« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inwestycje w Turku i powiecie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 12:42    Temat postu: Inwestycje w Turku i powiecie Odpowiedz z cytatem

Z faktu, że jestem wielbicielem forum SkyscraperCity w którym trwają ogólne dyskusje na temat ogólnego rozwoju danego regionu czy miasta, postanowiłem utworzyć temat na naszym rodzimym forum o wszelkich inwestycjach z naszego regionu. Prosiłbym o pisanie w danym temacie o powstających inwestycjach w naszym powiecie i mieście.. Można je popierać odpowiednimi zdjęciami danego przedsięwzięcia czy innymi dokumentami.
Kończąc wprowadzenie i przechodząc do sedna..

Wie może ktoś co buduje się w okolicach "Domu usług"? Z tego co zauważyłem powstaje jakaś przybudówka od strony Kaliskiej i z tyłu coś się buduję.
Wygląda to na jakieś powierzchnie handlowo usługowe.. Jednakże mogę się mylić. Może ktoś coś więcej wie?
Na browarnej też budowany jest jakiś budynek, który na pewno nie wygląda na dom..
Zapraszam do dyskusji Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
by
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żelu podejrzewam, że niedługo znudzą Ci się te inicjatywy i zabawa w społecznika Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafcio
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat temat dość dobry bo przedstawiający rozbudowę miasta i dający odp czym dana budowla będzie, co nam da itd

Ja od siebie dodam, że w obrębie skrzyżowania Kolska Szosa - Przemysłowa - Szadów powstanie (przynajmniej ma powstać w niedalekiej przyszłości) stacja paliw - a dokładnie na tym placu który jest po prawej stronie jadąc z tej krzyżówki w kierunku Alei Jana Pawła II - teraz na tym placu jest sam gruz.

Widziałem że ogłoszono przetarg i planowany jest remont i rozbudowa ORLEN-u tego za szpitalem w kierunku ronda Dmowskiego.

Interesuje mnie czy ma ktoś jakieś info co do inwestycji które były planowane kiedyś tam i jak na razie cicho sza tj: Centrum Handlowe Turek na Milewskiego, jakieś centrum handlowe i sztuczne lodowisko przy Alejach Jana Pawła II na wprost cmentarza, budowa czegoś tam na placu, w którym była stara miranda ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Muzikman
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do stacji na krzyżówce to też to słyszałem i ponoć sprawy związane z pozwoleniami itp. mają się na ukończeniu i budowa wystartuje być może jeszcze w tym roku, niestety nie wiem czy będzie to stacja prywatnej osoby czy też należąca do jednej z sieci potentatów paliwowych. Ja osobiście widział bm tam Statoil!

Co do stacji Orlen koło szpitala i jej rozbudowy to sprawa jest dziwna bo obecnymi właścicielami a w zasadzie najemcami są ludzie z ... Poddębic którzy po znajomości mówili że stacja miała być już zrobiona.... dwa lata temu!! Tym bardziej to przykra sprawa bo obecnie stacja prezentuje się słabo żeby nie powiedzieć że wygląda jak z minionej epoki a przecież kupę ludzi z całej polski jeździ codziennie tą trasą i wypadało by żeby to jakoś wyglądało!

Co do tego centrum handlowego przy obwodnicy to temat ucichł i chyba nie zanosi się żeby coś się tam ruszył, w budynku po Tarze niby coś się tam dzieje, wywalili wszystkie szyby i coś tam grzebali ale oszałamiających postępów nie widać.

Po Mirandzie na Kolskiej tez się zaczęło coś dziać w ostatnich dniach bo pojawił się ciężki sprzęt który robi porządek z tym zalegającym gruzem. Jak podawały lokalne media w miejscu Mirandy ma powstać Castorama!!

Ja bym chciał poruszyć inną sprawę która myślę że jest też dość paląca. Chodzi mi o to przejście które jest koło Lidla a łączy oś. Wyzwolenia z ul. Broniewskiego i szkoła podstawową nr. 3.
Jest tam niemal od samego początku jak powstało wyzwolenia syf i brud! Zima człowiek zapada się po kostki w śniegu a wiosną w błocie. Nie można tam zrobić jakiejś kostki, ławeczek posadzić kilka drzew zrobić aleje łączącą "dzielnice" , myslę że kojarzycie o które miejsce mi chodzi?
Powrót do góry
Janek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na browarnej budują salon odnowy biologicznej jesli można to tak nazwać- solarium,fryzjer itp.
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

by napisał:
Żelu podejrzewam, że niedługo znudzą Ci się te inicjatywy i zabawa w społecznika Uśmiech

Jestem ciekawy tym co się dzieje w mieście w którym mieszkam. Co jest w tym złego?
Ja tworze temat gdzie ludzie mają pisać o tym co wiedzą..
Sam tego nie zamierzam ciągnąć bo nie wiem wszystkiego najlepiej. Także ta ironia jak dla mnie w tym kontekście niewypałem.
Bo jak zauważyć można po pierwszych postach, będzie można przeczytać kilka ciekawych faktów odnośnie rozbudowy infrastruktury w Turku i okolicach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Rafcio
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tą na krzyżówce ma mieć prywatny koleś (tzn teren wykupił sobie) - ale czy będzie on teren i stacje dzierżawił jakiejś firmie typu Shell, Statoil itd czy sam postawi swoje dystrybutory nie wiem.

Co do Orlenu plan zakłada remont jeszcze w tym roku.

Z innych ciekawostek
- o rondzie na Alejach Jana Pawła pewnie większosc już wie, ale dla nie wiedzących pisze (powstanie w połowie 2011) łącznie z rondem powstanie droga łącząca je z tym na Kolskiej Szosie
- będzie przebudowa skrzyżowania tego na Przemysłowej co się skręca w stronę kopalni i Profim - według planów ma być tam rondo
- w tym roku (nie wiem na 100% czy to w tym czy jednak w przyszłym) ruszy przebudowa ul. Uniejowskiej od ronda przy os. Uniejowskim do świateł przy Barbórce (jak będę miał jakieś lepsze info zapodam).
- planowana jest budowa kilku uliczek w obrębie nowo budowanej drogi łączącej 2 ronda - ile tych uliczek ma powstać nie wiem niestety.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzikman napisał:
Po Mirandzie na Kolskiej tez się zaczęło coś dziać w ostatnich dniach bo pojawił się ciężki sprzęt który robi porządek z tym zalegającym gruzem. Jak podawały lokalne media w miejscu Mirandy ma powstać Castorama!!

Na Kolskiej, czy Kaliskiej??? Bo nowa Miranda jest na Polnej chyba (obok Kolskiej), jednak tam chyba gruzów nie ma/?? Co do Kaliskiej, pozostawione gruzy "zasługują na sejmową komisję śledczą" Oczko skandal i tyle. Jednak to nie miejsce na Castoramę, idealne miejsce to Centrum Bocian lub tereny obok N Mirandy, ew jakieś miejsce poza ścisłym miastem (np tereny POM-u). Nie pakujmy już więcej handlu wielkopowierzchniowego do miasta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
by
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zelu.. napisał:
by napisał:

Jestem ciekawy tym co się dzieje w mieście w którym mieszkam. Co jest w tym złego?
Ja tworze temat gdzie ludzie mają pisać o tym co wiedzą..
Sam tego nie zamierzam ciągnąć bo nie wiem wszystkiego najlepiej. Także ta ironia jak dla mnie w tym kontekście niewypałem.
Bo jak zauważyć można po pierwszych postach, będzie można przeczytać kilka ciekawych faktów odnośnie rozbudowy infrastruktury w Turku i okolicach.

Właściwie to masz rację niepotrzebnie tak napisalem.. mam gorszy dzień.. sorry !
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele ciekawych informacji. Niestety nie widzę wśród nich tej o remoncie ulicy Milewskiego wyglądającej jak szwajcarski ser.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam od siebie, że przy ul. Konińskiej, na parkingu przed Centrum Bocian, w którym znajduje się salon aut luksusowych i Avans powstanie wkrótce myjnia bezdotykowa na 5 stanowisk. Może to żadna wielka inwestycja, ale przyda szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy będzie można bez kolejki umyć auto Jęzor
Powrót do góry
Muzikman
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie też co się buduję koło "Domu Usług". Robota idzie im sprawnie a wygląda na to że będą tam kolejne sklepy których i tak w Turku mamy za mało hehe
Powrót do góry
PePe
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Lip 25, 2010 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to Dom Usług ma być połączony "zakrętem" z budynkami przy ul. Kaliskiej (tych w stronę rynku)
Tam gdzie była pseudo ulica za DU ma być przejście między filarami, ale czy droga zostanie to nie wiem Yyyy...
Powrót do góry
Ryan20
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja tylko dodam o czym wiekszosc oczywiscie wie że u nas na "zawodówce" budowany jest nowy orlik oraz tez tartanowe boisko do koszykowki, prace ida w szybkim tempie Cool
Powrót do góry
Mamrot
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co dzieje się w "Pawilonie" tam gdzie był Avans ?
Z tego co słyszałem ma powstać apteka Stylowa ponoć dość spora.
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 09:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamrot napisał:

Dobrze słyszałeś. W pawilonie ma być Apteka Stylowa. Inwestycja już jest dawno zaklepana, ale prace, jak zresztą widać, na razie stoją w miejscu. Obiło mi się o uszy (nie wiem ile w tym jest prawdy), że przyczyną takiego stanu rzeczy jest spór pomiędzy właścicielem Stylowej a częścią tureckich aptekarzy. Wiadomo co oznaczałoby dla konkurencji otwarcie w Turku tak dużej apteki tej marki, która słynie z... Chyba każdy kto tam był, wie o co chodzi Oczko

Ostatnio zmieniony przez Jay dnia Nie Sie 01, 2010 09:23, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mamrot
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jay napisał:
Mamrot napisał:

Bardzo dobrze słyszałeś. W pawilonie ma być Apteka Stylowa. Inwestycja już jest dawno zaklepana,ale prace, jak zresztą widać, na razie stoją w miejscu. Obiło mi się o uszy(nie wiem ile w tym jest prawdy), że przyczyną takiego stanu rzeczy jest spór pomiędzy właścicielem Stylowej a częścią tureckich aptekarzy, ale nie znam niestety szczegółów.

Ja nie słyszałem o sporze lecz o obawach tureckich aptekarzy.
Są bardzo przerażeni cenami jakie Stylowa ma zaproponować a które już oferuje w Galerii Miejskiej.
Z tego co wiem to apteka na Piłsudskiego jest najbardziej przeciwna.
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamrot napisał:
Jay napisał:
Mamrot napisał:

Bardzo dobrze słyszałeś. W pawilonie ma być Apteka Stylowa. Inwestycja już jest dawno zaklepana,ale prace, jak zresztą widać, na razie stoją w miejscu. Obiło mi się o uszy(nie wiem ile w tym jest prawdy), że przyczyną takiego stanu rzeczy jest spór pomiędzy właścicielem Stylowej a częścią tureckich aptekarzy, ale nie znam niestety szczegółów.

Ja nie słyszałem o sporze lecz o obawach tureckich aptekarzy.
Są bardzo przerażeni cenami jakie Stylowa ma zaproponować a które już oferuje w Galerii Miejskiej.
Z tego co wiem to apteka na Piłsudskiego jest najbardziej przeciwna.

Z punktu widzenia klienta praktyki Apteki Stylowej są OK, z punktu widzenia właścicieli konkurencyjnych aptek wręcz przeciwnie. Wydaje mi się, że w takiej konfrontacji mniejsze apteki stają na straconej pozycji.
Powrót do góry
piotr76
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dotyczące remontu Placu Wojska Polskiego (Rynek) - jak będzie wyglądał będzie nowy asfalt czy kostka brukowa czy pozostaną kwiaty oraz czy będzie zamknięty dla ruchu
Powrót do góry
tygrysss
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie to nic nie zmieniają, kończą wylewać asfalt w miejscach gdzie go zdarli, będą super połączenie starego z nowym asfaltem, które na wiosnę pewnie będą pękać ale cóż, lepiej robić coś dwa razy widać. Wszystko pewnie będzie jak wcześniej.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr76 napisał:
Mam pytanie dotyczące remontu Placu Wojska Polskiego (Rynek) - czy będzie zamknięty dla ruchu

Ten remont pokazał, jak ważny dla ruchu w Turku jest otwarty rynek. Teraz po Turku jeździ się o wiele gorzej, niż kiedy rynek był otwarty dla ruchu.

Co do remontu... jeśli nie robią kompleksowego remontu to po co było zamykać cały plac dla ruchu???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian_ napisał:
piotr76 napisał:
Mam pytanie dotyczące remontu Placu Wojska Polskiego (Rynek) - czy będzie zamknięty dla ruchu

Ten remont pokazał, jak ważny dla ruchu w Turku jest otwarty rynek. Teraz po Turku jeździ się o wiele gorzej, niż kiedy rynek był otwarty dla ruchu.

Co do remontu... jeśli nie robią kompleksowego remontu to po co było zamykać cały plac dla ruchu???

A ja miałem okazję przejść się po rynku w sobotę. I muszę powiedzieć, że pomimo trwających robót spacer był bardzo przyjemny. O wiele przyjemniejszy, niż w towarzystwie setek samochodów przejeżdzających przez rynek.

Rynek już dawno powinien być zamknięty dla ruchu. Ja jeżdziłem samochodem po mieście w sobotę i jakoś nie wyczułem utrudnień w ruchu. Tylko jak ktoś musi cztery litery podwieźć pod sklep w rynku, to mu się od razu krzywda widzi.

Dużo ludzi chodziło po rynku i od razu wyglądało to przyjemniej niż samochody parkujące gdzie się da.
Powrót do góry
Snoweer
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja bym chciał poruszyć inną sprawę która myślę że jest też dość paląca. Chodzi mi o to przejście które jest koło Lidla a łączy oś. Wyzwolenia z ul. Broniewskiego i szkoła podstawową nr. 3.
Jest tam niemal od samego początku jak powstało wyzwolenia syf i brud! Zima człowiek zapada się po kostki w śniegu a wiosną w błocie. Nie można tam zrobić jakiejś kostki, ławeczek posadzić kilka drzew zrobić aleje łączącą "dzielnice" , myslę że kojarzycie o które miejsce mi chodzi?

A to prawda że przy tych nowych garażach na wzw ma biec jakaś duża asfaltówka?Mam nadzieję że to ostatnie grzebanie na tym terenie;/

Co do posadzenia drzewek przy lidlu spoko-choć mi to nie przeszkadza-jedynie znów piję do kostki brukowej;/ Zieleń zanika i sam beton pozostaje O.o
Powrót do góry
dejv
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Sie 03, 2010 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widok (z wieży ratuszowej) starego rynku w stylu młodopolskim
Powrót do góry
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na Turek chyba jeszcze nie czas zeby zrobil zamkniety rynek, moze kiedys.. Uśmiech
Powrót do góry
SvD
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy od ronda które powstanie na obwodnicy bedzie jeszcze droga prowadząca na południe i wylot by miala na połowie ul.szopena ?? gdzie mi się obiło o uszy wiecie coś ??
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Turek to nie Toruń czy Kraków żeby zamykać rynek dla aut.
osobiście jestem przeciw zamknięcia rynku dla ruchu aut, bardziej wolałbym żeby Kolską zrobili w jednym kierunku
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Sro Sie 04, 2010 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brain napisał:
osobiście jestem przeciw zamknięcia rynku dla ruchu aut, bardziej wolałbym żeby Kolską zrobili w jednym kierunku

kolska w jednym kierunku tez jest do tyłka Uśmiech
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 05:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brain napisał:

Skoro nie podoba Ci się pomysł zamknięcia rynku dla ruchu samochodowego nie widze potrzeby wprowadzania jednokierunkowego ruchu na Kolskiej.
Powrót do góry
dejv
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Sie 05, 2010 07:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SvD napisał:
czy od ronda które powstanie na obwodnicy bedzie jeszcze droga prowadząca na południe i wylot by miala na połowie ul.szopena ?? gdzie mi się obiło o uszy wiecie coś ??

droga Zbiorcza o której mówisz będzie tzw. Wewnętrzną Obwodnicą Miasta i w przyszłości planuje się budowę odcinka od Alei Jana Pawła II do ul. Chopina (skrzyżowanie z ul. Kurpińskiego) i dalej na Obrzębin przez nowe osiedle Zdrojki Lewe. Będzie to droga pomiędzy strefą mieszkaniowo-usługową na osiedlu Zdrojki Prawe, a strefą wypoczynkowo-rekreacyjną o powierzchni prawie 60ha.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Skocz do: