« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [ankieta 2017]
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy wspierasz finansowo finał WOŚP 2017?
Tak
50%
 50%  [ 5 ]
Nie
50%
 50%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 15:45    Temat postu: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [ankieta 2017] Odpowiedz z cytatem

Za każdym razem, kiedy zbliża się finał WOŚP w mediach i dyskusjach pojawiają się dobrze znane kontrowersje. Dlatego jestem ciekawa, jaki (i dlaczego) jest Wasz stosunek do corocznej akcji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka. Zachęcam także do udziału w małej ankietce, aby zobrazować, jak rzecz ma się wśród naszych Bywalców Uśmiech.

Ostatnio zmieniony przez Małgosia dnia Nie Sty 08, 2017 23:01, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jakie kontrowersje? Orkiestra nie podoba się jedynie pewnej grupie ludzi, którym nic się nie podoba. Takim, którym nigdy nie dogodzisz, bo uważają, że tylko oni mają rację, a ich poglądy są jedynie słuszne. Ich sprawa, nie ma na świecie takiej rzeczy, która by się wszystkim podobała.

Ja co roku wspieram Orkiestrę (w tym roku dopadło mnie jakieś choróbsko, więc zamiast wrzucić do puchy, puściłem przelew). Moim zdaniem to świetna inicjatywa, pokazuje, że można się świetnie bawić, pomagać i uczyć pomagania. Skoro przez tyle lat żadna władza nie potrafiła unowocześnić szpitali, to sami je sobie wyposażamy. Można powiedzieć, że raz do roku pokazujemy jak wielką siłę mają Polacy, gdy się skrzykną i zadziałają.

Finanse fundacji są jawne, więc każdy może się z nimi zapoznać, a jak coś mu się nie podoba, to może okazać serce wspierając inne instytucje charytatywne (PAH, Caritas, Mam Marzenie... dużo tego mamy w Polsce).
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam wrażenie, że przeciwko Orkiestrze buntuje się więcej ludzi niż kiedyś, także wśród młodego pokolenia. Przykładowe argumenty przeciwników są chociażby takie: klik.
Powrót do góry
R0bert
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie interesuje mnie ile pieniędzy idzie na Woodstock, ile na działalność fundacji, ile do kieszeni Owsiaka. Co roku wspieram jakąś kwotą WOŚP i póki będą działać ja będę dawał te kilka(naście/dziesiąt) złotych. Znaczna część z tych pieniędzy idzie na pomoc ludziom i tylko to się dla mnie liczy. W tym roku, podobnie jak Nicpoń, puściłem pieniądze przez internet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś, jak syn był młodszy to pojawialiśmy się w MDK-u by jakiś gadżet wylicytować. Ostatnimi czasy zawsze się coś tam do puchy wrzuci, a jak w zeszłym roku mnie dopadło i uwaliło jakieś przeziębienie to SERCE sms-em słałem. Od 22 lat zawsze Orkiestrę wspierałem i mam nadzieję wspierać dalej.
Jak nicpoń napisał - są tacy ludzie, którym nic nie pasuje. Dziwi mnie tylko po kiego głos zabierają i innych próbują zniechęcić. Nie ma przymusu wrzucania do puchy, oglądania wejść z Orkiestry w TV itd. Od zawsze wyznaję zasadę, że jak jest choć jedna osoba, której sprzęt z Orkiestry życie lub zdrowie uratował to warto było, nawet jak ktoś tam coś ukradł czy źle część kasy wydał. Dla tego jednego choćby życia warto akcję wesprzeć i mieć satysfakcję, że do czynienia dobra palec się przyłożyło...
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Sty 12, 2014 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
A ja mam wrażenie, że przeciwko Orkiestrze buntuje się więcej ludzi niż kiedyś, także wśród młodego pokolenia. Przykładowe argumenty przeciwników są chociażby takie: klik.
Małgosiu - dzisiaj każdy może sobie założyć bloga, czy napisać na forum, kwejku co mu do głowy przyjdzie. Jak jest uparty to napisze kilka razy i już się wydaje, że "lud powstał". Wystarczy jeden rzut oka na link, a potem do sprawozdania z działalności WOŚP, żeby zobaczyć, że autor kwejkowego obrazka popłynął. Twierdzi, że 50% zebranych pieniędzy idzie na sprzęt, a reszta to koszty fundacji. I jeszcze twierdzi, że tak jest napisane w sprawozdaniu finansowym. Hmmmmm... z zebranych rok temu 50 milionów, na pokrycie kosztów poszły 2 miliony. Cóż, albo ktoś tu ściemnia, albo faktycznie obowiązkowa matura z matematyki była dobrym posunięciem, bo jakby nie liczyć 2 miliony to nie 50% z 50 baniek.

Wydaje mi się, że Orkiestra stała się dobrym pretekstem dla różnej maści szczekaczy, którzy po prostu chcą zaistnieć. Na poparciu się nie da, więc wymyślają coraz to oryginalne stwierdzenia, żeby zaistnieć. A karawana idzie dalej - zobaczymy jak to poparcie WOŚP przełoży się na zebrane w tym roku PLNy Uśmiech
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie powiedziałam, że zgadzam się z tezami z tego linka lub uważam je za wiarygodne. Nie znam się na tym i nie śledziłam nigdy sprawozdań finansowych WOŚP, wkleiłam to tutaj jako przykład. I nie opieram się tylko na tym jednym obrazku, ze zróżnicowanymi, krytycznymi opiniami odnośnie WOŚP spotkałam się więcej niż jeden raz. Ja również wspieram finały Orkiestry, dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem. Chociaż sam Owsiak do mnie jakoś nie przemawia i jego osoba mnie nie przekonuje, to jednak efekty zbiórek widać chyba w każdym szpitalu w Polsce. Nie umiem jednak zrozumieć takiego stygmatyzowania, że jak ktoś nie popiera Orkiestry, to automatycznie wiadomo, "do jakiej należy grupy".
Powrót do góry
fafkulec
Męski Towar.... Mrrrrauuu

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wspieram WOŚP. Widzę to tak: WOŚP za zebrane pieniądzę kupuje sprzęt, który przekazuje państwowej służbie zdrowia. Dzięki temu państwo planując budżet i widząc, że sprzętu nie brakuje (lub brakuje mniej niż się spodziewali) po prostu przesunie zaoszczędzone pieniądze na inny cel. W ten sposób pieniądze, które wrzucamy do puszki stają się dobrowolnym podatkiem i lądują w budżecie.

nicpon napisał:
Orkiestra nie podoba się jedynie pewnej grupie ludzi, którym nic się nie podoba. Takim, którym nigdy nie dogodzisz, bo uważają, że tylko oni mają rację, a ich poglądy są jedynie słuszne. Ich sprawa, nie ma na świecie takiej rzeczy, która by się wszystkim podobała.

No no. Ilu rzeczy się o sobie dowiedziałem. Lubimy generalizować, nie?
Powrót do góry
majki
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

Skąd: jedna, jedyna osada stawiająca nieugięty opór najeźdźcom

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W prostych słowach obalona większość idiotycznych teorii na temat WOŚP Oczko

http://www.youtube.com/watch?v=KySfkw70lU8
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Sty 13, 2014 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fafkulec napisał:
Lubimy generalizować, nie?
Uwielbiamy Bardzo szczęśliwy

A tak serio, Fafku, uważasz, że gdyby nie takie akcje jak WOŚP, to sprzęt pojawiłby się w szpitalach, bo państwo by się nie rozleniwiło i kupowało co potrzeba? Jakoś w to nie wierzę. Równie dobrze, można powiedzieć, że każda akcja charytatywna jest zła, bo w jakimś stopniu wyręcza nieudolne państwo. Być może te pieniądze są podatkiem, ale jak sam wspomniałeś - dobrowolnym. Ja dałem, Ty nie i spoko. Skarbówka Cię nie będzie ścigać. A ja przynajmniej wiem, że kasa, którą dałem poszła na potrzebny sprzęt, a nie na sukienkę dla żony premiera.
Powrót do góry
fafkulec

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nicpon napisał:

A tak serio, Fafku, uważasz, że gdyby nie takie akcje jak WOŚP, to sprzęt pojawiłby się w szpitalach, bo państwo by się nie rozleniwiło i kupowało co potrzeba? Jakoś w to nie wierzę.

To uwierz. NFZ wydaje na sprzęt medyczny 100 razy więcej niż WOŚP.
http://lukaszfoltyn.salon24.pl/149805,wosp-w-swietle-twardych-danych

nicpon napisał:

Równie dobrze, można powiedzieć, że każda akcja charytatywna jest zła, bo w jakimś stopniu wyręcza nieudolne państwo.

Są różne organizacje pozarządowe. Są takie, które dotują państwo. Są takie, które zajmują się tym, czym państwo się nie zajmuje. Są takie, które próbują zastąpić państwo w czymś, czym ono nie powinno się zajmować. Są też takie, które otwarcie występują przeciwko polityce państwa.
Więc ja bym się nie posunął do takiego uogólnienia.
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko różnica jest taka, że większość tej kwoty WOŚP zbiera w 1 dzień a NFZ buduje budżet przez długi okres Uśmiech NFZ jest także instytucją państwową, która jest do tego powołana, WOŚP jest prowadzona z czyjejś inicjatywy, więc dlaczego robi się nagonkę na organizację/ osoby (które tylko z własnej woli chcą jakoś pomóc) porównując je do instytucji państwowych które do takiej pomocy są stworzone? Dla mnie to jest całkowicie nielogiczne porównanie. Jeśli już robimy taką analizę to zestawmy WOŚP z innymi takimi organizacjami.
Powrót do góry
fafkulec

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyga napisał:
Tylko różnica jest taka, że większość tej kwoty WOŚP zbiera w 1 dzień a NFZ buduje budżet przez długi okres Uśmiech

coooo?
W ciągu 22 lat WOŚP zebrała tyle pieniędzy ile NFZ wydaje w ciągu 3 dni!
Powrót do góry
zyga
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Sty 14, 2014 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodziło mi o budżet roczny wośp i nfz, obu nie można porównywać bo na nfz przymusowo łoży ok 40 mln ludzi a wośp jest dobrowolne
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro kolejny finał WOŚP. Można się spodziewać, że w obliczu ostatnich doniesień medialnych, przebiegnie on w atmosferze większych emocji niż zwykle. Chodzi m.in. o przegrany proces Jerzego Owsiaka z pewnym blogerem, podejrzenia co do przejrzystości finansowej WOŚP, kwestię spółek powiązanych z fundacją, czy same reakcje zainteresowanego na choćby próbę postawienia niezbyt wygodnych pytań. Zastanawiam się, czy w związku z tym tegoroczny efekt zbiórki będzie różnił się od tych z lat poprzednich. I ciekawa jestem, czy te informacje, które pojawiają się w ostatnim czasie na łamach mediów, zmieniają Wasz stosunek do finału Wielkiej Orkiestry. W związku z tym liczę na dyskusję i dodałam nową ankietę Uśmiech.

Wyniki zeszłorocznej:
Czy wspierasz materialnie zbiórki WOŚP?
Tak 80% [16]
Nie 20% [4]
Powrót do góry
Mopek
Stara Gwardia

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja coś wrzucę. Nie jestem jakimś wielkim fanem Orkiestry ale uważam, że to co robi to dobra rzecz. To, że ktoś pisze, że z tych pieniędzy jest Woodstock czy tam jakieś inne rzeczy mnie w ogóle nie obchodzi. Jak dla mnie Owsiak może mieć dom na Karaibach i jeździć Maybachem. Uważam, że mu się to należy. Odwala kawał roboty, organizuje akcję na całą Polskę, TV wywiady artyści itp. Gdyby Owsiak nie kupił tego całego sprzętu sądzę iż "mądre głowy" w rządzie te pieniądze inaczej by przeznaczyły. Niekoniecznie na sprzęt medyczny. Nikt nigdy nie robił NIC za darmo więc coś mu się od życia należy. A najwięcej marudzą Ci, którzy właśnie albo mu zazdroszczą bo sami są ciepłymi kluchami i nic nie potrafią zrobić albo Ci, którzy nie mieli okazji jeszcze skorzystać z tego sprzętu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciwnikom proponuję wydrukowanie i podpisanie takiego oświadczenia:

i tyle w tym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 10, 2015 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio? Oczko
Podobne propozycje zawsze pojawiają się w dyskusji o WOŚP - i niezmiennie są dla mnie zabawne, mimo że nigdy nie należałam do żadnej grupy zdeklarowanych przeciwników Orkiestry - nie przypominam sobie roku, abym nie wrzuciła czegoś do puszki lub nie wysłała smsa. Finał WOŚP jest akcją charytatywną, w której nikt nie ma obowiązku brać udziału, to raz. Sprzęt stoi w publicznych szpitalach, które finansowane są z pieniędzy państwowych (czyli obywateli), to dwa. A trzy - zorganizowanie finałów Orkiestry, np. miejskich, kosztuje niemałe pieniądze, które również pochodzą z takiego czy innego funduszu publicznego. Zresztą, na tym chyba polega działanie dobroczynne, że robi się coś dla innych, nie oczekując wiele w zamian - a już na pewno nie bezgranicznego, bezkrytycznego uwielbienia. Ale może się mylę Oczko.

Właśnie to w temacie Wielkiej Orkiestry drażni mnie najbardziej. Ten niemal dogmatyczny kult i wielkie oburzenie, gdy ktoś ma inne zdanie lub (co gorsza!) ośmieli się postawić jakieś niezbyt wygodne pytanie. Fundacja Owsiaka zrobiła dużo dobrego, ale nie jest to jedyna organizacja charytatywna działająca w Polsce, która w taki czy inny sposób ogromnie pomaga potrzebującym ludziom. I każdą z nich (lub ich prezesów) można poddać publicznej, medialnej debacie bez obawy o to, że wywoła się falę oburzenia - każdą, poza tą jedną. Może mi ktoś wyjaśnić ten fenomen?
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio

Najpierw wystosuj apel do Owsiaka, niech zastosuje się do wyroku sądowego, który obliguje go do ujawnienia informacji nt. działalności prywatnych firm jegi i jego żony.

Te nieczyste jego interesy dyswalifikują jego akcje,
gdyż jest to zwykłe żerowanie na naiwności ludzkiej,
w imię szczytnych interesów zbijanie kasy.

Ponadto wyrzucenie dziennikarza, który zadał podobne pytanie na konferencji prasowej, przez dresiarzy na rozkaz Owsiaka, potwierdza te wątpliwości nt. szczerych intencji Owsiaka.

Ostatnio zmieniony przez polonus dnia Nie Sty 11, 2015 16:24, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polonusie nie będę wysosowywał żadnych apeli. Chcesz to zrób to sam. Dla mnie ta akcja ma sens i już. Tobie proponuję wydrukować i podpisać w/w oświadczenie. Skoro dla Ciebie to jeden wielki przekręt to i tak ani Ty ani Twoi bliscy nie trafią na sprzęt zakupiony przez WOŚP.

Prawda jest taka, że nikt tak jak Polacy nie umie zszargać swoich autorytetów, swoich świąt narodowych czy takich akcji jak np WOŚP. Każda jedną okazję trzeba wykorzystać do podziału na My- dobrzy, prawi mający rację i Oni- złodzieje, cwaniaki, kłamcy.
Przecież w tym kraju już nie ma święta, autorytetu o którym można powiedzieć, że jest wspólny dla Wszystkich. To jest chore.
Podumowując- nie czuję się naiwny i dla mnie akcja WOŚP ma swój sens i racje bytu.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Autorytety każdy ma prawo wybierać sobie sam. Dla Ciebie być może jest to Jurek Owsiak, ale pogódź się z tym, że to nie jest sytuacja obowiązująca powszechnie. Mowa o sporych niejasnościach dotyczących finansowych transakcji WOŚP nie toczy się jedynie, tak jak sugerujesz, w kręgu "dobrych, prawych, mających rację", ale pojawiła się w ogłoszonym niedawno uzasadnieniu wyroku sądu w procesie Owsiaka z Piotrem Wielguckim. Jeżeli Tobie taki stan rzeczy nie przeszkadza i mimo to nadal masz ochotę wspierać akcję i bronić autorytetu jej prezesa - to jest Twój wybór i nikomu nic do tego. Ale pamiętaj, że ktoś inny ma prawo do zadawania pytań i domagania się od WOŚP przejrzystości finansowej - tak, jak w przypadku każdej innej fundacji, działającej na terenie naszego państwa. Jeżeli chodzi o dostępność sprzętu Orkiestry dla pacjentów jej nie popierających - pisałam o tym w poprzedniej wypowiedzi. Jeżeli fundacja nie życzyłaby sobie, aby jej przeciwnicy korzystali z tych urządzeń, to nie pozostaje jej nic innego, jak założyć własne, fundacyjne, dedykowane szpitale dla wspierających akcję. I problemu nie będzie. Na marginesie: ten sprzęt kupowany jest nie ze środków własnych fundacji, ale z powszechnej zbiórki, a obsługuje go personel zatrudniony w placówkach publicznych. Rozumiem, że lekarz niepopierający WOŚP nie powinien nawet tego sprzętu dotykać?

Przez długi czas wydawało mi się, że za pieniądze, które wrzucam do orkiestrowej puszki kupowany jest sprzęt medyczny dla potrzebujących ludzi. I to było bardzo piękne wrażenie. Niestety, ostatnimi czasy mam obawy, że oprócz sprzętu, ludzie finansują (oczywiście w przenośni) także medialno-społeczną nietykalność fundacji i jej prezesa. Nie kwestionuję ogromu wsparcia, jakiego WOŚP udzieliła polskiej służbie zdrowia - ale to nie stawia jej ponad prawem i pytaniami.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno to pytać i to może robić rzeczywiście każdy, ale jakbyś nie zauważyła to polonus nie pyta sam tylko każe pytać mi... A ja nie chcę i co? zabronisz mi? Dlaczego narzucacie innym swój punkt widzenia? Kto dał takie prawo polonusowi?
Smieszne jest to, że z jednej strony kwestionujesz sens instnienia WOŚP-u a z drugiej piszesz o sprzęcie który zakupiła. Sorry ale nawet jesli częśc kasy idzie na inne cele to skala pomocy jaką ta fundacja udzieliła bije większość pozostałych w tym kraju na łeb. Sama też wspiera i wspóldziała z niejedną fundacją- Budzik np. To co? Oni też są umoczeni? Zejdzcie na ziemię. WOŚP taką ma formułe działania- robi show- nie za darmo, ale bilans jest zdecydowanie na plus. Mi to pasuje. Do tego dochodzą programy które prowadzi- skoro tak Ci przeszkadza to, że je prowadzi to poproś żeby lekarz po urodzeniu przez Ciebie dziecka nie badał mu słuchu sprzetem WOŚP-u- tylko jakims innym, bo uwarzasz że WOSP to taki, a taki- co tam chcesz to sobie wstaw w to miejsce. To ma być Twój wybór- świadomy podkreślam, a nie lekarza czy samego WOŚP-u. Oni robią to dla wszystkich, ale obowiązku nie ma. Uważasz, że to jeden wielki przekręt- zrezygnuj z korzystania ze sprzetu który dla przykrywki widocznie kupiła bo w ten sposób potwierdzasz sens istnienia WOŚPu. I nikt kto wspiera WOŚP nie narzuca się- nie chcesz nie wspieraj. Tak samo jest z autorytetami- ja mam dajmy na to Owsiaka, co na marginesie nie jest prawdą, ale to nie oznacza że skoro nie jest Twoim to automatycznie Twoja rolą jest go zniszczyć. I tak jest z każdym świętem, osobą w tym kraju. Rozumiesz o co mi chodzi? Ty możesz mieć swoje ideały i ok- ale skoro moje sa odmienne to nie znaczy, że automatycznie mam nie szanować Twoich, a dokładnie to robicie z polonusem zaczynając ten temat.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ tu emocji... Zwykle nie cytuję wypowiedzi, która jest bezpośrednio powyżej, ale tutaj chcę odnieść się do kilku kwestii, więc pozwolę sobie zrobić wyjątek dla przejrzystości. Po kolei:

Cytat:
Dlaczego narzucacie innym swój punkt widzenia?

Wskaż mi chociaż jedno, konkretne miejsce, gdzie to zrobiłam. Nie myl faktu, że przedstawiam Ci swój punkt widzenia z tym, że Ci go narzucam.

Cytat:
Smieszne jest to, że z jednej strony kwestionujesz sens instnienia WOŚP-u a z drugiej piszesz o sprzęcie który zakupiła. Sorry ale nawet jesli częśc kasy idzie na inne cele to skala pomocy jaką ta fundacja udzieliła bije większość pozostałych w tym kraju na łeb

Nie rozumiemy się. Nikt nie kwestionuje tego, że WOŚP kupuje sprzęt dla szpitali. Wątpliwości budzi zupełnie co innego, a mianowicie - przejrzystość finansowa fundacji. Bycie czystym pod względem finansowym jest obowiązkiem każdej organizacji charytatywnej. To naprawdę nie działa w ten sposób, że jak ktoś robi coś dobrego, to automatycznie nie można zadawać mu żadnych pytań lub trzeba przymykać oko na nieprawidłowości. I w przypadku każdej innej fundacji/organizacji ta zasada się sprawdza. Chcesz wiedzieć, na co idą pieniądze lub masz wątpliwości co do działalności Caritas/Mam marzenie/Fundacji św. Brata Alberta/akcji Góra Grosza/dowolnej innej? To możesz o to spokojnie spytać, bez narażania się na histeryczne kontrataki i oskarżenia. No, chyba że w miejsce "dowolnej innej" wstawisz WOŚP. O transakcje finansowe tej fundacji pytać nie można, bo przecież tyle dobrego zrobili! Oczko

A co do bicia innych fundacji na łeb. Jestem przeciwnikiem przeciwstawiania sobie Caritasu i WOŚP, ale poświęciłam chwilę i znalazłam wyciąg z raportów obu organizacji za rok 2009. Wyniki prezentują się następująco:

WOŚP
przychód ze zbiórki: 54.506.270,77 zł
kwota przeznaczona na cele statutowe: 28.993.580,43 zł (ok. 54% przychodu)

Caritas
przychód: 441.581.695,94 zł
kwota przeznaczona na cele statutowe: 435.799.984,43 zł (ok. 99% przychodu)

Edycja: jak okazało się w dyskusji, podane liczby muszą być zweryfikowane, ponieważ pojawiły się podejrzenia o ich zmanipulowanie. Wszystkie kwoty, udział procentowy oraz sformułowania pochodzą z artykułu źródłowego.

Cytat:
Zejdzcie na ziemię. WOŚP taką ma formułe działania- robi show- nie za darmo, ale bilans jest zdecydowanie na plus.

No właśnie m.in. o to, czy na plus, toczy się cała sprawa. Oczywiście możesz wierzyć dalej w to, że to jedynie ci nawiedzeni ludzie, którym nic nie pasuje, mają jakieś wątpliwości. Ale jeśli jednak chciałbyś poczytać o tym, jak wygląda w tej kwestii rzeczywistość, to odsyłam do relacji z procesu Owsiak-bloger "MatkaKurka" i uzasadnienia orzeczenia sądu(!) w tej sprawie, które dla WOŚP korzystne nie jest.

Jeśli chodzi o kwestię korzystania ze sprzętu zakupionego przez WOŚP - nie będę pisała trzeci raz tego samego. Nawet jeśli ktoś jest zdeklarowanym przeciwnikiem Orkiestry, to chcąc nie chcąc i tak wspiera finały - bo choćby te miejskie za darmo nie są.

Cytat:
w ten sposób potwierdzasz sens istnienia WOŚPu

I nigdy mu nie zaprzeczałam, chociaż mam świadomość, że w ten sposób wyręcza się państwo w jego konstytucyjnych obowiązkach. Ale w życiu nie jest ważne jedynie to, co się robi, ale też to, jak się to robi. A ludzie mają prawo do tego, aby to "jak" było w pełni zgodne z prawem i procedurami. I to zarówno ci wspierający, jak i niewspierający, bo WOŚP (czy jakakolwiek inna fundacja) jest organizacją zalegalizowaną przez polskie prawo. Innymi słowy: jeżeli jestem obywatelem tego państwa, to mam prawo od niego wymagać, aby legalizował tylko te formy działalności, które są w pełni zgodne z prawem i na bieżąco uczciwie sprawdzał, czy nie ma żadnych odchyleń - niezależnie od tego, z jaką formą działalności mamy do czynienia i jaki mam do tej instytucji stosunek.

Cytat:
Tak samo jest z autorytetami- ja mam Owsiaka (co akurat nie jest prawdą ale skoro juz mi tak narzuciłaś...)

Narzuciłam? W jaki sposób? Przez użycie w swojej wypowiedzi wyrażenia "być może"?

Cytat:
ale to nie oznacza że skoro nie jest Twoim to automatycznie Twoja rolą jest go zniszczyć. (...) a dokładnie to robicie z polonusem zaczynając ten temat.

Zarzuciłeś mi w swojej wypowiedzi trzy rzeczy (narzucanie Ci swojego punktu widzenia, autorytetów oraz próbę zniszczenia opinii drugiemu człowiekowi) - naprawdę jestem ciekawa, czy masz argumenty na obronę chociaż jednego z nich. Byłoby dobrze, bo zwłaszcza ten ostatni jest dosyć poważny. Jasne, to tylko "internety", tu w wielu przypadkach można machać zarzutami na prawo i lewo (zwłaszcza, gdy brakuje argumentów), ale jest to zwyczajnie nieeleganckie i dużo poniżej poziomu dyskusji dorosłych ludzi. Chciałabym wiedzieć, w jaki sposób Twoim zdaniem próbuję "zniszczyć autorytet"? Przez zadawanie pytań na jego temat? Wskaż mi chociaż jedno miejsce, gdzie bezpodstawnie oskarżyłam o cokolwiek Owsiaka. Tylko nie myl oskarżeń z pytaniami lub opisem wątpliwości związanych z działalnością - bo od jednego do drugiego jest bardzo daleka droga.

Ostatnio zmieniony przez Małgosia dnia Nie Sty 11, 2015 19:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
Polonusie nie będę wysosowywał żadnych apeli. Chcesz to zrób to sam. Dla mnie ta akcja ma sens i już. Tobie proponuję wydrukować i podpisać w/w oświadczenie. Skoro dla Ciebie to jeden wielki przekręt to i tak ani Ty ani Twoi bliscy nie trafią na sprzęt zakupiony przez WOŚP.

Prawda jest taka, że nikt tak jak Polacy nie umie zszargać swoich autorytetów, swoich świąt narodowych czy takich akcji jak np WOŚP. Każda jedną okazję trzeba wykorzystać do podziału na My- dobrzy, prawi mający rację i Oni- złodzieje, cwaniaki, kłamcy.
Przecież w tym kraju już nie ma święta, autorytetu o którym można powiedzieć, że jest wspólny dla Wszystkich. To jest chore.
Podumowując- nie czuję się naiwny i dla mnie akcja WOŚP ma swój sens i racje bytu.

Cytat:
Jedno to pytać i to może robić rzeczywiście każdy, ale jakbyś nie zauważyła to polonus nie pyta sam tylko każe pytać mi... A ja nie chcę i co? zabronisz mi? Dlaczego narzucacie innym swój punkt widzenia? Kto dał takie prawo polonusowi?

Odpowiadam Tobie i innym piszącym i czytającym te wpisy:

1) Zareagowałem tu, po tym jak Ty zamieściłeś bzdurny zeskanowany kwit,
krążący w internecie, którym próbujesz szantażować przeciwników akcji Owsiaka.

2) Na pozycję autiorytetu trzeba sobie zasłużyć, natomiast osoba Owsiaka budzi sporo kontrowersji, o czym świadczy wyrok sądowy i arogancki (rodem z PRL-u) stosunek do dziennikarzy.

3) Organizując tak szczytną trzeba to czynić w sposób transparentny, a nie traktować jako swoje pokaźne źródło utrzymania.

4) Nie jest winą moją i innych potencjalnych pacjentów, że ewentualny sprzęt, z którego mam(y) korzystać pochodzi nie z naszych podatków (trwonionych przez rządowych urzędników), a z części akcji Owsiaka. Ograniczony budżet służby zdrowia uwzględnia akcję Owsiaka. Gdyby nie Owsiak to ten sprzęt i tak by tam był jako standardowe wyposażenie. Dlatego absurdalna jest propozycja szatanżystów z kliki Owsiaka, którzy taki kwit w necie rozsiewają.

5) Owsiak uczynił z tego źródło utrzymania dla siebie i swoich kolesi, np. tych którzy wyrzucili dziennikarza z Torwaru.

6) To przykre, że sprzęt, który niby ma służyć szczytnym celom, ma być źródłem podziału i szantażu dla zwolenników (Tak) i przeciwników (Nie) złych działań osoby Owsiaka.

7) Nie jest problemem szlachetna akcja, tylko osoba Owsiaka, który w myśl jego hasła "róbta co chceta", uczynił pod przykrywką szczytnego celu swój prywatny folwark i zachowuje jak nadęty satrapa, nad którym każdy ma obowiązek trzymać parasol ochronny, by broń Boże nie patrzeć mu na ręce, bo to obraza majestatu

8) To, że część tych pieniędzy trafia do szpitali w postaci sprzętu, to zrozumiałe. Organizatorzy mają pretekst do corocznego zastrzyku kasy przy okazji dla siebie i swoich kolesi.

9) Dużo więcej pieniędzy zbiera Caritas i nie ma takich problemów i kontrowersji.

10) Ja nie zmuszam Sergio do określonych zachowań tylko apelowałem, aby uprzednio wystosował list do Owsiaka, tak samo jak on proponował, abym podpisał skanowany kwit o niekorzystaniu ze sprzętu WOŚP.

11) Jeżeli wam podoba się wspieranie akcji podobnych do akcji, to bierzcie w tym udział, ale jednocześnie nie szantażujcie tych którzy nie biorą w tym udziału.

12) Uczestniczę w akcjach charytatywnych, bezpośrednio udzielając pomocy konkretnym osobom, bez pracowników etatowych, płatnych kont bankowych, medialnej reklamy, ton papieru, paragrafów, urzędników, aplauzu potencjalnych wyborców, bo wiem, że w takim przypadku pomoc trafia do właściwych osób bez zbędnych formalności rozgłosu.

13) To nie ja niszczę (szargam) autorytet Owsiaka, to on sam go niszczy (szarga) swoim postępowaniem. Powinien pamiętać, że łyzka dziegdziu potrwafi zniszczyć beczkę miodu.

14) Widząc zło mam prawo i obowiązek pokazywać je innym,
którzy tego nie dostrzegają, gdyż mają ograniczony (nie z ich winy) dostęp do informacji i/lub logiki.

15) To dobrze, że zwiększa się liczba osób, które mają odwagę powiedzieć prawdę, szukać informacji, przeciwstawić się złu. Brawo Małgosia!
Caritas - 99% , WOŚP -54% (na czysto) - to o czymś mówi.

Ostatnio zmieniony przez polonus dnia Nie Sty 11, 2015 16:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież ja nie twierdzę że WOŚP jest liderem jesli chodzi o wsparcie to nie wiem po co ta licytacja z Caritasem? Przecież jedni i drudzy pomagają tak?
Te procentowe udziały to jedno wielkie przekłamanie- w WOŚP nie uwzględniono programów które ta fundacja prowadzi a podano jedynie koszty zakupu sprzętu. To jest uczciwe wg Ciebie? Dla mnie to manipulacja.

Z tego co wiem każda fundacja ma obowiązek wyspowiadać się raz do roku ze swoich finansów i WOŚP też to robi. Zdaje się też, że nie toczy się przeciwko tej fundacji żadne postępowanie zarzucające jej przekręty, żadna kontrola z urzedu itp... Więc te insynuacje, czy pytania to dla mnie taka Lepperiada- czytaj rzucimy brudem to nawet jak są czyści to przynajmiej smród pozostanie. Tak to wygląda.
A dlaczego akurat do WOŚPu te wszystkie strzały? No bo jest liderem, bo ma charyzmatycznego przywódcę, bo ma posłuch, bo formuła WOŚPu polega na rozmachu, na robieniu show.
No wiec jak to w Polsce trzeba się podzielić i w tej kwesti bo jak to tak?
Co do wskazywania, że Owsiak jest moim autorytetem- przyznaję nie wskazałaś tego bezpośrednio. Skorygowałem swoją poprzednią wypowiedź w tym względzie. Przepraszam

Narzucanie swojego punktu widzenia bardziej odnosiło sie do polonusa niż do Ciebie.

Polonusie:

- nie każ mi do nikogo apelować. To co tutaj wklejam to moja sprawa i ja biorę za to odpowiedzialność.
- to oświadczenie to nie żaden szantaż- zwykła propozycja- a wy róbta co chceta.
- Owsiak jest tylko człowiekiem a nie jakimś świętym- każdego można sprowokować- nie zapominaj o tym. Facet próbuje robić coś dobrego i nagle pojawia się grupa medialna która żeby zaistniec musi to podważyć- ona działa tylko i wyłącznie w swoim interesie. Może tu takie pytanie trzeba zadać? Komu zależy na zniszczeniu WOŚP-u?
- facet zrobił tyle w tym kraju, że ani ja ani Ty do pięt mu nie dorastamy- także nawet jesli na tym zarabia- to jak dla mnie należy mu się.
- Ty podobnie jak Małgosia przywołujesz tutaj Caritas- i co z tego że zbiera więcej? Jak dla mnie super. Tu nie chodzi o to kto lepszy- po co te ciągłe porównania? Licytacje to sa na WOŚP a nie na fundacje niosące pomoc. A na marginesie kontrowersji jest aż nadto. Ale to nie ten temat.

Dalszą dyskusje uważam za bezcelową- macie swoje zdanie, swoje argumenty i jak się okazuje w przypadku polonusa dojście do źródeł prawdy, ja mam swoje.

A już tak na marginesie: byłem świadkiem fajnej reakcji ludzi w piątkowej licytacji gdzie jedna z osób podała te argumenty przytaczane przez Was. Efekt jaki osiągnęła był taki, że wiekszośc ludzi wpłaciła kwoty do których licytowala i ten licytowany przedmiot nie miał już kompletnie zadnego znaczenia- no moze jedynie dla zwycięscy miły upominek.
Przyszło mi wtedy na myśl takie powiedzenie: zło dobrem zwyciężaj- i wierzę że tak własnie wtedy sie stało.
Argument o wyroku równiez z ust tej osoby padł- tyle, że wyrok nie dotyczy spraw finansowych- a zdaje sie ze coś na polu obrazy czy pomówienia. Ale taj jak mówiłem Owsiak to nie święty a normalny człowiek- popełnia błedy jak każdy z nas, ale przy okazji chce robić i czynic dobro i o tym warto pamietać.

Życzę owocnej dyskusji.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przywołałam Caritas w reakcji na Twoją wypowiedź o tym, że skala działań WOŚP-u bije na głowę większość fundacji w Polsce. Jeżeli przyjrzysz się nie tylko procentom, ale także sumie zebranych i przeznaczonych na działalność charytatywną pieniędzy, to zobaczysz, że Caritas przeznacza na pomoc o wiele więcej. I tylko taki był cel - uzmysłowienie, że WOŚP wcale nie zbiera o niebo więcej pieniędzy niż inni. Nie chodzi o żadną licytację - niech organizacji charytatywnych będzie jak najwięcej.

Jeśli chodzi o narzucenie punktu widzenia - użyłeś liczby mnogiej, więc nie dziw się, że odniosłam to do siebie.

Co do manipulacji przy wynikach sprawozdania finansowego WOŚP. W tych źródłach, na których się opierałam, podając te dane, nie było wspomniane o tym, że brany jest pod uwagę tylko zakup sprzętu. Te 54% zostało określone mianem "cele statutowe fundacji". Zakładam, że programy profilaktyczne również mieszczą się w tych celach. Ale mogę się mylić i jeżeli jest inaczej, tzn. te 54% nie uwzględniają całości działalności charytatywnej, to bardzo proszę o skorygowanie, jeżeli uda się dotrzeć do takich danych. Wspomniałeś o wątpliwościach dotyczących Caritasu. I oczywiście masz do nich prawo, nie mam nic przeciwko również temu, abyś rozpoczął na ten temat dyskusję. Jeżeli fundacja jest czysta, to się obroni.

Napisałeś, że wyrok sądowy nie dotyczy spraw finansowych. Otóż nie do końca tak jest. Wspomniany bloger pisał również o niejasności w finansach WOŚP - i sąd przyznał, że miał podstawy do prezentowanych przez siebie twierdzeń. Bez problemu można dotrzeć do relacji z tego procesu.

Spytam jeszcze raz: dlaczego uważasz, że zadawanie pytań na temat Jerzego Owsiaka i jego działalności to próba zniszczenia go jako człowieka? Mnie np. jako katoliczki nie oburza, gdy ktoś zadaje pytanie, czy Jan Paweł II zrobił wszystko lub wystarczająco, aby ograniczyć zjawisko pedofilii w Kościele. Ktoś ma prawo zadać takie pytanie i domagać się na nie odpowiedzi, nawet (a może zwłaszcza) jeżeli mamy do czynienia ze świętym Kościoła. Pytanie nie jest w stanie zniszczyć autorytetu - jeżeli ktoś jest w porządku, to obroni się uczciwą odpowiedzią. Jeżeli nie - to znaczy, że ten autorytet zbudowany jest na fałszu.
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:

A co do bicia innych fundacji na łeb. Jestem przeciwnikiem przeciwstawiania sobie Caritasu i WOŚP, ale poświęciłam chwilę i znalazłam wyciąg z raportów obu organizacji za rok 2009. Wyniki prezentują się następująco:

WOŚP
przychód ze zbiórki: 54.506.270,77 zł
kwota przeznaczona na cele statutowe: 28.993.580,43 zł (ok. 54% przychodu)

Nie przychód ze zbiórki a przychód, i nie kwota przeznaczona na cele statutowe tylko kwota przeznaczona na zakup sprzętu, sama dopuszczasz się manipulacji, świadomie/nieświadomie nie wiem.

do poczytania dla ciebie małgosiu, bo w to, że polonus przestanie pluć jadem nie wierze jak w boga

http://www.wykop.pl/i/artykul/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie sformułowania, których użyłam, pochodziły ze źródeł, do których dotarłam. Zresztą, napisałam wyżej, że jeśli ktoś znajdzie inne rzetelne dane, to proszę o podzielenie się nimi. Jeżeli faktycznie okaże się, że są one zmanipulowane, to z pewnością przeproszę za wklejenie ich na forum. Póki co wprowadziłam odpowiedni komentarz do wypowiedzi, w której te dane umieściłam. Odpowiadając na Twoją wątpliwość, czy świadomie manipuluję danymi - zdecydowanie nie. Chciałabym dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda działalność WOŚP, a nie, żeby "wyszło na moje" - tym bardziej, że żadnego "mojego" nie ma, bo nie przedstawiłam tu żadnych twierdzeń, ale jedynie pytania i wątpliwości. Nie jestem ekspertem w sprawach finansów czy prawa organizacji publicznych. Wklejone przeze mnie dane pochodzą z ogólnodostępnej strony internetowej, za której wiarygodność nie ręczę, bo dziś odwiedziłam ją po raz pierwszy w życiu. Dlatego w tamtej wypowiedzi napisałam, że korzystałam z dostępnego "wyciągu" ze sprawozdań - brałam pod uwagę to, że mogą być one niepełne, dlatego chciałam wyraźnie zaznaczyć, że zacytowane przeze mnie dane nie pochodziły z pełnych, publikowanych przez obie fundacje sprawozdań.
Dziękuję Ci za wrzucenie odnośnika. Póki co miałam czas tylko na dość pobieżne zapoznanie się z nim. I już po tym nasuwa mi się jedno pytanie. Skoro te wszystkie wątpliwości można wyjaśnić tak prosto, jak zrobił to autor artykułu, to dlaczego Owsiak przegrał proces z Wielguckim? Proszę wybaczyć, ale nie chce mi się wierzyć, że sąd w sprawie tak głośnej organizacji, nie sprawdził tych wszystkich danych, skoro wg artykułu są one tak oczywiste. Naprawdę zachęcam do zapoznania się z relacjami z procesu albo - jeśli ktoś ma ochotę i czas - z całością uzasadnienia wyroku,w którym sąd m.in. jednoznacznie stwierdza, że przedstawione podczas postępowania sądowego dokumenty księgowe WOŚP (cytując) "budziły wątpliwości".

Finały Orkiestry są szeroko promowane, również przez organizacje i media państwowe, przez co państwo staje się w pewnym sensie gwarantem ich przejrzystości. Dlaczego więc oskarża się o tworzenie nagonki, plucie jadem, niszczenie człowieka tych obywateli, którzy po prostu zadają pytania? Nigdzie nie oskarżyłam o nic ani fundacji, ani jej prezesa. Jedyne, co robię, to po prostu piszę o tym, co budzi moje wątpliwości i jest dla mnie niejasne. Kuriozalne jest to, że gdyby moje pytania dotyczyły jakiejkolwiek innej fundacji, to nie byłoby żadnego problemu.

Może dla kogoś będzie to zaskoczeniem, ale ucieszyłabym się bardzo, gdyby okazało się, że wszystkie wątpliwości i podejrzenia wobec WOŚP-u nie mają podstaw. Bo w innym przypadku doszlibyśmy do smutnego wniosku - że miliony ludzi, którzy dzielą się tym, co mają, aby pomóc ludziom w potrzebie, zostało mniej lub bardziej oszukanych.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Sty 11, 2015 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani.

Gdyby Owsiak działał transparentnie i nie dokonywał przekrętów to wygrałby proces z Piotrem Wielguckim.
Przypominam, że w opublikowanym artykule Wielguckiego
"Jerzy Owsiuak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP", zarzuty webec Owsiaka były poważne:
- kradzież i przywłaszczenie pieniędzy pozyskiwanych z publicznych zbiórek;
- marnotrawstwo uzyskiwanych środków pieniężnych;
- podawanie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji o działalności WOŚP;
- prowadzenie nielegalnej działalności oraz wykorzystywanie działalności fundacji do własnych celów i korzyści;
- wykorzystywanie nieletnich do pracy na rzecz fundacji;
- nazwanie "sektą" działalność Owsiaka, a Owsiaka - "guru sekty".
Gdyby powyższe informacje pozwanego okazały się pomówieniem, to sąd przykładnie ukarałby takiego delikwenta, a nie orzekł uniewinnienie oskarżonego.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, główne media tak łase na tak spektakularne wyroki, na jeden rozkaz - nabrały wody w usta.
Tu jest jeden wniosek są one centralnie sterowane,
bo gdyby było przeciwnie - to ktoś by się wyłamał,
a nie zauważyłem by któreś medium podało ten wyrok.

Wyobrażam sobie, co by się działo, gdyby wyrok wobec pana Wielguckiego był skazujący, to:
1) czasopisma zmieszałyby z błotem dzienniakarza, który ośmielił się podważyć, "zszargać taki autorytet";
2) wyrok przewijałby się na czerwonych paskach w wielu kanałach TV;
3) przez 2 tygodnie gadające głowy: politycy, dziennikarze, socjologowie, politolodzy, usłużni księża (Sowa), dysydenci kościelni (Obirek, Bartoś), etc. prześcigaliby się w sianiu spektakli nienawiści wobec blogera i przeciwników idei WOŚP.

Natomiast większość Polaków została pozbawiona tej tak ważnej rzetelnej informacji o wyroku Owsiak-Wielgucki, by teraz posłusznie wspierać datkami tego filantropa inaczej (w myśl wyroku sądowego).
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wośp to naprawdę świetna sprawa!
Oczywiście tylko dla kliki pana Owsiaka, no i rzecz jasna dla rządu 'polskiego'. Który to przy ustalaniu budżetu może pozwolić sobie na to by dać 30 baniek mniej na 'zdrowie' bo przecież wośp zbierze. Dzięki temu cudownie znajduje się 30 milionów na walkę z dyskryminacją romów i/lub portal dla bezrobotnych bezdomnych i/lub na spoty TVP promujące homoseksualizm i/lub dokładkę na muzeum żydów. Kolejny, tym razem dobrowolny podatek.
Największym absurdem jaki usłyszałem jest zdanie 'jak Ci się nie podoba wośp to podpisz, że nie będziesz leczył dziecka sprzętem z wośp'. Przepraszam za wyrażenie ale - nosz kurcze mać, co to za idiotyzm? Ten sprzęt powinien zostać kupiony za pieniądze z naszych podatków i jestem pewien, że gdyby wośpu nie było to zwyczajnie zdecydowana większość tego sprzętu i tak by tam stała, tylko bez serduszek.

Kończąc, ja zdecydowanie wolę comiesięcznie wspierać wybraną osobę kilkoma złotymi wpłacając je na prywatne konto tej osoby. Pewności nadal nie mam, ale spokój ducha na pewno, bo przynajmniej przypuszczać mogę, że pieniążki trafiły do potrzebującej osoby, a nie na machinę zbiurokratyzowanej fundacji z niejasnymi metodami działania.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: