« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [ankieta 2017]
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy wspierasz finansowo finał WOŚP 2017?
Tak
50%
 50%  [ 5 ]
Nie
50%
 50%  [ 5 ]
Wszystkich Głosów : 10

Autor Wiadomość
pebek
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Załóżmy że tok rozumowania chociażby @Sergio jest jak najbardziej słuszny, w takim razie chciałbym wiedzieć co Sergio (i inni Jemu podobni) sądzą o tym żeby bezrobotnym, studentom (i wszystkim nie płacącym ZUSowskich haraczy) odebrać prawo do "darmowej" opieki medycznej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 04:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę więcej o działalności Owsiaka:
http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 09:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
Trochę więcej o działalności Owsiaka:
Przezabawne, że bloger, który zaczynał jako wielki krytyk prawicy, a jego nickname jest kpiną z pewnego zakonnika, został w tym roku idolem tejże prawicy Uśmiech

P.S. O WOŚP nic nie napiszę, to co napisałem rok temu wciąż uważam za aktualne Oczko
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te zarzuty z linku polonusa są az tak głupie ze sie do nich z nudów odniose.

Cytat:
1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.

Przeciez wosp w założeniach nigdy nie miał konkurowac czy zastepowaz nfz. Wiec to troche z dupy. Druga sprawa gdyby ten argument miał byc choc troche bardziej sensowny, to od nakładów na służbe zdrowia trzeba by odjac wszystkie wydatki na pracownikow nfz. A tak w tych wydatkach na nfz bedzie i tysiace pań jadź ktore sprzatają korytarze szpitalne itp itp.

Cytat:
2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

No i?, ktoś zabrania lekarzowi/pielegniarce nie zmienic pracy, załozyc własnej firmy? dokształcac sie aby moc zarabiac wiecej? Moim zdaniem zwykły ból dupy osob mniej zarabiajacych a nie robiacych nic w kierunku aby to zmienic.

Cytat:
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.

Moim zdaniem kolejny ból dupy osoby która nigdy nie zarządzała grupą ludzi, i nie ma pojęcia ze szef ma nie tylko wydawac rozkazy ale także pełnic funkcje reprezentatywną, bo tego sie od niego oczekuje. To, ze ktos pracuje przy łopacie nie jest wcale cięższe od zarzadzania z krzesła całą budową, ale niektorzy tego nigdy nie zrozumieją, szczeólnie wszechstronnie wykształceni pracownicy łopaty przeciw którym klasycznie jest cały świat.

Cytat:
4. „Chuje złamane” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

W Wosp nie ma miejsca na niepotrzebne etaty, wynagrodzenia, wosp ma zbierac pieniadze i wypełniać cele statutowe.
Złoty melon ma zarabiac pieniadze na gadzetach zwiazanych z wosp, czesc kasy z melona idzie do wospa czesc na wypłaty, czesc tez pewnie na jakichs artystów, na koncerty itp. co w tym złego? póki pieniadze idą z melona do wospa a nie na odwrot to nie ma moim zdaniem tu nic złego.

Cytat:
5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować i leczyć się na sprzęcie WOŚP? Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego. Finansowanie WOŚP, przekraczające wartość zbiórki:

Argument z dupy od wospowych ultrasow który podlapali antywospowe ultrasy. Nikomu nie zabraniam krytykowac i nikomu nie mowie zeby sie nie leczył wospowym sprzetem.

Jeszcze warto wspomniec o finansowania imprez wospowych z kasy samorządu. Nikt nikogo nie zmusza, tak samo nikt nikogo nie zmusza do organizowania dni malanowa, dni sera, mehoferskich klimatow. Ale idzie na to kasa czesto te imprezy robione prywatnie były by nierentowne. Ale są publiczne i mają iść w jakiejś części na "kulture". Komuś się nie podoba ze idze czesc na wospa, mi sie nie podoba ze idzie na swiatynie opatrznosci. Demokracja.
To samo o dodatkowej ochronie policji takich imprez, impreza masowa musi byc dodatkowo zabezpieczona przez ochrone od strony organizatora, ale ta ochrona to nie policja, i policja musi tak czy siak dodatkowo zapewnic bezpieczenstwo. Tak wygląda demokracja, czy to wosp, pielgrzymka, marsz niepodległosci, koncert madonny czy urodziny radia maryja.

Cytat:
Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h, łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.

Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

Zakładając że te 8 776 650zł jest dobrze policzone (próbowałem sam policzyć ale jest za mało danych jak dla mnie)
Serio ktos mysli ze zamiast 6,10h programu ktoś w tvp2 zgodziłby sie na 6,10 h reklam? A jeśli juz by sie zgodził to po takich stawkach, i ze reklamodawcy by to kupili?
Wosp prawdopodobnie nie ma wpływu na ilosc czasu reklamowego, po prostu zamiast innych programow leci wosp. Prawdopodobnie tez skoro ogladalnosc jest z tego powodu wieksza, to i koszt czasu antenowy dla reklamodawcow jest wyzszy.

6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?

gdybym urodził się w niemczech to bym wiecej zarabiał, gdybac to sobie mozemy....

Cytat:
7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jurka Owsiaka”?

Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły co najmniej 3 miliony złotych, to Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.

serio...

Cytat:
8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?

Kto na jakich warunkach zgadza się pomagac to jego sprawa, nikt niczego nie ukrywa, wolontariusze sami sie zgadzaja dobrowolnie do pomocy i wiedza ze w styczniu jest zimno.
To ze jakimś wykonawcą płaci w tym przypadku Zielonogórki osrodek kultury to to sprawa miedzy wykonawca a tym osrodkiem.

to oficjalne stanowisko wosp w tej sprawie:
Cytat:
"W przypadku Finału WOŚP Fundacja akceptuje jedynie realny zwrot kosztów podróży zespołu na koncert i ew. wyżywienia i zakwaterowania. Od samego początku namawiamy do stosowania się wszystkich do tej zasady - zarówno sztaby, organizatorów koncertów, jak i samych artystów. Nie mówimy, że tak jest we wszystkich miejscach - mówimy, że tak powinno być i w większości miejsc organizatorzy spełniają te wymagania. Łamanie tego zakazu to już kwestia sumienia, tak organizatorów, jak i samych artystów. Przy czym żaden z organizatorów nie ma prawa pokrywać jakichkolwiek kosztów z zebranych na Finale pieniędzy, może pozyskać zewnętrzne wsparcie finansowe. Pozdrawiamy serdecznie!"

Źródło http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/wosp-odpowiada-lipinskiemu-fundacja-akceptuje-jedynie,2692566,art,t,id,tm.html

Cytat:
9. "Przystanek Woodstock" to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa.

to ze jest darmowa to nie znaczy ze ma nie zarabiac, nie widze powodu dlaczego zloty melon czy tez mrowka cała ma nie zarabiac na tej imprezie.

O reszcie głupot szkoda czasu mi pisac.

Cytat:
10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?

Zwykła manipulacja. 1% z podatku wpada do całej kwoty wospu, a od tej całej kwoty Wosp ma 10% na prowadzenie działalnosci. Póki tego nie przekracza a nie robi tego to nic nam do tego. Mogli by całe te 10% przeznaczyc na zakup wielkich czzarnych dildosów, ale jeśli pozostałe 90% pójdzie tam gdzie powinno to wszystko jest wporządku.

Inna sprawa ze są to tylko wycinki rozliczenia, wiec nie wiem czy prawdziwy badz zmanipulowany.

Cytat:
11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki (Finał WOŚP)

Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki. Treść uchwały WOŚP:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki oraz środków uzyskanych poza wymogami ustawy z dnia 15 marca 1933
o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

Chyba nie potrafie liczyc bo cos mi sie nie zgadza. Ale widze inne formaty zapisu kwot (z kropkami i bez) wiec pewnie jakies hamskie przeklejki miały miejsce.
Ale może ktos ma jakieś bardziej jasniejsze dane na ten temat to chetnie poczytam.

Cytat:
12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?

Ja wiem ze Jurek powinien mieszkac według niektorych na centralnym i żebrac na kebaba.

/// Do małgosi, przepraszam, najpierw przeczytałem twój post z tymi danymi, odrazu na niego napisałem a później sie zorientowałem ze była jeszcze jakas wymiana zdan.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję szczota zatrudnić się w charakterze adwokata u Owsiaka,
bo dotychczasowi adwokaci nie poradzili sobie
z ww. argumentami Matka Kurka.( tylko d..a nie jest uniwersalnym argumentem na każdy punkt)

Cytat:
Przezabawne, że bloger, który zaczynał jako wielki krytyk prawicy, a jego nickname jest kpiną z pewnego zakonnika, został w tym roku idolem tejże prawicy Uśmiech

Każdy ma szansę się nawrócić.
Przyjmuję to uznaniem.
[przykład: prześladowca Chrystusa - Szaweł ---> Apostoł Chrystusa Św. Paweł]

Gorzej gdyby było odwrotnie,
tzn. gdyby zmienił się w złą stronę.
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

I ja się cieszę, że tak uważasz. Na przykład Jan Pospieszalski grzebie w przeszłości Owsiaka i za jeden z największych zarzutów uważa to, że Owsiak za PRLu pracował w przedsiębiorstwie, którego dyrektor miał mieć związki ze służbami specjalnymi. Inni dziennikarze za zarzut przeciwko Owsiakowi stawiają to, że kiedyś powiedział tak i śmak. Może wreszcie mamy wyjasnione hasło "Róbta co chceta", które nigdy nie było mottem Owsiaka ani WOŚP, tylko tytułem programu muzycznego, który prowadził zanim wymyślił Orkiestrę.

Ad rem (jak to ładnie mawiają) - pokusiłem sie i przeczytałem uzasadnienie wyroku w sprawie Matka Kurka vs. jerzy Owsiak. Te 30 stron to nie aż tak dużo Oczko

Mam nadzieję, że każdy, kto wypowiada się o sprawie przeczytał ten dokument i wie o czym mówi. Otóż moi drodzy, sąd wyraźnie stwierdził, że sprawa nie toczyła się oszustwo, czy kradzież, lecz o pomówienie. A właściwie (sąd użył tego sformułowania) o "wolność słowa". Chodzi o to, że Matka Kurka przed napisaniem artykułów poprosił WOŚP o dokumentację księgową (której nikt nie musi udostępniać osobom trzecim) i jej nie dostał. Dlatego opierając się na publicznie dostępnych danych (sprawozdania finansowe, informacje ze stron internetowych, m. in. WOŚP, ale także portali np. Onet) wysnuł ocenę. Sąd uznał, że Wielgucki skorzystał z prawa do oceny działań osoby publicznej, z możliwości debaty i oparł się na danych, które udało mu się zgromadzić. Sąd nie miał wątpliwości co do wiarogodności tych dokumentów, które WOŚP dostarczyła, a według niego cała sprawa wynika z oceny tych dokumentów. Zwłaszcza, że oskarżony w swoich tekstach używał "okrągłych słów" - tzn. nie napisał "Ukradł" lecz "Przelał pieniądze" itp. Takie zachowanie zdaniem sądu jest dozwolone i nie doszło do pomówienia. Zwróćcie uwagę, że sąd ani razu nie wspomniał o tym, czy Owsiak ukradł pieniądze, czy nie, lub czy jest gospodarnym prezesem fundacji, czy nie. Sąd jedynie skarcił Owsiaka za wulgaryzmy ("P... się" do Wielguckiego) i nie dostarczenie dokładnej dokumentacji. Ale zdaniem sądu nie stanowi to o tym, że Owsiak jest oszustwem, lub księgowość jego fundacji jest prowadzona niezgodnie ze standardami.

Podsumowując: wyobraźmy sobie taką sytuację: jest pan Radny X, który dużo mówi o wartości rodziny. Słyszałem w jego domu hałasy, na drugi dzień widziałem jak jego żona płakała. Pytam się radnego: co się wczoraj działo w jego domu. Nie odpowiedział mi. Mam, więc pełne prawo napisać na HP: "Wczoraj w domu radnego X były niepokojące hałasy, jego żona dzisiaj płakała na ulicy. Czy zatem radny, który tak mówi o wartości rodziny, dopuszcza się przemocy wobec najbliższych? Jak zaistniała sytuacja ma się do wartości, które wyznaje?" - za taki wpis nie można mnie oskarżyć o pomówienie. Jeżeli zaś napiszę tu: "Radny X to świnia, bo bije żonę", to już będzie pomówienie. O to właśnie toczyła się ta sprawa.

Dziękuję za uwagę Oczko
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa zasadniczo toczyła się w kwestii pomówień, to się zgadza. Ale warto wspomnieć też o tym, że sąd zwrócił uwagę na pojawiające się sprzeczności w zeznaniach Owsiaka, dotyczące również kwestii finansowania WOŚP, np. w przypadku kosztów finału w Warszawie (nie pamiętam, czy to było w uzasadnieniu, czy w przebiegu rozprawy). Plus to, o czym wspomniałam wcześniej - sformułowanie o "budzących wątpliwości" dokumentach księgowych. Czy to jest równoznaczne z wyrokiem skazującym dla Owsiaka za malwersacje finansowe? Jasne, że nie. Ale stanowi już jakąś podstawę do zadawania pytań, a tego prawa pytającym się odmawia, choćby przez to, że osoba wyrażająca wątpliwość jest oskarżana o próbę szargania autorytetu.

Matka Kurka nie jest żadnym moim idolem, nawet tego człowieka nie znam. Jego pseudonim i nazwisko poznałam po raz pierwszy właśnie przy okazji procesu z Owsiakiem. Ale szkoda, że nikt nie odniósł się do kwestii przekazu medialnego, o której wspomniał polonus. Z relacjami z tego procesu nie spotkałam się ani razu w mediach tzw. głównego nurtu. Oczywiście nie twierdzę, że ich tam na 100% nie było, bo nie śledzę stron internetowych czy stacji telewizyjnych cały czas, ale nigdzie w oczy mi się to nie rzuciło. A biorąc pod uwagę, że w procesie chodziło o bardzo znaną osobę, do której zaufanie deklarują miliony Polaków, to jakoś nie wierzę, żeby media o sprawie nie wiedziały lub uznały ją za mało istotną. Jeśli do tego dodamy jeszcze wyrzucenie na polecenie Owsiaka (tak twierdzi wyrzucony) "opozycyjnego" dziennikarza z konferencji oraz odmowę uznania posiadanych już akredytacji na tegoroczny finał dla przedstawicieli TV Republika i (bodajże) serwisu wSieci, to nie jest to ciekawy obraz.

szczota napisał:
Nikomu nie zabraniam krytykowac i nikomu nie mowie zeby sie nie leczył wospowym sprzetem.

Ty nie, ale takie argumenty się pojawiają, choć ich "logika" jest powalająca. Naprawdę ktoś wierzy w to, że gdyby orkiestra skończyła grać, to w szpitalu przestałyby pojawiać się sprzęty?

szczota napisał:
Do małgosi, przepraszam, najpierw przeczytałem twój post z tymi danymi, odrazu na niego napisałem a później sie zorientowałem ze była jeszcze jakas wymiana zdan.

Nie ma sprawy, ja Ci jestem za to zwrócenie uwagi wdzięczna, bo nie chcę, aby moje wypowiedzi stały się przyczyną jakichś przekłamań - to naprawdę nie jest moim celem Uśmiech.
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:
Proponuję szczota zatrudnić się w charakterze adwokata u Owsiaka,
bo dotychczasowi adwokaci nie poradzili sobie
z ww. argumentami Matka Kurka.( tylko d..a nie jest uniwersalnym argumentem na każdy punkt)

Cytat:

Przyjmuję to uznaniem.
[przykład: prześladowca Chrystusa - Szaweł ---> Apostoł Chrystusa Św. Paweł]

Gorzej gdyby było odwrotnie,
tzn. gdyby zmienił się w złą stronę.

"ktoś użył słowa dupa! trace zdolność do odniesienia się do treści, aaaaaaaaaaa" nie bądź śmieszny polonusie

-----------------------------

Małgosia co do tego wyrzucenia dziennikarzaz konferencji, tutaj masz spojrzenie na sytuacje od innego dziennikarza który był na tej konferencji
http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,17227624,Rzecznik_TVP_o_wyrzuceniu_dziennikarza__Ci__ktorzy.html

tutaj tez ciekawie
Cytat:
- Ekipa Telewizji Republika nie otrzymała akredytacji na konferencję WOŚP, ponieważ póki co nie robi nic więcej poza dyskredytowaniem WOŚP, manipulowaniem, przekazywaniem nieprawdy na temat naszej działalności - tłumaczy Krzysztof Dobies, rzecznik fundacji. - Człowiek z telefonem komórkowym, który awanturował się w czasie konferencji nie był nam znany, na pewno nie był akredytowanym na konferencji dziennikarzem - dodaje. Dobies przekonuje, że Orkiestra prowadzi otwartą politykę informacyjną. - W tym jednak przypadku pytania są narzędziem nie do pozyskania informacji, a do bezpodstawnych oskarżeń, oszczerstw i manipulacji - uważa Dobies
– To jest trochę metoda działania Michała Rachonia. On nie przyjmuje, że szeroko pojęte „no comments” jest też odpowiedzią. Wielokrotnie powtarza to samo pytanie, próbuje wymusić udzielenie mu głosu, stara się sprowokować do reakcji, którą później będzie można przedstawić na wideo jako ciemiężenie w dziennikarza – uważa Tomasz Fenske, reporter Radia Tok FM, który był na wczorajszej konferencji WOŚP. Podczas czerwcowej konferencji ówczesnego premiera Donalda Tuska - jak relacjonowało Radio Tok FM - Rachoń nie pozwalał innym dojść do głosu, nieustannie przerywając Tuskowi. – Decyzja Jerzego Owsiaka nie była słuszna. Jednak nie jest tak, że został usunięty po zadaniu pytania. Szczątkowej, ale jednak odpowiedzi Owsiak udzielił, mówiąc, że firma to jego prywatna sprawa – wskazuje Fenske.

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/47604,Rachon-prowokowal-Owsiaka_-ale-wyrzucenie-go-z-konferencji-to-skandal-_wideo_

[/quote]
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodany przez Ciebie filmik pokazuje właśnie to, co w postaci Jerzego Owsiaka drażni mnie chyba najbardziej - niesamowita buta i arogancja wobec każdego, kto ośmieli się mieć wobec niego jakieś "ale". Szkoda, że rzecznik TVP, komentując sytuację, odniósł się jedynie do jej części. Ciekawe, czemu nie zająknął się słowem o tym, że Owsiak po odpowiedzi na pytanie Rachonia puścił prześmiewczy materiał na temat TV Republika (który ewidentnie miał przygotowany wcześniej na tę konferencję), po czym zaczął mówić o chęci pożyczenia od niego pieniędzy przez dziennikarza, a na koniec nazwał go "żulikiem". Zarówno sam Owsiak, jak i jego ochrona gorliwie zadbali o to, aby Rachoń nie miał szansy odnieść się ani do sprawy rzekomej pożyczki, której próbę zaciągnięcia insynuował mu Owsiak, ani do słów go obrażających. I to ma być środowisko, które poucza kogokolwiek w sprawach etyki dziennikarskiej?

Nie kupuję tłumaczeń w sprawie odmowy akredytacji dla przedstawicieli wybranych stacji. Coś jest nie tak, skoro odmawia się wstępu dziennikarzom tylko dlatego, że reprezentowane przez nich media są niechętne wobec WOŚP. Nie byłoby problemu, gdyby transmisje z finałów leciały w telewizjach prywatnych. Ale póki co transmituje je telewizja państwowa, więc dziennikarze "opozycyjnych" stacji też powinni mieć możliwość zrobienia materiału. Wcześniejszego tłumaczenia odmowy akredytacji, w którym argumentowano ją "względami bezpieczeństwa" nawet nie będę komentować, bo to już lekko zalatuje żenadą. Orkiestra w swojej działalności wykorzystuje przestrzeń publiczną, nie tylko medialną, ale też tę "dosłowną", czyli np. miejską. I choćby z tego powodu opinia publiczna ma prawo patrzeć Owsiakowi na ręce, jeżeli tylko ma takie życzenie, niezależnie od tego, czy jest przychylna jego działalności, czy też nie. Jeżeli sam zainteresowany sobie tego nie życzy, to pozostaje założyć własną, prywatną stację telewizyjną (czy poprosić o to którąś z już istniejących) i tam transmitować finały, które nie będę w żaden sposób finansowane ze środków publicznych. Wtedy nikt nie będzie mógł się "czepiać" o takie sprawy, jak brak akredytacji.

Edycja:
Przeciwko zachowaniu Owsiaka i jego ochrony podczas konferencji zaprotestowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka:

Cytat:
Helsińska Fundacja Praw Człowieka jest zaniepokojona informacją o usunięciu z użyciem siły Michała Rachonia, dziennikarza Telewizji Republika, z konferencji prasowej zorganizowanej 8 stycznia 2015 r. przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Konferencja miała charakter otwarty i była poświęcona działalności publicznej oraz masowej imprezie, które w sposób uzasadniony budzą zainteresowanie mediów
(...)Odpowiedzią na takie zachowanie dziennikarza nie powinno być jednak jego wyprowadzenie, zwłaszcza dokonane z użyciem siły. Zgodnie z art. 6 pkt 4 prawa prasowego nie wolno bowiem utrudniać prasie zbierania materiałów i tłumić dokonywanej przez nią krytyki (...)Swoboda wypowiedzi zakłada ponadto pluralizm informacyjny oraz istnienie mediów prezentujących różne światopoglądy i stanowiska. Ograniczenie dostępu do konferencji prasowej WOŚP dziennikarzowi TV Republika należy uznać za akt groźny dla swobody wypowiedzi. Jednocześnie Helsińska Fundacja Praw Człowieka pragnie wyrazić swoje uznanie i sympatię dla ogólnopolskiej akcji organizowanej corocznie przez WOŚP

(...) - nie udało mi się znaleźć jednolitego tekstu oświadczenia, więc wklejam to, co dałam radę zlepić z różnych artykułów.

I jeszcze mały "smaczek", który doskonale pokazuje (w mojej ocenie oczywiście) arogancję Jerzego Owsiaka, który tak skomentował zarzuty o wyproszenie Rachonia z konferencji:

"Ja nikogo nie wyprosiłem. Nie mam nawet takiej możliwości. Siedziałem za stołem konferencyjnym"

Jeśli ktoś nie wie o czym mówię, to bardzo proszę poświęcić niecałe trzy minuty i obejrzeć filmik, który znajduje się w odnośniku wrzuconym przez szczotę - tam wyraźnie widać, jak Owsiak "nikogo nie wypraszał" z sali.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owsiak jak widać z różnych materiałów bezpośrednio go pokazujących,
uważa, że usłużne media zawsze będą do jego dyspozycji i będą tolerować jego butne, aroganckie i chamskie zachowanie oraz posługiwanie sie rynsztokowym językiem.
To dziwne, że wielu szanujących się obywateli ulega zbiorowej hipnozie nie widząc wykrzystywania przez Owsiaka szczytnych celów do swoich ciemnych interesów.

Wcale nie zazdroszczę mu tych będących mu do dyspozycji 4. pałaców i 15 wypasionych samochodów

będacych do jego dyspozycji, skoro zostały one okupione tak niskimi pobudkami ukrytymi pod wzniosłymi celami. Prywatna firma żerująca na logo i inicjatywach publicznych (koszulki, gadżety, szkolenia) też musi być prześwietlona jako uczestnicząca w tym samym układzie.

Mój kolejny wniosek (nie spotkany w innych źródłach):
Ponadto akcja WOŚP przyczynia się do zubożęnia społeczeństwa (mniejsze płace i wzrost cen artykułów).
Oto dowód:
Np. wiele palówek handlowych i innych zakładów pracy
wspiera orkiestrę, a potem uwzględnia to sobie w postaci zmniejszonych płac dla swoich pracowników i zwiększonych cen sprzedawanych artykułów.
Przykład tylko jeden _ sieć Lidl wspiera corocznie WOŚP kwotą 1,6 mln zł (kilka % wpływu):
Cytat:
w tym roku (2015) przekazalismy na rzecz Fundacji aż 1,6 mln zł!
Sieć Lidl przekazała w 2014 r. na 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aż 1,6 mln zł!
W sumie w ciągu 6 lat wspólnego grania z WOŚP zebraliśmy i przekazaliśmy aż 8,8 mln zł.

http://www.lidl.pl/pl/lidl-i-wosp-2015-4951.htm

Zebranie środków przez WOŚP kosztuje krocie, lecz tych kwot (ponoszonych przez samorządy, telewizje, służby porządkowe itd.) nikt nie wykazuje w sprawozdawczości Fundacji. Te pieniądze wspierające i reklamujące WOŚP pochodzą zatem z podatków obywateli niezależnie czy popierają Oswiaka czy nie.
Poniżej udomuntowane wydatki na organizację WOŚP przez samorządy miast Gdańska i Zielonej Góry (tylko za koncert):

Na Owsiaku poznaje się coraz więcej osób:
http://www.pch24.pl/list-otwarty-dzialaczki-patriotycznej--harcerze--nie-zbierajcie-na-wosp--owsiak-zniecheca-do-kosciola,33255,i.html
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Ponadto akcja WOŚP przyczynia się do zubożęnia społeczeństwa (mniejsze płace i wzrost cen artykułów).

Znasz takie pojęcia jak budowanie PR? Reklama? Marketing? Znasz sposoby ich działania?

Wiesz ze wydatki na te rzeczy są zapisywane w planach rocznych firm?
I wcale nie pomniejszają one płac itp?

Jeśli nie to napisz, podeśle ci linki do poczytania, podrzuce tytuły ksiązek.

A jeśli już chodzi konkretnie o lidla, to oni to traktują zapewne jako barter, później mają wyłączność na przystanku woodstock i stawiają tam swój markecik.

Cytat:

Zebranie środków przez WOŚP kosztuje krocie, lecz tych kwot (ponoszonych przez samorządy, telewizje, służby porządkowe itd.) nikt nie wykazuje w sprawozdawczości Fundacji. Te pieniądze wspierające i reklamujące WOŚP pochodzą zatem z podatków obywateli niezależnie czy popierają Oswiaka czy nie.

Zacytuje się bo najwyraźniej przez słowo DUPA nie mogłeś doczytać tego co wyżej napisałem w odpowiedzi na ten argument

Cytat:
Jeszcze warto wspomniec o finansowania imprez wospowych z kasy samorządu. Nikt nikogo nie zmusza, tak samo nikt nikogo nie zmusza do organizowania dni malanowa, dni sera, mehoferskich klimatow. Ale idzie na to kasa czesto te imprezy robione prywatnie były by nierentowne. Ale są publiczne i mają iść w jakiejś części na "kulture". Komuś się nie podoba ze idze czesc na wospa, mi sie nie podoba ze idzie na swiatynie opatrznosci. Demokracja.

i stanowisko wosp
Cytat:
Cytat:
"W przypadku Finału WOŚP Fundacja akceptuje jedynie realny zwrot kosztów podróży zespołu na koncert i ew. wyżywienia i zakwaterowania. Od samego początku namawiamy do stosowania się wszystkich do tej zasady - zarówno sztaby, organizatorów koncertów, jak i samych artystów. Nie mówimy, że tak jest we wszystkich miejscach - mówimy, że tak powinno być i w większości miejsc organizatorzy spełniają te wymagania. Łamanie tego zakazu to już kwestia sumienia, tak organizatorów, jak i samych artystów. Przy czym żaden z organizatorów nie ma prawa pokrywać jakichkolwiek kosztów z zebranych na Finale pieniędzy, może pozyskać zewnętrzne wsparcie finansowe. Pozdrawiamy serdecznie!"

Źródło http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/wosp-odpowiada-lipinskiemu-fundacja-akceptuje-jedynie,2692566,art,t,id,tm.html

Okroiłam nieco cytaty, ponieważ ich nadmiar oraz forma (cytaty w cytacie, zdjęcia itd.) sprawiały, że ten fragment dyskusji stał się nieczytelny. Małgosia
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Oto dowód:
Np. wiele palówek handlowych i innych zakładów pracy
wspiera orkiestrę, a potem uwzględnia to sobie w postaci zmniejszonych płac dla swoich pracowników i zwiększonych cen sprzedawanych artykułów.
Otworzyłeś mi oczy. Niech no tylko dorwę tego księdza od Szlachetnej Paczki... To przez niego moja firma wydaje co roku kasę na prezenty dla biednych i przez to ja sam jestem uboższy!!! lol lol lol
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... odnoszę wrażenie, że dyskusja nieco się zakręciła. W tej chwili jeden z rozmówców (polonus) przedstawia co i rusz nowe dowody na to, że w kosztach finałów WOŚP partycypują różne instytucje/firmy, a drugi (szczota) argumentuje, że prawo oraz zasady prowadzenia przedsiębiorstw na to pozwalają. I, jeśli wierzyć na słowo, że przepisy są takie, jak przedstawia to szczota, to niechybnie wychodzi na to, że co do faktów obaj panowie mają rację - każdy swoją, ale jednak. Niemniej, ja odnoszę wrażenie, że problem leży troszkę gdzieś indziej. A mianowicie - w rozdźwięku pojawiającym się między słowami Owsiaka a tym, co robi. Chodzi mi mianowicie o ten fragment uzasadnienia sądu (tak, to znów ten sławetny proces) - cytaty za portalem wpolityce.pl:

Cytat:

Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał. […] Wyraźnie wskazał, iż w czasie organizacji tzw. finału WOŚP w 2014 r. Warszawa jako miasto nie poniosła żadnych kosztów z tego tytułu, podczas gdy Piotr Wielgucki wykazał, iż takie koszty poniesione zostały
[...]
zastrzeżenia budziły również interpretacje Jerzego Owsiaka związane z zaprzeczeniem przekazywania jakichkolwiek kwot uzyskanych ze zbiórki publicznej (tzw. puszki) na organizację Przystanku Woodstock, podczas gdy oskarżony wykazał, iż odsetki z kapitału, pochodzącego właśnie ze zbiórki, na taki cel były przeznaczane.

Oczywiście, jeżeli finansowanie finałów WOŚP z budżetu miejskiego oraz dotowanie Woodstocku z puszek mieści się w granicach prawa (nie wiem, czy tak jest, bo prawnikiem nie jestem), to ktoś może powiedzieć, że problemu nie ma. Bo skoro wszystko jest prawnie w porządku, to o co się czepiać, skoro "bilans Orkiestry wychodzi na plus" - w rozumieniu: w szpitalach nadal pojawiają się sprzęty z serduszkiem. Ale to tylko jedno z możliwych stanowisk - jedno, nie jedyne. Komuś równie dobrze może przeszkadzać to, że człowiek, któremu zaufały miliony Polaków zwyczajnie "plącze się w zeznaniach", a pytania dotyczące finansów zdaje się traktować niemal jak bezpardonowy atak na swoją osobę. To jest naprawdę na pół śmieszne, na pół niestety żałosne, kiedy człowiek kreowany przez opinię publiczną na autorytet oraz środowiska go wspierające próbują odpowiadać na takie pytania przez przyjęcie postawy "póki nie zrobiliście tyle co WOŚP, to nie macie prawa do takich pytań", w wersji bardziej radykalnej: "skoro macie jakieś ale, to nie korzystajcie ze sprzętu". Warto także cały czas pamiętać o tym, że część mediów nie została wpuszczona na finał tylko dlatego, że mają do WOŚP krytyczny stosunek. Zdecydujmy się na coś. Albo wyłączamy spod kontroli (prawnej, medialnej, społecznej) wszystkie fundacje i jej prezesów, albo możemy zadawać Jerzemu Owsiakowi takie same pytania, jak wszystkim innym - niezależnie, czy jesteśmy przeciętnym obywatelem, dziennikarzem TVN-u, czy przedstawicielem serwisu wobec WOŚP krytycznego.

Reasumując: wydaje mi się, że problem leży nie tyle w tym, że WOŚP korzysta z takich czy innych dotacji, ale o wiele większe zastrzeżenia budzi to, że prezes fundacji mija się w tej kwestii z prawdą (przynajmniej tak interpretuję uzasadnienie wyroku).
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do nieakredytowania niektorych mediow na niektore wydarzenia to jest to raczej powszechne wiec tego bym się nie czepiał. Gdzieś czytalem śliczny komentarz, odnoszący sie do konferencji episkopatu na którą z pewnoscia akredytowano by dziennikarzy Nie Uśmiech.

No zachowanie Owsiaka to juz inna sprawa, powinien sobie sprawic kogos od PR, aby czasem powiedział mu aby wyluzował albo sie uspokoił. Bo co chwila niestety daje sie prowokowac i wychodzi jak wychodzi.

btw. bardzo podoba mi sie artykuł:
http://naszeblogi.pl/52076-jak-sie-terlikowski-i-warzecha-na-owsiaku-u-lisa-wylozyli
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Sty 14, 2015 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym akredytowaniem to chyba nie jest do końca tak. Muszę tutaj wrócić do tego, co pisałam troszkę wcześniej. Nie można uznać za standardową takiej sytuacji, w której na huczne wydarzenie, które przyciąga miliony Polaków, a na dokładkę jest oficjalnie wspierane przez instytucje państwowe i samorządowe, wstęp mają tylko ci dziennikarze, którzy o całej akcji wypowiadają się przychylnie. Jeśli dodać do tego, że w transmitowanie imprezy zaangażowana jest telewizja publiczna, to chyba wiadomo, o co chodzi. WOŚP nie jest przedsięwzięciem w stu procentach niezależnym od państwa, dlatego umożliwienie sporządzenia relacji medialnej nie może zależeć od widzimisię organizatora. Wspomniałeś o przykładzie akredytacji, a raczej odmowy jej udzielenia, dla dziennikarzy "NIE" podczas konferencji episkopatu. Jak rozumiem z Twojej wypowiedzi, jest to sytuacja hipotetyczna, więc ciężko się jakkolwiek do niej odnieść - sam trochę wyżej krytykowałeś gdybanie Oczko. Gdyby taka sytuacja miała miejsce w rzeczywistości, to wówczas oczywiście warto prześledzić, dlaczego takiej akredytacji odmówiono.

Jeszcze jedna rzecz rzuciła mi się w oczy, kiedy czytałam Twoją wypowiedź - użycie przez Ciebie sformułowania "zachowanie Owsiaka". Proszę, abyś nie odbierał tego, jako łapania Cię za słówka czy coś w tym stylu, bo moja intencja jest zupełnie inna. Ale według mnie to, o czym tutaj rozmawiamy, to coś więcej niż potocznie rozumiane "zachowanie" w sensie wspomnianego przez Ciebie wizerunku. Bo tu nie chodzi tylko o to, że Owsiak był dla kogoś niemiły albo nieuprzejmie odpowiedział na pytanie. Tutaj zachodzi obawa, że Owsiak przez swoje postępowanie zagraża pewnym obowiązującym standardom, m.in. swobody wypowiedzi (można porównać z cytowanym przeze mnie oświadczeniem HFPC). Ja nie wymagam od Jerzego Owsiaka tego, żeby był miły, uśmiechnięty i uprzejmy. Ale tego, żeby nie stawiał siebie ponad pewnymi wymogami.

Jeśli chodzi o odnośnik, który wrzuciłeś. Tekst faktycznie ciekawy i napisany w fajny sposób. Cóż - sposób prowadzenia debat w Polsce jaki jest, każdy widzi Oczko.
Powrót do góry
smack
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 05:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Naprawdę "artyści" każą sobie płacić za występy w ramach finału WOŚP? lol
Powrót do góry
pebek
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haha! Niektórzy twierdzą nawet że dzień finału, to okres żniw. Niedawno w środowisku muzycznym głośno było o "buncie" Tomka Lipiśnkiego z Tiltu/Brygady Kryzys/Izraela Oczko

Cytat:
Kiedyś rokrocznie występowałem na koncertach WOŚP, całkiem za darmo, przejęty wyrządzanym dobrem. Nawet zwrotów za podróż nie brałem. Do czasu, gdy dowiedziałem się w garderobie od członków pewnego, wtedy bardzo popularnego kabaretu, że dla nich ten dzień to prawdziwe żniwa: objeżdżają kilka podwarszawskich miejscowości, w każdej występują, a za każdy występ inkasują sowite honorarium. Najpierw nie uwierzyłem, w końcu Owsiak zawsze twierdził, że wszyscy grają za darmo, Hołdys piętnował itd... ale odkryłem, że niestety - wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo mija się z prawdą. Kiedy później dzwoniono do mnie z różnych lokalnych komitetów WOŚP, odpowiadałem, że to zbyt dla mnie dwuznaczna moralnie sytuacja, by brać udział w tym przedsięwzięciu. Na co za każdym razem słyszałem odpowiedź: "No ale my przecież Panu zapłacimy ile Pan będzie chciał."

Oczywiście za wszystko płacimy MY - PODATNICY z tzw. publicznych pieniędzy.
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pebek, wrzucam trzeci raz:

Cytat:
i stanowisko wosp:

[/quote]
Powrót do góry
pebek
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz wkleić jeszcze z dziesięć razy, nie zmieni to faktu że sztaby/organizatorzy lokalnych finałów (w dużej części) raczej płacą za występy trochę bardziej znanych zespołów/kabaretów. Oczywiście płacą, jak już wcześniej wspomniałem, publicznymi pieniędzmi. Niestety żadne stanowiska WOŚPu tego nie zmienią.
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczota napisał:
pebek, wrzucam trzeci raz:

Cytat:
i stanowisko wosp:

[/quote]

Kwestia sumienia dotyczy głównie Owsiaka i jego kompanów.
Skoro fundacja akceptuje organizacje koncertów jedynie bezpłatnych to powinna taka fundacja odciąć się od tego typu procederu dyskwalifikującego szczytne idee, a w rzeczywistości robienie swojego interesu.
Takie samorządy nie powinny brac udziału w takich akcjach o Owsiak powinien taką listę zrobić, bo uczestnicy o tym nie wiedzą.

Dlaczego Owsiak nie piętnuje z nazwy takich samorządów?
Bo sam postępuje podobnie.
To okazja dla niego i swoich na prywatny interes.
On jest biznesmenem a nie filantropem.
Filantropia jest tylko przykrywką dla niego i kilkudziesięciu związanych znajomych na etacie.

Dla samorządowców jest to też swoista pożywka.
Mają oni okazję wypromować swoich kandydatów wobec wyborców,
A żeby przyciągnąć większe kworum, to się robi "darmowy" koncert za pieniądze wszystkich wyborców.
Samorządowcy jako organizatorzy, konferansjerzy czynią spektakularne licytacje dla prominentnych lokalnych swoich ludzi, później multiplikowane są one przez media papierowe, wizyjne i internetowe w lokalnych środowiskach.

Cytat:
2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP
.

Ostatnio zmieniony przez polonus dnia Czw Sty 15, 2015 12:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dobrze pamietam jestes zwolennikiem KNP?

rozumiem ze jestes za nieładowaniem pieniedzy publicznych w jakiekolwiek wydarzenia kulturalne?
Żadnych dni sera, dni turku, dni malanowa, pożegnania lata, teatrów ulicznych koncertów w domach kultury, w ogóle likwidacja domów kultury?

polonus napisał:

Kwestia sumienia dotyczy głównie Owsiaka i jego kompanów.
Skoro fundacja akceptuje organizacje koncertów jedynie bezpłatnych to powinna taka fundacja odciąć się od tego typu procederu dyskwalifikującego szczytne idee, a w rzeczywistości robienie swojego interesu.
Takie samorządy nie powinny brac udziału w takich akcjach o Owsiak powinien taką listę zrobić, bo uczestnicy o tym nie wiedzą.

Dlaczego Owsiak nie piętnuje z nazwy takich samorządów?
Bo sam postęuje podobnie. Przy okazji zrobił dla siebie przemysł na prywatny interes. On jest biznesmenem a nie filantropem.
Filantropia jest tylko przykrywką dla niego i kilkudziesięciu związanych znajomych na etacie.

Zapomniałem, w polsce byc biznesmenem to grzech smiertelny...

Cytat:

2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP

(2 400 000 /33)/12 = ~ 6060 brutto wiec pewnie jakies 4600 netto, moim zdaniem bez jakiegoś mega szału jak na warszawe, pisze jako mieszkaniec warszawy.

---
Powrót do góry
pebek
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Sty 15, 2015 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczota napisał:
jak dobrze pamietam jestes zwolennikiem KNP?

rozumiem ze jestes za nieładowaniem pieniedzy publicznych w jakiekolwiek wydarzenia kulturalne?
Żadnych dni sera, dni turku, dni malanowa, pożegnania lata, teatrów ulicznych koncertów w domach kultury, w ogóle likwidacja domów kultury?

Nie wiem co z kulturą mają wspólnego Dni Malanowa czy Dni Turku, a tym bardziej Dni Sera... Co innego z "teatrami ulicznymi".
Ja widzę miejsce na Domy Kultury finansowane (m. in.) przez samorządy, widzę nawet miejsca na muzea utrzymywane w tej samej formie Oczko Tylko one na prawdę mają szerzyć kulturę!

Jeśli ktoś bardzo chce Dni Czegośtam to niech sam wyłoży na nie pieniądze albo znajdzie sponsorów. Stowarzyszenie Przystań jest świetnym przykładem tego, że imprezy rozrywkowe organizowane dzięki prywatnej inicjatywie mogą stać na wiele wyższym poziomie niż te, które są organizowane za publiczne pieniądze. Oczywiście póki część pieniędzy z podatku dochodowego trafia do gmin czy powiatów, to myślę że dotowanie takich organizacji nie jest nieuczciwe.

@smack: Ty też jesteś KaNaPowcem, jakie masz danie na ten temat? Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem już nie zabierać głosu w tej dyskusji, ale dotarłem do takiej oto historii. Pomyślałem, że mimo wszystko warto to tutaj wkleić.

Owsiak nieznany
Znam Owsiaka 17 lat. To dość czasu aby się przyjrzeć mu w różnych sytuacjach. Jedna z tych sytuacji , która zdarzyła się jesienią 2012 roku odsłoniła mi jego nieznaną twarz. Kiedy był w firmie jak co roku po odbiór skrabonek, zapytałam czy mógłby zajść do mnie do biura na chwilę prywatnej rozmowy. Zgodził się chętnie. Stałam przed nim nie wiedząc jak zacząć. Rozpoczęłam jakimś nieporadnym wstępem, że to nietypowa sytucja, nie z jego klimatów i że niech nie czuje się źle gdyby musiał odmówić bo nie będzie miał ochoty lub nie będzie miał formalnych możliwości - zrozumiem to, etc. Na co on zajrzał mi w oczy i powiedział:
- No mów, daj spokój tym wstępom.
- Zadzwonił do mnie mój przyjaciel - mnich z prośbą aby zapytać Cię czy byłaby możliwość pomocy komuś kto pracuje w Afryce, w Rwandzie z dziećmi niewidomymi. Ale to są zakonnice, faranciszkanki z Warszawy. Prowadzą tam szkołę. Nie mają ani jednej maszyny Brajla. Czy byłaby możliwość abyś im pomógł, zakupił choć kilka takich maszyn? Czy to nie problem dla Ciebie, że to Kościół?
- To żaden problem. Pomagam wielu misjonarzom. Szanuję ich pracę bo robią bardzo dobrą robotę. I tylko mi żal, że tacy cenni ludzie pracują poza Polską, bo gdyby pracowali tutaj to polski Kościół byłby o ich pracę inny, lepszy.Umów spotkanie z nimi. A ja się zorientuję czy będę mógł im te maszyny kupić.
Oniemiałam zaskoczona, że nie cmokał, nie kręcił głową, nie zastanawiał się. Za jakieś dwa tygodnie spotkaliśmy się. Przyszłam do Fundacji z siostrą Agnieszką z Warszawy i s. Rafaelą, która pracuje w Afryce od ponad 20 lat. W sali konferencyjnej czekała na nas żona Jurka. Wpadł Jurek, przywitał się i zapytał:
- Ile maszyn siostra potrzebuje?
- No chociaż kilka, byłabym zadowolona z 5 czy 10 sztuk - odparła s. Rafaela.
- A ile tych dzieci ma siostra w szkole? - zapytał Jurek
- Dzieci mamy sporo bo to jedyna tam szkoła dla niewidomych. Jest ich 125.
- No to zakupimy 125 maszyn. Remek poszukaj ofert, tylko od jakiegoś dobrego producenta, tak żeby się siostrom nie psuły i żeby nie miały problemu z serwisem. Omówcie szczegóły, dostawę i całą resztę - zdecydował Jurek i wyszedł.
Tak też się stało. Maszyny Brajla zostały zakupione i w maju 2013 r. przekazane siostrom pracującym w Rwandzie. Prawicowe media prześcigają się w linczowaniu Owsiaka , ale żadne nie są na tyle dociekliwe aby poszukać tego rodzaju faktów, których on sam nie nagłaśnia tylko po prostu robi.
Owsiak popełnia błędy i niezgrabności, ale on nie jest złodziejem i kombinatorem, jak się to próbuje wmówić Polsce. Jest dobrym organizatorem, wulkanem energii i krewkim, temperamentnym facetem, który czasem traci głowę w emocjach. To bez wątpienia nietuzinkowa osobowość, która zakręciła Polską i 23 lata temu wykreowała dobrą modę na pomaganie i wolontariat. A dla mnie osobiscie to fajny ciepły, serdeczny, dowcipny i dobry facet, choć jego niektóre wartości nie są z mojej bajki. To też dobry dziadek, ojciec i jeden mąż tej samej żony od 30 lat za co go szanuję.
Z PR-owego punktu widzenia Owsiak popełnia błędy. Jednym z podstawowych jest wyrażanie i manifestowanie swoich sympatii politycznych. W naszych realiach to jest jak płachta na byka. Takie zachowania go zakleszczają w sytuacji gdzie im bardziej różne Wyborcze i TVN będą go pieścić i gloryfikować, tym bardziej część "nawiedzonej" prawicy zmobilizuje wszystkie siły aby go postawić pod ścianą, zdyskredytować i zlinczować, bez względu na to ile dobrego by zrobił. Fundacja staje się powoli ofiarą tej powszechnej "polaryzacji", to już widać. I to na dłuższą metę jest groźne dla Fundacji bo odsunie od niej część ludzi podatnych na stadne myślenie.

autor
Maria Rochowicz

Jakie wnioski powyciągacie to Wasza sprawa. Do dyskusji mimo wszystko nie zamierzam powracać.
Powrót do góry
pebek
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to ja też miałem już nic nie pisać w tym temacie, jednak Sergio mnie do tego "sprowokował" Oczko Zostawiam tylko jeden link, zachęcam do przeczytania. "Jakie wnioski powyciągacie to Wasza sprawa".

http://niezalezna.pl/47507-ten-ktory-zniszczyl-bunt-o-jerzym-owsiaku-bezpieczniku-systemu

Ostatnio zmieniony przez pebek dnia Pon Sty 19, 2015 00:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z samej historii wniosków nie wyciągam, bo nie mam żadnych przesłanek, co do jej autentyczności. Może być tak samo prawdziwa, jak nieprawdziwa bądź podkoloryzowana. Jeżeli opowieść jest zgodna z prawdą, to bardzo się chwali, że Owsiak pomógł. Ale nie przypominam sobie, aby ktokolwiek mu zarzucał, że nigdy niczego dobrego nie zrobił. Dyskusja od samego początku toczy się na zupełnie inny temat.

Wskażę za to do pewne elementy, które w tekście się pojawiają - jakże znamienne. A mianowicie słowa: "Kościół", "prawica" (oczywiście "nawiedzona") i "ludzie podatni na stadne myślenie" (rzecz jasna ci, którzy mają do WOŚP-u zastrzeżenia). Czyli, reasumując: jak masz jakieś "ale" co do Orkiestry, to zapewne jesteś nawiedzonym prawicowcem, sterowanym przez kler, który nie potrafi dokonać takiej sztuki, jak samodzielne myślenie. Serio? Oczko

Mogłabym skomentować, tylko po co, skoro pewnych schematów myślenia u niektórych najwidoczniej zmienić się nie da. Mała rada, z której oczywiście skorzystać nie musisz: zanim kolejny raz zaczniesz pisać o ludziach, którzy "dyskredytują" i "linczują" Owsiaka, przeczytaj wrzucone tu wcześniej uzasadnienie wyroku - jak powiedział nicpoń: 30 stron to nie aż tak dużo.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 09:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny udany finał WOŚP-u za nami. Co mi zapadło w pamięci to słowa Owsiaka o blogowych hejterach. Po prostu podziękował im za to co robią bo także dzięki nim orkiestra zbiera więcej pieniędzy, po prostu prowokują w ten sposób część osób do głębszego sięgnięcia do portfeli. Tak to już Polsce działa Uśmiech
Do zobaczenia za rok Cool Siema!
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro wróciłeś do tematu, dodałam nową ankietę Uśmiech.

Dyskusji nie wznawiam, bo zdania nie zmieniłam, Ty - z tego, co widzę - również nie, więc nie ma co nabijać postów tymi samymi treściami, co rok temu Oczko.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem już na tyle stary, że pamiętam początki orkiestry. jeszcze nie tak nadętej jak teraz jest...jeszcze organizowanej w nimbie romantycznego zrywu, polegającej w zasadzie na organizowaniu koncertów gdzieś w jakichś domach kultury bez wypłat dla zespołów, które się w to angażowały - i w zasadzie z tego pochodził cały dochód tej akcji. gdzieś około roku 2000 a może już ciut wcześniej zaczęła się z tej akcji robić potężna machina angażująca ogromne środki, nie pochodzące z samej fundacji wośp.

nie oceniam tutaj prawnej możliwości przekazywania środków budżetów jst na wszelkiego rodzaju akcje promocyjne - bo przy odpowiednich zapisach budżetowych jest to jak najbardziej legalne i możliwe - zastanawia mnie natomiast celowość tych wydatków - interesuje mnie relacja nakład/rezultat. i szczerze powiem, że z roku na rok stosunek tych dwóch wielkości niebezpiecznie zwiększa sie po stronie nakładów, które z racji tego, że nie są bezpośrednio ponoszone przez fundację wośp, są szalenie trudne do oszacowania, a można dokonać tego wyłącznie na zasadzie obserwacji.

marzy mi się powrót do tej szlachetnej idei, grania i pobierania z tego dochodów na rzecz pomocy szpitalom. oczywiście wtedy nie padną "rekordy" zbiórki, jednak może wtedy dojdziemy do punktu, w którym relacja nakład/rezultat będzie przemawiał na korzyść rezultatu?

poza tym, we wczesnych latach 90, a kto wtedy żył to pamięta tą postpeerelowską biedę, akcje tego typu miały sens. pieniędzy na nic nie było, a sprzętu w szpitalach po prl to już w ogóle. umówmy się, 50 czy 60 mln w skali kraju na sprzęt to policzek w twarz każdego rządu w tym kraju po 89 r. to już niedawno rząd pis na samą organizację dni młodzieży w krakowie przeznaczył z budżetu 180 mln złotych....na budowę świątyni opatrzności bożej do tej pory ok 40 mln zł. jak by się dokładnie rozeznać w podobnych wydatkach i nakładach to spokojnie myślę, że przekroczyłoby to kwoty zebrane przez wośp od początku istnienia....pomijam już tutaj inne wydatki budżetowe jak np. na zbrojenia (np osławione caracale), gdzie wydatki idą już w mld złotych

stać polskę jako kraj, na uruchomienie podobnego, rządowego programu uzupełniania sprzętu w szpitalach... a w tej skali budżet państwa nawet by tego wydatku nie zauważył...

obecnie ta akcja ma charakter hm...nowej świeckiej tradycji Uśmiech co nie oznacza, że nie ma swoich sukcesów...co jak podkreślam jest obrazą dla państwa polskiego jako takiego, które chyba czuje się z jednej strony zwolnione ze swojego konstytucyjnego obowiązku zapewniania opieki medycznej a z drugiej strony jego przedstawiciele bez mrugnięcia okiem dyskredytują jej osiągnięcia. najlepszą metodą odpowiedzi na tą akcję ze strony rządzących byłoby stworzenie własnego, przejrzystego programu zakupu sprzętu medycznego...reszta to tylko ideologia i własne ambicje.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do dyskusji w tym temacie rzeczywiście niewiele da bo każdy pozostanie przy swoim. Mi natomiast nasuwa się pozytywny wniosek, że na forum nawet jeśli dyskusja jest gorąca to ma swoje nienaruszalne granice. Mówię to w kontekście komentarzy jakie można poczytać tutaj:

http://www.turek.net.pl/fotogaleria/17491-wielka-orkiestra-gra-w-turku
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Sty 11, 2016 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj ludzie są mniej anonimowi. Siedzimy w jednym sosie od lat i nawet jeżeli nie znamy się osobiście to bardziej trzymamy nerwy na wodzy Oczko.

Ja Owsiakowi dałem jak zwykle pare złotych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Dla pustakuf i taboretuf Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: