie tylko "opiekunka", są też inne zwroty. Wyobraź sobie, że kiedyś będziesz opowiadać koleżance z pracy:
"W niedzielę byliśmy z partnerem na pysznym obiedzie u mojej strażniczki." Jęzor
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
Małgosiu, nie tylko "opiekunka", są też inne zwroty. Wyobraź sobie, że kiedyś będziesz opowiadać koleżance z pracy:
"W niedzielę byliśmy z partnerem na pysznym obiedzie u mojej strażniczki." Jęzor

Nie, spójrz: "partner" wyraźnie wskazuje na płeć męską, także to może obrażać - dobrym wyjściem wydaje się być jedynie "druga połowa" . Jęzor
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
nicpon napisał:

Nie, spójrz: "partner" wyraźnie wskazuje na płeć męską, także to może obrażać - dobrym wyjściem wydaje się być jedynie "druga połowa" . Jęzor

"Strażniczka" też brzmi bardzo żeńsko. Kurde, język polski jest bardzo nietolerancyjny, brakuje form, które mogłyby nie wskazywać płci Yyyy...
Powrót do góry
Dr.Evil
Gość

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 02:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie gadaj nicpon jezyk polski nie jest az tak bardzo nietolerancyjny jest wiele slow ktore mozna uzyc Diabełek
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dr.Evil napisał:
Nie gadaj nicpon jezyk polski nie jest az tak bardzo nietolerancyjny jest wiele slow ktore mozna uzyc Diabełek

To rzuć jakiś przykład Jęzor Bo jeśli chodzi o formy jednakowe w rodzaju żeńskim i męskim to przychodzi mi do głowy tylko "druga połowa" i "rodzic" Jęzor
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
...jeśli chodzi o formy jednakowe w rodzaju żeńskim i męskim to przychodzi mi do głowy tylko "druga połowa" i "rodzic" Jęzor

Tutaj natknęliśmy się na bardzo złożony problem lingwsityczny Oczko
Bo rodzic kojarzy się z mężczyzną... ma typową męskie skojarzenie (oczywiście nie mam na myśli rodzenia, bo tutaj na razie zostaje po staremu), kto-ON-TEN-rodzic.
"Druga połowa"... tutaj typowo żeńskie skojarzenie, kto-ONA-TA-druga-połowa...
A w tym wypadku może podnieść się larum... dlaczego DRUGA??? Dlaczego nie PIERWSZA??? To wygląda na dyskryminację jednej połówki Jęzor
A znając wrażliwość płci pięknej.... obrażą sie... jak to one drugie??? Bardzo szczęśliwy

Musimy wymyśleć jakieś nowe słowa....
Tylko nic do głowy nie przychodzi Diabełek
PS. Chociaż mam coś... trochę idiotycznie brzmi.. ale rodzaj nijaki jak sądzę...
"WYCHOWADŁO"
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian_ napisał:
PS. Chociaż mam coś... trochę idiotycznie brzmi.. ale rodzaj nijaki jak sądzę...
"WYCHOWADŁO"

Hmmm, czyli osoba, z którą mieszkasz (po ślubie lub nie) mogłaby być nazywana KOCHADŁO - chociaż, kojarzy się z kochankiem/kochanką, kurde, ciężka robota Jęzor
Powrót do góry
Sebosan
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Mar 25, 2007 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mają co chcieli (zach. kraje) , weźmy sobie takie przykłady do serca i nie ulegajmy zachodniej europie legalizując związki homoseksualne choćby nas nie wiem czym straszyli... Homoseksualiści zaczynają kojarzyć mi się z 'niedotykalnymi jajkami' nic nie mówić ,bo byle wyraz moje ich urazić... może kiedyś zakażą trzymać się za ręce jak będę ma spacerze z dziewczyną, bo mógłbym ich wtedy urazić... Mogliby przestać ingerować w normalny porządek rzeczy w rodzinie.
Powrót do góry
Kondziu36
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinny być jeszcze plakaty gdzie pan lub pani z pieskiem jako inny format rodziny w koncu pies jak nikt inny wychowa nasze dziecko ale nie dyskryminując innych zwierząt może być przecież jeszcze świnka , konik , kotek , krówka i tym podobne . Zszokowany
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy Poznań zarobi na homoseksualistach?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,,statp,UHJ6ZWdssWQgcHJhc3k%3D,wid,8880763,wiadomosc.html
Cytat:
Poznań ulubionym miastem homoseksualistów

Poznań jest ulubionym miastem homoseksualistów - pisze "Dziennik". I publikuje badania, z których wynika, że co dwunasty mieszkaniec tego miasta jest gejem lub lesbijką.

Wyeksponowanie tego faktu może być świetnym chwytem promocyjnym, magnesem dla turystów - twierdzą organizacje gejowskie. Władze miasta nie chcą o tym słyszeć - zaznacza "Dziennik".

Michał Hucał, szef TEGL, nie ma wątpliwości, że miasto może na tym skorzystać. Otwartość się opłaca, bo miasta znane z tego, że są przyjazne homoseksualistom przyciągają turystów i dobrze na tym zarabiają - dodaje Hucał.

Hucał tłumaczy, że bierze się to głównie z tego, że homoseksualiści to w większości ludzie zamożni i skorzy do wydawania pieniędzy. A gdy miasto chętnie jest odwiedzane przez gejów, przyciąga też kobiety, to zyskuje opinię bezpiecznego. To wszystko przekłada się na konkretne zyski - tłumaczy gazecie. (PAP)

Jadąc autobusem z Poznania nazajutrz po homoparadzie (nie brałem udziału Nie ) miałem nieprzyjemność słyszeć sprawozdanie do jakiejś gazety homodziałaczki, która ciągle nadawała telefonicznie swoje przeżycia z poprzedniego dnia.
W końcu zdenerwowałem się i zwróciłem jej uwagę, że nie mam zamiaru słuchać jej bzdur, co ona potraktowała jako prześladowanie "kochających inaczej" i poszła sobie na koniec autobusu.

Jeżeli mają swoje przypadłości to nie muszą tego propagować całemu światu.
Dziwię się, że patronują tym ludziom tacy ludzie jak b. min. Kalisz czy b. marsz sejmu Borowski.
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
Jadąc autobusem z Poznania nazajutrz po homoparadzie (nie brałem udziału Nie ) miałem nieprzyjemność słyszeć sprawozdanie do jakiejś gazety homodziałaczki, która ciągle nadawała telefonicznie swoje przeżycia z poprzedniego dnia.
W końcu zdenerwowałem się i zwróciłem jej uwagę, że nie mam zamiaru słuchać jej bzdur, co ona potraktowała jako prześladowanie "kochających inaczej" i poszła sobie na koniec autobusu.

i dobrze zrobiles ;]
Powrót do góry
kmrmn
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poznań jest ulubionym miastem homoseksualistów - pisze "Dziennik". I publikuje badania, z których wynika, że co dwunasty mieszkaniec tego miasta jest gejem lub lesbijką.

to sie zgadza Bardzo szczęśliwy uwielbiam gejowskie kluby - niestety w poznaniu jeszcze nie zawitałam - ino w amsterdamie Bardzo szczęśliwy
Cytat:

Wyeksponowanie tego faktu może być świetnym chwytem promocyjnym, magnesem dla turystów - twierdzą organizacje gejowskie. Władze miasta nie chcą o tym słyszeć - zaznacza "Dziennik".

to władze miasta nie wiedza co robia Oczko - a tak na poważnie - jedną z większych atrakcji w amsterdamie właśnie sa czerwone ulice - sama wysłałam pocztówke do swojego lubego z takowymi Bardzo szczęśliwy- Amsterdam z tego korzysta a poznań?

Cytat:
Michał Hucał, szef TEGL, nie ma wątpliwości, że miasto może na tym skorzystać. Otwartość się opłaca, bo miasta znane z tego, że są przyjazne homoseksualistom przyciągają turystów i dobrze na tym zarabiają - dodaje Hucał.

berlin jest moim marzeniem ...
Powrót do góry
Fokus
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Maj 29, 2007 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.plotek.pl/plotek/1,78648,4182867.html xD polecam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: