« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadek w Przykonie
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 16:08    Temat postu: Wypadek w Przykonie Odpowiedz z cytatem

W nocy z soboty na niedzielę nietrzeźwy 19-letni kierowca spowodował wypadek na drodze gminnej Przykona-Dąbrowa w powiecie turkowskim. Prowadzony przez niego Peugeot nagle zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Na miejscu zginęła 17-letnia pasażerka. Lekarzom nie udało się uratować ciężko rannego 18-letniego chłopaka. W szpitalu przebywa lżej ranny kierowca i dwóch pasażerów.

Oczywiście pijany idiota prowadzący samochód przeżył.
może zacznijmy egzekwować prawo, zabierać prawa jazdy, samochody, dodatkowo kary pieniężne, wiezienia...przecież strach jeździć po drogach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może na początek drogi dojazdowe do dyskotek, róznych remiz strażackich bo to sezon majówkowy. Proponowałbym aby także zrobić coś z obdonicą bo też strach jeździć nią w piatek i sobote wieczporem bo szlachta sie bawi w Galewayu i np. wczoraj jakieś matoły sie popisywały motorkami i samochodzikami jakie to rodzice im kupili. Tu nawet nie pomoże to żeby pasażerowie interweniowali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody napisał:
Może na początek drogi dojazdowe do dyskotek, róznych remiz strażackich bo to sezon majówkowy. Proponowałbym aby także zrobić coś z obdonicą bo też strach jeździć nią w piatek i sobote wieczporem bo szlachta sie bawi w Galewayu i np. wczoraj jakieś matoły sie popisywały motorkami i samochodzikami jakie to rodzice im kupili. Tu nawet nie pomoże to żeby pasażerowie interweniowali.

TUTAJ wypadek spowodował PIJANY kierowca... więc przytaczanie teraz potrzeby remontu dróg... TUTAJ PODSTAWOWA przyczyna to alkohol... Roberto ma rację... trzeba ostro traktować pijaków za kółkiem, a nie zmniejszać ryzyko, że wypadnie z drogi... Choć oczywiście drogi powinny być wyremontowane, by jak najmniej zdarzeń miało miejsce (i powycinane drzewa w pobliżu).

Żeby była jasność... to nie wina drogi, jej kiepskiego stanu, że zginęli ludzie... to wina kierowcy.
I... wcale nie byłoby głupie podpie... lać takich co wsiadają po głębszym na 997... gdyby ktoś to zrobił w tym wypadku... gdyby POLICJA stała na drogach dojazdowych... nawet co 3 km.... szansa, że ci ludzi by żyli byłaby wysoka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śpieszyłem sie na mecz i nie dopisałem do pierwszego zdania "(...) powinny być obstawione przez policję". Bo to mi chodziło.
NIestety z tym problemem dużo nie da się zrobić. Zabierania prawa jazdy nic nie daje bo wsiądzie taki bez prawka i też pojedzie, ujawnianie danych osobowych i publikacja zdjęc też nie przynosi duzych efektów. Ludzi powodujący śmierć na drodze po pijanemu powinni być sądzeni za zabójstwo z promedytacją. Giną nie winni, a winni żyją.
Powrót do góry
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian, mi się wydaje, że N obody nie mówi o remontach dróg, tylko o jakichś patrolach tudzież czymkolwiek innym zwiększyłoby kontrolę kierowców i jednocześnie zwiększyło bezpieczeństwo na drogach.
Jest to wielka tragedia i jestem podobnego zdania odnośnie karania takich kierowców. Zabierać im prawka, samochody, i dawać takie kary pieniężne, żeby się pos***i. Następnym razem się zastanowią
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
eMKaEs
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roberto - twoje posty są na ogół przemyślane ale w tym momencie poniosła cie troche fantazja.... Akurat kierowca nie był pijanym idiotą... Wybacz ale wiem o tym co nieco bo ofiarą jest moja dobra koleżanka Smutny
po pierwsze : nie znasz nawet okolicznośći w jakich to się stało i nie osądzaj bezpodstawnie , że ktoś zabił pasażerów z premedytacją
po drugie : Ofiara i kierowca byli parą Smutny
po trzecie : Każdy z obecnych w samochodzie był pijany
mysle że kierowca nie powinien być brany jako bandyta, bo mimo wsyzstko zrobił to nieświadomie i była to zwykła nieodpowiedzialnosc...
postawcie się w jego sytuacji : Zabił własną dziewczyna i kolege - pasażera . Mysle że to co zrobił jest dla niego wystarczającą karą w postaci wyrzutów sumienia kóre zostaną w nim do końca życia, i o ile w ogóle wsiądzie kiedyś w samochód zawsze będzie miał to przed oczami.
Na 2 raz prosze pochopnie nie osądzać takich sytuacji Yyyy...
Powrót do góry
kkk
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale przeciez Roberto tego sam niepisal tylko skopiował. Taka informacja jest zamieszczona na jakies stronie w necie, bo sam ja czytalem. Poszukaj a znajdziesz, bo juz niepamietam gdzie to było
Powrót do góry
Ogrod
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Akurat kierowca nie był pijanym idiotą... Wybacz ale wiem o tym co nieco bo ofiarą jest moja dobra koleżanka

Znaczy ze nie był idiota? Bo jesli byl pijany to byl idiotą.
Cytat:
po pierwsze : nie znasz nawet okolicznośći w jakich to się stało i nie osądzaj bezpodstawnie , że ktoś zabił pasażerów z premedytacją

Wydaje mi sie ze bez wzgledu na okolicznosci jesli ktos wsiada do samochodu po pijaku to robi to z premedytacja.
Cytat:
po drugie : Ofiara i kierowca byli parą
Jeszcze gorzej idiota nie pomyslal ze moze zabic osobe ktora kocha i jej/swoich znajomych (no itak tez sie stalo)
Cytat:
po trzecie : Każdy z obecnych w samochodzie był pijany

To nie jest usprawiedliwienie.
Cytat:
mysle że kierowca nie powinien być brany jako bandyta, bo mimo wsyzstko zrobił to nieświadomie i była to zwykła nieodpowiedzialnosc...
postawcie się w jego sytuacji : Zabił własną dziewczyna i kolege - pasażera . Mysle że to co zrobił jest dla niego wystarczającą karą w postaci wyrzutów sumienia kóre zostaną w nim do końca życia,

WSIADŁ DO SAMOCHODU PO SPOZYCIU a to jest przestępstwo i zrobił to świadomie powinien byc ukarany. Postaw sie w miejscu jej rodziców wysłali dziewczyne z chlopakim w dobrej wierze a tu masz... córkę w trumnie!

Co do prawa jakie mamy to myślę, ze nie jest tak źle lecz gorzej z edukacja i ignorancją mlodzieży. "jedno piwo", "wypiłem dwa piwa ale 2 godziny temu to jestem trzeźwy" no i takie tam... Dostanie szczeniak jeden z drugim samochod od ojca, jedzie ekipa no to trzeba pokazac że sie jest kimś bo sie ma prawko. Osobiście jeszcze opowiadam się za robieniem prawka od 21 roku zycia, a i to dla niektórych za wcześnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
rogal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkich znam/znałem z tego samochodu

Ostatnio zmieniony przez rogal dnia Wto Cze 03, 2008 11:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli kierowca wsiadł do samochodu po pijaku, to raczej tego nie zrobił "niechcący".
JEŚLI SIADAJĄC ZA KIEROWNICĄ BYŁ PIJANY TO JEST IDIOTĄ, KRETYNEM, DEBILEM, CIOŁKIEM, PALANTEM, CWELEM, BUCEM, POJE***** I SKU**YSYNEM I JEST MORDERCĄ. Nic tego nie zmieni. Nawet jeśli na trzeźwo był fajnym gościem.

Skoro apele nie pomagają, skoro kontrole policyjne nic nie dają, to każdy kierowca złapany na jeździe po pijanemu powinien być sądzony jak człowiek biegający z naładowaną bronią po mieście i strzelający do przechodniów. Jeśli ktoś zginie przez pijanego kierowcę, to pijany kretyn powinien być sądzony jak morderca. Tyle.
Powrót do góry
Dj Dual
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Be zwątpienia rozwagą nie zabłysnął ani kierowca, ani pasażerowie. Czy ktoś z was tutaj obecnych wsiadłby do auta prowadzonego przez pijanego kierowcę? Bo ja nie! Nie zganiajcie wszystkiego na jedna osobę, winni są wszyscy. Chore po prostu to jest chore Yyyy...
Powrót do góry
eMKaEs
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram przedmówce. Pojawiła się tu psychoza na temat osoby kierującej autem... może i nie był odpowiedzialny ale pasażerowie również nie błysneli inteligencją wsiadając z pijanym do samochodu i decydujac się w pewnym stopniu na ryzyko związane z własnym stanem i stanem kierowcy. Ciekawy jestem co na tą sytuacje nasze polskie chore prawo jedncyh karając surowo za błachostki a innych zbyt pobłazliwie za poważne wykroczenia...
Powrót do góry
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:
CWELEM
niby czemu cwelem?
Powrót do góry
Shama
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 21:44    Temat postu: Re: Wypadek w Przykonie Odpowiedz z cytatem

Oczywiście pijany idiota prowadzący samochód przeżył.
może zacznijmy egzekwować prawo, zabierać prawa jazdy, samochody, dodatkowo kary pieniężne, wiezienia...przecież strach jeździć po drogach.[/quote]

Tylko wyobraź sobie jego życie od tej chwili. Poniesie najwieksza kare, jaka moze poniesc ...
Powrót do góry
patrykd
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, wszyscy troszke nieodpowiedzialnie się zachowali wsiadając do samochodu.. także wiem troszke wiecej co tam się stało. Ale kurcze dlaczego akurat oni ?! Beksa

[*]M Beksa [*]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
eMKaEs
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tym własnie pisze od pierwszego mojego postu w tym temacie ... Najwieksza karą jaką poniósł jest śmierć jego dziewczyny i kolegi oraz wyrzuty sumienia które zostaną w jego pamięci do konca życia, oraz świadomosć bycia zabójcą 2 osób Smutny.... jego życie nie będzie już takie samo nieważne czy odsiedzi 5 czy 105 lat ...
Powrót do góry
Dj Dual
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eMKaEs napisał:
o tym własnie pisze od pierwszego mojego postu w tym temacie ... Najwieksza karą jaką poniósł jest śmierć jego dziewczyny i kolegi oraz wyrzuty sumienia które zostaną w jego pamięci do konca życia, oraz świadomosć bycia zabójcą 2 osób Smutny.... jego życie nie będzie już takie samo nieważne czy odsiedzi 5 czy 105 lat ...

Ja w takim przypadku wolałbym zginąc na miejscu... kare poniosie sprawiedliwą. Mam nadzieję, że więcej takich sytuacji nie będzie, a ten wypadek niech będzie przestrogą.
Powrót do góry
kubota
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam wszystkich którzy brali udział w tym wypadku;(((((((((( tzn Magde i Tomka.. znałem:( ale już ich nie ma.. Smutny(
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patrykd napisał:
Fakt, wszyscy troszke nieodpowiedzialnie się zachowali wsiadając do samochodu..

Dalczego pasażerowie zachowali sie nieodpowiedzialnie? Byli pijani, być moze nawet bardzo. Być może nie wiedzieli że kierowca pił. Być może przed wyjazdem z domu było umóione. Ty prowazisz to nie pijesz i ok. Kierowca złamał słowo, zabił. Nic do tego pasażerom ale niestety ucierpieli oni i jest mi ich żal i ich rodzin. Przez głupote jednej osoby gina inne. Guzik mnie to obchodzi, że też ucierpiał i jak tu niektórzy mówią dostał za swoje. Sam sobie winien i za swoje jeszcze dostanie mam nadzieje. Sobie mógł zmarnowac życie ale nie innym.
Powrót do góry
kubota
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam wszystkich którzy brali udział w tym wypadku;(((((((((( tzn Magde i Tomka.. znałem:( ale już ich nie ma.. Smutny(
Powrót do góry
eMKaEs
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nobody postaw się w sytuacji jego, lub jego rodziców ( mowa o kierowcy) czy za wszelką cene chciałbyś sprawiedliwego wyroku i wszyskich tych procedór związanych ze sprawą w sądzie ? Jak chcesz być strażnikiem teksasu to sie do filmów zatrudnij albo idź do szkoły policyjnej Yyyy...... zobacz to w innym świetle-jako kierowca po fakcie . Będziesz patrzeć na to nieco inaczej ... Sam wiem bo w mojej rodzinie bylo podobne zdarzenie, lecz bez skutku śmiertelnego. Pomyśl a nie obrzucasz mięsem człowieku... bądź chociaz przez chwile normalny
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eMKaEs napisał:
Nobody postaw się w sytuacji jego, lub jego rodziców ( mowa o kierowcy) czy za wszelką cene chciałbyś sprawiedliwego wyroku i wszyskich tych procedór związanych ze sprawą w sądzie ? Jak chcesz być strażnikiem teksasu to sie do filmów zatrudnij albo idź do szkoły policyjnej Yyyy...... zobacz to w innym świetle-jako kierowca po fakcie . Będziesz patrzeć na to nieco inaczej ... Sam wiem bo w mojej rodzinie bylo podobne zdarzenie, lecz bez skutku śmiertelnego. Pomyśl a nie obrzucasz mięsem człowieku... bądź chociaz przez chwile normalny

Człowieku po to jest kodeks karny żeby go przestrzegać! Jak ktoś kupuje broń, ładują ją, odbezpiecza i strzela do ludzi i zabija to idzie siedzieć i nikogo nie interesuje to, że on może byc potem skruszony i żałować tego co zrobił. Prawo jest prawem i powinien zostać ukarany wg przepisów. Wtedy przynajmniej na 100% wiadomo że nie zasiądzie ponownie za kierownicą. Nie ma sie co litować nad nim skoro on nie ulitował sie na nimi. Kapujesz? I jestem normalny. Żądam kary bo tylko tak można osiągnąć to, że będe bezpieczny na drodze jak jej uczestnik, na ulicy jak ide. CHCE BYĆ BEZPIECZNY i trzeba karać takich ludiz jak ten kierowca, jak złodziei, gwałcicieli itd. Na tym to polega kapujesz?
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eMKaEs napisał:

Może i mój wpis był emocjonalny, ale wiesz co...nic mnie nie obchodzi jak on się będzie czuł. Każdy kierowca siadając za kierownicę bierze pełną odpowiedzialność za ludzi których wiezie.
Jeśli jest pijany prowadząc samochód nie mam dla niego żadnej litości.
Wyjeżdzając na drogę za każdym razem jestem narażony na to, że nie wrócę do domu...zły stan dróg to jedno...ale pijani kretyni wożący się samochodami to MORDERCY....Świadomi.
To, że wszyscy w samochodzie byli pijani wcale nie umniejsza winy kierowcy.
Otrzymując prawo jazdy nie dostajesz tylko przywileju prowadzenia samochodu....wraz z otrzymaniem dokumentu zostajesz również obarczony obowiązkami i odpowiedzialnością.
Jeśli ktoś nie dorósł do tego ponosi konsekwencję.

NIGDZIE nie ma obowiązku prowadzenia samochodu. Nie każdy musi być kierowcą.

BEZWZGLĘDNIE tępić pijanych kierowców. Zamykać, skazywać na roboty...niech budują autostrady dla odpowiedzialnych użytkowników dróg. NIech się jeden z drugim przysłuży społeczeństwu.
Umiał zabić?? NIech pokutuje i ciężko pracuje.

Wyrzuty sumienia?? Mała kara za zabicie ludzi.
Alkohol jest dla ludzi odpowiedzialnych. Mnie nikt siłą nie zmusi do jazdy po pijanemu.

Zabierać samochody...uniemożliwiać pijakom za kierownicą uczestnictw w ruchu drogowym. Eliminujmy kretynów, którym się wydaje, że obowiązek jazdy na trzeźwo ich nie dotyczy.
Powrót do góry
Maldini
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w 100 % popieram Roberto,Nicponia i Nobody'ego ... owszem kierowca poniósł największą z możliwych kar..ale prawo jest prawo.. w wielu podobnych wypadkach giną niewinni pasażerowie innych aut...
walka z pijanymi kierowcami musi być zdecydowana - inaczej tego typu wypadków będzie coraz więcej, a chyba każdy chce czuć się bezpiecznie wsiadając do samochodu ?

p.s. w niniejszym poście nie miałem zamiaru negować tragedii tego kierowcy...
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejnego pijanego kretyna nie będzie interesowało czy jakiś inny pijak ma wyrzuty sumienia. Każdy pijany wsiadając za kółkiem jest pewien, że on da radę, że jest takim super kierowcą, że wcale nie jest tak pijany. Ma gdzieś to czy inny spowodował wypadek i czy zabił bliską sobie osobę. Pijany kretyn i tak wsiądzie, bo może mu się uda. A jeśli mu się uda, to następnym razem będzie przekonany, że jest mistrzem kierownicy i zawsze może jeździć po pijaku.
Ale jeśli pijany kretyn, zanim przekręci kluczyk w stacyjce, pomyśli choć przez chwilę, że za samą jazdę straci dożywotnio prawo jazdy, zabiorą mu samochód i pójdzie siedzieć na kilka lat, to może jednak zamówi taksówkę. Choć pewnie i tak stwierdzi, że jemu się uda. Dlatego zastanawiam się dlaczego policja (która chyba przecież wie kiedy odbywają się dyskoteki, gdzie się odbywają i którędy jeżdżą na nie imprezowicze) nie robi częstszych patroli. Przecież to nie pierwszy taki wypadek w naszej okolicy.
I pewnie nie ostatni...
Powrót do góry
Colin
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eMKaEs napisał:

Jeśli to ty byłbyś ofiarą wypadku spowodowanego przez osobę kierującą w stanie nietrzeźwym, to mimo tego, że przykładowo musiałbyś spędzić resztę życia na wózku inwalidzkim, byłbyś tak samo wyrozumiały ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również w pełni utożsamiam się z tym co mowi Roberto.
Pewnie wielu z Was znało ofiary tego nieszczęsliwego wypadku. Pewnie wielu z Was zna także "kata". To fakt, że chłopak przez całe życie będzie musiał żyć z piętnem tego, że przez swoją głupotę i lekkomyślność zabił 2 bliskie mu osoby. Szczerze mu tego współczuje ale zasłużył na taką karę!
Właśnie dopóki kary nie będą wystarczająco surowe i dopóki w naszych głowach na stałe nie zakorzeni się skutków takiego postępowania, jakie miało miejsce wczoraj i jakie ma miejsce co kilka minut gdzieś w Polsce, pijani potencjalni mordercy będą jeździć po ulicach...
Powrót do góry
wlkp
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Piłeś? Nie jedź!!" i wszystko jasne
Powrót do góry
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za brak odpowiedzialności za siebie a co najgorsze za innych ten "kierowca" musi ponieśc karę. Złamał prawo więc skutkiem tego musi za to odpowiedzieć. Tak zawsze było, jest i będzie. Wyrzuty sumienia moga jedynie ta kare w minimalnym stopniu obniżyć- ale ona musi jednak być. Z jednej strony powinna byc na tyle surowa aby zrozumiał swój bład, a jednoczśnie inni przyszli "kozacy" dostali jasny sygnał-wsiadziesz pijany to bez potrzeby ryzykujesz i to dużo... Z drugiej strony dać takiemu dożywocie to też nie jest rozwiązanie- mimo wszystko po ponieśnieniu kary adekwatnej do czynu powinien kiedys tam dostać szanse na jakieś normalne życie. Mimo wszystko w pełni popieram post Roberto i innych które utrzymane sa w podobnym tonie.
Powrót do góry
eMKaEs
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 07:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tutaj nie mowie o utożsamianiu sie z osobą kierującą oraz o tym, że jest bez winy tylko o tym jakie były okolicznoiści tego że wsiadł za 4 kółka - on nie chciał tego robić, jednak pasażerowie go namówili. Stawiając sprawe od tej strony warto sie troche zastanowić kto tak naprawde jest temu winien....
Powrót do góry
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum hydepark Strona Główna -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: