« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co warto obejżeć??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agaaa
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 21:28    Temat postu: Co warto obejżeć?? Odpowiedz z cytatem

Witam, miło byłoby zasięgnąć opinii tureckiego towarzystwa na temat filmów i przeprowadzić ranking filmów stulecia.... Może uda się znaleźć coś nowego dla siebie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GŁ@BU$
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To też zależy od gustów i guścików Uśmiech Jak dla mnie to wszelakie starsze polskie filmy typu: ''Poranek Kojota'', ''Killer''(druga cześć też), ''Seksmisja'' i długo by tu jeszcze wymieniać. Z zagranicznych to trochę ostatnich(nie do końca) produkcji ''The Dark Knight'' i ''The Hurt Locker''. Mam w głowie jeszcze mnóstwo tytułów ale długo by tu pisać. Czekam na wypowiedzi innych Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Adas
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie lubię szufladkować filmów jako hity roku/stulecia. W prawie każdym roku wychodzą jakieś filmy godne uwagi. Ostatnio oglądałem "Triage" z 2009 i mogę polecić jako rewelacyjny dramat. A to tylko jeden przykład Uśmiech
Powrót do góry
Agaaa
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Mar 15, 2011 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślę o najlepszych filmach to jako pierwsze przychodzą mi do głowy filmy Tarantino i Tima Burton : Pulp Fiction, Nightmare Before Christmaa, Kill Bill I i II, poza tym Efekt Motyla, Ojciec Chrzestny, Siedem Zmysłów, Sin City.... oj dużo tego, ale te tytuły polecam jak najbaaardziej:)
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 00:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie będę się rozpisywać w tym temacie, bo jest już zbyt późno na dłuższe dywagacje. Wrzucę tylko parę słów, tak na szybko...

Po pierwsze, jestem zdania, że z roku na rok coraz rzadziej można znaleźć ciekawą nowość w kinie. Rynek filmów zalewany jest przez totalny, komercyjny "paździerz". Niezbyt porywająca fabuła, słaba gra aktorska i dialogi, trochę golizny, przemoc, efekty specjalne, znane nazwiska, a w ostatnim czasie technologia 3D, do tego zręczna i kosztowna akcja promocyjna i... "hicior" gotowy. Ludzie szturmują multipleksy, a dystrybutor i reszta liczą zyski. Jeszcze gorzej jest z polskimi filmami - istne "perełki". Wszechogarniający product placement, ciągle Ci sami aktorzy, powtarzalne wątki... Żenada!

Zgadzam się z Adasiem, że raczej nie powinno się "szufladkować" filmów. Nie uważam się za wybitnego krytyka filmowego, ale mam swój gust i preferencje. Oglądam kilka filmów tygodniowo. Czasami, z czystej ciekawości, zdarza mi się obejrzeć film uznany, delikatnie mówiąc, za dzieło niezbyt wybitne. Wnioski do których często dochodzę są nad wyraz ciekawe. Często ów "gniot", w mojej opinii, nie jest taki straszny i da się oglądać, z drugiej strony zdarza się, że film z wysoką średnią oceną na znanym portalu filmowym zwyczajnie mnie nudzi i nie trafia w moje gusta. Wszystko zależy jaki typ kina preferujemy. Często o tym jak odbieramy dany film decydują czynniki zewnętrzne (sytuacja, miejsce, nastój). Oczywiście jest grupa filmów, które zostały uznane za bezwzględne, niezaprzeczalne "wymiatacze" w swoich kategoriach. Sam mam w pamięci sporo tytułów, które darzę sentymentem, do których z chęcią wracam, a których nie sposób na raz, wszystkich wymienić Oczko Z obejrzanych w ostatnich miesiącach "nowości" polecam: The Social Network, 127 Godzin, Incepcja, The Fighter, czy Autor Widmo.

PS. Dowód na to, że są różne gusta... Film o którym pisze Adaś, mnie osobiście, podobał się średnio.
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 05:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słownik ortograficzny Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 06:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę wymieniał tytułami bo na uczelnie spadać muszę Jęzor
- Wszystko co kocham.
- Beeats of Freedom. Zew wolności
- Dom zły
- Zmruż oczy
- 4 noce z Anną
- Lektor
- Życie na podsłuchu
- Moja krew
- Marzyciel
- Aleja gówniarzy
okey spadam Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
siwiba
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja zacznę od tego, iż w temacie jest byk ortograficzny.
Powrót do góry
Brooklynka
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Mar 16, 2011 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako osoba z niestwierdzoną sklerozą, jednakże występującą, nie wypiszę moich ulubionych filmów, bo bym musiała trochę posiedzieć, żeby je sobie wszystkie przypomnieć, a szczerze mówiąc, nie mam za dużo czasu. Jednak wypiszę parę, które pierwsze przyszły mi do głowy:
- trylogia Spider - mana (mam słabość do tych filmów)
- Incepcja
- Bękarty wojny (świetna rola Christopha Waltza)
- Kill Bill I i II
- Taxi I i II (Luc Besson rozśmieszy mnie za każdym razem ^^)
Jest ich jeszcze więcej.
Powrót do góry
siwiba
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 07:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to 3 filmy zasługują na miano najlepszych filmów:

Ostatni Bastion
Skazani na shawshank
Zielona mila
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: