« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziękuję :-))
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yeti02
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 12:59    Temat postu: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy na rzecz kandydatów Platformy. Dziękuję Wam, Waszym rodzinom oraz Waszym znajomym.

Szczególnie chciałem podziękować najmłodszym wyborcom Jęzor za to, że wzięli udział w głosowaniu.
Platforma Obywatelska odniosła przekonujące zwycięstwo. Prawdziwy sukces zanotowała p. Irena Tomaszak-Zesiuk. Jeszcze raz gorąco dziękuję wszystkim, którzy jej zaufali. Wierzę, że nie zawiedziecie się na niej.

Zdaję sobie doskonale sprawę, że Platforma Obywatelska otrzymała olbrzymi kredyt zaufania. Odczytujemy to jako wielkie zobowiązanie wobec Was, naszych wyborców, ale też wobec wszystkich Polaków.

Jest to dla nas również przestroga byśmy nie podążali śladami PiSu, by nie zgubiła nas pycha i zarozumialstwo.
Tu na naszym turkowskim Hydeparku bądźcie krytycznymi obserwatorami naszych poczynań jako wiodącego ugrupowania w Polsce. To powinno wyjść nam wszystkim na dobre.

Jeszcze raz dziękuję. POlska jest wolna, POlska to piękny kraj!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mógłbyś potwierdzić, że Pani Zesiuk została posłanką?? Bo nas dochodzą słuchy, że może byćinaczej.

=====>> Patrz post polonusa w temacie dotyczącym sondażu i wyników.

Z góry dziękuję za informację.
Powrót do góry
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robertocarlos no ale przecież jego post potwierdza, że p. Irena Zesiuk sie dostała do sejmu... Te cyferki to numery mandatów, a nie osób z miejsc na listach....
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wszystko wiem...od poczatku mi coś nie pasowało, ale już wszystko wyjaśnione. Uśmiech
Powrót do góry
kasaj
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 13:58    Temat postu: PiS Dziękuje Odpowiedz z cytatem

Prawo i Sprawiedliwość także dziękuje wszystkim tym którzy nie bacząc na to, że dzień mimo iż bardzo ładny to jednak mroźny, udali się do urn i oddali swój głos.
Szczególnie dziękujemy mieszkańcom Powiatu Tureckiego za tak wysokie poparcie dla PiS:
Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 38,14 % głosów
Platforma Obywatelska otrzymała 31,57 % głosów

dalsze miejsca:
LiD 14,28%
PSL 10,61%

Taki wynik PiS w naszym Powiecie świadczy o tym że polityka prowadzona przez Starostę Bartosika, wójta Zająca (patrz wynik w gminie Władysławów) i Radnych miejskich i powiatowych. Jest postrzegana jako najlepsza. Wśród głosujących w naszym powiecie to poglądy prezentowane przez PiS i Premiera Kaczyńskiego uzyskały największe poparcie.
Dziękuję jeszcze raz wszystkim za głosy i zachęcam do podjęcia czynnej współpracy. Jeszcze wiele wyzwań przed nami.
Gratuluję także koledze Młynarczykowi tego ogólnopolskiego wyniku i wierzę, że obietnice jakie PO składała zostaną spełnione m.in.
-podatek liniowy
-i jednoczesne podwyżki dla nauczycieli i lekarzy
-autostrady
-Irlandia w Polsce
-większa kasa z Unii
......
resztę dopiszę
Zajżyjcie do kolejnego Głosu Młodych
Życzę sukcesu wygranym bo ich sukces to sukces Polski
Powrót do góry
yeti02
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 15:06    Temat postu: Re: PiS Dziękuje Odpowiedz z cytatem

kasaj napisał:
Taki wynik PiS w naszym Powiecie świadczy o tym że polityka prowadzona przez Starostę Bartosika, wójta Zająca (patrz wynik w gminie Władysławów) i Radnych miejskich i powiatowych. Jest postrzegana jako najlepsza.

Naprawdę nie mam teraz ochoty na kolejne punktowanie nierzetelności PiSu.
Kasaj m.in. dlatego przegraliście z kretesem te wybory. W Turku Platforma zdecydowanie wygrała i przykre jest, że nadal musicie? chcecie? manipulować opinią publiczną.

ITZ zdobyła mandat poselski lol Cool
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 17:54    Temat postu: Re: PiS Dziękuje Odpowiedz z cytatem

yeti02 napisał:
ITZ zdobyła mandat poselski lol Cool

Wspaniała wiadomość!

Mój głos oddałem właśnie na Panią Irenę, tym bardziej się ciesze Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również gratuluję koleżance po fachu
zdobycia mandatu poselskiego i mam nadzieję,
że nie zawiedzie naszej społeczności lokalnej
i będzie dbać o nasz powiat i środowisko nauczycielskie.

PS. Przepraszam hpowiczów za czasem używane zbyt ostre polemiki
w czasie kampanii wyborczej.
To atmosfera narzucona przez uczestników tych zmagań
oraz ich kibiców zmuszała czasem do takich zachowań.

Zastrzegam jednak od czasu do czasu merytoryczną uargumentowaną dyskusję
i takiej oczekuję od innych.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje gratulacje dla Pani Ireny Tomaszak - Zesiuk.
Tak sobie myślałem ostatnio, głosować w Poznaniu czy w Turku, ale stwierdziłem, że warto wesprzeć panią ITZ. Opłaciło się jechać Uśmiech
Gratulacje Uśmiech

Nareszcie Turek ma godnego reprezentanta (reprezentantkę) w Sejmie Uśmiech
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczere gratulacje dla pani zesiuk Uśmiech
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Paź 22, 2007 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ukrywam, że także głosowałem na PO co mija się z moimi poglądami politycznym jeśli można tak powiedzieć, bo po prostu jestem apolityczny. Głosowałem dwa razy w życiu tj. jak dostałem dowód Jęzor oraz teraz, czyli krótko mówiąc bardzo rzadko. Powodem był cyrk jaki zrobił z Polski PIS.
Uważam, że PO będzie jedynie poprawna politycznie oraz nie ośmieszy nas na arenie międzynarodowej. Mam jedynie nadzieję, że zrobią jednak coś więcej dla Polski.
Na koniec powiem tak: Nie straćcie mojego zaufania bo już nigdy nie pójdę do wyborów. Jak teraz się nic nie zmieni to już nigdy Oczko
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kraina_cienia napisał:
Nie ukrywam, że także głosowałem na PO co mija się z moimi poglądami politycznym jeśli można tak powiedzieć, bo po prostu jestem apolityczny. Głosowałem dwa razy w życiu tj. jak dostałem dowód Jęzor oraz teraz, czyli krótko mówiąc bardzo rzadko. Powodem był cyrk jaki zrobił z Polski PIS.
Uważam, że PO będzie jedynie poprawna politycznie oraz nie ośmieszy nas na arenie międzynarodowej. Mam jedynie nadzieję, że zrobią jednak coś więcej dla Polski.
Na koniec powiem tak: Nie straćcie mojego zaufania bo już nigdy nie pójdę do wyborów. Jak teraz się nic nie zmieni to już nigdy Oczko

Twój głos podobnie jak zapewne wielu innych uzasadnia:
1) dużą frekwencję w tych wyborach;
2) głosowanie nie tyle za PO, ale przeciw PiS
3) kredyt zaufania dla PO, który może być utracony
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

3) kredyt zaufania dla PO, który może być utracony

Ja utraciłem kredyt zaufania wobec PiSu na który [nie boje się przyznać] głosowałem dwa lata temu. Kompletnie mnie zawiedli swoją arogancją i brakiem jakichkolwiek działań w ważnych dla mnie sprawach.

Teraz zaufałem PO...ale jak pokazuje przykład PiSu nie jest on dany raz na zawsze. Czekam na efekty.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za słowami pewnej ślicznej dziewczyny z transmisji z Wysp powiem
- Donald, melduję wykonanie zadania !!! Bardzo szczęśliwy
teraz kolej PO, 5 min Donalda i spółki - starajcie się wypełnić co obiecaliście a my spokojnie poczekamy i ocenimy efekty ... Liczę na to, że formacja rządząca nie zmieni się przez przynajmniej 2, 3 kadencje - ale to już teraz w ręku PO ...
Mam nadzieję, że polityka w naszym kochanym kraju wreszcie zacznie być normalna - bo po cichutku i nieśmiało noszę się z zamiarem zaangażowania Jęzor
Powrót do góry
Orion
Maniak

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haze napisał:
Mam nadzieję, że polityka w naszym kochanym kraju wreszcie zacznie być normalna - bo po cichutku i nieśmiało noszę się z zamiarem zaangażowania Jęzor

Osobiście powiem ze już po 2 dniach widac diametralna różnice w postawie Donka i Jarka - Jarek po wygranej zaczął besztać wszystko i wszystkich, atakował, ubliżał a Donka aż sie chce słuchać - kurtuazja, dżentelmeństwo i spokój - z Waldkiem który niczego sie nie boi będą dobrana para ;]

Mimo mych chęci glosowania na PSL:
- Donald, melduję wykonanie zadania !!!
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Wto Paź 23, 2007 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie do Donka bylo: czemu Pan nie dostal gratulacji od naszego prezydenta.. odpowiedzial, ze Prezydent pewnie bardzo zajety jest Oczko

coz za spokoj Uśmiech
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Paź 24, 2007 07:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się najbardziej podobały słowa pana Donka o prof. Bartoszewskim, o bohaterze z wąsami i o miłości Uśmiech

Jeśli teraz pan Donek będzie dobrze rządzić i efekty będą widoczne, to ma szanse na drugą i trzecią kadencję na stanowisku premiera. Bo ludzie widząc efekty nie będą chcieli zmian. Polacy są już zmęczeni ciągle to nowymi premierami. Mam propozycję, niech pan Donek nie myśli na razie o prezydenturze. Niech popremieruje przez 3 kadencje, a jeśli się sprawdzi, to za 12 lat naród wybierze go na prezydenta z 65% poparciem. Pan Donek jest młody i jeszcze zdąży poprezydentować.

A na razie to widziałbym chętnie prezydenta.... Bartoszewskiego Uśmiech
Powrót do góry
kasaj
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt słowa o miłości nawet mnie zachwyciły
Uśmiech
Mowę miał bardzo dobrą
Jeszcze raz gratuluję i czekam na cuda Uśmiech
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasaj napisał:

w cuda trzeba wierzyc a nie na nie czekac.
Powrót do góry
Nook
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Paź 25, 2007 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adas napisał:
kasaj napisał:

w cuda trzeba wierzyc a nie na nie czekac.

Aj tam Jęzor Na cudach sie polega Bardzo szczęśliwy (Prawa Murphy'ego rzundzą ;D)
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ ta Platforma skuteczna jest Zszokowany
Jeszcze nie ma rządu, jeszcze koalicji nie dopięli, ledwo ponad tydzień po wyborach a już proszę - wystarczy za okno spojrzeć - z ranka mgły, za dnia mżawka, zmrok szybko zapada - normalnie - IRLANDIA Jęzor
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co ma nie być Irlandii. Zwróćcie uwagę jaka roślinka jest w logo jednej z partii koalicyjnych.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 22:30    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

yeti02 napisał:
Zdaję sobie doskonale sprawę, że Platforma Obywatelska otrzymała olbrzymi kredyt zaufania. Odczytujemy to jako wielkie zobowiązanie wobec Was, naszych wyborców, ale też wobec wszystkich Polaków.

Jest to dla nas również przestroga byśmy nie podążali śladami PiSu, by nie zgubiła nas pycha i zarozumialstwo.
Tu na naszym turkowskim Hydeparku bądźcie krytycznymi obserwatorami naszych poczynań jako wiodącego ugrupowania w Polsce. To powinno wyjść nam wszystkim na dobre.

Na początku oczywiście gratuluje pani Irenie mandatu poselskiego i czekam na korzyści płynące przede wszystkim dla naszego miasta i powiatu z kasy centralnej. Dlaczego? Ano dlatego, że PO jest przy władzy - rządzi i dzieli, a w Turku funduszy i dotacji za czasów rządu TS a teraz TS+PiS jest tyle co kot napłakał. Beksa Ja głosowałem na LiD, chociaż przechodziły mi myśli o PO, ale całe szczęście wycofałem się z tej decyzji, gdyż te krople mogły przyczynić do bezwzględnego zwycięstwa PO. I tak jak miałem zrobić pomyślało dużo sympatyków lewicy. Chodziło o przegnanie Pobij PISu Cool , a mogła to zrobić tylko PO, więc "X" na PO i IT-Z. Życzę oczywiście sukcesu, bo będzie on dla nas Wszystkich korzystny. Ale nie sugeruj się yeti02 wynikiem, bo nie wszyscy są waszymi zwolennikami. Lewica jest jeszcze za słaba... niestety Smutny .
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 23:01    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Na początku oczywiście gratuluje pani Irenie mandatu poselskiego i czekam na korzyści płynące przede wszystkim dla naszego miasta i powiatu z kasy centralnej.

Na te korzyści tak ufnie bym nie czekał, bo właśnie minister Kudrycka zabrała 0,5 miliarda euro kilkudziesiesięciu uczelniom, które przygotowały projekty, wydały na to duże pieniądze, a teraz guzik z tego mają.

Tomaszek napisał:
Ja głosowałem na LiD, chociaż przechodziły mi myśli o PO, ale całe szczęście wycofałem się z tej decyzji, gdyż te krople mogły przyczynić do bezwzględnego zwycięstwa PO. I tak jak miałem zrobić pomyślało dużo sympatyków lewicy. Chodziło o przegnanie Pobij PISu Cool , a mogła to zrobić tylko PO, więc "X" na PO i IT-Z.

To fakt, że w dużej mierze padały głosy właśnie przeciwko PiS, a nie za PO. I dobrze gdyby Tusk o tym pamiętał. PiS-owi jednak przybyło po dwóch latach rządów 2 miliony nowych wyborców, więc mandat zaufania otrzymał. Oby tylko nie byli tak mierną opozycją jak "gabinet cieni" i cała PO w ostatniej kadencji.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 08:00    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Tomaszek napisał:
Na początku oczywiście gratuluje pani Irenie mandatu poselskiego i czekam na korzyści płynące przede wszystkim dla naszego miasta i powiatu z kasy centralnej.

Na te korzyści tak ufnie bym nie czekał, bo właśnie minister Kudrycka zabrała 0,5 miliarda euro kilkudziesiesięciu uczelniom, które przygotowały projekty, wydały na to duże pieniądze, a teraz guzik z tego mają.

hm, a ja patrze na to z innej strony...
skoro są to tak naprawde kluczowe projekty i są az tak ważne , to w procedurze konkursu pokonają wszystkich w cuglach nieprawdaż?...więc o co tutaj się pienić?...

chyba o to, że trzeba jednak sie wysilić i stanąć do konkursu...z innymi, którzy nie mieli tego zaszczytu znaleźć się na liście układanej przez polityków...
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 08:43    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
derek napisał:
Tomaszek napisał:

skoro są to tak naprawde kluczowe projekty i są az tak ważne , to w procedurze konkursu pokonają wszystkich w cuglach nieprawdaż?...więc o co tutaj się pienić?...

chyba o to, że trzeba jednak sie wysilić i stanąć do konkursu...z innymi, którzy nie mieli tego zaszczytu znaleźć się na liście układanej przez polityków...

Niewiele wiesz na ten temat. Konkurs właśnie był rozpisany i projekty tych uczelni go wygrały. Rektorzy wydali na nie duże pieniądze, czasem nawet około miliona. Mało tego, podpisano z nimi już wstępną umowę i niektóre uczelnie podjęły pierwsze prace. Po zmianie władzy konkurs unieważniono i rozpisano nowy, do tej pory nie wiadomo z jakiego powodu i sama minister Kudrycka nie zna jeszcze wymagań które muszą spełniać projekty w nowym konkursie. Jest to decyzja typowo polityczna, a przecież miało być odpowiedzialnie, fachowo, aby żyło się lepiej ... wszystkim. Jedno jest pewne, nowe procedury trochę potrwają i zamiast inwestycji to około roku czasu trzeba będzie poczekać na te pieniądze.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 09:57    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
Tomaszek napisał:

Niewiele wiesz na ten temat. Konkurs właśnie był rozpisany i projekty tych uczelni go wygrały. Rektorzy wydali na nie duże pieniądze, czasem nawet około miliona. Mało tego, podpisano z nimi już wstępną umowę i niektóre uczelnie podjęły pierwsze prace. Po zmianie władzy konkurs unieważniono i rozpisano nowy, do tej pory nie wiadomo z jakiego powodu i sama minister Kudrycka nie zna jeszcze wymagań które muszą spełniać projekty w nowym konkursie. Jest to decyzja typowo polityczna, a przecież miało być odpowiedzialnie, fachowo, aby żyło się lepiej ... wszystkim. Jedno jest pewne, nowe procedury trochę potrwają i zamiast inwestycji to około roku czasu trzeba będzie poczekać na te pieniądze.

widzisz, co do zasady, gdy o czymś pisze to wiem o czym...ty widać nie stosujesz tej zasady...

polecam ci lekturę (który to już raz??...Jęzor ) odpowiednich przepisów i procedur...jeżeli chcesz, to dla zaoszczędzenia tobie czasu podesle ci linki Jęzor
sprawa wygląda tak, że projekty które znalzały sie na indykatywnym wykazie projektów zostały wybrane w drodze pozakonkursowej z uwagi na ich rzekomy strategiczny wpływ na rozwój danej gałęzi czy też branży...podpisano umowy WARUNKOWE a warunek ziściłby się gdyby te podmioty złożyły pełną dokumentację projektową, która zostałaby zaakceptowana...

jak każdy który przygotowuje sie do składania projektów w trybie konkursu nalezy ponieść koszt przygotowania dokumentacji...i gdzie tutaj jest ta niesprawiedliwość??

żadne pieniędze nie przepadną, jeżeli faktycznie te projekty są aż tak bardzo strategiczne i żaden wydatek poniesiony na dokumentacje nie zostanie zmarnowany...zmieni sie jedynie trybn wyoru projektu - własnie na bardziej przejrzysty - konkursowy

Uśmiech
i teraz juz mogę powiedzieć
ty niewiele wiesz na ten temat Jęzor
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 11:16    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
Tomaszek napisał:

widzisz, co do zasady, gdy o czymś pisze to wiem o czym...ty widać nie stosujesz tej zasady...

polecam ci lekturę (który to już raz??...Jęzor ) odpowiednich przepisów i procedur...jeżeli chcesz, to dla zaoszczędzenia tobie czasu podesle ci linki Jęzor
sprawa wygląda tak, że projekty które znalzały sie na indykatywnym wykazie projektów zostały wybrane w drodze pozakonkursowej z uwagi na ich rzekomy strategiczny wpływ na rozwój danej gałęzi czy też branży...podpisano umowy WARUNKOWE a warunek ziściłby się gdyby te podmioty złożyły pełną dokumentację projektową, która zostałaby zaakceptowana...

jak każdy który przygotowuje sie do składania projektów w trybie konkursu nalezy ponieść koszt przygotowania dokumentacji...i gdzie tutaj jest ta niesprawiedliwość??

żadne pieniędze nie przepadną, jeżeli faktycznie te projekty są aż tak bardzo strategiczne i żaden wydatek poniesiony na dokumentacje nie zostanie zmarnowany...zmieni sie jedynie trybn wyoru projektu - własnie na bardziej przejrzysty - konkursowy

Uśmiech

To po co Kudrycka zażyczyła sobie pod koniec grudnia uzupełniania dokumentacji złożonej przez uczelnie? Dlaczego zmienia reguły w trakcie gry? Przecież jeśli chciała zrobić typowy konkurs z komisją to mogła to zrobić dla kolejnych projektów. Po co to utrudnianie i komplikowanie drogi do pozyskania śroków naszym uczelniom? Nie słyszałem aby były jakieś wątpliwości co do jakości projektów które wygrały i znalazły się w wykazie. Chodzi o to aby pieniędzy nie dostała uczelnia, która zdaniem rządzącej ekipy nie powinna, a robi się to pod pretekstem rozpisania nowego konkursu w którym nawet wymagania nie są jeszcze znane. Kudrycka działa na szkodę polskiej nauki i młodzieży. Na wczorajszym spotkaniu z rektorami wyszła blado i nie przedstawiła żadnych konkretnych powodów swojej decyzji tłumacząc się "dobrem młodzieży"...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 11:44    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
Tomaszek napisał:

Uśmiech

To po co Kudrycka zażyczyła sobie pod koniec grudnia uzupełniania dokumentacji złożonej przez uczelnie? Dlaczego zmienia reguły w trakcie gry? Przecież jeśli chciała zrobić typowy konkurs z komisją to mogła to zrobić dla kolejnych projektów. Po co to utrudnianie i komplikowanie drogi do pozyskania śroków naszym uczelniom? Nie słyszałem aby były jakieś wątpliwości co do jakości projektów które wygrały i znalazły się w wykazie. Chodzi o to aby pieniędzy nie dostała uczelnia, która zdaniem rządzącej ekipy nie powinna, a robi się to pod pretekstem rozpisania nowego konkursu w którym nawet wymagania nie są jeszcze znane. Kudrycka działa na szkodę polskiej nauki i młodzieży. Na wczorajszym spotkaniu z rektorami wyszła blado i nie przedstawiła żadnych konkretnych powodów swojej decyzji tłumacząc się "dobrem młodzieży"...

czy ty rozumiesz po polsku???...
co znaczy słowo "POZAKONKURSOWY" nie było żadnego konkursu...bo to był tryb bezkonkursowy...były niby jaies tam społeczne konsultacje itp itd...uczelnie przysłałby WSTĘPNE opisy projektów i na tej podtsawie oceniono ich strategiczność....i zrobili to politycy z MRR i nikt inny

konkurs to ma być TERAZ - bo jeszcze nie było żadnego !!!! dotarło??!!!!

a dopuszczasz do wiadomości że są też inne uczelnie poza tymi które były na tej liście???dlaczego one mają startować w konkursie ...a tamte nie musiały?????co????

w kategoriach politycznych myslisz ty ...i nie przekładaj tego na wszystkich
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 12:27    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
Tomaszek napisał:

Uśmiech

czy ty rozumiesz po polsku???...
co znaczy słowo "POZAKONKURSOWY" nie było żadnego konkursu...bo to był tryb bezkonkursowy...były niby jaies tam społeczne konsultacje itp itd...uczelnie przysłałby WSTĘPNE opisy projektów i na tej podtsawie oceniono ich strategiczność....i zrobili to politycy z MRR i nikt inny

konkurs to ma być TERAZ - bo jeszcze nie było żadnego !!!! dotarło??!!!!

a dopuszczasz do wiadomości że są też inne uczelnie poza tymi które były na tej liście???dlaczego one mają startować w konkursie ...a tamte nie musiały?????co????

w kategoriach politycznych myslisz ty ...i nie przekładaj tego na wszystkich

Nie były to żadne konsultacje. Projekty oceniali fachowcy, a nie tylko decydowali politycy. Powtarzam jeszcze raz - zmienia się reguły w trakcie gry. Wykaz uczelni został już opublikowany w "Monitorze Polskim". Warto aby Kudrycka przedstawiła zastrzeżenia, jakie komisja weryfikacyjna miała do projektów, bo jak dotychczas nie podano powodów do unieważnienia procedury. Nadal nie są znane nowe kryteria oceniania projektów. Podobno Komisja Europejska zmieniła kryteria, które uczelnie musiały spełniać, by się na listę dostać. Jak informowały unijne źródła, zmiana ta nastąpiła tylko w jednym celu, by wyeliminować Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. A zatem kryteria, chodzi tu głównie o kryterium prowadzenia przez uczelnię studiów III stopnia - doktoranckich, zostały zmienione już po zakończeniu procesu tworzenia listy indykatywnej.

Dlaczego takie działania uważam za typowo polityczne i ideologiczne? Inny przykład.
"Ujawniona" w grudniu ubiegłego roku przez dziennikarzy "Gazety Wybiórczej" w pełnej przekłamań publikacji sprawa dzierżawy gruntów przy Porcie Rzecznym w Toruniu Warszawskiej Prowincji Redemptorystów miała być - jak twierdzili politycy PO i jak sugerowali niektórzy dziennikarze - dowodem na rzekomo niezgodne z prawem działania o. Tadeusza Rydzyka i dyrekcji Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Nie czekając na wyniki jakiejkolwiek kontroli, Tusk zdymisjonował prezesa ZKGW Mariusza Gajdę. Wiceminister Stanisław Gawłowski, nie czekając na jakiekolwiek ustalenia kontroli, wyrokował o rzekomych nieprawidłowościach i "zaskakującej szybkości podejmowanych decyzji". Wielka afera, jaką rzekomo miała być ta sprawa, okazała się burzą w szklance wody. Kontrola w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej nie wykazała naruszenia prawa przez dzierżawcę, czyli Warszawską Prowincję Redemptorystów. Tusk (podobno nie dyskryminujący nikogo za poglądy) odwołał prezesa Gajdę tylko dlatego, że wydzierżawił tereny właśnie środowisku, na którym mści się odkąd doszedł do władzy. To jest myślenie w kategoriach politycznych, a nie merytorycznych.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: