« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Inwestycje w Turku i powiecie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mijaszan
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raf19 napisał:
w galerii Karuzela przy Dworcowej/Milewskiego powstanie PoloMarket. Dodatkowo będą otwarte tam MediaExpert, Deichmann, Martes Sport, Rossmann, KiK, salonik prasowy i jeszcze 5 innych sklepów.

Czyli wielkie nic, nadal niby tyle marketów i galerii, ale żadnej porządnej, na wzór choćby Ferio, czy kaliskiej Tęczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bizon
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej, czego ci tu brakuje? Polo market jest tani i w miare dobry. w rossmannie kupisz wszystkie potrzebne kosmetyki itp. no i w koncu w media expert dostaniesz dobrą elektronikę.
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko to wszystko już jest, po co mnożyć.
Powrót do góry
bizon
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to mówią: dobrego nigdy za wiele Uśmiech A że ludzie są coraz bardziej leniwi, to co poniektórzy będą mieli po prostu bliżej do swoich ulubionych sklepów.
Powrót do góry
jointmaniak
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mijaszan napisał:
raf19 napisał:
w galerii Karuzela przy Dworcowej/Milewskiego powstanie PoloMarket. Dodatkowo będą otwarte tam MediaExpert, Deichmann, Martes Sport, Rossmann, KiK, salonik prasowy i jeszcze 5 innych sklepów.

Czyli wielkie nic, nadal niby tyle marketów i galerii, ale żadnej porządnej, na wzór choćby Ferio, czy kaliskiej Tęczy.

podzielam zdanie kolegi!
Powrót do góry
elmo92
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Sob Wrz 07, 2013 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanie, czy ktoś się orientuje kiedy w końcu, albo czy wogóle zamierzają dokończyć drogę prowadząca od solidarności do ronda górników? bo droga zatrzymała się na skręcie na jedwabnicza, a dalej ciągle cisza a brakuje raptem z 500 metrów może.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Nie Wrz 15, 2013 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo brakuje mi tego połączenia... Chyba była wytyczona ale całe lato mineło i nic się nie ruszyło więc pewnie nieprędko się doczekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
raf19
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Sob Sty 04, 2014 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy rok więc może to będzie sygnałem do tego, aby jakoś ten wątek odżył, bo bardzo mało się tu dzieje, a szkoda;)

Z tego co mogę dodać od siebie:
-zakończenie budowy i otwarcie marketu MarcPol przy rondzie Dmowskiego marzec/kwiecień 2014,
-podobnie otwarcie marketu budowlanego Mrówka przy Kolskiej,
-Otwarcie Parku handlowego Karuzela I/II kwartał 2014, więc podobnie jak MarcPol i PSB Mrówka. Z tego co wiem umowy podpisane są z: Polomarket(810,87 mkw), CCC(411,98 mkw), Deichmann(489,04 mkw), KiK(462,17 mkw), Centrum chińskie, MediaExpert(797,19 mkw), Rossmann(365,07 mkw), MartesSport(354,28 mkw), Relay, Pepco(311,14 mkw), ale jeszcze nie wszystkie lokale są zajęte. Jeden lokal będzie przeznaczony na potrzeby PKS-u.

Ważniejsze planowane inwestycje na ten rok to:
- Budowa obwodnicy omijającej światła na Jana Pawła II.
- Przebudowa ulicy 650-lecia
- Budowa hali przy ZST (koniec budowy sierpień 2014)
- Budowa sali przy SP1

Na wykończeniu jest nowy okazały budynek przy kościele NSPJ. Ponoć ma tam być hotel i bank. Przy ulicy Nowej, pomiędzy Netto a Biedronką został uprzątnięty teren po Masarni. Wiecie może czy coś tam ma powstać? Obiło mi się o uszy, że ma się coś dziać na działce przy Orlenie... Ktoś coś wie? I co z przetargiem na ziemię w TSI? Otwarcie zgłoszeń miało nastąpić na początku grudnia, a do tej pory nie ma informacji, kto zainwestuje w tym miejscu?

Piszcie jeśli wiecie cokolwiek o nowych i planowanych inwestycjach Oczko
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raf19 napisał:
Z tego co wiem umowy podpisane są z: Polomarket, CCC, Deichmann, KiK, Centrum chińskie, MediaExpert, Rossmann, MartesSport, Relay, Pepco,

Tragedia !!! Prawie wszystkie te sklepy są już w Turku, Polo market jest przy szpitalu, chińskich centrów jest już i tak za dużo, MediaExpert-y są 2, (Tesco i Kolska), Rossmann jest na kaliskiej i 20m od niego jest Pepco.
Czyli ktoś wybudował wielkie centrum handlowe dla:
CCC, Deichmanna, KiK, MartesSport, Relay, - 5 sklepów, dwa obuwnicze, jeden sportowy, Jeden z ciuchami ala Pepco i może Relay wyskoczy z jakąś kawiarnią, lub butikiem kioskowo-sklepowym. Taaaka strata ciekawych powierzchni handlowych = od razu mogę powiedzieć że tłumów tam nie będzie po otwarciu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
reyty
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Sty 05, 2014 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może one się tam przeniosą właśnie? W Pepco nie ma za dużo miejsca w środku, a w mediaexpert przy tesco nie ma takiego ruchu jak na kolskiej.
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Sty 07, 2014 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mediaexpert pod Tesco ma swoje wielkie plusy, widać go z daleka (dla przyjezdnych), łatwość zaparkowania i możliwość zrobienia większych zakupów (Tesco itd.), więc nie wiem czy tak mało ludzi tam przychodzi. Osobiście jeśli czegoś potrzebuję jadę tam, chociaż na kolską jest bliżej to spróbuj zaparkować tam w godzinach popołudniowych Uśmiech
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, oba punkty mają swoje plusy.

Odnośnie karuzeli. Sądzę, że powinien tam powstać koniecznie jakiś punkt gastronomiczny. Ludzie czekający na autobus by mogli sobie coś przekąsić. Zresztą chyba w każdej większej galerii są takie punkty.
Chociaż pewnie skończy się tak, że to będzie miejsce przesiadywań uczniów z technikum Bardzo szczęśliwy Po co się włóczyć po mieście jak można iść i coś zjeść. Sam bym tak robił Bardzo szczęśliwy
I nie mówię tu o mcdonaldzie czy kfc. Bo temat był już niejednokrotnie poruszany. Brakuje po prostu zwykłego miejsca do zjedzenia (tylko nie kolejna pizzeria z tandetną pizzą Oczko )

Odnośnie innych sklepów, które tam będą. No wiadomo, że powtórka ale np Deichmana chyba nie ma w Turku jeszcze?
Sklep sportowy z prawdziwego zdarzenia to też myślę dobry pomysł. Mi osobiście brakuje takiego. Reszta sklepów ok tylko najbardziej boli mnie to kolejne centrum chińskie.
No do jasnej cholery już tych chińczyków parę jest z czego jeden dedykowany i otworzą jeszcze?
Nie bywam w wielkich galeriach w Polsce ale chodząc po poznaniu nie widziałem w żadnej centrum chińskiego.... Yyyy...
Trochę mi to trąca wiochą niestety... Marzyciel
Powrót do góry
Muzikman
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w mediach podano że we Wrześni VW wybuduje nowa fabrykę zatrudniająca od 2 do 3 tyś. pracowników. Do tego miasto ma wybudować drogę dojazdowa do fabryki która będzie kosztować 10mln
złotych i krew mnie zalala!! Pochwalono się także tym że to władze miasta Wrześni wywalczyły ta fabrykę a żeby powstała u nich a nie np . w Starogardzie i się wku....... niesamowicie!!!
Co robią te pierdasy u nas w miescie? strefa za grube miliony stoi i zarasta i nawet nie słychać żeby ktokolwiek się o coś starał lub zachęcał do zainwestowania w Turku. Mamy jeszcze jakiegoś znanego malarza który chociaż "przejeżdżał" przez Turek i można by mu było postawić pomnik??
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 00:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muzikman napisał:
Wczoraj w mediach podano że we Wrześni VW wybuduje nowa fabrykę zatrudniająca od 2 do 3 tyś. pracowników. Do tego miasto ma wybudować drogę dojazdowa do fabryki która będzie kosztować 10mln
złotych i krew mnie zalala!! Pochwalono się także tym że to władze miasta Wrześni wywalczyły ta fabrykę a żeby powstała u nich a nie np . w Starogardzie i się wku....... niesamowicie!!!
Co robią te pierdasy u nas w miescie? strefa za grube miliony stoi i zarasta i nawet nie słychać żeby ktokolwiek się o coś starał lub zachęcał do zainwestowania w Turku. Mamy jeszcze jakiegoś znanego malarza który chociaż "przejeżdżał" przez Turek i można by mu było postawić pomnik??

Podpisuję się pod postem Muzika obiema rękami !!!
Powrót do góry
majki
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

Skąd: jedna, jedyna osada stawiająca nieugięty opór najeźdźcom

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio? Jak Turek ma rywalizować z Wrześnią skoro nie ma nawet połączenia kolejowego, jak ma rywalizować będąc ponad 100km od Poznania, jak ma rywalizować będąc oddalonym od autostrady? Racjonalna decyzja włodarzy VW i wątpię żeby cokolwiek miało ich skłonić aby w Turku swoją fabrykę budować kiedy mieli do dyspozycji dużo lepszą lokalizację niż nasze miasto.
Powrót do góry
Muzikman
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ty nie zrozumiałeś.Nie chodziło mi o to że ta fabryka miała powstać w Turku chodziło mi o to że inne miasta pokroju Turku walczą o inwestorów! Starają się, jezdzą i zapraszają nawijają przysłowiowy makaron na uszy a u nas?? Słyszał ktoś kiedykolwiek aby ktoś oddelegowany z Turku był gdzieś na rozmowach, zapraszał potencjalnych inwestorów na wizytę poglądową? Cisza jak makiem zasiał!!
Argument o położeniu z dala od autostrady też mnie nie przekonuje z tego powodu ze z samego Turku mamy taką samą drogę do autostrady zarówno na zachód (Poznań) jak i wschód ( Łódź, Warszawa). Odległość to średnio 30 km w obydwie strony a załóżmy że fabryka niekoniecznie musi się znaleźć w centrum danego innego miasta i droga do autostrady tez się wydłużą prawda?
Z koleją się zgodzę, nigdy jej nie mieliśmy i mieć nie będziemy dlatego tak ważne jest nakłanianie inwestorów i proponowanie im czegoś co w jakimś stopniu będzie tą kolej rekompensowało albo będzie się temu inwestorowi wydawało korzystne!
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś coś słyszał o chętnym Mann-ie który chciał w naszym TSI wybudować montownie silników do jego pojazdów?
Powrót do góry
Muzikman
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Mar 21, 2014 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie plotka, w innym wypadku całe miasto by huczało od tej informacji! Swoją drogą MANN wpisałby się w klimat Turku gdzie jest zarejestrowanych chyba najwięcej firm przewozowych w Polsce biorąc pod uwagę wielkość miasta.
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Mar 23, 2014 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też o tym słyszałem ale podobno temat upadł dzięki naszym władzom.
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Pon Mar 24, 2014 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, ciekawe czy to tylko plotki czy na serio jest za tym jakaś grubsza afera.
Swoją drogą spójrzcie sami - czy nie jest podejrzane to, że mając taką świetną lokalizację, zmniejszone koszty przyłączenia do mediów i spore zapotrzebowanie na zatrudnienie już tak długo nie możemy się doczekać JAKIEGOKOLWIEK inwestora w strefie?
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Mar 24, 2014 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja słyszałem że nie politycy a ludzie którzy mają w garści większość etatów w okolicach
bo oczywiście taki MAN zaproponował by wyższą pensję jak okoliczne molochy i nikt by tam pracować nie chciał Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Mar 24, 2014 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, a oni wpływają na władzę Uśmiech
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Mar 24, 2014 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sumie racja
jeden pies
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sro Mar 26, 2014 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie to jest dla mnie smutne...
Zarowno Ci ktorzy dopuszczaja sie takiej sytuacji jak i Ci co na to pozwalają. Co to za ludzie w ogole.
Ja rozumiem ze kazdy jest egoista i chce najlepiej dla siebie no ale... czy oni mysla przyszlosciowo?
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 00:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mopek napisał:
Swoją drogą spójrzcie sami - czy nie jest podejrzane to, że mając taką świetną lokalizację,

Żarty sobie robisz?
Świetna lokalizacja? Mieszkamy chyba w innym Turku.

Mopek napisał:
spore zapotrzebowanie na zatrudnienie

Za ten argument, jego unikalność w Polsce zbijam Tobie duże pięć.
Akurat to zjawisko występuje praktycznie w większej części kraju.
Stosunek chętnych osób do obsadzenia wolnych etatów nie jest najważniejszą przesłanką do ulokowania inwestycji. Uwierz mi na słowo, że w obecnej rzeczywistości są ważniejsze rzeczy.
Swoją drogą naprawdę myślicie, że ktoś z Władz Miasta serio "zabił by taką kurę znoszącą złote jaja"? Proszę Was.
Poznałem środowiska władz samorządowych i wiem, że na coś takiego nikt z Turku by sobie nie pozwolił.
Wiem, że to plotki gdyż dzisiaj byłem na walnym zebraniu członków TiG-u i nie miałem okazji usłyszeć takiego tematu na korytarzach. A daje sobie rękę uciąć, że akurat taki temat byłby z pewnością poruszony w takim miejscu, wśród takich ludzi.
Typowa Polska plotka.
Burmistrz Czapla dzisiaj na spotkaniu powiedział o inwestycjach w 2014 roku. Skupił się głównie na tych drogowych.
Wyzwolenia, POW, awaryjne - drobne remonty osiedlowych dróg,
Połączenie Zdrojek Lewych z Jana Pawła II,
modernizacja Uniejowskiej od ronda przy wylocie na Łódź do skrzyżowania z Wyszyńskiego. Na skrzyżowaniu przy blokach rotacyjnych powstanie rondo natomiast na krzyżówce z Wyszyńskiego światła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 02:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wytłumacz proszę DLACZEGO w strefie nadal nic się nie dzieje?
Powrót do góry
reyty
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na skrzyżowaniu koło rotacyjnych już zaczęli robić to rondo czy coś innego robią?
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mopek napisał:
No to wytłumacz proszę DLACZEGO w strefie nadal nic się nie dzieje?

Odpowiedź na takie pytanie jest bardzo ciężka gdyż związana jest z połączeniem bardzo dużej liczby czynników wpływających na stan faktyczny.
Niby mam swoje przypuszczenia dlaczego nie ma inwestorów ale pozostawię je dla siebie. Świadomość nie każe mi kreować czarnego PR miasta które pomogło mi dojść w miejscu gdzie teraz się znajduje.
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po co ten post? Coś w stylu wiem ale nie powiem ? Uśmiech
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Mar 27, 2014 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyga napisał:
To po co ten post? Coś w stylu wiem ale nie powiem ? Uśmiech

Czytaj uważnie.
Napisałem Małgosiu, że mam jedynie swoje przypuszczenia Oczko
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Strona 12 z 14

Skocz do: